تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 166 از 170 اولاول ... 66116156162163164165166167168169170 آخرآخر
نمايش نتايج 1,651 به 1,660 از 1694

نام تاپيک: گفتگوی آزاد دوچرخه

اگه نباشه جاش خالی می مونه HADI roni's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

حالا من قبلا یه دوچرخه داشتم به اسم تفتان از آساک دوچرخ بود فکر کنم.
    لوازمش شیمانو بود.من خیلی راضی بودم ازش.نزدیک 10 سال برام کار کرد.حالا به نظرتون این چرخی که گرفتم از اون بهتره؟یا اون استاندارد بود؟

در آغاز فعالیت 2007mjm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام به همه دوستان عزیز دوچرخه سوار
    من و یه 20 تا از دوستام یه برنامه گروهی ریختیم که می‌خواییم حدود 1000 کیلومتر جاده آسفالته از قم تا مشهد رو رکاب بزنیم،

حالا دنبال یه مدل دوچرخه واسه این سفرمون می‌گردیم، خوشحال می‌شم که نظر شما دوستان رو هم بشنوم.
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.
    اين چرخ هايي كه همه جاش باز ميشه رو چجوري قفل كنيم كه دزد نبره؟؟
    مثلا چرخ من هم زينش خيلي راحت باز ميشه هم چرخش.كسي پيشنهادي داره؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.
    يادش بخير اين پست رو هفته پيش دادم كه هنوز چرخم رو دزد نبرده بود!!!
    جمعه هفته پيش تازه دوچرخم رو خريدم.امروز رفتم باهاش كلاس.
    از كلاس كه اومدم چرخم رو دزديده بودند
    خيلي نامردن.
    500 تومن پول چرخ داده بودم كلي زحمت كشيده بودم واسش ولي...
    بچه ها اگر چرخ خريديد از اولش منفي گرايي نكنيد...من از بس گفتم دزد ميبرش آخرش هم سرم اومد
    ولي جداي همه ي اينا:
    مملــــــــكته داريم؟؟؟!!!!

5. 2 کاربر از kingmostafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه fire_l3oy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    بندر عباس

پيش فرض سلام

سلام.
    در این نوشته روش ها و نکاتی را بیان خواهیم داشت تا بتوانید از دوچرخه خود در برابر سارقان دوچرخه محافظت کنید.

- در قفل كردن دوچرخه هرگز تنبلی و درنگی از خود نشان ندهید!
    - در صورت وجود چرخ های ضامن دار روی دوچرخه حتمن طوری آن ها را قفل كنید كه هر دو چرخ به جایی بسته شوند. - در صورت داشتن انباری و یا بالكنی كه بشود دوچرخه را در آن ها قرار داد، در این كار درنگ نكنید.
    - در صورت نداشتن جای كافی حداقل چرخ جلو و زین را باز كرده و با خود به داخل خانه ببرید.
    - در خیابان و محل كار وقتی قرار است زمان زیادی از دوچرخه دور بمانید، ضمن قفل كردن دوچرخه به روش های بالا، فردی را در جریان بگذارید تا مراقب دوچرخه تان باشد.

روش درست قفل کردن دوچرخه

روش نخست: در این شیوه با استفاده از قفل یو شکل، چرخ جلوی دوچرخه را بوسیله آزاد کردن ضامن باز کرده و در کنار چرخ عقب دوچرخه، تنه و چرخ ها را به یک تیر یا میله ثابت و محکم می بندیم. هنگامی که دوچرخه شما در چنین وضعیت غیر قابل حرکتی قفل شده باشد، فرد سارق از تلاش برای باز کردن قفل و ربودن دوچرخه به سبب وقت گیر و توجه برانگیز بودن آن پرهیز می کند.

روش دوم: در شیوه دوم دیگر نیازی به باز کردن چرخ دوچرخه نیست و شما با استفاده از دو قفل (سیمی یا طنابی و یو شکل) می توانید دوچرخه خود را به گونه ای قفل کنید که چرخ ها و تنه دوچرخه به تیر یا میله مورد نظر قفل شده و سارق از شکستن و یا باز کردن هر دو قفل به سبب دشواری آن صرف نظر کند.

داره خودمونی میشه fire_l3oy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    بندر عباس

پيش فرض سلام

سلام به همه دوستان عزیز دوچرخه سوار
    من و یه 20 تا از دوستام یه برنامه گروهی ریختیم که می‌خواییم حدود 1000 کیلومتر جاده آسفالته از قم تا مشهد رو رکاب بزنیم،

حالا دنبال یه مدل دوچرخه واسه این سفرمون می‌گردیم، خوشحال می‌شم که نظر شما دوستان رو هم بشنوم.
    ممنون
    بی شک دوچرخه ای که شما تصمیم به خرید آن دارید مهم ترین ابزار کار شماست و انتخاب آن دارای اهمیت می باشد. اما در این بین هستند افرادی که سفر های مهیج و فوق العاده خود را با دوچرخه های کاملن معمولی به پایان رسانیده اند. درولا مورفی در سال 1963 از دونکریک به هندوستان با سرعت کاملن پایه ای و کم رکاب زد. هینز استاک بیشتر مسافت سفر نیم میلیون کیلومتری خود را با یک دوچرخه عتیقه رکاب زد. در بلاگ همدا شاتر آمده است که چگونه وی با خرید یک دوچرخه کوهستان دسته دوم 40 دلاری به تایلند سفر کرد.

نکته قابل توجه در این است که اگر شما قادر به پرداخت هزینه 1500 دلاری سفر با دوچرخه نیستید نگذارید که این قضیه مانع از حرکت شما شود. رکاب زدن در جاده با یک دوچرخه 300 دلاری بسیار لذت بخش تر از آن است که مدت ها در خانه بنشینید و پول خود را برای خرید یک دوچرخه ی گران قیمت پس انداز کنید.

شما می توانید انواع مختلف دوچرخه با قیمت های مناسبی که افراد برای سفر خود از آن استفاده می کنند را از بخش مشاوره خرید وب سایت ما بیابید. راه های فراهم کردن یک دوچرخه گردش گری:

1. ارتقا دادن یک دوچرخه معمولی به یک دوچرخه کوهستانی
    2. انجام تغییرات کوچک جهت استفاده از دوچرخه تان به عنوان یک دوچرخه در حد متوسط برای گردشگری
    3. خرید یک دوچرخه اختصاصی برای سفر

ن که شما کدام گزینه را انتخاب می کنید بستگی به تعداد عواملی دارد که در ادامه مشاهده خواهید کرد:

عوامل کلیدی - پیش از اینکه بیش از اندازه از مسیر اصلی و مناسب خرید یک دوچرخه برای سفر دور شوید می بایست به نکات زیر خوب فکر کنید:

1. چقدر می توانید برای خرید یک دوچرخه هزینه کنید

میزان قیمت برای دوچرخه های گرشگری حدود 200 دلار برای دوچرخه های دسته دوم کوهستان تا 3000 دلار برای بهترین دوچرخه اختصاصی سفر می باشد. اگر در وضیعت مالی خوبی به سر نمی برید انتخاب شما برای خرید دوچرخه بزرگ ترین فرصت برای پایین نگه داشتن هزینه هاست.

2. چه نوع مسیری را برای دوچرخه سواری انتخاب کرده اید.

نوع جاده و مسیری که قرار است در آن رکاب بزنید باعث به وجود آمدن یک تفاوت عمده در نوع دوچرخه ای که شما به آن نیاز دارید می شود. اگر مسیر شما جاده های نسبتن خاکی و و دارای سنگ و شن می باشد، شما نیاز به یک دوچرخه با استقامت مناسب و لاستیک های پهن دوچرخه کوهستان یا دوچرخه های مخصوص سفر دارید.

از طرف دیگر 90 درصد مسیر سفر شما جاده های سنگ فرش خواهد بود. شما می توانید با یک بدنه سبک تر و لاستیک های باریک ترشروع به حرکت کنید. بنا براین یک دوچرخه گردش گری در رنج متوسط احتمالن بهترین گزینه خواهد بود.

3. بار سفر شما چقدر است؟

آیا دوچرخه سواری وسواسی و نگران سنگینی بار همراه خود در طول سفر هستید؟ یا قصد دارید تمام وسایل مورد نیاز برای سفر (چادر و دیگر تجهیزات) را بر روی دوچرخه با خود به دوش بکشید؟ در یک مهمان خانه بمانید و حداقل تجهیزات را به همراه داشته باشید؟ در این صورت تور سبک وزن با رنج متوسط مناسب خواهد بود. از طرفی دیگر اگر قصد دارید تمام تجهیزات و چادر را با خود حمل کنید با جیره چند روزه غذا و آب در مناطق پرت و و دورافتاده سفر کنید، آن گاه ظرفیت بار و تجهیزاتی که توسط شما حمل می شود به وسیله دوچرخه ای مختص سفر و حمل بار مناسب تر خواهد بود.

هشدار: درباره ی فروشگاه های دوچرخه

اگر شما به فکر خرید یک دوچرخه برای سفرهای پرماجرا و مهیج هستید، شتاب زده به نزدیک ترین فروشگاه دوچرخه نروید. شوربختانه بیشتر فروشگاه های محلی و همچنین فروشگاه های زنجیره ای ملی، اطلاعات زیادی درباره ی دوچرخه های مناسب برای سفر های مهم و طولانی مدت ندارند. بیشتر کارکنان فروشگاه های محلی دارای سابقه و تجربیات درباره ی دوچرخه های کوهستانی و مسابقه هستند. اطلاعات ناچیز داشته و حتی هیچ تجربه ای از مسافرت با یک دوچرخه همراه با بار و وسایل ندارند.

بهترین کاری که می توانید پیش از رفتن به یک مغازه دوچرخه فروشی انجام دهید، مطالعه و کسب اطلاعات از طریق لینک های گوناگون دراینترنت درباره آن چه برای یک دوچرخه مناسب سفر نیاز دارید است.

انجمن تخصصی دوچرخه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ناظر انجمن MP3 Player peaceful1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Utopia

پيش فرض

دوستان اگه از کیلو متر دیجیتالی استفاده میکنید.
    از جدول زیر برای پیدا کردن اندازه چرخ استفاده کنید تا تو تنظیمات دوچرخه به درستی وارد کنید.
    عدد درست ستون سمت چت رو از روی لاستیک چرخ پیدا کنید و معادل درست رو در سمت راست پیدا کرده و در تنظیمات چرخ به درستی وارد کنید.
    Last edited by peaceful1; 22-03-2012 at 17:49.

9. 2 کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

11. این کاربر از peaceful1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سلام
    من می خوام یه دوچرخه جدید بخرم که باهاش بتونم یک مسافتی را توی جاده برم وبعدشم باهاش برم کوهنوردی
    بنظر شما چی بخرم خوب باشه؟

لطفا راهنمایی کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

سلام
    نظر شما در رابطه با دوچرخه کراس چیه؟
    من قصد دارم مدل استورم یا رفلکس را از نمایندگی خیابان گیشا در تهران خریداری کنم

به نظر شما دوچرخه های کراس کیفیت شون نسبت به اورلورد و هاسا در جه حدی است

ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •