تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 31

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر درباره مجله های اتومبیلی

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض بحث و تبادل نظر درباره مجله های اتومبیلی

سلام دوستان.

بر حسب توافق قرار بر این شد که یه همچین تاپیکی راه بندازیم.

که با اجازه دوستان من این کارو کردم.

بحث در مورد همه مجله ها، ماهنامه ها، هفته نامه ها و ... خودرویی - چه داخلی و چه خارجی- جاش اینجاست.

با سپاس.

فرشاد
    Last edited by Farshadd; 21-09-2008 at 15:41.

2. 2 کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

ممنونم فرشاد جان .
    خب اول از همه بهتره بریم سر اولین و با سابقه ترین مجله اتومبیل توی ایران یعنی مجله ماشین .
    میتونم بگم این یکی از معدود مجلات چاپ شده توی ایران هستش که به جای پس رفت و انحراف از مسیر اصلیش روز به روز بهتر میشه و از یک مجله که صرفا به چاپ مطالب ترجمه شده میپرداخت به یه مجله منبع تبدیل شده
    من خودم بعنوان کسی که نزدیک 9 سال هستش بدون هیچ کم و کاستی خواننده این مجله هستم شاهد پیشرفتهای این مجله بودم .امروز به لطف خواننده ها وعلاقمندان پر و پا قرص این نشریه و حمایتهای اونها کیفیت مطالب خیلی بهتر شده .
    تستها به دلیل اینکه به صورت خصوصی هستن کاملا بی طرف هستش و کم کم حمایتهای فدراسیون هم داره شروع میشه(واگذاری پیست آزادی برای تست)البته به خاطر کم بود امکانمات تست از جمله یک پیست استاندارد و راهای استاندارد زیاد دست و بالشون باز نیست.
    خب نظر دوستان رو هم میخوام بدونم این نظر شخصی من هستش خوشحال میشم دوساتن هم نظراتشون رو بگن

4. 3 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ممنونم فرشاد جان .
    خب اول از همه بهتره بریم سر اولین و با سابقه ترین مجله اتومبیل توی ایران یعنی مجله ماشین .
    میتونم بگم این یکی از معدود مجلات چاپ شده توی ایران هستش که به جای پس رفت و انحراف از مسیر اصلیش روز به روز بهتر میشه و از یک مجله که صرفا به چاپ مطالب ترجمه شده میپرداخت به یه مجله منبع تبدیل شده
    من خودم بعنوان کسی که نزدیک 9 سال هستش بدون هیچ کم و کاستی خواننده این مجله هستم شاهد پیشرفتهای این مجله بودم .امروز به لطف خواننده ها وعلاقمندان پر و پا قرص این نشریه و حمایتهای اونها کیفیت مطالب خیلی بهتر شده .
    تستها به دلیل اینکه به صورت خصوصی هستن کاملا بی طرف هستش و کم کم حمایتهای فدراسیون هم داره شروع میشه(واگذاری پیست آزادی برای تست)البته به خاطر کم بود امکانمات تست از جمله یک پیست استاندارد و راهای استاندارد زیاد دست و بالشون باز نیست.
    خب نظر دوستان رو هم میخوام بدونم این نظر شخصی من هستش خوشحال میشم دوساتن هم نظراتشون رو بگن
    به نظر منم بحث فعلا در رابطه با مجله ماشین باشه بهتره پ
    من از سال 78 به طور مرتب این مجله می خونم و میشه گفت که تو چند سال اول که من می خوندم همش ترجمه مطالب بود و کم کم مجله شروع به بحث های تخصصی کرد و تو این چند ساله هم تو این زمینه خیلی بهتر شده

اما این مجله چند تا مشکل داره البته به نظر من اختلاف دانش نویسنده های مجله خیلی زیاده و نویسنده های مجله توی یک سطح نیستن ضمنا نویسنده ها خیلی سلیقه ای عمل می کنن و کاملا تعصبی هستن مثلا تو بعضی موارد با دیدن تیتر مطلب و اسم نویسنده میشه به نتیجه مطلب پی برد

یک نکته دیگه این که مجله ماشین هم مثل بیشتر مجلات ایرانی تو طول سال با یک کیفیت چاپ نمیشه مثلا توی یک ماه مطلب های خوب و عالی زیادی نوشته میشه اما توی یک ماه دیگه این طور نیست

6. این کاربر از corey بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

به نظر منم بحث فعلا در رابطه با مجله ماشین باشه بهتره پ
    من از سال 78 به طور مرتب این مجله می خونم و میشه گفت که تو چند سال اول که من می خوندم همش ترجمه مطالب بود و کم کم مجله شروع به بحث های تخصصی کرد و تو این چند ساله هم تو این زمینه خیلی بهتر شده

اما این مجله چند تا مشکل داره البته به نظر من اختلاف دانش نویسنده های مجله خیلی زیاده و نویسنده های مجله توی یک سطح نیستن ضمنا نویسنده ها خیلی سلیقه ای عمل می کنن و کاملا تعصبی هستن مثلا تو بعضی موارد با دیدن تیتر مطلب و اسم نویسنده میشه به نتیجه مطلب پی برد

یک نکته دیگه این که مجله ماشین هم مثل بیشتر مجلات ایرانی تو طول سال با یک کیفیت چاپ نمیشه مثلا توی یک ماه مطلب های خوب و عالی زیادی نوشته میشه اما توی یک ماه دیگه این طور نیست
    آره منم به اين مطلب پي بردم ولي اين ماشيناي تكي كه تو ايران هست و اونا آزما يش ميكنن خيلي خوبه راستي ميگم مگه فقط تو تهران اينطور ماشينا هست والا تو شهر هاي ديگه هم هست چرا فقط مال تهران رو ميزارن

8. این کاربر از 2299 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظر من مجله ماشین فقط بعضی از مقالاتش خوبه خیلی از مقالاتش در حد جوکه مثلا ماشین برای تست میاره دو صفحه در مورد ماشین چیز میز الکی مینوسه شناسنامه ماشین رو در میاره بعد اندازه یک ستون فقط در مورد آزمایش ماشین مینویسه مخصوصا در مورد ماشین های خفن تر اکثرا اینطوریه . دقیقا سطح نوسنده ها هم با هم زمین تا زیر زمین فرق میکنه مثلا تو این سری مقایسه Sl با 630 رو اگه بخونید تقریبا تخصصی و خوب بود البته میتونیست خیلی بهتر هم باشه با این حال مقالات اینطوری و در این حدهم خیلی کم مینویسن و اکثرا به چیزهای ساده بسنده میکنن .

10. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه blacktiger's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام دوستان.

بر حسب توافق قرار بر این شد که یه همچین تاپیکی راه بندازیم.

که با اجازه دوستان من این کارو کردم.

بحث در مورد همه مجله ها، ماهنامه ها، هفته نامه ها و ... خودرویی - چه داخلی و چه خارجی- جاش اینجاست.

با سپاس.

فرشاد
    اگر زحمت یه نظر سنجی رو هم بکشی عالی میشه البته به نظر من!

12. این کاربر از blacktiger بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

به نظر من مجله ماشین فقط بعضی از مقالاتش خوبه خیلی از مقالاتش در حد جوکه مثلا ماشین برای تست میاره دو صفحه در مورد ماشین چیز میز الکی مینوسه شناسنامه ماشین رو در میاره بعد اندازه یک ستون فقط در مورد آزمایش ماشین مینویسه مخصوصا در مورد ماشین های خفن تر اکثرا اینطوریه . دقیقا سطح نوسنده ها هم با هم زمین تا زیر زمین فرق میکنه مثلا تو این سری مقایسه Sl با 630 رو اگه بخونید تقریبا تخصصی و خوب بود البته میتونیست خیلی بهتر هم باشه با این حال مقالات اینطوری و در این حدهم خیلی کم مینویسن و اکثرا به چیزهای ساده بسنده میکنن .
    منم قبول دارم بعضی موارد کم و کاستی هست
    ولی این رو هم در نظر بگیرید که توی ایران هیچ پیست استانداردی وجود نداره و بیشتر تستایی که مثلا مجله های موتو ترند یا امثال اون میکنن توی مکانهای خاص تست انجام میدن نه جاده های معمولی .این امکان توی ایران وجود نداره و ابزارالات مجله هم زیاد کار آمد نیستن .مثلا وجود نداشتن چرخ پنجم که به جاش از شتابسنجهای دستی استفاده میکنن .
    در مورد ماشینها هم بگم اکثرا از طرف صاحبانشون واسه تست معرفی میشن واسه همین نمیشه مانور زیادی روشون انجام داد .حتی اگه نمایندگی و یا تولید کننده هام ماشین رو بده باز دست مجله باز نیست چون نویسنده ها سر رشته زیادی از رانندگی حرفه ای ندارن (بر خلاف نویسنده های مجلات خارجی که بیشترشون یا دوره های رانندگی دیدن یا خودشون راننده های حرفه ای بودن )برای همین همیشه تست ها محدود هستن .
    در مورد ماشینهای تک مثلا کلاسیک یا نمونه های گذر موقت شاید توی شهرای دیگه هم باشن ولی آشنایی کمی توی شهرهای دیگه با مجله هست و شاید هم امکان تهیه گزارش وجود نداره(به خاطر مسیر و اقامت)یکی هم اینه که من خودم توی شهر خودمون میبینم کسانی که ماشینهای کلاسیک دارن ارزش این ماشینا رو نمیدونن و یا اوراقی شدن یا میان میبرنشون تهران کسی هم که ارزشش رو میدونه قایم میکنه.
    در مورد ماشینهای گذر موقت تکی و خاص سوپر اسپرتها به خاطر اینکه بیشتر پایتخت نشینها میارن شهرستان دیده نمیشن(جز بندر عباس و جنوب و او ن ورا موقع ورودشون)
    به نظرم تهران به خاطر اینکه همه چیز پیدا میشه توش دیگه زیاد نمیخوان دورتر برن .
    در مورد تعصب نویسنده ها منم موافقم .ولی در کل بی طرفتر از همه مینویسن و تنها مجله ای هستش که تست های واقعی داره نه مجازی و روی کاغذ و یا ترجمه .من الان غیر از این 4 تا مجله دیگه میخونم ولی تنها مجله ای هستش که مطالبش دست اوله .نمیدونم شاید منم بهش تعصب دارم اینم میگم که اصلا عملکرد یکنواختی ندارن بعضی ما ها خوبن بعضی ما ها بد و ضعیف.

14. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

من از سال 77 _78 تو کاره مجله ماشینم . فقط همین مجله رو هم قبول دارم
    ولی بر عکس من شماره های 4 5 سال پیشش رو بیشتر میپسندم

16. این کاربر از Actros بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

اگر زحمت یه نظر سنجی رو هم بکشی عالی میشه البته به نظر من!
    سلام.

به جز اینا دیگه چی داریم تا دنبالشو بگیریم.

مجله ماشین.
    نو آور
    نسل برتر خودرو
    دانش خودرو
    هفته نامه دنیای خودرو

فعلا همینا به ذهنم رسید.

شما هم بگید تا بذاریم.

هر چند چون رقابتی بین اینا نیست و مجله ماشین پیروز میشه 100% نظر سنجی زیاد درست نیست.

راستی در مورد مجله های معتبر خارجی هم ، به نظر من نمیشه اونا رو با داخلی توی نظر سنجی مقایسه کنیم.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

چرا اتومبیل هم هست
    سرعت و چند تای دیگه تازه هستن
    من خودم نوآور و نسل برتر خودرو اتومبیل و دانش خودرو رو هم میخونم ولی در کل ماشین رو یه جور خاصی میخونم .
    مثلا هفته نامه خود رو رو میریزم بیرون .

19. این کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •