تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 115 اولاول 12345671353103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 1146

نام تاپيک: رانا ( Rana )

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

اینا هم خودشون رو کشتن
    این چیه ساختن؟!
    چقدر بی ریخته...
    حالم بهم خورد...این قدر شهر رو روی سرشون گذاشته بودن که محصول جدید ایران خودرو میاد و فلان می کنه شد این؟!!!!
    هیچ وقت یک ایده و طرح درست حسابی از خود ایران خودرو ندیدیم
    فقط بلدن از روی مدل های دیگه تقلید کنن
    به نظرم شما داری بازم کم لطفی میکنی خب اینم یه طرح هستش اگه این رو یه کشور اروپایی میزد هم همین حرف رو میدین.
    قبول هیچکس هم ادعا نکرده همش کار خودشونه.

کلا این ماشین برای روی پلتفرم نسبتا قدیمه پژو 206 ساخته میشه، که بدلیل طراحی مدل سدان 206 توسط ایرانخودرو با این پلتفرم کاملا آشنایی دارن، اگر کمی دقت کنید بجز درهای ماشین که دقیقا 206 هست که انگار رو ماشین این درها اضافی هستن، خیلی قطعات بدنه ماشین مثل سقفها، اندازه و حالت قرار گیری شیشه جلو و عقب دقیقا 206 هست و کلا بقیه قطعات هم بدون شک با تغییرات ظاهری از 206 به ارث رسیده.

ولی جدای از اینکه این ماشین یه 206 sd تغییر شکل یافته و کمی نا منظمه (از نظر نبود توازن ظاهری بین جلو و عقب ماشین و مخصوصا درها) حقیقتا من از طرح چراغهای جلوش با اینکه شبیه به خیلی از ماشین ها مثل audi و یا vw scirocco و هست ولی خوشم اومد خیلی بهتر از سمند یا ماشین های دیگه داخلی هست، کلا طراحی جلو پنجره هم از سمند و بدون شک مینیاتور بهتره، ولی عقبش با اینکه بنظرم از سمند بهتره ولی بازم یکم طراحی آماتوری تری داره، نکته منفی بازم حالت بلند ماشینه که مثل ماشین ساشی بلنده و خیلی خیلی رویه ظاهر ماشین تاثیر منفی داره نمیدونم چرا همه تولیدات داخلی اینطوریه.
    پس بهتره این رو بشنوی پروژه نیو پیکان یا x11 که کنسل شد دز واقع همین طرح بود و پایه 206 اس دی هم همون موقع زده شد ولی با قرداد وزارت صنایع با رنو و پروژه تندر 90 پژه اجازه استفاده از پلتفرم رو به ایرانخودرو با یه نشان دیگه نداد و مجبور شدن 206 اس دی رو بسازن .در واقع طرح اصلی این ماشین مربوط به جیجاریو ایتالیا هستش
    به نظر من كه قيافش خوبه !!! البته بايد بياد تو بازار تا از نزديك ببينيم . راستي چرا علامت سمند جلوش داره ؟؟؟
    ماشينش انگار از پلاستيك ساخته شده !!! البته از رو عكس اينو ميگم !!!
    علامت سمند دیگه برند رسمی ایران خودرو شده یعنی این ماشین هم با اسم سمندولی با یه پسوند دیگه داده میشه بیرون مسل سمند سورن یعنی محصولات ایرانخودرو بعد این همشون سمند هستن و توی تبلیغات هم گفته دومین خودرو با برند ملی نه خودروی ملی .
    در مورد اینکه انگار از پلاستیک ساخته شده این مدل فول اسکال یا همون 1/1 ماشین هستش نه مدل تولیدی و قابل حرکت از فرم شیشه ها هم میشه فهمید .
    جلال جان جالب اينه كه سمند هم اصلا از خودشون نبوده . از روي يه ماشين ديگه كپي كردن !!!
    سمند هم من چند بار گفتم اول برای یه شرکت تایوانی برای تولید توسط یه شرکت اینگلیسی طراحی و مهندسی شد از اول هم همین پلتفرم 405 رو داشت که توی زمان طراحی (حول و هوش 1995 )پلتفرم مدرنی بود و طراحی مدرنی داشت ولی خب با ورشکست شدن شرکت تایوانی طرح روی دست طرف اینگلیسی باد کرد و اونا هم با استفاده از روابطشون با ایرانخودرو که در به در دنبال طرح واسه ماشین تولیدی تحت برند خودش رو میگشت این طرح رو قالب کردن.اینم داستان سمند
    ===========================================
    و اما نظر خودم پلتفرم تقربا داره 10 ساله میشه و قدیمی به حساب میاد دیگه ولی بازم به خاطر انعتافش و تبهر ایرانی ها به خصوص ایرانخودرو تئو یتولید و کار با پلتفرمهای قدیمی و اینکه امتحانش رو توی ایران پس داده خوب به حساب میاد.
    طراحی بدنه تقربا چیزی بین طرح x11 و 206 اس دی هستش ولی با چند فیس لیفت تقربا معقول .مثلا فرم چراغهای عقب که میشه گفت کاملا از طرح جیجاریو روی x11 برداشته شده ولی در صندوق عقب کمی به محصولات جدید پژو نزدیک شده و این قابل پیش بینی هستش و کلا طرح عقب خوب هستش
    طرح جلو هم واقعا یکی از هماهنگترین طراحی ها توی ایران هستش فرم چراغها ی جلو چیزی شبیه سمند کمی اقتباس از طرحهای موجود مثل آئودی هستش
    نمای جانبی کمی نا هماهنگ میزنه نمای گرد اتاق و درها و پنجره ها در کنار گلگیرها و سپر ها با زوایای تیزتر نا هماهنگی دارن .ولی جالبترین جای این ماشین نحوه وصل شدن سپر عقب به بدنه هستش که آدم رو یاد سوناتا میندازه .
    این هم تحلیل من از طراحی این ماشین
    من هیچوقت نمیخوام مکینیاتور رو با این مقایسه کنم البته تو بعضی موارد این طرح از مینیاتور برتر هستش ولی هماهنگی در قسمت جانبی مینیاتور بیشتر از این ماشین هستش
    البته در مورد فنی هیچ نظری فعلا ندارم.
    در مورد هیچکدوم.

2. 7 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

جلال جان جالب اينه كه سمند هم اصلا از خودشون نبوده . از روي يه ماشين ديگه كپي كردن !!!
    اول کوچیکت جلیل هستم
    بعد مگه من گفتم سمند مال خودشون بوده دیگه اونقدر شوت نیستم که من میگم چرا کپی 206 ولی بازم خوبه من که بدم نیومد هرچی باشه بهتر از مینیاتور هست
    البته از این به بعد باید منتظر سمند با موتور پراید باشیم

4. این کاربر از 2299 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز armin_software's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

خیل قشنگه
    من هم خوشم اومد!

قشنگتر از مینیاتور و تندر هست!

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

بابا این کجاش قشنگه...شما ماشین های دیگه رو با این ماشین مقایسه کنین
    اصلا مفت نمی ارزه...بخدا خود 206 از این بهتره...اصلا طرح ماشین بدجوری ضایع است
    من نمی دونم از چه چیز این ماشین خوشتون اومده
    دوست خوبم بنظرت روآ رو بخریم 9 و ..... دقیق نمیدونم خوبه یا اینو بخریم 10 تومن؟
    موتور هم گفته میشه از سری ef7 هست و با 80 اسب بخار قدرت ولی اگه تا اون موقع حاضر شه
    به نظرم نباید ماشینه بدی از کار دربیاد
    شما باید قیمت رو هم در نظر داشته باشین
    مثلا پراید 8 تومن روآ 9 و .... رو با این مقایسه کنین
    اینطور که بوش میاد مینیاتر هم زیاد استقبال خوبی ازش نشده چون هنوز ظرفیتش تکمیل نشده ( 2 تا از دوستان من نوشته بودن هردو پشیمون شدن برای ری نوشتن - دقیقا هردوشون!!!)
    پس معلمه استقبال خوبی ازش نشده
    از اینکه جواب یه پست رو تو پست قبلی میدم ببخشید
    Last edited by D r i v e r; 06-04-2009 at 23:12.

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بابا این کجاش قشنگه...شما ماشین های دیگه رو با این ماشین مقایسه کنین
    اصلا مفت نمی ارزه...بخدا خود 206 از این بهتره...اصلا طرح ماشین بدجوری ضایع است
    من نمی دونم از چه چیز این ماشین خوشتون اومده

داره خودمونی میشه amirrezam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ایران خودرو دو , سه روزه تو روزنامه این عکس رو تبلیغ می کنه

به نظر من که ماشینه قشنگیه مخصوصا''چراغ هاش

9. 3 کاربر از amirrezam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظرم شما داری بازم کم لطفی میکنی خب اینم یه طرح هستش اگه این رو یه کشور اروپایی میزد هم همین حرف رو میدین.
    قبول هیچکس هم ادعا نکرده همش کار خودشونه.

پس بهتره این رو بشنوی پروژه نیو پیکان یا x11 که کنسل شد دز واقع همین طرح بود و پایه 206 اس دی هم همون موقع زده شد ولی با قرداد وزارت صنایع با رنو و پروژه تندر 90 پژه اجازه استفاده از پلتفرم رو به ایرانخودرو با یه نشان دیگه نداد و مجبور شدن 206 اس دی رو بسازن .در واقع طرح اصلی این ماشین مربوط به جیجاریو ایتالیا هستش

.............
    من شک ندارم این بر روی پلتفرم 206SD هست، دقت کنید اصلا قسمت میانی و اتاق ماشین یعنی درها، سقف، شیشه جلو و عقب کاملا 206 هست و مو نمیزنه بقیه قسمت ها هم در اصل همون Sd هست که تغییر ظاهری دادنش. و اتاق هم که هم اندازه 206 به گفته خوده مسئولین ایران خودرو.

11. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

خب این موضوع که این ماشین روی پلتفرم 206 ساخته میشه رو خودشونم گفته بودن و منطقی زملانی که اعلام کرد میخوان رونمایی کنن گفت از یه پلتفرم موجود استفاده کردیم.کلا قسمت اتاق مال 206 هستش حتیروژه قبلی یعنی x11 هم همینطور بود که منجر شد به 206 اس دی .

آخر فروم باز ARASH66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    ■ قلب زمین

پيش فرض

خب این موضوع که این ماشین روی پلتفرم 206 ساخته میشه رو خودشونم گفته بودن و منطقی زملانی که اعلام کرد میخوان رونمایی کنن گفت از یه پلتفرم موجود استفاده کردیم.کلا قسمت اتاق مال 206 هستش حتیروژه قبلی یعنی x11 هم همینطور بود که منجر شد به 206 اس دی .
    دوست عزیز مجموعه طراحی ظاهری این مثلا x12، حتی هنوز قسمت عقب ماشین را کوچکتر نمی کنند که انقدر هوا نباشه نسبت به جلوی ماشین.

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

.....x12 محصول جديد ايران خودرو است كه در كلاس b/c پس از پشت سر گذاشتن فعاليت‌هاي مهندسي و طراحي....
    یه طوری حرف زده انگار جت طراحی کردن
    بابا یه فیس لیفت که دیگه این حرفا رو نداره !

15. این کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •