تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما هایپی میتونه حقیقت داشته باشه

راي دهنده
30. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • 100 درصد

10 33.33%
  • ممکنه

12 40.00%
  • امکانش خیلی کمه

4 13.33%
  • فقط دسیسه هست

4 13.33%
صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 113

نام تاپيک: ◄◄ همه چیز در مورد هــارپ ►►

در آغاز فعالیت aryenai's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض ◄◄ همه چیز در مورد هــارپ ►►

سلام،

مدتی است که مقاله ای در مورد یه موضوع حساس می نویسم که معتقدم از اهمیت خاص برای کسانی که در اینباره نمی دونند برخوردار باشه. از تک تکتون که الان این رو می خونید خواهش می کنم که 10 دقیقه از وقتتون رو برای خوندن این مقاله بذارید که ماه هاست در موردش تحقیق می کنم. و اگر پس از خواندن این مطلب همون احساسی که من دارم بهتون دست داد (که این مطلب رو به دست هر چند نفری که می تونم برسونم) خواهش دیگه ای که ازتون دارم این هستش که این مطلب رو به حداقل یک نفر دیگه هم بدید - ایمیلش کنید، در سایت دیگرای قرارش بدید، یا راحت تر: به شخصی که بغل دستتون نشسته بگید. تنها چیزی که مهم هستش اینه که مردم رو در این مورد مطلع سازیم.

یک مقدار لینک های که در مقاله قرار دادم اینجا ناجور دراومدن (هر کاری کردم نتونستم حالت کلیک کردنی بهشون بدم). به همین علت اگر خواندنش اینجا مشکل ساز است می تونید در وبلاگ من بخونیدش: az-soraya. blogfa.com فاصله انداختم چون اگر نکنم برای بازدیدکنندگان مهمان مخفی میشه.

az-soraya . blogfa . com

شاد و موفق باشید،
    و یادتون نره: به آسمان نگاه کنید... زلزله ها از آسمان می آیند.

- ثریا.

------------------------

اين مقاله غير رسمی و بر مبنای تحقيقات شخصی است.

مقدمه:

به آسمان نگاه کنيد، زلزله ها از آسمان می آيند

مدتی است که با يک تکنولوژی استثنائی به اسم "هارپ" آشنا شده ام و در پیامد اين آشنايی تمام اینترنت را برای منابع ایرانی در مورد این موضوع گشتم، اما به نتیجه ی خاصی نرسیدم. اگر شما در گوگل "HAARP" را جستجو کنید به هزاران هزار وب سایت برخورد خواهید کرد که در مورد HAARP نوشته اند... اما همه ی آنها به انگلیسی هستند. نهایتا ایرانی های عزيزی که با زبان انگليسی آشنايی ندارند در مورد این مسئله ی حساس خبری نخواهند داشت، و ندانستن به اين معنی است که از طريق هارپ هر آسيب و بلايی که دلشان می خواهند سر مردم دنيا بیاورند، و در اخبار ها و روزنامه ها به عنوان "پدیده های طبیعی" تقديم مردم کنند و مطمئنا کسی که در مورد هارپ چیزی نمی داند خام این حرف ها خواهد شد.

حوادث طبيعی در طول ميلیون ها سال طبيعی بوده اند بغير از ده های اخير که اين حوادث برخی طبيعی و برخی ديگر از طريق تکنولوژی های پيشرفته توليد و به جان و مال مردم لطمه ميزنند.

اين حوادث ظاهراً طبيعی که غير طبيعی توليد ميشوند (مثل زلزله، طوفان ها، خشکسالی ها و سيل های بی شاخ و دم) را امروزه از طريق فرستادن ماکرو ویو (microwave) از ماهواره ها و پروژه هاي هارپ بوجود می آورند. قابل گفتن است که زلزله را نیز ميتوان از طريق انفجار بمب اتمی در چاهای عميق نيز توليد کرد.

من به عنوان شخصی که با تحقیق هایم به دنبال حقیقت های پوشیده هستم، وظیفه ی خود می دانم که جواب هایی را که پس از مطالعه در این مورد به دست آورده ام را به زبان فارسی، همراه با عکس و فیلم در اختیار ایرانیان بگذارم.

اگر چه این مسئله یک مسئله ی جدید و در عین حال به اثبات رسیده است، ولی با این حال در مورد آن تبلیغاتی انجام نمی شود. من نیز مسئله را از لحاظ علمی به طور مطلق مطرح نخواهم کرد. آنچه را که می خوانید بیشتر جنبه ی آگاهی دارد و تحقیق بیشتر در این مورد به عهده ی شما خواهد بود.

از هر کسی که این مقاله را می خواند خواهش می کنم این مسئله را جدی بگیرد. برنامه های وحشتناکه هارپ در راه است و همینطور که خواهید خواند علائم آن در ایران دیده میشود. این نوشته را بخوانيد، و به این بلاگ در بلاگ هایتان لینک بدهید یا حتی نوشته ی من را در بلاگ هایتان بگذارید ، به دوستان ایمیل کنید، و کلا از هر طریقی که می توانید دیگران را نیز مطلع سازيد، تا شاید بتوانیم جلوی عملکرد اين سیستم و آن هایی که کنترلش می کنند را بگیریم.

هارپ چیست؟ به صدای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گوش دهيد

هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقيق درباره لایه ی آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زير زمينی (با استفاده از امواج راديويی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) تاسيس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگارن" به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پايه گذاری گرديده است.

( توضيح آنکه: جنگ هايی که از امواج "راديويی"، "ليزر" و "نيروی مغناتيس" برای صدمه به نيروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و اين اسم را از فيلم Star War گرفته اند)

آیونوسفیر چيست و کجاست؟

لایه ی آیونوسفیر در بالاترین لایه ی اتموسفیر (Atmosphere) قرار دارد.

این لایه تشعشات خطرناک "ماورای بنفش" و "اکس ری" خورشيد را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمين جلوگيری می نمايد تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دليل محیط الکتریکی موجود در آيونوسفير از اين لايه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دليلی دچار اختلال شود تاثيرا ت بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زيستن را مختل می کند.

لايه آيونوسفير چه ربطی به هارپ دارد؟

سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثير مستقيم داشته باشد. از نمونه های اين تاثيرات قرمز و گداخته شدن و يا ذره بينی نمودن لايه را ميتوان نام برد.

این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (١٨٠ برج آنتن آلومنيومی به ارتفاع ٥٠/٢٣متر) تشکيل و برروی زمينی وسيعی به مساحت ٢٣٠٠٠ متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گرديده است.

این آنتن ها امواج مافوق کوتاه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را تولید و به آیونوسفیر پرتاب می کنند.

آنتن های هارپ در آلاسکا

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آيونوسفير و بازگشت به زمين قادر اند نه تنها به عمق دريا بروند بلکه فرا تر رفته و به اعماق زمين نيز وارد ميشوند و عملکرد آن بمانند "راديو ترموگرافی" (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژيست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی يک موج کوتاه "راديو ترموگرافی" به داخل زمين فرستاده ميشود به لايه های مختلف برخورد کرده و آن لايه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدايی با فرکانسی مخصوص توليد و به سطح زمين باز ميگرداند و ژئولژيست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زيرزمين را شناسايی کنند.

با اين تفاوت که راديو ترموگرافی سيستمی است که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات لايه های زير زمينی را به لرزه درمی آورد و حال آنکه هارپ سيستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لايه های زمين را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با ١,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (یک میلیارد) تا ,١٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (ده میلیارد) وات بلرزاند! بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود, تاثیراتش بر روی آیونوسفیر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود. هدف از استفاده از این قدرت چیست؟

از نمودار فوق متوجه می شويد که آيونوسفير گداخته شده (به رنگ قرمز ديده می شود) و سپس مثل يک قلب شروع به تپش ميکند و از اين تپش ها، فرکانس های فوق کوتاه توليد شده که پس از اصابت به زمين به داخل آن نفوذ مينمايد و در توضیحات زیر مشاهده خواهید کرد که چگونه از اين فرکانس فوق کوتاه و نيرومند، زمين زلزله و خرابی توليد ميگردد.

برای درک چگونگی ايجاد زمين لرزه يک مثال بزنم: وقتی شخصی صحبت ميکند، اول تارهای صوتی او ميلرزند (مثل لرزش های ايجاد شده در آيونوسفير). از اين لرزش فرکانس صوتی توليد شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را ميلرزاند (مثل به لرزه در آوردن لايه های زير زمين به سبب اصابت فرکانس های توليد شده از آيونسفير) و سپس در گوش صدا توليد شده و شنونده آنرا به شنود.

خوب حالا که چی؟

با کمی فکر کردن می توان متوجه این شد که تکنولوژی هارپ "با ويژگی معادن يابی" برای پیدا کردن مخزن های گازی و نفتی ساخته نشده است! زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست و يک ترموگراف برای اين کار کافيست. با توجه به تاثیرات هارپ بر روی آیونوسفیر و نهایتا تاثیرات آن بر روی زمین و وضعیت آب و هوا، می باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر فکر کنیم. این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی که تا به حال بی سابقه بوده است، بارندگی های سیل آسا در جاهایی که به خشک بودن معروف هستند، طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را ميتوان برای هارپ به شمار آورد.

ناگفته نماند که امواج بازگشتی از آيونوسفير، پس از ورود به عمق دريا ميتوانند صدمات جانی برای موجودات دريايی، به خصوص نهنگ ها و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را در بر داشته باشند.

توضیحات کوتاهی در مورد برخی از کاربرد های هارپ به شرح زيراند:

١- ايجاد موج Extreme Low Frequency) ELF) با فرکانس از ١ تا ٢٠ هرتس به توسط آيونوسفير، که با برخورد امواج هارپ توليد شده و سپس به زمين فرستاده می شود و تا اعماق ٣٥ کيلومتری زمين نفوذ نمايد که پس از برخورد به لايه های مختلف زير زمينی توليد صدا نموده و در پی آن ايجاد زلزله می نمايد. برای تعاریف "فرکانس باند" ها به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اشاره کنید.

٣٠ دقیقه قبل از زلزله ی سیچوان (Sichuan) در چين در سال ٢٠٠٨، واکنش گذاختگی آیونوسفیر در آسمان مشاهده میشد و در پی آن زلزله هولناک ٨ ریشتری در آنجا بوقوع پیوست. فیلم کوتاهی از این گذاختگی را [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

٢- با قابلیت تکنولوژی "ترموگرافی" می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیر زمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تاسیسات زیر زمینی کشورهای دیگر را دقیقا زیر مطالعه قرار دهد.

٣- ايجاد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، خشکسالی، آتش فشان، سيل ها، طوفان هايی نظير طوفان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (New Orleans) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

٤- انتقال نيروی برق از محل تاسيسات هارپ به نقطه ی ديگر از زمين و همچنين انتقال برق از زمين به ماهواره ها.

٥- ايجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از راه دور و ايجاد "غش" و توليد "وهم" در مغز انسانها.

٦- ايجاد اختلال در جريان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار کامپيوتر هواپيماهای مسافربری (مقاله ای از شرکت بوئينگ (Boeing) در اين رابطه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )، جت های جنگنده، کشتی ها، زير دريايی ها و غيره.

٧- ايجاد انفجار های عظيم زیر زمينی با قدرت بمب های اتمی و بدون توليد اشعه های راديو اکتيو (Radioactive).

٨- اختلال درعملکرد طبيعی آيونوسفير که چرخش زمين را در کنترل دارد. احتمال بسيار ميرود که درصورت دستکاری های متناوب تاثيراتی در حرکت چرخشی زمين ايجاد گردد، بدين صورت که يا چرخش را سرعت بخشيده و يا کند نمايد.

٩- ايجاد ديوارهای راديويی ضد هواپیما و ضد موشک.

می توان به راحتی گفت که همه اسلحه های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با اين تکنولوژی جديد کاملا متروکه به شمار ميايند به گونه ای که "هارپ" ميتواند با يک عملکرد کليه کامپيوتر های يک هواپيما را از فواصل دور از کار انداخته و آنرا سقوط دهد.

با دقت متوجه ميشويد هارپ استفاده های زیادی بعنوان تهديد و يا سرکار گذاشتن کشورها دارد. مثلا می خواهند به کشوری حمله کنند در اين صورت برای جلوگيی از مزاحمت احتمالی کشور همسايه برای آنها زمين لرزه آورده و با سرکار گذاشتن آن کشور، برنامه های شوم خود را اجرا کنند.

در اين مقاله ما فقط به نکته ١، یعنی فقط در رابطه با ايجاد زلزله بتوسط هارپ می نویسم.

در ابتدا نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه هایی که در بیست سال اخیر در ایران رخ داده اند. این اطلاعات را از وب سایت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " به دست آوردم. این نمودار با توجه به تعداد زمین لرزه های بالای 3 ریشتر تهیه گردیده است.

نکته ی مورد توجه اینجاست که سیستم هارپ در سال ١٩٩٨ (١٣٧٧) تکمیل شد و این مصادف با سالیست که از آن به بعد به تعداد زمین لرزه ها در ایران اضافه شده است.

همان طوری که مشاهده می کنید، تعداد زمین لرزه هایی که در ایران در بیست سال اخیر آمده است رو به بالا بوده. محاسبات من اینگونه نشان ميدهد که:

٧/٢٠٨ میانگین بین دهه ی ١٣٦٧-١٣٧٧
    ٤/٦٣٩ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧
    افزایش در دهه اخير برابر با : ٤/٢٠٦ درصد

برای مقایسه نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه های بیست سال اخیر در نیوزیلند که یکی از زلزله خیز ترین کشورهای دنیا می باشد. اطلاعات را از وب سایت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " به دست آوردم.

٣/١٥٥٩٣ میانگین بین دهه ی ١٣٦٧-١٣٧٧
    ٢/١٥٢٠٦ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧
    کاهش در دهه اخير برابر با: ٤٦/٢ درصد

اگر به نمودار زلزله در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است دقت کنیم متوجه افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال ١٣٨١ مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به یکباره چهار برابر سال های قبل می شود. این تغییر ناگهانی شاید به دلیل آزمایشات تحقیقاتی مسئولین هارپ در این ایالت باشد. اطلاعات زير از از وب سایت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " به دست آمده است.

٩/٤٧٧٣ میانگین بین دهه ی ١٣٦٧-١٣٧٧
    ٤/١٨٦٥٨ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧
    افزایش در دهه اخير برابر با : ٨/٢٩٠

چرا درصد زلزله ها در عمق ١٤ کيلومتر در ایران اينگونه بالا رفته اند؟

در حين جستجو ها به يک عدد ويژه ای برخورد کردم که به نظرم غير واقعی رسيد. سئوالی برايم پيش آمد که چگونه اغلب زمين لرزه ها در چند سال اخير در ایران در عمق ١٤ کيلومتر اتفاق افتاده اند؟ و وقتی نگاهی به دهه قبل انداختم متوجه شدم که عملا درصد زمين لرزه ها در این عمق يا صفر بودند و يا حد اکثر تا دو درصد.

ياد آور می شويم: زمين لرزه های خطر ناک در لبه های "رگه گسل" يا "Fault lines" توليد ميگردند.

ارگ بم ما چه شد؟

بم بعد از ٢٠٠٠ سال ایستایی؟!

در اواخر آذر ماه ١٣٨٧ در اینترنت به دنبال مطالبی در مورد زلزله در ایران بودم، که به تالار گفتگو وب سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رسیدم. در آنجا به مطلبی که شخصی با نام "عادل کهن" (adelkohan) در مورد وقوع زلزله های پی در پی بندر لنگه نوشته بود برخورد کردم که در زير مشاهده می کنيد:

من ساکن بندرلنگه هستم، شهری کوچک در کنار خلیج فارس.
    دو هفته قبل زلزله زیاد میومد که کمتر از 3 ریشتر بود. این زلزله ها تا دو هفته ادامه داشتند. در موقع زلزله بعضی از قسمت های دریا برای چند لحظه قرمز میشد و در این دو هفته ماهی ها میمردند و بعضی ها هم سوخته بودند. بعد چند روز بوی بد (مثل بوی فاضلاب) از طرف دریا به سمت شهر اومد.
    در اخبار استان گفته بود که این به خاطر جلبک های سمی در دریا است (که من در این ٢٧ سالی که در بندرلنگه بودم جلبک سمی نشنیده بودم). بعد از این اعلام کرد که ماهی های بعضی مناطق استان را کسی مصرف نکند.
    من یک تکه از فیلم حادثه عجیب که در دریا رخ داده می گذارم و نگاه کنید.
    من خودم وقتی یک هفته زلزله پشت سر هم میکرد گفتم حتما کوه آتشفشان توی دریا است. حالا نظر دوستان چیه...

این کلیپ کمتر از یک دقیقه است و تماشای آن به شما توصیه می شود. هنگام تماشا به قرمزی روی سطح آب دقت کنید.

دلفین های ما چه شدند؟

در سال ١٣٨٦ , ١٥٢ دلفین در خلیج فارس به طور غیر منتظره در دو نوبت به فاصله یک ماه مرده و به ساحل دریا کشیده شدند. دسته ی اول شامل ٧٩ دلفین و دسته دوم هم ٧٣ دلفین بود.

دلیل های مختلفی برای مرگ این دلفین ها آورده شد ولی اگر از من می پرسید هیچ کدام قانع کننده نیستند. این دلفین ها کاملا مشخص است که سوخته اند! اینکه "خودکشی" کرده اند، یا اینکه به خاطر "فعالیت های صیادی" مرده اند جوابگوی سوختگی بدن های آنها را نمیدهد!

به گزارش خبرگزاری آفتاب "علت مرگ ٧٣ دلفین دیگر كه یك ماه پس از حادثه نخست رخ داد را نیز این كارشناسان بین‌الملللی در گزارش خود، ‘عوامل طبیعی’ اعلام كرده‌اند كه در این گزارش هنوز عوامل طبیعی ناشناخته است و می‌تواند ‘شوک’ یا ‘استرس’ باشد كه در نتیجه آن یكی از دلفین‌ها به سمت ساحل آمده و مابقی نیز به دنبال آن آمده‌اند یا یكی از آن‌ها برای شكار ماهی به سمت ساحل آمده و بقیه نیز آمده‌اند و در ساحل كه شیب ملایمی دارد، گیر كرده‌اند." ٢/١٢/١٣٨٦

آیا پاسخ به سئوال مرگ دلفین ها در خیلج فارس "هارپ" نیست؟

این سوختگی نیست؟؟؟؟؟؟

هارپ (HAARP) یک پروژه ايست که مسئولين اعلام کردند برای "بررسی و تحقيق" درباره لایه ی آیونوسفیر بر پا شده است. ولی در واقع اين يک سلاح پیشرفته ی جنگی جدید است که کلیه ی اسلحه های صده ی قرن بیستم را فلج می کند.

هزینه های این پروژه مشترکا از طرف نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، آژانس تحقیقاتی پروژه های دفاعی پیشرفته ی آمریکا و دانشگاه آلاسکا است. لازم به یادآوریست که سیستم "هارپ" در کشورهای گرین لاند، نروژ، شوروی و همچنین در روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سيستم راديويی هواپيما ها و نهايتا سقوط آنها استفاده ميگردد.

نتايج:

همانطور که گفته شد ارتعاشات راديويی هارپ باعث سرخ شدن لايه آيونوسفير شده و اين لايه را به نوسان در می آورد.

اين نوسانات به نوبه خود موجب صدا با فرکانس های کوتاه از ١ تا ٢٠ هرتس می شوند که فرکانس
    (Extremely Low Frequency/Ultra Low Frequency ELF/ULF) نام دارند. این فرکانس ها پس از نفوذ به زمين، زمین زلزله ايجاد می کنند.

با توجه به ازدياد درصد زلزله در سطح ايران در دهه اخير نسبت به دهه پيشين که متجاوز به ٤/٢٠٦ % بوده است ميتوان به وجود تاثيرات ديگری در ايجاد زلزله های مصنوعی پی برد، خصوصا آنکه اين ازدياد پس از آغاز فعاليت های هارپ واقع شده اند.

پیشنهادات برای پیش اخطار:

اینکه همه باید در مورد هارپ و ماهواره هایی که دارای چنین تکنولوژی هستند کاملا آگاه و مطلع باشند هیچ شکی نیست و قصد من در جمع آوری این اطلاعات صرفا به همین منظور نیز بوده است. بنابراین تقاضای ما از شما خواننده ی محترم با فروتنی چیزی جز این نیست که آنچه را که در این مقاله خوانده اید به دیگران انتقال دهید.

برای پيشگيری و دريافت پيش اخطار از اين قبيل زلزله ها ميتوان ايستگاهايی در حوزه های وسيع تاسيس و بکار گرفت و با اندازه گيری فرکانس صداهایی که از آسمان می آید به بروز این زلزله پی برد.

زمان دريافت پيش اخطارهای ELF بين ١٥ دقيقه تا ٣ ساعت قبل از وقوع زلزله متغير است. زلزله ی چین 30 دقیقه پس از مشاهده ی سرخی آیونوسفیر به وقوع پیوست.

اندازه گيری فرکانسELF/ULF در جاهايی که خالی از فرکانسهای مزاحم ديگر از قبيل برق فشار قوی، فرودگاه ها، ايستگاه های راديويی و تلفنی ميباشد، انجام پذير است.

نمونه ای از يک دستگاه ELF/ULF سنج دستی و يک دستکاه Magnetometer را در زير مشاهده ميکنيد. برای اطلاعاب بيشتر بر روی آنها اشاره کنيد.

پیام آخر:

تصور نکنيد که همه سيل ها، خشکسالی ها و زلزله ها طبيعی اند، خير! اول گرم شدن "جو" را به دروغ به مردم ميفروشند و در اذهان جاسازی ميکنند و بعد همه بلاهای شبه طبيعی را بر سر مردم آورده و اگر کسی سئوال کرد که "اين همه سوانح از کجاست؟" ميگويند "تقصير از شما است که هوا را گرم می کنيد!"

هدف من از جمع آوزی و نوشتن این مقاله سیاسی نبوده و قصد تکرار شعار های "مرگ بر آمریکا" را ندارم و صرفا به جهت ابراز نگرانی و نيز آگاهی به خوانندگان تهیه کرده ام.

و اما سوال من از شما:

آیا می توان نسبت به دو هفته زلزله متداوم در بندر لنگه بی اعتناء و بدون دانش بود؟

آیا اين زلزله ها واقعا طبیعی است و یا به ظاهر طبيعی و عملا ساخت بشر است؟

آیا می توان به تحقیق بیشتر در این زمینه ادامه نداد؟

تقديم به ايران، شاد و موفق باشيد...

مراجع ديگر: (به این قسمت اضافه خواهم کرد)

ویدیوهایی از ثریا:

چندین کلیپ ویدیویی برای تماشا و دانلود آماده کرده ام که دیدن آنها توصیه میشود. در حال حاظر تنها کیفیت خوب این ویدیوها آپلود شده اند. به زودی کیفیت های متوسط و پایین را آماده خواهم کرد. در صورتیکه نیاز به کیفیت های تلویزیونی به هر منظوری داشته باشید به من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: حدودا ۲۰ مگابایت، مدت زمان: ۴ دقیقه ۲۲ ثانیه)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: حدودا ۷ مگابایت، مدت زمان: ۱ دقیقه ۴۹ ثانیه)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: حدودا ۹ مگابایت‌، مدت زمان: ۲ دقیقه)

دانلود متن کامل این نوشته به صورت Word Document با ۲ کیفیت مختلف:

Word 2003v:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۷۶۸ کیلوبایت) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۳۶۲ کیلوبایت)

Word 2007v:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۶۹۳ کیلوبایت) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۲۹۱ کیلوبایت)

ویدیوها و کتاب هایی از محققان خارجی به زبان انگلیسی:

در مورد "هارپ" کتابی بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بتوسط Dr. Nick Begich نوشته و بر مبنای آن دو ويديو، يکی در سال ۱۹۹۵ بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ويديوی ديگری در سال ۲۰۰۸ بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تهيه شده است.

در مورد جنگ ويتنام (Vietnam) و باران های سيل آسا و دستکاری آب و هوا به توسط آمريکا (اغلب باران های استوايی از طريق ماهواره و سمپاشی از هواپيما بر روی ابر ها ايجاد می شدند) آقای دکتر باب فيتريکاس (Dr. Bob Fitrakis) کتابی بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته و فيلمی از کنفرانس خود در اين زمينه تهيه کرده که بخشی از آن را در کليپ ويديويی بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ميتوانيد مشاهده کنيد.

مقاله ای در مورد عملکرد هارپ در دانشگاه استانفورد (University of Stanford) به نام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تهيه شده است که فقط به جنبه تحقيقاتی هارپ نگاه می کند و به جنبه های غير انسانی آن توجهی نشده است.
    سوالی به بقاء موجوديت و در آينده ای نه چندان دور؟ به اينجا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اشاره کنيد.

برای پيوند های مطالعاتی امواج راديويی زير فرکانس 22KHz به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کنيد.

پارلمان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟

اعتراض شرکت بوئينگ (Boeing) به هارپ در اين رابطه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

پايان.

2. 8 کاربر از aryenai بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinpb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

13 تایپک تخصصی « هارپ »

این تایپک به بررسی پدیده HAARP که مخفف The High Frequency Active Auroral Research Program است خواهد پرداخت.
    این سلاح جدید ترین، قوی ترین و مخوفترین سلاح است که جزء سلاح های جنگ ستارگان (سلاح هایی که از امواج رادیویی ، لیزر و نیروی مغناطیس استفاده کنند) بشمار می آید. و می تواند هر بلایی نظیر زلزله،سیل و ... را که تا قبل از آن "بلای طبیعی" نامیده می شد بطور غیر طبیعی در هر جا از کره زمین ایجاد کند.
    Last edited by hoseinpb; 08-03-2009 at 12:32.

4. 4 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

نقل قول از az-soraya.blogfa.com/post-1.aspx مستقیم و بدون دستکاری.
    آغاز _______________
    مقدمه:
    به آسمان نگاه کنيد، زلزله ها از آسمان می آيند
    مدتی است که با يک تکنولوژی استثنائی به اسم "هارپ" آشنا شده ام و در پیامد اين آشنايی تمام اینترنت را برای منابع ایرانی در مورد این موضوع گشتم، اما به نتیجه ی خاصی نرسیدم. اگر شما در گوگل "HAARP" را جستجو کنید به هزاران هزار وب سایت برخورد خواهید کرد که در مورد HAARP نوشته اند... اما همه ی آنها به انگلیسی هستند. نهایتا ایرانی های عزيزی که با زبان انگليسی آشنايی ندارند در مورد این مسئله ی حساس خبری نخواهند داشت، و ندانستن به اين معنی است که از طريق هارپ هر آسيب و بلايی که دلشان می خواهند سر مردم دنيا بیاورند، و در اخبار ها و روزنامه ها به عنوان "پدیده های طبیعی" تقديم مردم کنند و مطمئنا کسی که در مورد هارپ چیزی نمی داند خام این حرف ها خواهد شد.
    حوادث طبيعی در طول ميلیون ها سال طبيعی بوده اند بغير از ده های اخير که اين حوادث برخی طبيعی و برخی ديگر از طريق تکنولوژی های پيشرفته توليد و به جان و مال مردم لطمه ميزنند.
    اين حوادث ظاهراً طبيعی که غير طبيعی توليد ميشوند (مثل زلزله، طوفان ها، خشکسالی ها و سيل های بی شاخ و دم) را امروزه از طريق فرستادن ماکرو ویو (microwave) از ماهواره ها و پروژه هاي هارپ بوجود می آورند. قابل گفتن است که زلزله را نیز ميتوان از طريق انفجار بمب اتمی در چاهای عميق نيز توليد کرد.
    من به عنوان شخصی که با تحقیق هایم به دنبال حقیقت های پوشیده هستم، وظیفه ی خود می دانم که جواب هایی را که پس از مطالعه در این مورد به دست آورده ام را به زبان فارسی، همراه با عکس و فیلم در اختیار ایرانیان بگذارم.
    اگر چه این مسئله یک مسئله ی جدید و در عین حال به اثبات رسیده است، ولی با این حال در مورد آن تبلیغاتی انجام نمی شود. من نیز مسئله را از لحاظ علمی به طور مطلق مطرح نخواهم کرد. آنچه را که می خوانید بیشتر جنبه ی آگاهی دارد و تحقیق بیشتر در این مورد به عهده ی شما خواهد بود.
    از هر کسی که این مقاله را می خواند خواهش می کنم این مسئله را جدی بگیرد. برنامه های وحشتناکه هارپ در راه است و همینطور که خواهید خواند علائم آن در ایران دیده میشود. این نوشته را بخوانيد، و به این بلاگ در بلاگ هایتان لینک بدهید یا حتی نوشته ی من را در بلاگ هایتان بگذارید ، به دوستان ایمیل کنید، و کلا از هر طریقی که می توانید دیگران را نیز مطلع سازيد، تا شاید بتوانیم جلوی عملکرد اين سیستم و آن هایی که کنترلش می کنند را بگیریم.
    هارپ چیست؟ به صدای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گوش دهيد
    هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقيق درباره لایه ی آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زير زمينی (با استفاده از امواج راديويی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) تاسيس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگارن" به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پايه گذاری گرديده است.
    ( توضيح آنکه: جنگ هايی که از امواج "راديويی"، "ليزر" و "نيروی مغناتيس" برای صدمه به نيروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و اين اسم را از فيلم Star War گرفته اند)
    آیونوسفیر چيست و کجاست؟
    لایه ی آیونوسفیر در بالاترین لایه ی اتموسفیر (Atmosphere) قرار دارد.

این لایه تشعشات خطرناک "ماورای بنفش" و "اکس ری" خورشيد را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمين جلوگيری می نمايد تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دليل محیط الکتریکی موجود در آيونوسفير از اين لايه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دليلی دچار اختلال شود تاثيرا ت بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زيستن را مختل می کند.
    لايه آيونوسفير چه ربطی به هارپ دارد؟
    سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثير مستقيم داشته باشد. از نمونه های اين تاثيرات قرمز و گداخته شدن و يا ذره بينی نمودن لايه را ميتوان نام برد.
    این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (١٨٠ برج آنتن آلومنيومی به ارتفاع ٥٠/٢٣متر) تشکيل و برروی زمينی وسيعی به مساحت ٢٣٠٠٠ متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گرديده است.
    این آنتن ها امواج مافوق کوتاه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را تولید و به آیونوسفیر پرتاب می کنند.

آنتن های هارپ در آلاسکا
    اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آيونوسفير و بازگشت به زمين قادر اند نه تنها به عمق دريا بروند بلکه فرا تر رفته و به اعماق زمين نيز وارد ميشوند و عملکرد آن بمانند "راديو ترموگرافی" (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژيست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی يک موج کوتاه "راديو ترموگرافی" به داخل زمين فرستاده ميشود به لايه های مختلف برخورد کرده و آن لايه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدايی با فرکانسی مخصوص توليد و به سطح زمين باز ميگرداند و ژئولژيست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زيرزمين را شناسايی کنند.
    با اين تفاوت که راديو ترموگرافی سيستمی است که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات لايه های زير زمينی را به لرزه درمی آورد و حال آنکه هارپ سيستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لايه های زمين را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با ١,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (یک میلیارد) تا ,١٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (ده میلیارد) وات بلرزاند! بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود, تاثیراتش بر روی آیونوسفیر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود. هدف از استفاده از این قدرت چیست؟

از نمودار فوق متوجه می شويد که آيونوسفير گداخته شده (به رنگ قرمز ديده می شود) و سپس مثل يک قلب شروع به تپش ميکند و از اين تپش ها، فرکانس های فوق کوتاه توليد شده که پس از اصابت به زمين به داخل آن نفوذ مينمايد و در توضیحات زیر مشاهده خواهید کرد که چگونه از اين فرکانس فوق کوتاه و نيرومند، زمين زلزله و خرابی توليد ميگردد.
    برای درک چگونگی ايجاد زمين لرزه يک مثال بزنم: وقتی شخصی صحبت ميکند، اول تارهای صوتی او ميلرزند (مثل لرزش های ايجاد شده در آيونوسفير). از اين لرزش فرکانس صوتی توليد شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را ميلرزاند (مثل به لرزه در آوردن لايه های زير زمين به سبب اصابت فرکانس های توليد شده از آيونسفير) و سپس در گوش صدا توليد شده و شنونده آنرا به شنود.
    خوب حالا که چی؟
    با کمی فکر کردن می توان متوجه این شد که تکنولوژی هارپ "با ويژگی معادن يابی" برای پیدا کردن مخزن های گازی و نفتی ساخته نشده است! زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست و يک ترموگراف برای اين کار کافيست. با توجه به تاثیرات هارپ بر روی آیونوسفیر و نهایتا تاثیرات آن بر روی زمین و وضعیت آب و هوا، می باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر فکر کنیم. این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی که تا به حال بی سابقه بوده است، بارندگی های سیل آسا در جاهایی که به خشک بودن معروف هستند، طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را ميتوان برای هارپ به شمار آورد.
    ناگفته نماند که امواج بازگشتی از آيونوسفير، پس از ورود به عمق دريا ميتوانند صدمات جانی برای موجودات دريايی، به خصوص نهنگ ها و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را در بر داشته باشند.
    توضیحات کوتاهی در مورد برخی از کاربرد های هارپ به شرح زيراند:
    ١- ايجاد موج Extreme Low Frequency) ELF) با فرکانس از ١ تا ٢٠ هرتس به توسط آيونوسفير، که با برخورد امواج هارپ توليد شده و سپس به زمين فرستاده می شود و تا اعماق ٣٥ کيلومتری زمين نفوذ نمايد که پس از برخورد به لايه های مختلف زير زمينی توليد صدا نموده و در پی آن ايجاد زلزله می نمايد. برای تعاریف "فرکانس باند" ها به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اشاره کنید.
    ٣٠ دقیقه قبل از زلزله ی سیچوان (Sichuan) در چين در سال ٢٠٠٨، واکنش گذاختگی آیونوسفیر در آسمان مشاهده میشد و در پی آن زلزله هولناک ٨ ریشتری در آنجا بوقوع پیوست. فیلم کوتاهی از این گذاختگی را [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

٢- با قابلیت تکنولوژی "ترموگرافی" می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیر زمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تاسیسات زیر زمینی کشورهای دیگر را دقیقا زیر مطالعه قرار دهد.
    ٣- ايجاد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، خشکسالی، آتش فشان، سيل ها، طوفان هايی نظير طوفان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (New Orleans) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    ٤- انتقال نيروی برق از محل تاسيسات هارپ به نقطه ی ديگر از زمين و همچنين انتقال برق از زمين به ماهواره ها.
    ٥- ايجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از راه دور و ايجاد "غش" و توليد "وهم" در مغز انسانها.
    ٦- ايجاد اختلال در جريان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار کامپيوتر هواپيماهای مسافربری (مقاله ای از شرکت بوئينگ (Boeing) در اين رابطه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )، جت های جنگنده، کشتی ها، زير دريايی ها و غيره.
    ٧- ايجاد انفجار های عظيم زیر زمينی با قدرت بمب های اتمی و بدون توليد اشعه های راديو اکتيو (Radioactive).
    ٨- اختلال درعملکرد طبيعی آيونوسفير که چرخش زمين را در کنترل دارد. احتمال بسيار ميرود که درصورت دستکاری های متناوب تاثيراتی در حرکت چرخشی زمين ايجاد گردد، بدين صورت که يا چرخش را سرعت بخشيده و يا کند نمايد.
    ٩- ايجاد ديوارهای راديويی ضد هواپیما و ضد موشک.
    می توان به راحتی گفت که همه اسلحه های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با اين تکنولوژی جديد کاملا متروکه به شمار ميايند به گونه ای که "هارپ" ميتواند با يک عملکرد کليه کامپيوتر های يک هواپيما را از فواصل دور از کار انداخته و آنرا سقوط دهد.
    با دقت متوجه ميشويد هارپ استفاده های زیادی بعنوان تهديد و يا سرکار گذاشتن کشورها دارد. مثلا می خواهند به کشوری حمله کنند در اين صورت برای جلوگيی از مزاحمت احتمالی کشور همسايه برای آنها زمين لرزه آورده و با سرکار گذاشتن آن کشور، برنامه های شوم خود را اجرا کنند.
    در اين مقاله ما فقط به نکته ١، یعنی فقط در رابطه با ايجاد زلزله بتوسط هارپ می نویسم.
    در ابتدا نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه هایی که در بیست سال اخیر در ایران رخ داده اند. این اطلاعات را از وب سایت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " به دست آوردم. این نمودار با توجه به تعداد زمین لرزه های بالای 3 ریشتر تهیه گردیده است.
    نکته ی مورد توجه اینجاست که سیستم هارپ در سال ١٩٩٨ (١٣٧٧) تکمیل شد و این مصادف با سالیست که از آن به بعد به تعداد زمین لرزه ها در ایران اضافه شده است.

همان طوری که مشاهده می کنید، تعداد زمین لرزه هایی که در ایران در بیست سال اخیر آمده است رو به بالا بوده. محاسبات من اینگونه نشان ميدهد که:
    ٧/٢٠٨ میانگین بین دهه ی ١٣٦٧-١٣٧٧
    ٤/٦٣٩ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧
    افزایش در دهه اخير برابر با : ٤/٢٠٦ درصد
    برای مقایسه نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه های بیست سال اخیر در نیوزیلند که یکی از زلزله خیز ترین کشورهای دنیا می باشد. اطلاعات را از وب سایت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " به دست آوردم.

٣/١٥٥٩٣ میانگین بین دهه ی ١٣٦٧-١٣٧٧
    ٢/١٥٢٠٦ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧
    کاهش در دهه اخير برابر با: ٤٦/٢ درصد
    اگر به نمودار زلزله در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است دقت کنیم متوجه افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال ١٣٨١ مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به یکباره چهار برابر سال های قبل می شود. این تغییر ناگهانی شاید به دلیل آزمایشات تحقیقاتی مسئولین هارپ در این ایالت باشد. اطلاعات زير از از وب سایت " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " به دست آمده است.

٩/٤٧٧٣ میانگین بین دهه ی ١٣٦٧-١٣٧٧
    ٤/١٨٦٥٨ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧
    افزایش در دهه اخير برابر با : ٨/٢٩٠

چرا درصد زلزله ها در عمق ١٤ کيلومتر در ایران اينگونه بالا رفته اند؟
    در حين جستجو ها به يک عدد ويژه ای برخورد کردم که به نظرم غير واقعی رسيد. سئوالی برايم پيش آمد که چگونه اغلب زمين لرزه ها در چند سال اخير در ایران در عمق ١٤ کيلومتر اتفاق افتاده اند؟ و وقتی نگاهی به دهه قبل انداختم متوجه شدم که عملا درصد زمين لرزه ها در این عمق يا صفر بودند و يا حد اکثر تا دو درصد.
    ياد آور می شويم: زمين لرزه های خطر ناک در لبه های "رگه گسل" يا "Fault lines" توليد ميگردند.
    ارگ بم ما چه شد؟

بم بعد از ٢٠٠٠ سال ایستایی؟!

در اواخر آذر ماه ١٣٨٧ در اینترنت به دنبال مطالبی در مورد زلزله در ایران بودم، که به تالار گفتگو وب سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رسیدم. در آنجا به مطلبی که شخصی با نام "عادل کهن" (adelkohan) در مورد وقوع زلزله های پی در پی بندر لنگه نوشته بود برخورد کردم که در زير مشاهده می کنيد:
    دو هفته قبل زلزله زیاد میومد که کمتر از 3 ریشتر بود. این زلزله ها تا دو هفته ادامه داشتند. در موقع زلزله بعضی از قسمت های دریا برای چند لحظه قرمز میشد و در این دو هفته ماهی ها میمردند و بعضی ها هم سوخته بودند. بعد چند روز بوی بد (مثل بوی فاضلاب) از طرف دریا به سمت شهر اومد.
    در اخبار استان گفته بود که این به خاطر جلبک های سمی در دریا است (که من در این ٢٧ سالی که در بندرلنگه بودم جلبک سمی نشنیده بودم). بعد از این اعلام کرد که ماهی های بعضی مناطق استان را کسی مصرف نکند.
    من یک تکه از فیلم حادثه عجیب که در دریا رخ داده می گذارم و نگاه کنید.
    من خودم وقتی یک هفته زلزله پشت سر هم میکرد گفتم حتما کوه آتشفشان توی دریا است. حالا نظر دوستان چیه...

این کلیپ کمتر از یک دقیقه است و تماشای آن به شما توصیه می شود. هنگام تماشا به قرمزی روی سطح آب دقت کنید.
    دلفین های ما چه شدند؟

در سال ١٣٨٦ , ١٥٢ دلفین در خلیج فارس به طور غیر منتظره در دو نوبت به فاصله یک ماه مرده و به ساحل دریا کشیده شدند. دسته ی اول شامل ٧٩ دلفین و دسته دوم هم ٧٣ دلفین بود.
    دلیل های مختلفی برای مرگ این دلفین ها آورده شد ولی اگر از من می پرسید هیچ کدام قانع کننده نیستند. این دلفین ها کاملا مشخص است که سوخته اند! اینکه "خودکشی" کرده اند، یا اینکه به خاطر "فعالیت های صیادی" مرده اند جوابگوی سوختگی بدن های آنها را نمیدهد!
    به گزارش خبرگزاری آفتاب "علت مرگ ٧٣ دلفین دیگر كه یك ماه پس از حادثه نخست رخ داد را نیز این كارشناسان بین‌الملللی در گزارش خود، ‘عوامل طبیعی’ اعلام كرده‌اند كه در این گزارش هنوز عوامل طبیعی ناشناخته است و می‌تواند ‘شوک’ یا ‘استرس’ باشد كه در نتیجه آن یكی از دلفین‌ها به سمت ساحل آمده و مابقی نیز به دنبال آن آمده‌اند یا یكی از آن‌ها برای شكار ماهی به سمت ساحل آمده و بقیه نیز آمده‌اند و در ساحل كه شیب ملایمی دارد، گیر كرده‌اند." ٢/١٢/١٣٨٦

آیا پاسخ به سئوال مرگ دلفین ها در خیلج فارس "هارپ" نیست؟

این سوختگی نیست؟؟؟؟؟؟

هارپ (HAARP) یک پروژه ايست که مسئولين اعلام کردند برای "بررسی و تحقيق" درباره لایه ی آیونوسفیر بر پا شده است. ولی در واقع اين يک سلاح پیشرفته ی جنگی جدید است که کلیه ی اسلحه های صده ی قرن بیستم را فلج می کند.
    هزینه های این پروژه مشترکا از طرف نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، آژانس تحقیقاتی پروژه های دفاعی پیشرفته ی آمریکا و دانشگاه آلاسکا است. لازم به یادآوریست که سیستم "هارپ" در کشورهای گرین لاند، نروژ، شوروی و همچنین در روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سيستم راديويی هواپيما ها و نهايتا سقوط آنها استفاده ميگردد.
    نتايج:
    همانطور که گفته شد ارتعاشات راديويی هارپ باعث سرخ شدن لايه آيونوسفير شده و اين لايه را به نوسان در می آورد.
    اين نوسانات به نوبه خود موجب صدا با فرکانس های کوتاه از ١ تا ٢٠ هرتس می شوند که فرکانس
    (Extremely Low Frequency/Ultra Low Frequency ELF/ULF) نام دارند. این فرکانس ها پس از نفوذ به زمين، زمین زلزله ايجاد می کنند.
    با توجه به ازدياد درصد زلزله در سطح ايران در دهه اخير نسبت به دهه پيشين که متجاوز به ٤/٢٠٦ % بوده است ميتوان به وجود تاثيرات ديگری در ايجاد زلزله های مصنوعی پی برد، خصوصا آنکه اين ازدياد پس از آغاز فعاليت های هارپ واقع شده اند.
    پیشنهادات برای پیش اخطار:
    اینکه همه باید در مورد هارپ و ماهواره هایی که دارای چنین تکنولوژی هستند کاملا آگاه و مطلع باشند هیچ شکی نیست و قصد من در جمع آوری این اطلاعات صرفا به همین منظور نیز بوده است. بنابراین تقاضای ما از شما خواننده ی محترم با فروتنی چیزی جز این نیست که آنچه را که در این مقاله خوانده اید به دیگران انتقال دهید.
    برای پيشگيری و دريافت پيش اخطار از اين قبيل زلزله ها ميتوان ايستگاهايی در حوزه های وسيع تاسيس و بکار گرفت و با اندازه گيری فرکانس صداهایی که از آسمان می آید به بروز این زلزله پی برد.
    زمان دريافت پيش اخطارهای ELF بين ١٥ دقيقه تا ٣ ساعت قبل از وقوع زلزله متغير است. زلزله ی چین 30 دقیقه پس از مشاهده ی سرخی آیونوسفیر به وقوع پیوست.
    اندازه گيری فرکانسELF/ULF در جاهايی که خالی از فرکانسهای مزاحم ديگر از قبيل برق فشار قوی، فرودگاه ها، ايستگاه های راديويی و تلفنی ميباشد، انجام پذير است.
    نمونه ای از يک دستگاه ELF/ULF سنج دستی و يک دستکاه Magnetometer را در زير مشاهده ميکنيد. برای اطلاعاب بيشتر بر روی آنها اشاره کنيد.

پیام آخر:
    تصور نکنيد که همه سيل ها، خشکسالی ها و زلزله ها طبيعی اند، خير! اول گرم شدن "جو" را به دروغ به مردم ميفروشند و در اذهان جاسازی ميکنند و بعد همه بلاهای شبه طبيعی را بر سر مردم آورده و اگر کسی سئوال کرد که "اين همه سوانح از کجاست؟" ميگويند "تقصير از شما است که هوا را گرم می کنيد!"
    هدف من از جمع آوزی و نوشتن این مقاله سیاسی نبوده و قصد تکرار شعار های "مرگ بر آمریکا" را ندارم و صرفا به جهت ابراز نگرانی و نيز آگاهی به خوانندگان تهیه کرده ام.
    و اما سوال من از شما:
    آیا می توان نسبت به دو هفته زلزله متداوم در بندر لنگه بی اعتناء و بدون دانش بود؟
    آیا اين زلزله ها واقعا طبیعی است و یا به ظاهر طبيعی و عملا ساخت بشر است؟
    آیا می توان به تحقیق بیشتر در این زمینه ادامه نداد؟

تقديم به ايران، شاد و موفق باشيد...

مراجع ديگر: (به این قسمت اضافه خواهم کرد)
    ۱۵ اسفند ۱۳۸۷: با تشکر از تمامی دوستان که انقدر از این مقاله استقبال کردند. می توانم بگویم که این نوشته در کمتر از سه هفته به دست (حداقل) ۱۵۰۰ نفر رسیده است و این با کمک شما بوده است، و از این بابت واقعا ممنونم.
    یک تالار گفتگویی به اسم " [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] " مقاله ی من را در وب سایت خود قرار داد. اینجا دوستان زیادی سئوالاتی داشتند که به تک تک آنها (تا به امروز) جواب داده ام. برای مشاهده کردن از این سایت به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اشاره کنید. بعد از مقاله دوستان سئوالات خود را ارائه دادند و جواب های من در لابه لای این سئوالات پیدا می شود. گفتم شاید شما هم سئوالاتی داشته باشید که در آنجا پرسیده شده باشد، و بتوانید جوابتان را آنجا بخوانید. البته همانطور که قبل نوشته ام، از طریق [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم می توانید با من تماس مستقیم بگیرید و سئوالات خود را بپرسید.
    به زودی تمامی این سئوالات و جواب هایشان را به صورت یک Word Document در اختیار شما خواهم گذاشت.
    ویدیوهایی از ثریا:
    چندین کلیپ ویدیویی برای تماشا و دانلود آماده کرده ام که دیدن آنها توصیه میشود. در حال حاظر تنها کیفیت خوب این ویدیوها آپلود شده اند. به زودی کیفیت های متوسط و پایین را آماده خواهم کرد. در صورتیکه نیاز به کیفیت های تلویزیونی به هر منظوری داشته باشید به من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: حدودا ۲۰ مگابایت، مدت زمان: ۴ دقیقه ۲۲ ثانیه)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: حدودا ۷ مگابایت، مدت زمان: ۱ دقیقه ۴۹ ثانیه)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: حدودا ۹ مگابایت‌، مدت زمان: ۲ دقیقه)
    دانلود متن کامل این نوشته به صورت Word Document با ۲ کیفیت مختلف:
    Word 2003v:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۷۶۸ کیلوبایت) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۳۶۲ کیلوبایت)
    Word 2007v:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۶۹۳ کیلوبایت) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حجم: ۲۹۱ کیلوبایت)
    ویدیوها و کتاب هایی از محققان خارجی به زبان انگلیسی:
    در مورد "هارپ" کتابی بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بتوسط Dr. Nick Begich نوشته و بر مبنای آن دو ويديو، يکی در سال ۱۹۹۵ بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ويديوی ديگری در سال ۲۰۰۸ بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تهيه شده است.
    در مورد جنگ ويتنام (Vietnam) و باران های سيل آسا و دستکاری آب و هوا به توسط آمريکا (اغلب باران های استوايی از طريق ماهواره و سمپاشی از هواپيما بر روی ابر ها ايجاد می شدند) آقای دکتر باب فيتريکاس (Dr. Bob Fitrakis) کتابی بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته و فيلمی از کنفرانس خود در اين زمينه تهيه کرده که بخشی از آن را در کليپ ويديويی بنام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ميتوانيد مشاهده کنيد.
    مقاله ای در مورد عملکرد هارپ در دانشگاه استانفورد (University of Stanford) به نام [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تهيه شده است که فقط به جنبه تحقيقاتی هارپ نگاه می کند و به جنبه های غير انسانی آن توجهی نشده است.
    سوالی به بقاء موجوديت و در آينده ای نه چندان دور؟ به اينجا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اشاره کنيد.
    برای پيوند های مطالعاتی امواج راديويی زير فرکانس 22KHz به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کنيد.
    پارلمان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟
    اعتراض شرکت بوئينگ (Boeing) به هارپ در اين رابطه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    پایان _______________

6. 5 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

نقل قول از fanavari-it.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemi d=1 ؛مستقیم و بدون دستکاری.
    آغاز _______________
    اين پروژه مشترك نيروي هوايي، دريايي و سازمان‌ ناساي آمريكا است

براي ادامه روي ادامه مطلب كليك كنيد

استيلاجويي ابرقدرت‌هاي دنيا امروزه بر فضا، صرفاً به فيلم‌هاي علمي ـ تخيلي خلاصه نمي‌شود، بلكه واقعيتي است كه هم اكنون در قالب طرح‌هاي مختلف در حال تحقق يافتن است. «هارپ» كه نمونه‌اي از يكي از طرح‌هاي پنهاني وزارت دفاع آمريكا است، نمادي بارز از عيني شدن انديشه‌هايي است كه هنوز هم براي عموم مردم به مثابه افسانه‌هايي خيالي مي‌ماند.
    بحث‌هايي كه اخيراً با همكاري سازمان ملل متحد درباره «گرم شدن دماي زمين» صورت پذيرفته، اگرچه از اهميت خاصي برخوردار است، اما تنها ترسيم‌كننده تصويري جزئي و مبهم از تغييرات جوي مي‌باشد. جداي از تأثيرات و پيامدهاي انتشارگازهاي گلخانه‌اي و تأثير بر لايه ازن، هم اينك وضعيت جوي كره زمين، در حال تبديل شدن به دستمايه‌اي براي شكل‌گيراي گذشته، دستكاري و كن
    ي نسل جديدي از سلاح‌هاي پيشرفته و غيرمتعارف است. در دهه‌هترل بر اوضاع جوي زمين، در دستوركار دولت‌هاي آمريكا و روسيه قرار گرفته است كه شاهد موفقيت‌هايي هم در اين زمينه بوده‌ايم.
    در ايالات متحده، اين هدف در سايه برنامه‌اي تحقيقاتي موسوم به هارپ (HAARP) كه بخشي از پروژه نظامي جنگ ستارگان اين كشور محسوب مي‌شود، در حال تكميل شدن است. شواهد جديد علمي حكايت از آن دارد كه اين برنامه‌ها، هم‌اكنون به طور كامل به مرحله بهره‌برداري رسيده و به نحوي بالقوه، توانايي ايجاد سيل، خشكسالي، توفان و زلزله را دارد. از منظر نظامي، هارپ را مي‌توان سلاحي كشتار جمعي دانست كه مي‌تواند به مثابه ابزاري براي بي‌ثبات نمودن نظام‌هاي كشاورزي و الگوهاي اكولوژيكي مناطق مختلف كره زمين محسوب شود.
    اگرچه هيچ شاهدي مبني بر استفاده از اين تكنولوژي ويرانگر توسط دولت آمريكا وجود ندارد، اما مسلماً سازمان ملل متحد بايستي به موازات پرداختن به تأثيرات جوي گازهاي گلخانه‌اي، به موضوع و پيامدهاي اين سلاح مرگبار زيست محيطي نيز توجه نمايد.
    جنگ جوي
    دكتر «روسالي برتل» دانشمند برجسته جهاني، در اين باره، قاطعانه مي‌گويد:
    «دانشمندان نظامي دولت ايالات متحده با پرداختن به الگوها و نظام‌هاي جوي، در پي دستيابي به سلاحي بالقوه‌اند. از جمله شيوه‌هاي اين برنامه، مي‌توان به تقويت جريان توفان‌ها، تغيير مسير جريان‌هاي جوي با هدف خلق سيل‌هايي هدف‌دار و يا دامن زدن به خشكسالي در مناطق مورد نظرشان اشاره نمود.»
    در دهه 1970، «برژنسكي» مشاور اسبق امنيت ملي آمريكا در كتاب خود با عنوان «بين دو عصر» در اين باره اين گونه پيش‌بيني نمود: «تكنولوژي در آينده در اختيار رهبران دولت‌هاي بزرگ قرار مي‌گيرد و توسل به شيوه‌هايي از جنگ‌هاي پنهاني كه نيازمند حداقل نيروي انساني است، جايگاهي خاص پيدا خواهد كرد كه از جمله اين گونه شيوه‌ها، مي‌توان به دستكاري‌ها و تغييرات تعمدي جوي اشاره نمود كه مي‌تواند به خلق مثلاً دوره‌هايي بلندمدت از خشكسالي و يا ايجاد توفان دامن زند.»
    هارپ چيست؟
    اين پروژه مشترك نيروي هوايي، دريايي و سازمان‌ ناساي آمريكا است و در حقيقت، بخشي از نسل جديد سلاح‌هاي پيشرفته اين كشور محسوب مي‌شود. اين پروژه، متشكل از سيستمي از آنتن‌هاي بسيار قدرتمندي است كه تواناي خلق «تغييرات محلي كنترل شده در سطح يون كره» را دارند. دكتر «نيكلاس بگيج» دانشمند برجسته آمريكايي كه از مخالفين جدي و از جمله افرادي است كه در پي دامن زدن به مخالفت‌هاي عمومي عليه اين برنامه است، هارپ را اين گونه توصيف مي‌كند:
    «هارپ، تكنولوژيي است كه بر پايه انتشار امواج راديويي فوق‌العاده قدرتمند بنا نهاده شده است؛ امواجي كه انعكاس يافتن‌شان به سطح يون كره يا همان سطح فوقاني جو، سبب گرم شدن و بالا رفتن سطح آن مي‌شود. در چنين شرايطي است كه امواج الكترو مغناطيسي ارسال شده، به زمين بازگشت نموده و در هر موجود جان‌دار و بي‌جاني نفوذ مي‌كند.»
    دكتر «روسالي برتل»، هارپ را به مثابه بخاري غول‌آسا برمي‌شمارد كه مي‌تواند به اختلالاتي عظيم در سطح يون كره دامن زده و نه تنها حفره‌هايي عظيم را در آن خلق كند، بلكه شكاف‌هايي طويل نيز در اين سطح محافظ زمين كه مانع اصلي براي هجوم اشعه‌هاي مرگبار جوي است، ايجاد مي‌نمايد.

گمراه نمودن افكار عمومي
    هارپ صرفاً به عنوان برنامه‌اي علمي و تحقيقاتي به افكار عمومي معرفي شده است. ظاهراً بر طبق اسناد نظامي دولت ايالات متحده، مهم‌ترين هدف اين پروژه، استفاده از يون كره براي نيل به اهداف و مقاصد وزارت دفاع آمريكا است. يكي از مطالعات نيروي هوايي آمريكا، بدون اشاره صريحي به اين پروژه، خاطرنشان مي‌سازد كه استفاده از تغييرات در يون كره، نه تنها مي‌تواند به نابودي سيستم‌هاي رادار و مخابراتي دشمنان ما كمك كند، بلكه از آن مي‌توان به عنوان ابزاري جهت تغيير الگوي جوي سود جست.
    طبق نظر دكتر برتل، هارپ بخشي از نظام يكپارچه تسليحاتي آمريكا است كه به نحوي بالقوه در برگيرنده پيامدهاي مخرب زيست محيطي مي‌باشد. وي در اين باره مي‌گويد: «اين پروژه، محصول پنجاه سال تلاش جدي براي نيل به اهدافي است ويرانگر كه در راستاي درك و نيز كنترل بر لايه‌هاي فوقاني جو شكل گرفته است. هارپ در حقيقت بخشي جداناپذير از تاريخ طولاني تحقيقات فضايي با ماهيت و رويكردي نظامي است كه پي‌آمدهاي آن و نيز توسل به پروژه‌هايي از اين دست، مي‌تواند هشداردهنده و هراس‌انگيز باشد. تلفيق اين پروژه با آزمايشگاه‌هاي فضايي و موشك‌هاي موجود با هدف وارد ساختن ميزان عظيمي از انرژي، مي‌تواند تأثيري همپاي يك بمب اتمي داشته باشد.»
    به رغم اين واقعيت، اين پروژه گه‌گاه به عنوان محافظي فضايي در برابر سلاح‌هاي جديد، به افكار عمومي معرفي شده است و حتي ساده‌لوحانه‌تر اين كه بعضاً به عنوان ابزاري جهت اصلاح و محافظت از لايه ازن معرفي مي‌شود.
    تسليحات جديد نظم نوين جهاني
    هارپ را مي‌توان نمونه‌اي از زرادخانه تسليخاتي نظم نوين جهاني برشمرد. از منظر نظامي دولت آمريكا، كليه نظام‌هاي اقتصادي موجود را مي‌توان با تكيه به دستكاري‌ها و تغييرات جوي، با بي‌ثباتي مواجه نمود و نكته مهم‌تر در استفاده از اين گونه طرح‌ها آن است كه استفاده از آنها بدون آگاهي دشمن از ماهيت مهاجم و با بهايي‌ كمتر و نيز عدم استفاده از نيروها و تجهيزات نظامي قابل تحقق است.
    جداي از منافع اقتصادي و استراتژيك اين طرح براي دولت آمريكا، مي‌توان به استفاده از گزينشي از آن با هدف تغييرات جوي در نقاط مختلف جهان و ايجاد بي‌ثباتي‌هاي اكولوژيكي و كشاورزي هدفدار آن اشاره نمود. هم اكنون وزارت دفاع آمريكا، منابع قابل ملاحظه‌اي در راستاي گسترش اين گونه سيستم‌هاي كنترل بر اوضاع جوي اختصاص داده است و دو سازمان آمريكايي «ناسا» و «نيما» بخشي از فعاليت‌هاي خود را به بررسي تصاوير و اطلاعات ارسالي از ماهواره‌هاي تحقيقاتي اين كشور در حوزه مخاطرات و نتايج ناشي از فرسايش و رانش زمين، سيل، زلزله و نيز پيش‌بيني وضع هوا و تغييرات جوي معطوف نموده‌اند.
    اذعان پارلمان اروپا به پي‌آمدهاي پروژه هارپ
    در فوريه سال 1998، در واكنش به گزارش خانم «ماج برين تئورين» درباره اين پروژه، كميته امور خارجي امنيت و سياست دفاعي پارلمان اروپا، اقدام به صدور بيانيه‌اي نمود كه در بخشي از آن مي‌خوانيم:

به واسطه پيامدها و تأثيرات گسترده اين پروژه بر محيط زيست و نگراني‌هاي جهاني آن و هم چنين توجه به ملاحظات قانوني، اخلاقي و نيز عواقب زيست محيطي آن، بايد هيأت بين‌المللي مستقلي به بررسي ماهيت آن بپردازد. اين كميته، به واسطه امتناع مجدد دولت آمريكا از ارائه توضيح درباره اين پروژه، مراتب تأسف خود را ابراز مي‌دارد. با اين وجود، به واسطه فقدان اختيارت لازم، تقاضاي اين كميته براي تهيه پيش‌نويس درباره تأثيرات زيست محيطي فعاليت‌هاي نظامي اين طرح، هم چنان بي‌نتيجه مانده است.
    هارپ؛ پروژه‌اي كاملاً كارآمد و قابل استفاده
    اگرچه تاكنون هيچ مدرك متقني مبني بر استفاده از اين تكنولوژي به دست نيامده است، اما يافته‌هاي علمي بيانگر آن است كه در حال حاضر، اين پروژه كاملاً عملياتي و قابل بهره‌برداري است و اين بدين معنا است كه ارتش آمريكا مي‌تواند به نحوي گزينشي، با هدف ايجاد تغييرات جوي و در نتيجه بي‌ثبات نمودن اقتصاد ملي كشورهاي غيردوست يا به قول خودشان دولت‌هاي خودسر از اين تكنولوژي استفاده نمايد
    .
    هم‌اكنون نيز فارغ از توسل دولت آمريكا به اين سلاح جديد، نظام‌هاي كشاورزي كشورهاي توسعه‌يافته و در حال توسعه، به واسطه اعمال سياست‌هاي نظم نوين جهاني از جمله آزادسازي بازار، ورود كنترل نشده كالاها و … در وضعيتي بحراني به سر مي‌برد. شواهد و اسناد فراوان، حكايت از آن دارد كه درمان‌هاي اقتصادي تحميل شده توسط بانك جهاني و صندوق بين‌المللي پول، با بي‌ثباتي و نابودي نظام‌هاي كشاورزي كشورهاي جهان سوم همراه بوده است. هم‌چنين حمايت سازمان تجارت جهاني از معدود شركت‌هاي غول‌آسا كه با هدف عرضه و تحميل بذرهاي دستكاري شده ژنتيكي در سراسرجهان به فعاليت مشغولند، خود چنين بي‌ثباتي‌اي را تشديد نموده است.
    از همين رو است كه درك رابطه بين فرآيندها و فعاليت‌هاي اقتصادي، نظامي و استراتژيكي نظم نوين جهاني، يك ضرورت اجتناب‌ناپذير است. در چنين شرايطي، دستكاري هاي جوي با اتكاي به پروژه‌هايي همچون هارپ ـ خواه به صورت تصادفي يا عامدانه ـ به نحوي اجتناب‌ناپذير با تضعيف نظام‌هاي اقتصاد ملي ديگر كشورها و تخريب زيرساخت‌هاي اقتصادي و ورشكستگي كشاورزان همراه خواهد شد.
    مسلم است كه دولت‌ها و نيز سازمان‌ ملل متحد، بايد به پيامدهاي احتمالي پروژه هارپ و ديگر سلاح‌هايي از اين دست بر وضعيت جوي زمين، توجه لازم نمايند.

پایان _______________

8. 5 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

آخرین تصاویر از محل آنتن های هارپ در آلاسکا :

Last edited by hoseinpb; 08-03-2009 at 12:27.

10. 5 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

با توجه به سواد اندک بنده تا اونجایی که تو سایت haarp.alaska.edu تونستم بخونم نوشته بود این قضیه کلا یه تحقیق علمی و برای مسایل دفاعی کابرد داره!
    بعدشم نوشته کل کارامون اینجا با دوربین زنده و ... تحت کنترله و کار خلاف نمی کنیم!
    شما این حرفارو باور می کنید؟ اونم از آمریکا؟

12. این کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ادامه بحث در
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

14. این کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض در مورد زلزله های بندر لنگه و سرخی خلیج فارس

علت سرخ شدن دریا فعالیت جلبک های سمی گزارش شده در حالی که شاهدین می گویند:
    من فکر نکنم جلبک ها بتوانند زلزله بوجود بیاورند، دریا را قرمز کنند و دلفین ها را بسوزانند!
    حالا گزارش شبکه لرزه نگاری از زلزله های بندر لنگه:
    آغاز ____________
    گزارش زمين لرزه 4/8/1387 شمال باختری بندر کنگ –بندر لنگه
    آرش اسلامی ،عليرضا اشعری

1- معرفی رویداد
    در ساعت 47 23(به وقت محلی)روز 4/8/87 زمین لرزه ای به بزرگای 1/5=ML در مقیاس محلی در7 کیلومتری شمال باختری بندر کنگ و 13کیلومتری شمال بندر لنگه استان هرمزگان به وقوع پیوست (شکل 1). رومرکز این رویداد براساس لرزه نگاشت‌های ثبت شده در شبکه ملی لرزه نگاری باندپهن پژوهشگاه در مختصات 64/26 درجه عرض شمالی و 89/54 درجه طول خاوری قرار دارد. این رویداد در تمامی ایستگاه‌های لرزه نگاری باند پهن پژوهشگاه به خوبی ثبت شده است (شکل 2).

شکل (1): مرکز سطحی زمین لرزه شمال باختری بندر کنگ- بندر لنگه

شکل (2): لرزه نگاشتهای ثبت شده توسط شبکه لرزه نگاری باند پهن پژوهشگاه از زمین لرزه شمال باختری بندر کنگ- بندر لنگه
    تا زمان تهیه این گزارش(5/8/87)3پسلرزه در منطقه رویداده است که بزرگترین آنها با بزرگای محلی ML=4/2 در ساعت 23:55:16 همان روز در 23 کیلومتری شمال خاوری بندر لنگه رخ داده است(شکل3).در ضمن در مدت یک ماه اخیر، 50 زمین لرزه با بزرگای بیشتر از 5/2 در منطقه رویداده است که شکل3 و جدول 1 بزرگترین آنها را نشان می‌دهد.
    این زمین لرزه ها موجب وحشت مردم ، ترک خوردن دیوار برخی از منازل مسکونی بندر کُنگ ، ریزش مناره مسجد کویتی ها و کوه پلوغار در مسیر بندرلنگه به بندرعباس شد. بر اثر زمین لرزه چند نفر زخمی شدند که سر پایی درمان شدند(خبرگزاری جمهوری اسلامی).

شکل(3): توزیع مکانی زمین لرزه اصلی و پسلرزه ها(ستاره قرمز زمین لرزه اصلی، دوایر سبز تیره پسلرزه ها و دوایر آبی زمین لرزه های رویداد در یک ماه اخیر را نشان می دهند).
    2- پيشينه لرزه خيزی منطقه
    بررسی لرزه خیزی گستره 100کیلومتری کانون زمین لرزه نشان می دهد که بیش از 435 رویداد لرزه ای در سده گذشته در منطقه رخ داده، که 45 مورد از آنها دارای بزرگای 5 و بیشتر از 5 است (شکل4). این آمار نشان دهنده لرزه خیزی بالای منطقه جنوب ایران می باشد. بزرگترین این زمین لرزه ها زمین لرزه 10 آبان 1335 (31 اکتبر 1956 میلادی) 20 کیلومتری خاور بستک می باشد که دارای بزرگای 3/6=Ms است.

شکل (4): لرزه خیزی منطقه.
    3- زمين شناسی استان هرمزگان

استان هرمزگان بر اساس تقسیم بندی زمین شناسی ـ ساختاری ایران، گستره‌ای است كه از شمال به زون ایران مركزی، از غرب و شمال غرب به واحد ساختاری زاگرس مرتفع، از شرق به واحد ساختاری زاگرس چین خورده و از جنوب شرق به واحد ساختاری مكران و از جنوب به خلیج فارس محدود می‌گردد.
    • زون زاگرس
      واحد ساختاری زاگرس یكی از واحد های اصلی و عمده‌ای است كه قسمت عمده استان هرمزگان در این زون واقع شده است. گسل انتقالی قطرـ كازرون با عبور از این استان واحد ساختاری زاگرس رورانده را در مجاورت زون زاگرس چین خورده قرار می دهد.
      پی سنگ زاگرس یك كمپلكس متبلور دگرگونی می‌باشد. واحد ساختمانی زاگرس چین خورده با پهنای در حدود 150 تا 250 كیلومتر دارای روند عمومی شمال غرب به جنوب شرق می‌باشد و در آن رسوبات پالئوزوئیك، مزوزوئیك و ترشیری به طور هم شیب روی هم قرار گرفته اند.

این واحد ساختمانی طی سه مرحله تكامل یافته است :
      • مرحله پلاتفرم: كه از اینفرا كامبرین تا تریاس میانی طول كشیده و طی آن رسوباتی مشابه با البرز و ایران مركزی بر جای گذاشته شده است. در اوایل پرمین زاگرس بوسیله رسوبات تبخیری ـ قاره ای پوشیده شده كه بعداً رسوبات آهكی مربوط به دریای كم عمق همراه با شیل و رخساره های كولابی تا تریاس یانی در آن رسوبگذاری شده است.
      • مرحله بزرگ ناودیس (تریاس ـ میوسن): در اواخر تریاس این قسمت از سایر مناطق ایران جدا شد و به صورت حوضه فرورفته ای كه دائماً در حال نشست بوده است درآمد. جنس این رسوبات كربناته كه در آن مارن، ماسه ـ سنگ و شیل نیز كم و بیش دیده می‌شود. وجود رسوبات تبخیری و برخی از نبودهای چینه شناسی كوتاه مدت نشانه ای از حركات قائم (خشكی زایی) در این حوضه رسوبی است. تمام این رسوبات به طور هم شیب بر روی رسوبات پالئوزوئیك قرار دارد و هیچ نوع فعالیت ماگماتیسم و دگرگونی طی فاز آلپی در این حوضه مشاهده نمی‌شود.
      • مرحله پس از كوهزایی همزمان با ته نشینی كنگلومرای بختیاری طی میوـپلیوسن، زاگرس و تمام فلات ایران فاز كوهزایی پاسادنین را پشت سر نهاد و چین خوردگی پیدا كرد.
    • زون مكران
      زون مكران كه در جنوب شرقی استان هرمزگان واقع شده است از غرب به گسل میناب، از جنوب به دریای عمان و از شرق به پاكستان محدود می‌شود. در حد شمالی زون مزبور گسل ها و تراست هایی با روند شرقی ـ غربی وجود دارند كه گسل بشاگرد یكی از مهمترین آنها است. قدیمی ترین سنگهای این زون را ملانژ های رنگی تشكیل می‌دهند كه به كرتاسه فوقانی ـ پالئوسن متعلق میباشد.
    4- گسلهای منطقه
    • گسل جبهه کوهستان(MFF)
      این گسل در حقیقت کمربند چین خورده ساده زاگرس را به طرف جنوب و جنوب غرب محدود کرده و از نظر ساختمانی، توپوگرافی لرزه زمین ساختی بسیار مهم بوده و می توان آن را به عنوان یک گسل اصلی راندگی، که مدفون است، تصور کرد.
      شواهد زمین شناسی، نظیر وضعیت بخشهای فوقانی سازند آسماری، ویژگیهای چینه شناسی، لرزه ای و چاههای حفاری شده (فالکون 1974، بربریان 1986 و 1989) بیانگر آن است که در طول گسل راندگی جبهه کوهستان یک جابجایی قائم وجود دارد که بیش از 6 کیلومتر می باشد به طوری که در اثر حرکات قائم انجام شده در طول این گسل، لبه جنوب غربی کمربند چین خورده در امتداد این گسل بالا آمده و بدین ترتیب چین های نامتقارن سطحی که در جبهه نیز قرار دارند، حاصل گشته است.
      به طور مشخص گسل لبه کوهستان از چند قطعه راندگی پیچیده و مجزا تشکیل گردیده که دارای طولی بین 15 تا 115 کیلومتر بوده و طول کلی آنها بیش از 1350 کیلومتر در ایران می باشد. این قطعات گسلی در عمق، همراه با چینهای نامتقارن مربوط (که در سطح هستند) به صورت مجزا بوده و از طریق نمود و پله های مشخصی که در عوارض توپوگرافی مورفوتکتونیکی قابل مشاهده می باشد. از یکدیگر مجزا می گردند. این قطعات در ناحیه فارس (ورقه جنوب-مرکز) و نیز لرستان (شمال غرب زاگرس) تشکیل دو کمان گسترده را می دهند به طوری که دارای آرایشهای نردبانی راست و چپ بوده و در کناره های شرقی و غربی این دو الگوی کمانی قرار می گیرند.
      گسل جبهه کوهستان به وسیله گسل کازرون- برازجان حداقل به اندازه 140 کیلومتر به صورت راست گرد جابجا شده است. بررسیهای انجام شده در ارتباط بافعالیتهای لرزه ای در طول قطعات مختلف گسل راندگی لبه کوهستان نشان می دهد، زمین لرز ه های مطالعه شده در قطع شدگی نواحی چین خورده قرار می گیرند. در این مورد زمین لرزه های متعددی از 1052 تا 1991 وجود داشته که بزرگی آنها بین 5/5 تا 8/6 تغییر می کند.
      چنین به نظر می رسد که این زمین لرزه ها در نواحی که نبود گسلش پی سنگی وجود دارد بوجود آمده و آنگاه از این ناحیه به اطراف پخش می شوند. به عنوان مثال می توان از زمین لرزه سال 1977 با بزرگی 5/5= mbیاد کرده که در حد شرقی قطعه گنو (از گسل جبهه کوهستان)رخ داده و پس از 76 روز زمین لرزه سال 1977 خورگو با بزرگی 7=Ms (از گسل جبهه کوهستان) روی داده است، به طوری که این زمین لرزه در شمال شرقی نبودگسلش قرار دارد.
      بررسی مکانیسم زمین لرزه ها در طول گسل جبهه کوهستان اشاره دارد که گسلش تقریباً از نوع راندگی محض بوده و سطوح به دست آمده نیز به موازات روند ساختمانهای زمین شناسی ناحیه و گسل جبهه کوهستان بوده اند.
    • گسل لبه گودال زاگرس(ZFF)
      این گسل منطقه گودال جلوی زاگرس را (در شمال و شمال شرق) از دشت ساحلی زاگرس (در جنوب و جنوب غرب) جدا می سازد. در حقیقت این گسل حد شمالی و شمالی شرقی دشت آبرفتی خلیج فارس را تشکیل داده و دارای یک سیستم معکوس-لغز می باشد.
      این گسل نیز همانند گسل جبهه کوهستان به صورت یک خط ناپیوسته و ناهموار که موازی گسل جبهه کوهستان می باشد، دیده می شود. این گسل نیز از طریق شکستگی کازرون-برازجان دچار یک جابجایی راست به اندازه 150 کیلومتر گردیده است. بدین ترتیب می توان همانند گسل جبهه کوهستان انتظار داشت که در اثر این جابجایی نیز ارتفاع آن در بخش غربی منطقه گسل کازرون افزایش یافته باشد. این گسل در منطقه، حد جنوبی فروافتادگی دزفول را تشکیل داده و از طریق قطعاتی از گسلهای راندگی که باعث قطع شدن یالهای برگشته (جنوب غربی) تاقدیسها گردیده اند، توضیح داده و بازشناخته می شوند. به عنوان مثالی از این مورد می توان از راندگی اهواز یاد نمود. بررسیهای لرزه ای در قرن حاضر نشان می دهند که این گسل دارای فعالیت مجددی بوده و در پیرامون آن کانونهای زمین لرزه نیز وجود دارد.
    5- جمع بندی
    مناطق فارس و ساحلی جنوب هر دو در ایالت لرزه زمین ساخت زاگرس قرار دارند که پیچیدگیهای فراوان لرزه زمین ساختی ویژه داد. به همین دلیل، در روی زمین همبستگی میان کانون زمین لرزه ها وگسله های موجود دیده نمی شود.
    وجود پوششی از لایه های شکل پذیر و تناوب آن با لایه های مقاوم شکل ناپذیرباعث شده است که حداکثر زمین لرزه های بزرگ زاگرس با گسلش روی زمین همراه نبوده اند.
    منطقه ساحلی جنوب(هرمزگان) از لحاظ تعداد گسله های پی سنگی شناخته شده در آن و تعدد رومرکز زمین لرزه ها بر دیگر مناطق کشور پیشی می گیرد.بررسی زمین لرزه های تاریخی و مهم دستگاهی سده اخیر نشان می دهد که گستره مورد بررسی از دیدگاه لرزه زمینساختی گستره ای بسیار پر تکاپو و به شدت لرزه خیز است و به همین دلیل زمین لرزه های دستگاهی این منطقه، به رغم خطا در تعیین رومرکز، از نظر تعداد در کشور بیشترین است(پهنه بندی خطر نسبی زمین لرزه در ایران، مرکز مطالعات و تحقیقات شهر سازی و معماری ایران، 1376).

در سده اخیر 5 زمین لرزه مخرب و بزرگتر از 6 در منطقه رویداده است که عبارتند از (شکل 5):
    • زمین لرزه 2مهر 1304 (24سپتامبر 1925)،جزیره قشم، 1/6=mb.
    • زمین لرزه 2اردیبهشت 1315 (21آوریل 1936)،خلیج فارس-جزیره تنب بزرگ، 2/6=mb.
    • زمین لرزه 10آبان 1335 (31اکتبر 1956)،خاور بستک، 3/6=Ms.
    • زمین لرزه 6آذر1385 (27نوامبر 2005)،جزیره قشم، 0/6=mb.
    • زمین لرزه 20شهریور 1387 (10سپتامبر 2008)،شمال جزیره قشم، 2/6=mb.

(5): توزیع مکانی 5 زمین لرزه با بزرگای بیش از6(دوایر سبز رنگ) در سده اخیر منطقه.
    پایان ____________
    Last edited by hoseinpb; 09-03-2009 at 13:07.

16. 4 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

از کاربرد ها هارپ در مقاله اول:
    ٣- ايجاد سونامی، خشکسالی، آتش فشان، سيل ها، طوفان هايی نظير طوفان کاترینا در نیواورلئان،طوفان گانو عمان
    و
    نقل قول از behraz.gigfa.com/word/?p=46
    معاون دریایی سازمان محیط زیست گفته است که گسترش پدیده جلبکی ناشی از حرکت شناورها در منطقه نیست و آن را ناشی از توفان گنو در سال گذشته ذکر کرده است.
    پس چه مستقیم و چه غیر مستقیم کار هارپه.

18. 3 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

دقت کنید که زلزله ها یک مرکز دارند و در همان حوالی جلبک ها فعال شدند- ماهی ها و دلفین ها سوختند.
    صد در صد این قسمت مورد حمله قرار گرفته.

20. 3 کاربر از hoseinpb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •