تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 37

نام تاپيک: یک مسابقهء علمی با صـــد هــــزار دلار جایزه !!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام

تقریباً انجام شده.
    میدانم که باورش خیلی سخت است ولی حتی به مرحله تولید تجاری هم رسیده.
    اگر اشتباه نکنم یک شرکت استرالیایی همچین موتورهایی را با قیمت ها چند ده میلیون دلاری به عنوان ژنراتور برق عرضه کرده و به صورت فروش-اجاره در اختیاز قرار میدهد. (مالکیت را نمیدهد و دستگاه نهایتا در تملک شرکت اصلی است و اجازه تعمیر و خروج را ندارید)
    در اون سال ها ساختن یک ماشین که بدون انژی خارجی کار کنه بزرگ ترین مسئله دانشمندان بوده و تلاش های خیلی بیش تر از این آزمایش برای رسیدن به آن انجام شده و نهایت اون همه تلاش کشف قانون پایستگی انرژی شد.
    و طبق این قانون همچنین دستگاهی وجود خارجی نداره که بتواند بدون دریافت انرژی به ما انرژی بدهد حالا اگر شما ادعا می کنید که همچنین دستگاهی ساخته شده یعنی قانون پایستگی انرژیِ نقض شده که...
    100000000% همچنین دستگاهی وجود نداره

2. این کاربر از vahidamin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    و طبق این قانون همچنین دستگاهی وجود خارجی نداره که بتواند بدون دریافت انرژی به ما انرژی بدهد حالا اگر شما ادعا می کنید که همچنین دستگاهی ساخته شده یعنی قانون پایستگی انرژیِ نقض شده که...
    کاملاً متوجه میشوم چه احساسی دارید.
    من خودم زمانی که مطلع شدم و فیلم های زیادی هم دیدم، روح نیوتون مرحوم را در کنار خودم احساس میکردم که چماغ به دست ایستاده بود و میخواست تا ار قانون پایستگی انرژی اش دفاع کند! ! !

چه بخواهید و چه نخواهید این بحث سالها وجود داشته و مرحله تحقیق و بررسی اش تمام شده، دستگاه از حالت اختراع و اکتشاف و تحقیق خارج شده و در مرحله تولید و عرضه صنعتی قرار گرفته. متوجه میشوید چه میگویم؟
    بحرحال زمانی بشر تصور هم نمیکرد که به کره ماه برود، ولی رفت!
    طرحش دیگر پشیزی ارزش ندارد!

مشخصات یک پکیج 300KW این مولد از یک شرکت سویسی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما متاسفانه به نظر میرسد ما در ایران کمی از جهان عقب هستیم!
    به قول دوستی زیبا میگفت:
    ... يکي از نمونه هاش رو هم که چند شب پيش اخبار نشون داد يک جوان مبتکر اهل .... توانسته بود يک فرغون موتور دار بسازد! جل الخالق! ....
    ....
    ....ياد اون جوان مبتکري افتادم که فرغون موتور دار ساخته بود ؛ پيش خودم فکر کردم اگه منم بيام روي اين فرغون موتور دار يک پخش بذارم فردا اخبار ميگه : جوان مبتکر توانست فرغون موتور دار ضبط دار بسازد و همينطور يکي بياد روي اين چيزي که من ساختم يک آئينه سوار کنه اخبار ميگه جوان مبتکر توانست فرغون موتور دار ضبط دار آئينه دار بسازد و قص علهذا...
    من شخصاً فرغون موتور دار را نشنیدم(!) ولی شنیدم که اخبار گفت جوان مبتکر (یا مخترع) ایرانی دستگاهی برای جلو گیری از فراموشی و جاگذاشتن کارت سوخت ساخته که اگر کارت در دستگاه نباشد و ماشین روشن شود، بوق میزند!
    این از آن اختراعات است که در تاریخ نوابغ جهانی ثبت خواهد شد.

یا یکبار شنیدم و در اخبار نشان دادند که مخترع ایرانی شناور کولر برقی ساخته... (مدار سنجش سطح مایعات)
    تاجایی که من یادم می آید مدار درپیت سنجش سطح مایعات در کتابهای زمان عصر حجر الکترونیک هم وجود داشته!

موفق و آپدیت باشید.

4. 2 کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saber57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیا،کهکشان راه شیری،سیاره زمین، قاره آسیا، ایران

9

حالا بعد از این همه توضیح ، برایِ اینکه خیالتون رو راحتِ راحت کنم که یک همچین دستگاهی اصلاً عملی نیست خدمتتون عرض میکنم که من یه ساچمه رو گذاشتم در لبۀ یک تکه شیشۀ مسطح و کاملاً صیقلی . یعنی در لبۀ پرتگاه . و زاویه هم صفر بود . بعد اهنربا رو بسیار اهسته بهش نزدیک کردم . ساچمه انگار اصلا از یاد برد که لبۀ پرتگاه هست . در عرض یک لحظه پرواز کرد و چسبید به اهنربا

بعد به سطح شیشه ای یه مقدار زاویه دادم یعنی یه کم مایلش کردم تا سر بالایی بشه .بعد بسیار اهسته اهنربا رو بهش نزدیک کردم اما باز هم ساچمه در یک چشم به هم زدن پرواز کرد و رفت تو بغلِ اهنربا

فرارِ ساچمه از میدانِ مغناطیسیِ اهنربا غیر ممکن هست . چون اگر بتونه از جاش تکونش بده ، دیگه اجازۀ فرار بهش نمیده و رازِ کار نکردنِ دستگاه هم در همینه

کسی اعتراضی داره ؟؟؟؟؟

1-برای اینکه ساچمه نپره اونو توی یک دالان حرکتی قرار بده (بالاشو محدود کن)

2-ورودی حفره سطح شیبدار ، یک صفحه مایل قرار بده که فنری به اون وصله(فنر رو به پایین طوری که گلوله بعد از برخورد به گودال بیفتی و پرت بشه)

باور کنید عملی هست .میخای باور کن میخای باور نکن

یه کاردستی ساده

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinpb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

صابر جون چرا زور می گی؟
    وقتی آهنربا اونقدر قویه که می تونه ساچمه ای رو از یه فاصله نسبتا زیاد (حدود15-10cm) بکشه پس امکان نداره بتونیم ساچمه رو وقتی که از آهنربا 2-3cm فاصله داره ازش جدا کنیم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinpb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام

تقریباً انجام شده.
    اگر اشتباه نکنم یک شرکت استرالیایی همچین موتورهایی را با قیمت ها چند ده میلیون دلاری به عنوان ژنراتور برق عرضه کرده و به صورت فروش-اجاره در اختیاز قرار میدهد. (مالکیت را نمیدهد و دستگاه نهایتا در تملک شرکت اصلی است و اجازه تعمیر و خروج را ندارید)

هنوز دستگاهی ساخته نشده که از 100% نیرویی که می گیره 100% بازده بده چه برسه دستگاهی بدون اینکه انرژی بگیره کار کنه.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

چقدر زیباست بحث و گفتگویی شما دوستان در موردِ این مسائل

این دسته گل پر از شکلات تقدیم به شما دوستان خوبم

یاد اون فیلم مستند علمی افتادم که در یکی از کانالها چند ماه پیش دیدم .

ده پونزده تا از برجسته ترین دانشمنذانِ ستاره شناس در یک مکان بسیار زیبا گرد هم اومدند تا در موردِ وجود موجوداتِ هوشمند مثل انسان در عالَمِ هستی با هم تبادل نظر کنند .

اولاً که جایی که در اون جلسه گرفتند یه جای رسمی و تشریفاتی نبود . یه سالون بود که توش میز بلیارد بود و فوتبال دستی و کلی گل و گیاه و یکی سگش رو اورده بود یکی گربه شو یکی لباس ورزشی اومده بود و خلاصه اگه میدیدینشون میگفتین اینا جلسه علمی دارن یا اومدن گردش و تفریح .

در عین راحتی و بدون تشریفات اما بسیار جدی در این مورد وارد بحث شدند .

عقیدۀ بعضیاشون با بقیه 180 درجه فرق داشت و کاملا مخالف وجود حیات بودند اما عده ای هم این احتمال رو بسیار زیاد میدونستند

هیچ کدومشون به دیگری نگفت نخیر تو حرف نزن تو چیزی نمیدونی

کسی نگفت شما عقب مونده هستین و مزخرف میگین .

کاملا دوستانه و با صبر و حوصله اطلاعاتشون رو رو کردند و مدارک و دلیلهاشون رو .

و دست اخر به این نتیجه رسیدند که از الون تعداد بسیار زیادِ سیاره ها که در هستی وجود داره احتمال وجود شرایطی برای زندگی و وجود موجودات هوشمند صفر نیست .

================================================== ==

حالا چرا من این رو مطرح کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب :

شما دوستانِ گلِ بنده هم که منت گذاشتین و تشریف آوردین تو این تاپیک ف درست مثل همون دانشمندان هستین که با تبادل اطلاعاتتون قصد رسیدن به حقیقت رو دارین .

قصد رسیدن به یک نتیجۀ درست و منطقی و عاقلانه .

دوستان گلم ، در قضاوت هرگز عجله نکنید .

یکی از مهمترین چیزهایی که خداوندِ عزیز براش خیلی مهمه همانا قضاوتِ عادلانه و حکیمانه و خردمندانه و منطقی هست .
    إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا

خداوند به شما فرمان مى‏دهد كه امانتها را به صاحبانش بدهيد! و هنگامى كه ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد! خداوند، اندرزهاى خوبى به شما مى‏دهد! خداوند، شنوا و بيناست‏.

شما فیلمِ CONTACT رو دیدین ؟

همون فیلمی تخیلی علمی که دو تا دانشمند دنبال پیامهایِ هوشمندانه از فضا میگشتند

اگه ندیدینش حتما ببینین که خیلی قشنگه .

همۀ فیلم یک طرف ، یک دقیقۀ اخرش هم یک طرف .

اون دانشمند ستاره شناس زن ، عده ای از بچه هایِ دبستانی رو برایِ گردش علمی برده بود به پایگاه پرتابِ شاتلهایِ فضایی

. برایِ بچه ها توضیح داد که این شاتلها رو ساختیم تا باهاش به فضا بریم . شاید یه روزی اونقدر دور بریم اصلا تصورش رو هم نمیکنیم .

یکی از همون بچه کوچولوها بهش گفت :

اجازه خانوم غیر ما کسانِ دیگری هم در فضا هستن ؟

دانشمنده یه لبخند مهربانه ای زد و گفت :

تو چی فکر میکنی ؟

پسر کوچولو در حالی که یه چشمش رو به خاطر نور آفتاب بسته بود یه نگاهی به آسمون انداخت و اندکی فکر کرد و گفت :

نمیدونم

دانشمنده بهش گفت :

میدونی بسیاری از بزرگترین دانشمندانِ دنیا از گفتن چیزی که تو الآن گفتی فرار میکنند و حاضر به گفتن کلمۀ نمیدونم نیستند ؟

قضاوتِ عجولانه خطرناک هست .

================================================== ===========

quote=_H2_;3724117]سلام

تقریباً انجام شده.
    اگر اشتباه نکنم یک شرکت استرالیایی همچین موتورهایی را با قیمت ها چند ده میلیون دلاری به عنوان ژنراتور برق عرضه کرده و به صورت فروش-اجاره در اختیاز قرار میدهد. (مالکیت را نمیدهد و دستگاه نهایتا در تملک شرکت اصلی است و اجازه تعمیر و خروج را ندارید)[/quote]

سلام دوست گرامی

ممنون از حضورتون در این تاپیک و مطرح کردنِ این خبر مهم

من گمان میکنم که این خبر رو باید دقیق تار بررسی کنیم و جزئیاتِ کار این دستگاه رو باید مطرح کنیم تا بعد بشه در مورد اون اظهار نظر کرد .

اجازه بدین سفری داشته باشیم به مرکز و سرچشمۀ این موضوع :

دوست عزیز این دنیا بر اساس قوانینی خلق شده .

"قوانینِ الهی "

که ثابت و تغییر ناپذیر هست .

تا حالا از خودمون پرسیدیم که این درسها که در مدرسه و دانشگاه میخونیم و یاد میگیریم ، چی هست؟؟؟؟؟

تا حالا از خودمون پرسیدیم که این فیزیک و شیمی و زیست شناسی و زمین شناسی و ریاضیات و فلسفه و منطق و پزشکی و و ایرودینامیک و ستاره شناسی و روانشناسی و غیره اصلاً چی چی هست ؟؟؟؟؟؟

جواب اینه :

این چیزها فقط جزءِ بسیار اندکی از قوانینی الهی هست که بر اساسِ اون عالَمِ هستی خلق شده .

هر چه اطلاعات و دانش ما از این قوانین و علمها بیشتر میشه ، تسلطِ ما بر این دنیا بیشترو بیشتر میشه .

یکی از مهمترین قوانینِ الهی این هست :

هیچ چیز در این دنیا مجانی نیست .

هر چیزی که بخوایم از این دنیا بگیریم باید در مقابل ، چیزی به این دنیا پرداخت کنیم

مثال :

زندگیِ روزمرۀ انسان رو در نظر بگیرین .

انسان چی میخواد از این دنیا ؟؟؟؟؟؟

سلامتی - مال و ثروت - علم و دانش - ارامش - امنیت - اشایش - لذت - قدرت - زیبایی - جوانی - شهرت - محبوبیت - فرزند - عشق - س ک س - فرمانروایی ( تسلط ) - انرژی - سرعت - جابجا شدن وغیره .

آیا کسی رو سراغ دارین که چیزی از اینها رو از دنیا گرفته باشه اما قیمتش رو پرداخت نکرده باشه ؟؟؟؟

این یک قانونِ عمومی هست و نقض ناشدنی هست .

اگر فکر میکنین قدرتِ نقضِ این قانون عمومی رو دارین ، من خودم به شما کمک میکنم و راه رو برایِ شما هموار میکنم تا بتونین این قانونِ الهی رو نقض کنین و ثابت کنین که اشتباهه .

برایِ نقض و باطل کردنِ یک قانون عمومی ، تنها کافی هست که یک مثال بله یک مثال بیاورید که ضدِ اون قانونِ عمومی باشه و در اونصورت ، اون قانونِ عمومی با تمامِ هیبتی در هم میشکنه و فرو میریزه و از بین میره .

مثال :

اگه من ادعا کنم که همۀ گچهای موجود در عالم هستی سفید هست و بگم این یک قانون عمومیه ، شما فقط کافیه یه تکه گچ کوچولو بیارین که رنگش سفید نباشه و همون یه تکه کوچولو ، قانون عمومیِ من رو نابود میکنه .

حتی اگر غیر از اون یه تکه گچِ غیر سفید که شما آوردین دیگه هم گچی با اون مشخصات در هستی نباشه ..

حالا من در کمال قدرت و اطمینان اعلام میکنم که اون قانون الهی که ذکر کردم ، باطل ناشدنی هست .
    (هیچ چیز در این دنیا مجانی نیست .)

شما یا هر کسِ دیگه اگه ادعایِ من رو قبول نداره فقط یک مثال بیاره که کسی چیزی از این دنیا گرفت اما در ازایِ اون چیزی رو به دنیا پرداخت نکرده باشه .

دینگ دینگ دینگ ... زنگ تفریح :

خانومها آقایان این شما و این هم اختراع قرن .

لامپِ صد در صد خورشیدی

خودم اختراعش کردم . آفرین به خودم بارک الله به خودم

همینطور که ملاحظه میفرمایین این لامپ ، انرژیِ موردِ نیازش رو مستقیماً از خورشید میگیره واز این بابت در دنیا بی نظیر هست .

البته نتونستم تو ادارۀ ثبت اختراعات ثبتش کنم بخاطر اندازش . آخه هر کاری کردیم از درِ ادارۀ ثبت اختراع نرفت تو . عاقبت مجبور شدیم اداره رو بردیم تو لامپ !!!!

اختراعات دیگه ای هم دارما

سر فرصت ازشون پرده برداری میکنیم

دینگ دینگ دینگ ..... زنگ تفریح تموم شد .

بریم سر ادامۀ مطلب

==================================================

در اون سال ها ساختن یک ماشین که بدون انژی خارجی کار کنه بزرگ ترین مسئله دانشمندان بوده و تلاش های خیلی بیش تر از این آزمایش برای رسیدن به آن انجام شده و نهایت اون همه تلاش کشف قانون پایستگی انرژی شد.

سلام آقا وحید

تشکر از حضورتون

اگه این دستگاه به گونه ای باشه که گفته میشه یعنی بی هییییچ انرژی خارجی میتونه برق تولید کنه ، در اون صورت بنده هم با شما هم عقیده ام

من دو احتمال میدم .

1 - همۀ ما خوب میدونیم که سالی چنــــــــــــــــد نار تو اخبار و روزنامه ها میگن ک

دانشمندان روش جدیدی برایِ درمانی سرطان کشف کرده اند . من هر چی یادمه همیشه این خبر رو چند ماه یک بار شنیده ام و هنوز هم که هنوزه سزطان از بزرگترین علل مرگِ انسان هست .

یعنی منظورم اینه که این خبر هم یکی از همون خبر هاست و اصلاً صحت نداره .

اصلا بعید نیست که اینها یه مشت کلاهبردارِ جدید هستند که قصد دارن با این تبلیغات دروغین از ملیونر ها اخّاذی کنند .

2 - این مسئله به این صورتی که عنوان شده نیست و مسئله چیزِ دیگه ای هست . یعنی اطلاعات مربوط به این ژنراتور درست توضیح داده نشده .

سلام

کاملاً متوجه میشوم چه احساسی دارید.
    من خودم زمانی که مطلع شدم و فیلم های زیادی هم دیدم، روح نیوتون مرحوم را در کنار خودم احساس میکردم که چماغ به دست ایستاده بود و میخواست تا ار قانون پایستگی انرژی اش دفاع کند! ! !

چه بخواهید و چه نخواهید این بحث سالها وجود داشته و مرحله تحقیق و بررسی اش تمام شده، دستگاه از حالت اختراع و اکتشاف و تحقیق خارج شده و در مرحله تولید و عرضه صنعتی قرار گرفته. متوجه میشوید چه میگویم؟
    بحرحال زمانی بشر تصور هم نمیکرد که به کره ماه برود، ولی رفت!
    طرحش دیگر پشیزی ارزش ندارد!

مشخصات یک پکیج 300KW این مولد از یک شرکت سویسی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما متاسفانه به نظر میرسد ما در ایران کمی از جهان عقب هستیم!
    به قول دوستی زیبا میگفت:

من شخصاً فرغون موتور دار را نشنیدم(!) ولی شنیدم که اخبار گفت جوان مبتکر (یا مخترع) ایرانی دستگاهی برای جلو گیری از فراموشی و جاگذاشتن کارت سوخت ساخته که اگر کارت در دستگاه نباشد و ماشین روشن شود، بوق میزند!
    این از آن اختراعات است که در تاریخ نوابغ جهانی ثبت خواهد شد.

یا یکبار شنیدم و در اخبار نشان دادند که مخترع ایرانی شناور کولر برقی ساخته... (مدار سنجش سطح مایعات)
    تاجایی که من یادم می آید مدار درپیت سنجش سطح مایعات در کتابهای زمان عصر حجر الکترونیک هم وجود داشته!

موفق و آپدیت باشید.
    سلام ئیدروژن جان

ممنون از حضورتان

اگه اصلاعات بیشتری در مورد این دستگاه دارن حتما لطف کنین به ما تشنگان علم و دانش هم خبر بدین .

1-برای اینکه ساچمه نپره اونو توی یک دالان حرکتی قرار بده (بالاشو محدود کن)

2-ورودی حفره سطح شیبدار ، یک صفحه مایل قرار بده که فنری به اون وصله(فنر رو به پایین طوری که گلوله بعد از برخورد به گودال بیفتی و پرت بشه)

باور کنید عملی هست .میخای باور کن میخای باور نکن

یه کاردستی ساده

تشکر از نظرتان صابر جان

منظور من از اینکه پرواز میکنه ، پرواز افقی هست . یعنی مستقیم میره تو بغل اهنربا حتی اگه بین اون و آهنربا هیچ سطحی نباشه . نه شیب دار نه مسطح .

اجازه بدین یه مسئلۀ بسیار مهم رو که از یاد برده بودیم بیان کنم .

اگه شما جزءِ اون دسته هستین که اون قانونِ الهی رو که در بالا ذکر کردم قبول دارین ، پس شکی ندارین که اون ساچمه در دو مرحله به انرژی احتیاج داره

1 - برایِ بالا رفتن از سطح شیب دار ینعی ضد جاذبۀ زمین .

2 - برای پایین اومدن با کمک جاذبۀ زمین

اون دانشجویِ باهوش سعی داشت با استفاده از این دو نیرو ، دستگاه رو همیشه روشن نگه داره .

ساچمه ،انرژیِ لازم برای بالا رفتن رو از نیروِیِ اهنربا میگیره یعنی در حقیقت اهنربا باعث میشه که ساچمه بر خلاف جاذبه به سمتِ بالا حرکت کنه .

پس نیروی آهنربا بایستی از جاذبه قوی تر باشه تا بتونه ساچمه رو بکشه بالا .

حالا خوب به این قسمت دقت کنین .

هر میلیمتر که ساچمه به اهنربا نزدیک میشه ، تاثیر جاذبۀ اهنربا در اون بسیار بیشتر میشه .

یعنی یه تصاعدِ هندسی

1.... 2.....4........ 16.... 132 ....و ....

اونهایی که در درس فیزیک زرنگند لطف کنند فرمول افزایش قدرت نیروی مغناطیسی با کم شدن فاصله رو اینجا بذارنذ تا کامل بشه این مطلب .

اگه اهنربا اونقدر قوی باشه که بتونه از ابتدای راه اون رو تکون بده و ضد جاذبه بکشه بالا ، هر میلیمتر که به اهنربا نزدیک میشه تاثیرِ قدرتِ اهنربا در اون بیشتر تر میشه و دیگه هرگز قدرت ِ جاذبۀ زمین نمیتونه بیشتر از قدرت اهنربا بشه و ساچمه رو بکشه تویِ حفره .

وقتی در اول راه ، اهنربا بر جاذبه غلبه کرد ، بعد از نزدیکتر شدنِ ساچمه به اون ، دیگه نیروی جاذبه چه کاری از دستش بر میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

چون با نزدیکتر شدن ساچمه ، نیروی آهنربا بسیار قویتر میشه در حالی که نیرویِ جاذبه هیچ تغییری نمیکنه .

جاذبه ای که در اول راه حریف نیروی اهنربا نشد دیگه بعدا چطوری بر اون غلبه کنه و ساچمه رو بکشه پایین

یادتون باشه که من اصلا سطح شیب دار رو برداشتم و به جاش یه فضایِ خالی گذاشتم اما باز هم ساچمه مستقیم رفت به سمت اهنربا و از یاد برد که زیر پاش خالیه و باید بیافته پایین

اینه راز کار نکردنِ دستگاه

صابر جون چرا زور می گی؟
    وقتی آهنربا اونقدر قویه که می تونه ساچمه ای رو از یه فاصله نسبتا زیاد (حدود15-10cm) بکشه پس امکان نداره بتونیم ساچمه رو وقتی که از آهنربا 2-3cm فاصله داره ازش جدا کنیم.

بله دوست عزیز حسین جان
    کاملا حرفتون درسته

البته ساخت این دستگاه با ده پونزده سانت طول به نظرم کار دانشمندان ناسا باشه

چون اهنربای دائمی با چنین قدرتی بسیار نایاب هست

این دستگاه با اهنرباهایِ دائمیِ موجود در بازار بیشتر از 2 تا 3 سانت نمیتونه باشه و اون ساچمه هم از یه کنجد بزرکتر نمیتونه باشه

هنوز دستگاهی ساخته نشده که از 100% نیرویی که می گیره 100% بازده بده چه برسه دستگاهی بدون اینکه انرژی بگیره کار کنه.

من از موافقینِ نظر شما هستم

وگرنه قانونِ الهی نقض میشه و این امکان پذیر نیست

======================================

منتظر نظرات خوب و سازندۀ شما دوستان گلم هستم

قسم به خدا که هر لحظه تفکر و بحث و گفتگو و تبادل نظرِ حکیمانه و منطقی و بدور از خودخواهی و لجبازی در این مورد ( خلقتِ اسمانها و زمین و هر چه که در اونهاست ) برای خدای عزیز بسیار ارزشمند تر هست از هر عبادتی.

==================================

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saber57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیا،کهکشان راه شیری،سیاره زمین، قاره آسیا، ایران

14

صابر جون چرا زور می گی؟
    با احترام فراوان به صحبتهای عزیزان :

ببینید من یک اصلاح در طرح دادم و اون اضافه کردن یک فنر مایل در مسیر حرکت ساچمه بود . این فنر برای اینکه آهن ربا در اون تاثیر نکنه(چون در مسیر آهن ربا ست ، پس خود فلز فنر که مغناطیسی شده گلوله رو جذب میکنه ) میتونه از جنس غیر فلز یا با عایق ضد مغناطیسی کاملا پوشانده بشه .

توضیح حرکت:
    گلوله ازپایین سطح تحت نیروی آهن ربا به بالا کشیده میشه . به قول شما ، اثر نیروی مغناطیسی بر روی گلوله ، هر لحظه با نزدیکتر شدن گلوله شدیدتر میشه تا جایی که گلوله از گودال بپره اما ..................

نکته مهم اینجاست که گلوله به فنری قوی (فنر عایق با خاصیت الاستیک یا ضریب فنریت بالا) برخورد میکنه و ضربه فنر گلوله رو به گودال پایین پرت میکنه و مجددا گلوله به مسیر خودش برمیگرده .

با وجود این اصلاح، باز هم به نظرتون امکانپذیر نیست؟

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

نکته مهم اینجاست که گلوله به فنری قوی (فنر عایق با خاصیت الاستیک یا ضریب فنریت بالا) برخورد میکنه و ضربه فنر گلوله رو به گودال پایین پرت میکنه و مجددا گلوله به مسیر خودش برمیگرده .
    چرا فنر دائما به حال فشرده باقی نمی مونه و باعث برگشت گوله میشه؟

یه سوال واسه من پیش اومده: چرا هیچکس توجه نمی کنه که نیرو برداره؟؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

\

یه سوال واسه من پیش اومده: چرا هیچکس توجه نمی کنه که نیرو برداره؟؟

عجب حرفِ زیبایی

کاملاً درسته . اصلاً سه رُسته . آفرین به این دقتِ نظر شما

جاذبه و حوزۀ مغناطیسی ، نیرو هست نه انرژی

آیا تا حالا دیدین دستگاهی فقط با جاذبه کار کنه یا فقط با نیروی مغناطیسی؟؟؟؟؟؟؟

حتماً بعضیها میگن بلههههه. دیدیم . خب بگین ببینم کجا ؟؟؟؟؟؟

==================================================

حالا درِ یه موضوعِ دیگه باز میشه اینجا :

جسارت نباشه . چند نفر از شما معنایِ انواعِ سرعت رو درک کرده ؟؟؟؟؟

سرعت کند شونده با شتاب متغیر تصاعدی هندسي

سرعت کند شونده با شتاب متغیر تصاعديِ حسابی

سرعت کند شونده با شتاب ثابت

سرعت ثابت ( بی شتاب ) شتاب صفر هست

سرعت تند شونده با شتاب ثابت

سرعت تند شونده با شتاب متغیر تصاعديِ حسابی

سرعت تند شونده با شتاب متغیر تصاعدی هندسي

دوستان تا حالا به سرعتِ جذب شدن اشیاء به آهنربا دقت کردین ؟؟؟؟؟؟؟

سرعتش از کدوم نوع هست ؟؟؟؟؟

آیا کسی هست که از فرمول محاسبۀ سرعت و شتابِ جسمی که داره جذب آهنربا میشه خبر داشته باشه .؟؟

کی جوابِ این سؤالها رو میدونه ؟؟؟؟

دوستانی که میگفتند این یه کاردستیه ، هنوز هم مصصم هستند که این یه کاردستیه ؟؟؟؟؟

به پیچیدگیِ این دستگاه دقت كردين در عينِ سادگیش ؟

آیا جذب اشیاء به آهنربا با جذب شهابسنگ ها به زمین شبیه هست .؟؟؟

آیا هر دو از یک قانون پیروی میکنند؟؟؟؟؟

جواب این سوالها رو کی میدونه ؟؟

================================================

اما موضوعِ فنر ، اون رو هم باید دقیقتر بررسی کنیم تا تاثیرش رو ببینیم

با تشکر از همۀ کسانی که در این گفتگویِ زیبا شرکت کردند

نورِ پر فروزِ هدایتِ الهی روشنگرِ راهِ زندگیان باد تا آخرین لحظۀ آزمایشِ دنیا

ادامه دارد ....
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 05-05-2009 at 09:27.

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

دوستان تا حالا به سرعتِ جذب شدن اشیاء به آهنربا دقت کردین ؟؟؟؟؟؟؟

سرعتش از کدوم نوع هست ؟؟؟؟؟
    خب مسلم است که سرعت شنابدار است ولی ممکنه به خاطر ضعف آهنربا ، اصطکاک ، نیروی جاذبه زمین سرعت ثابت بشود

آیا کسی هست که از فرمول محاسبۀ سرعت و شتابِ جسمی که داره جذب آهنربا میشه خبر داشته باشه .؟؟
    نیروی مغناطیسی تقسیم بر جرم !!!

نیرو به مرکز جرم وارد شده و برابر با نیروی اصطکاک ایستایی گلوله که سبب دوران می شود است (دقت شود که جسم نباید سر بخورد)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •