تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 83

نام تاپيک: عدم توانایی بوت سیستم بعد از وصل کردن هارد ها

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خوب من هم دقیقا این کار رو کردم ! ولی نشد ...
    سیستم بعد از رد شدن از مرحله ی بوت یک device میخواد تا از اون بوت بشه ! ولی چون چیزی نیست بوت نمیشه و میمونه ...
    کیبرد هم در اون محیط کار نمیکنه ! نه یو اس بی نه پی اس تو ...
    فکر نکنم مشکل از مادر بورد باشه .. چون من کاری باهاش نکردم فقط بازش کردم و بستم .. کاری که همیشه انجام میدم !
    تو فروم های techpowerup به من گفتند ممکنه مشکل از کابل های ساتا باشه ... حالا ببینم چی میشه ...

راستی رم ها رو که صحیح سالم میشناسه ... تکی تکی تست کردم ... رم ها رو هم تمیز کردم خوب .. ولی نشد ... تو مرحله ی شناسایی سی پی یو و رم مشکلی نیست ... مشکل تو بوت کردنه ...

راستی گارانتی مادر بورد من تموم شده ... برای تعمیر نیز میشه ارسال کرد !؟
    ببینید ، اگه مشکل از هارد ساتا باشه ، با تعویض 3 هارد ، هر کدوم با کابل ساتای جدا ، باید مشکلتون حل می شد!! در ضمن ، هیچ کدوم از این مشکلات ، دلیل نمی شه که کیبورد کار نکنه!! مدل مادربردتون و پردازنده چیه؟

2. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

مدل سی پی یو Q6600 و مادربورد هم p5k-deluxe ...
    کیبرد چشمک خودش یعنی چشمک اولیه رو میزنه ولی تو قسمت زدن دکمه کار نمیکنه ..
    امیدوارم برای مادربورد مشکلی پیش نیومده باشه !

یک سوال ... این Floppy Controller Error برای چیه ؟ فلاپی رو هم جدا کردم ... ولی باز هم این اررور میاد ...

یک سوال :
    ریست بایوس با باتری و یا با جامپر فرقی داره ؟!
    Last edited by Benygh; 22-03-2009 at 22:11.

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

مدل سی پی یو Q6600 و مادربورد هم p5k-deluxe ...
    کیبرد چشمک خودش یعنی چشمک اولیه رو میزنه ولی تو قسمت زدن دکمه کار نمیکنه ..
    امیدوارم برای مادربورد مشکلی پیش نیومده باشه !

یک سوال ... این Floppy Controller Error برای چیه ؟ فلاپی رو هم جدا کردم ... ولی باز هم این اررور میاد ...

یک سوال :
    ریست بایوس با باتری و یا با جامپر فرقی داره ؟!
    نه.
    ولی کلا وقتی باطری رو برمی داری ، ارتباط برق سیستم رو قطع کن (کلید پشت پاور) و چند بار Power رو بزن.چند لحظه صبر کن بعد باطری رو بذار تا کامل بایوس پاک بشه.
    اصولا اگه Clear Cmos کار نده همون جور که البرز گفت احتمال این وجود داره که به مادربرد آسیب زده باشی ولی کلا چون تصویر می گیری نباید مشکل حادی باشه. باز هم اتصالاتت رو چک کن. اگه تونستی یک هارد دیگه از یک جایی (دوستی کسی) پیدا کن و ببین سیستم اصلا بالا میاد یا نه.
    من شخصا یک بار یک سیستم پنتیوم 4 رو کاملا باز کردم ولی وقتی دوباره بستمش اصلا روشن نمی شد بعد از کلی مشکل فهمیدم پاورم سوخته!(البته از این پاورهای سر کیس آشغال بود ولی به هر حال منظورم اینکه امکان داره در همین تمیز کردن یک اتصال کوتاه ایجاد کرده باشی)
    به نظر من هم فعلا بی خیال اون فلاپی درایو باش.

5. این کاربر از M659 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون که وارد بحث شدید ...
    پاور مشکلی نیست ... در ضمن من وقتی سیستم رو باز کردم خالی کردم برق رو با زدن ار .. پس مشکلی نیست فکر کنم ...

ولی اتصالات ؟!
    سه تا هارده .. هر سه هم اینطوریه ... کلا وقتی هارد میزنم اینطوری میشه ... با رایتر مشکلی نیست ...
    تو فروم های دیگه مثل techpowerup گفتند از کابله که عوض کردم باز هم نشد ... :(
    این باتری رو که گفتی رو اجرا کنم ببینم چی میشه ...
    من وقتی اعصابم خورد میشه از استفاده میکنم .. جدی نگیرید

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

ممنون که وارد بحث شدید ...
    پاور مشکلی نیست ... در ضمن من وقتی سیستم رو باز کردم خالی کردم برق رو با زدن ار .. پس مشکلی نیست فکر کنم ...

ولی اتصالات ؟!
    سه تا هارده .. هر سه هم اینطوریه ... کلا وقتی هارد میزنم اینطوری میشه ... با رایتر مشکلی نیست ...
    تو فروم های دیگه مثل techpowerup گفتند از کابله که عوض کردم باز هم نشد ... :(
    این باتری رو که گفتی رو اجرا کنم ببینم چی میشه ...
    من وقتی اعصابم خورد میشه از استفاده میکنم .. جدی نگیرید
    نه پاور فقط یک مثال بود.
    امیدواریم مشکل از چیپ FDD Control نباشه.

8. این کاربر از M659 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

نه پاور فقط یک مثال بود.
    امیدواریم مشکل از چیپ fdd control نباشه.
    منم از همین ترسیده بودم!! البته اگه هم باشه شاید بشه راه حلی پیدا کرد که اگه مشکل از اون چیپ بود ، یک جوری دورش زد!!(البته به قیمت از دست دادن استفاده از فلاپی!!)

10. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خوب من همه ی چیز ها رو جدا کردم ... فقط یک رم و یک VGA ... ولی keyboard رو حالا اصلا نمیشناسه و میره طرف بوت کردن .. چون کیبردی هم نیست سریع میره تا بوت کنه و چون درایوی نیست میمونه خودش تک و تنها ...
    کیبرد یو اس بی رو هم الان تست میکنم ... باتری رو هم چند بار در اوردم ... لعنتی زیر VGA به اون گنده ای و نمیشه به همین راحتی درش اورد ..
    به هر حال ... راه حل دیگه دارید ؟!

راستی من به فلاپی نیازی ندارم ... اصلا فقط بذار این ماجرا به خیر ختم بشه من اون رو میدم نمکی ببره ....

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

چراغ فلاپی هم همیشه روشنه در حالی که کاب ها درست بسته شده !
    کابل data فلاپی دیسک رو هم جدا کردی ؟ این مورد وقتی پیش نیاد که کابل data فلاپی دیسک ، اشتباهی جا خورده باشه .

13. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خوب اون رو هم درست زدم .. پین 1 به پین 1 ... باز هم چراغش روشنه .. ولی دلیل روشن بودن چراغ جستجوی سیستم برای یک بوته به نظرم ... به هر حال من فلاپی رو برداشتم ... الان همه چیز رو جا کردم ولی باز هم نمیشه ! :(
    همه هارد ها و درایور های نوری .. حتی برقهاشون رو ...

راستی سیستم رو با دو کیبرد یو اس بی و ps2 لا هم وصل کردم ولی با اینکه usb رو میشناسه کار نمیکنه !

یک چیزی به نظرم رسید و تست کردم دیدم میشناسه .. وقتی که کول دیسک وصل میکنم اون رو میشناسه ... و میخواد از روی اون بوت کنه ولی نمیتونه .. به نظر شما با کول دیسک چطور میتونم بوت کنم ؟!

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

خوب اون رو هم درست زدم .. پین 1 به پین 1 ... باز هم چراغش روشنه .. ولی دلیل روشن بودن چراغ جستجوی سیستم برای یک بوته به نظرم ... به هر حال من فلاپی رو برداشتم ... الان همه چیز رو جا کردم ولی باز هم نمیشه ! :(
    همه هارد ها و درایور های نوری .. حتی برقهاشون رو ...

راستی سیستم رو با دو کیبرد یو اس بی و ps2 لا هم وصل کردم ولی با اینکه usb رو میشناسه کار نمیکنه !

یک چیزی به نظرم رسید و تست کردم دیدم میشناسه .. وقتی که کول دیسک وصل میکنم اون رو میشناسه ... و میخواد از روی اون بوت کنه ولی نمیتونه .. به نظر شما با کول دیسک چطور میتونم بوت کنم ؟!
    متاسفانه باید بری توی بایوس. که اونم نمی تونی.
    اصولا وقتی نمی تونی بری تو بایوس یعنی عملا هیچ کاری نمی شه انجام بدی. باید بالاخره یک راهی پیدا کنی که کیبردت رو بشناسه.
    راستی از کجا فهمیدی کول دیسک رو شناخت ؟ از روی چراغش ؟

16. این کاربر از M659 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •