تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 49 از 174 اولاول ... 394546474849505152535999149 ... آخرآخر
نمايش نتايج 481 به 490 از 1735

نام تاپيک: راه حل مشکل عدم شناسایی هارد و ظرفیت 0 در مکستور Diamond Max 22 و سیگیت 7200.11 و هارد های مشابه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان من مشکل هارد ساتا رو با این روش حل کردم کسی راه حلی برای هارد های ide نداره
    (هاردهای ide هم از طریق هایپر ترمینال کنترل مشن؟ پین های rx-txاون کجاست؟)

اگه نباشه جاش خالی می مونه MJHamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    خونمون؟!...خونتون؟!...

پيش فرض

دوستان من مشکل هارد ساتا رو با این روش حل کردم کسی راه حلی برای هارد های ide نداره
    (هاردهای ide هم از طریق هایپر ترمینال کنترل مشن؟ پین های rx-txاون کجاست؟)
    سلام دوست عزیز
    منم تا حالا دو تا هارد ide دیدم که همینطوری شدن و دیتکت نمیشن ولی متاسفانه از روش احیای اونها بی اطلاع هستم.
    اگه کسی میدونه بگه

پروفشنال zeus7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

سلام و تشکر از همه. من وقتی کابل رو وصل می کنم از من درایور می خواد و با درایورهای خود ویندوز شناسائی نمیشه. به نظر شما درایور این کابلو از کجا بگیرم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

آقا یکی به داد ما برسه. من تا مرحله نصب هارد رفتم. ولی بعد از زدن ctrl+z دیگه هیچ پیغامی نمیآید. کسی چیزی کاری بلده به ما بگه یه خاکی تو سرمون بریزیم؟؟؟
    اعصابم خورددددهههههههههههههههههه هه.......... نمی دونم چرا نمی بینه
    با این تستی که گفتین هم بوردم جواب میده تو تست. چی کار کنم؟؟؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

مشکل قبلی حل شد. حالا وقتی دور موتور هاردو می بریم به حالت عادی و بعد از اجرای دستور N1 و آمدن دوباره خط فرمان و خاموش و روشن کردن هارد قبل از دادن دستور اصلی دوباره ارور LED-000000000CCFaddr:0024A051 رو میده. تورو خدا یکی به داد ما برسه. اطلاعات این هارد خیلی مهمه.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

سلام به دوستان خلاصه ما هم راه افتادیم.به این دستورات دقت کنید Fixing BSY or CC errors aka BUSY (I recommend some practice before trying this):

Note: All commands are case sensitive !

First, make sure you have your hard drive accessible; on a table with open access to the drive is best.

Second, you need to remove the PCB (Printed Circuit Board) from HDA case using a Mini Torx 6 screw driver.

Third, connect RX & TX cables from your RS-232 adapter, verify that all is correct, and then connect the power supply to Hard drive circuit board.

Explanation: The problem with the drive is that the drive is stuck/halt in a BUSY state. This basically locks up the SATA port, causing the BIOS problem (cannot detect the drive at POST). In the terminal, you will see this sort of error (LED: 000000CC FAddr: 0024A051). Once you see this in the terminal, the terminal session to the drive is completely blocked and will not accept any more commands. In order to circumvent this, we'll need to disconnect the PCB (circuit board) from the hard drive case so that the LED: 000000CC FAddr: 0024A051 command cannot be sent from the firmware of the terminal session.

After you have connected the power to the circuit board, press CTRL+Z in your HyperTerminal session. You should now see a prompt like this:
    CODE
    F3 T>

If you do not see this prompt, check your RS-232 connections to the drive. (you may have the TX and RX flipped).

Now we'll need to access the Level 2, type:
    CODE
    F3 T>/2 (enter)

F3 2>

And type (to spind down the motor):
    CODE
    F3 2>Z (enter)

Spin Down Complete
    Elapsed Time 0.147 msecs (the time will vary here)
    F3 2>

Now the tricky part. Pratice a lot without any power before even trying this. You need to make sure that the screws don't touch the PCB board where they aren't suppose to or you will fry your PCB board. If you have been practicing and the power is not connected, start at STEP ONE.

With the POWER CONNECTED to the PCB board, as well as your TX/RX terminal wires, mount the board back on the HDA case. You must have the power connected when you do this.

Now type (to start the motor):
    CODE
    F3 2>U (enter)

You should get something like this:
    Spin Up Complete
    Elapsed Time 7.093 secs
    F3 2>

Then go to Level 1 (by typing /1):
    CODE
    F3 2>/1 (enter)

Now lets do a S.M.A.R.T. erase (create S.M.A.R.T. sector):
    CODE
    F3 1>N1 (enter)

-------------------------------------------------------------------------------------
    G-List step is optional:

Skip G-List step first, if after proceeding the whole BSY fix and the drive still remains under BSY error, then you'll need to repeat BSY process with G-List command below.

G-List Erase (Fix Defect List):
    CODE
    F3 1>/T (enter)

F3 T>i4,1,22 (enter)

For reference:
    Level T 'i': Rev 0001.0000, Overlay, InitDefectList, i[DefectListSelect],[SaveListOpt],[ValidKey]

-------------------------------------------------------------------------------------

Power OFF/ON the drive (very important!)

Wait 10 seconds and now Power ON your drive.

Press CTRL+Z on terminal and type:

Partition regeneration:
    CODE
    F3 T>m0,2,2,,,,,22 (enter)

For reference:
    Level T 'm': Rev 0001.0000, Flash, FormatPartition, m[Partition],[FormatOpts],[DefectListOpts],[MaxWrRetryCnt],[MaxRdRetryCnt],[MaxEccTLevel],[MaxCertif
    yTrkRewrites],[ValidKey]

You should get something like (in around 15~30 seconds):
    CODE
    Max Wr Retries = 00, Max Rd Retries = 00, Max ECC T-Level = 14, Max Certify Rewrite Retries = 00C8

User Partition Format 10% complete, Zone 00, Pass 00, LBA 00004339, ErrCode 00000080, Elapsed Time 0 mins 05 secs

User Partition Format Successful - Elapsed Time 0 mins 05 secs

If you didn't get the msg above, then you skipped something important, and turning off your drive now will render an unreadable drive, so be careful.

مدار من با برد برد ساخته شده حتی 1000 تومن خرج نکردم مشکل داشتین زنگ بزنین
    09358137458 (علی هدایتی _آمل)
    استاد همه چی خوب پیش میره ولی بعد از روشن خاموش کردن دیگه ارور میده. همون ارور اعداد که تو فایل نوشته. به نظرت چی کار کنم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

علی آقا ممنون از راهنمائیت ولی بازم فرقی نکرد کابل ارت رو وصل کردم. ولی بعد از خاموش روشن کردن هارد ارور میده.
    در ضمن اگه اصلا موتور رو خاموش نکنم هیچی قبول نمی کنه. یعنی خط فرمان نمی آید اصلا.
    و هارد تو این وضعیت اصلا دیتکت نمیشه نه اینکه lba=0 باشه....
    Last edited by zeus7610; 27-09-2009 at 16:27.

اگه نباشه جاش خالی می مونه 125's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

علی آقا ممنون از راهنمائیت ولی بازم فرقی نکرد کابل ارت رو وصل کردم. ولی بعد از خاموش روشن کردن هارد ارور میده.
    در ضمن اگه اصلا موتور رو خاموش نکنم هیچی قبول نمی کنه. یعنی خط فرمان نمی آید اصلا.
    و هارد تو این وضعیت اصلا دیتکت نمیشه نه اینکه lba=0 باشه....
    منظورتون از خاموش روشن کردن همون مرحله ی کشیدن کابله که باید قبلش دقت کنین وقتی اون کارتو میکشین بیرون، اتصال برد برقرار بشه و اینکه موقع کشیدن کابل برق اتصالاتتون قطع نشه.
    خلاصه بیشتر تلاش کنین نتیجه میگیرین
    نشدم یه پخ بده کمکت میکنم.

9. 2 کاربر از 125 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

نشد که نشد. همه جوره امتحان کردم نمی دونم شاید چیزی مشکل داره این وسط وگرنه روال کارو که درست پیش میرم.. نمیشه وقتی دور موتور هارو پائینه دستور رو بهش بدیم؟؟ کسی چیزی به ذهنش نمیرسه؟ راه دیگه ای هست به نظرتون ؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

باتری رو یک لحظه جدا کردم و دوباره وصل کردم. این سری ارور led00000 رو نداد. ولی بعد از اجرای دستور m2,2,,,,, پعد از 15 ثانیه یپغام خطا میده. user partiotion fomat failed .. راه دیگه ای به نظرتون نمیرسه...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •