تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 51

نام تاپيک: راهنمايي كنيد

پروفشنال mahdi7s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

13

کی گفته برنامه نویسی c++ یعنی برنامه نویسی برای داس؟

خود vc++.net قابلیت برنامه نویسی برای ویندوز رو داره. در واقع الان همه ی ide های تحت gui این قابلیت رو پشتیبانی میکنند.
    يعني شما نظر زير رو رد ميكني ؟

برای شروع یادگیری دات نت هم گمانم احتمالاً شاید #C بهتر از VC++.Net باشد..
    به دو دلیل:
    اول انکه منابع آموزشی و کمکی C#.Net خیلی بیشتر است و در مقابل منابع VC++.Net کمتر است و نیز مایکروسافت موارد سینتکسی جدیدی را برای VC++.Net معرفی کرده که نتیجتاً منابع و کتوب قدیمی تر VC++.Net را کمی بی اثر میکند (مگر اینکه گزینه پشتیبانی از سینتکس قدیمی را فعال کنید.)

دوم هم به دلیلی انکه شما الآن تفکرات C++Native غیر مدیریت شده دارید و چون VC++.Net کد بومی و مدیریت شده را در کنار هم میپذیرد برای شروع کار با مشکلات کامپایلی زیادی مواجه خواهید شد که چون یک فوت کوزه گری را رعایت نکرده اید، چنین شده.
    در حالی که در #C تکلیف روشن است و فقط کد مدیریت شده پذیرفته میشود و خطای کامپایلی هم بسیار بسیار واضح تر و با معنی تر و مرتبط تر به محل واقعی ایراد هستند.
    (متوجه هستید؟ در ++C خیلی زیاد اتفاق می افتد که این سر کد شما ایراد داشته باشد و کامپایلر آن سر کد را به عنوان محل خطا اعلام کند)
    مثلاً فقط به عنوان نمونه تفکر نگاهی به تاپیک زیر بیاندازید:
    forum.p30world.com/showthread.php?p=2755277

بعد چون دیگر با بنیان فکری کد مدیریت شده آشنا شده اید، میتوانید فقط با یادگیری تفاوت های ظریف سینتکس خیلی سریع VC++.Net را هم یادبگیرید (با توجه به پشتوانه ++C شما، منظورم از خیلی سریع در حد چند ساعت است! البته به شرطی که تمام معادل های سینتکس را به صورت لیست شده داشته باشید. باز شما را برای نمونه ارجاع میدم به پست 13)

پروفشنال hoax3r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

منم پیشنهادی به شما داشتم، با اینکه در این پنج صفحه احتمالا زبان مورد نظرتون رو انتخاب کردین و گفتن نظر دیگه نتیجه بحث رو
    مبهمتر و تصمیم گیری رو سختر میکنه.
    به هر حال از نظر من شما اصلا سمت VC++.net نرو چون کمتر کسی سمتش رفته البته اگه میگم VC++.net کار نکن،
    به خاطر اینه ک این زبان بره چون کلی دستورات غیر استاندارد بهش اضافه شده که خیلی ها ترجیح میدن اصلا ازش استفاده نکنن

اگه کسی تصمیم بگیره از امکاناتی که در net. وجود داره بهره مند بشه خوب میره VB.net یا C#.net یاد میگیره
    و اگر به ++C علاقه ی زیادی داشته باشه میتونه از ترکیب این زبان با کتابخانه های آماده من جمله QT و MFC (که مختص ویندوزه) یا
    حتی بصورت مستقیما ز API های ویندوز استفاده کنه.

و در آخر توی ویندوز چیزی به اسم داس دیگه وجود نداره شما هر برنامه ای بنویسی حتی اگه محیط خط فرمانی داشته باشه
    نباید داس قلمداد کنیدش.

ببشید اگه سرتون رو با این صحبتها درد اوردم،
    شاد باشید
    Last edited by hoax3r; 11-11-2008 at 18:17.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Ho$∑∫N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    یه جهنم دره ای روی کره ی زمین

پيش فرض

من نگفتم که شما باید از VC++.NET استفاده کنید. شما میتونید از ide های جدیدی که عرضه شدند ولی ساخت مایکروسافت نیستند استفاده کنید. مثل Borland C++ که نسخه های جدیدی براش عرضه شده و Intel compiler که همراه ide عرضه شده. شاید شما فکر میکنید هر کاری که میخواید تو کامپیوترتون انجام بدید باید تحت محصولات مایکروسافت باشه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

نظر شما دوستان در مورد ويژوال سي پي پي هفت چيه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ویژوال c++ هفتی وجود نداره چون از نسخه 6 به .net تغییر کرده. یعنی ویژال c++ 2002.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

تا اونجايي كه من اطلاع دارم به زبان ويژوال سي پي پي دات نت 2003 / ويژوال سي پي پي هفت هم گفته ميشه

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    فقط یک مطلب کوچک ....
    تا اونجايي كه من اطلاع دارم به زبان ويژوال سي پي پي دات نت 2003 / ويژوال سي پي پي هفت هم گفته ميشه
    این جمله تا حدودی زیادی صحیح است و مایکروسافت با ارائه دات نت عددهای ورژنی را ریست نکرده.

فقط باید توجه داشت که VS.Net2003=VS2003=VS7 شامل VC++2003=VC++7 است که میتواند تحت MFC و ATL و CLR و... پروژه بسازید و اگر این پروزه تحت CLR باشد، عموماً به آن VC++.Net2003 گفته خواهد شد.

8. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

H2 عزيز نظر شما در مورد اين زبان(ويژوال سي پي پي هفت) چيه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز این یک زبان نیست در حقیقت یک Ide و کامپایلر هستش که مایکروسافت ارائه کرده(با وجود این که توی این کامپایلر یک سری از دستورات و کد ها تغییر کرده ولی همونطور که h2 گفت شما میتونی طبق دستورات استاندارد سی پی پی ANSI برنامه نویسی کنی.

ضمنا پیشنهاد میکنم یه مطالعه ای در مورد جاوا داشته باشی شاید به کارت اومد

11. این کاربر از Ho$∑∫N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    H2 عزيز نظر شما در مورد اين زبان(ويژوال سي پي پي هفت) چيه؟
    به نظر شخصی من کار کردن با زبان برنامه نویسی دلخواه خودتان مشکلی ندارد چه vb.net و چه #c و ++vc و delphi و php و pyton حتی qt و... بالاخره با تغییر نگرش و اینکه هر کدام بالاخره محاسنی دارند، میتواند توجیه پذیر باشد (حتی توجیه زورکی!) ولی برای من، شخصاً کار کردن با نسخه های قدیمی توجیه منطقی ندارد و بیشک ماندن در پیشانی جبه آخرین ورژن ها و عقب نماندن سود بیشتری خواهد داشت. (هر زبانی که میخواهد باشد.)
    اون هم تو دنیای نرم افزار رایانه ای که هر سال مطالب و مباحث جدید به آن افزوده میشود.

(
    من اگر یک ریاضیدان یا فیزیکدان باشم و 10 سال بروم در یک جزیره دور افتاده و بعد برگردم، اطلاعات و دانشم قدیمی میشود ولی فسیل نمیشوم!
    ولی اگر برنامه نویسی باشم و 10 سال کلاً کناره گیری کنم و بعد برگردم، یک فسیل تاریخی خواهم بود!

فراموش نکنید، این علمهای رایانه ای در ظرف نیم قرن خودش را از رایانه هایی درحد ساختمان های سیم کشی شده به لب تاپ ها و موبایل های توجیبی رسانده اند، ان هم با مصرف برق فوق العاده اندک و قدرت محاسباتی فوق العاده بیشتر ....
    )
    Last edited by _H2_; 14-11-2008 at 01:49.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •