تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: آيا راهی برای تعيين درصد رنگهای تشکيل دهنده يک صفحه شطرنجی وجود دارد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

10 آيا راهی برای تعيين درصد رنگهای تشکيل دهنده يک صفحه شطرنجی وجود دارد

سلام دوستان
    من تازه واردم و يک سوال داشتم.
    يک صفحه شطرنجی (مثل صفحه شطرنج )رو در نظر بگيريد که به جای فقط دو رنگ سياه وسفيد از مجموع تعداد بيشتری رنگ ساخته شده باشد و تراکم آن نيز بالاتر باشد.آيا راهی هست که با استفاده از آن بتوان مثلا در فتوشاپ اين عکس را آناليز کرد و نسبت تعداد پيکسلهای شامل رنگهای يکسان را نسبت به کل پيکسلهای عکس به دست آورد.به عبارتی چند درصد رنگ فلان دارد چند درصد اون یکي رنگ را دارد و ...

با تشکر

حـــــرفـه ای mehdi87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    87

پيش فرض

siyamaknemo جان اول ورودتون رو به پي سي ورلد تبريك ميگم -
    بعد اينكه من تا حالا همچين چيزي تو فتوشاپ نديدم ! فكر نكنم بتونه انجام بده !‌ حالا -

Super Moderator Shahin King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

سلام

من هم نديدم . شايدم بشه و من بلد نباشم

بنده هم عضويت شما رو در انجمن بزرگترين سايت نرم افزاري ايران تبريك مي گم .

قربانت : شاهين كينگ

اگه نباشه جاش خالی می مونه nazar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام!
    من دقيقا منظور شما رو نفهميدم ولي اگر منظورتون آناليز رنگ يك بخش از تصوير هست كه از چه رنگهايي تشكيل شده كافيست از منوي Windoow و info رو رو باز كنيد. در info با نگهداشتن ماوس روي هر نقطه از تصوير مي‌توان مختصات همينطور رنگهاي تشكيل دهنده رو مشاهده كرد.
    اميدوارم سوال شما همين بوده باشه اگر نه دقيق‌تر توضيح بديد شايد تونستم كمكي كرده باشم.

Super Moderator Shahin King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط nazar
    سلام!
    من دقيقا منظور شما رو نفهميدم ولي اگر منظورتون آناليز رنگ يك بخش از تصوير هست كه از چه رنگهايي تشكيل شده كافيست از منوي Windoow و info رو رو باز كنيد. در info با نگهداشتن ماوس روي هر نقطه از تصوير مي‌توان مختصات همينطور رنگهاي تشكيل دهنده رو مشاهده كرد.
    اميدوارم سوال شما همين بوده باشه اگر نه دقيق‌تر توضيح بديد شايد تونستم كمكي كرده باشم.

سلام

منظور ايشون اينكه كه براي مثال چند درصد رنگ قرمز يا سبز يا آبي .... در يك عكس به كار رفته .

مثلا چند درصد اين عكس رو رنگ قرمز پر كرده . ( دقيقا درصد مي خوان ) . من تا به حال نياز نشده . بدونم . براي همين هم نميدونم اين امكان تو فتوشاپ وجود داره يا نه

قربانت : شاهين

تاريخ عضويت
    Mar 2005

1

Shahin King عزيز سلام
    پس جوابي كه دادم درست هست. در info دقيقا ميزان رنگها هم به RGB و هم به CMYK نشون داده ميشه! اين براي تعيين رنگهاي يك نقطه از تصوير هست. اگر تمامي عكس را بخواهيد آناليز كنيد پنجره Channal رو باز كنيد و با زدن Ctrl+1=Red , Ctrl+2=Green, Ctrl+3=Blue, Ctrl+~=RGB رو ببينيد. براي CMYK هم به همين ترتيب است Ctrl+1= Cyan, Ctrl+2=Magenta, Ctrl+3=Yellow, Ctrl+4=Black, Ctrl+~=CMYK
    Last edited by nazar; 27-12-2005 at 07:21.

حـــــرفـه ای mehdi87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    87

پيش فرض

nazar جان اين روش فقط منطقه اي عمل ميكنه و كلي عمل نمي كنه ! حالا بزاريم اين دوستمون بيان شايد با همين روش به جوابشون برسن !

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

سلام دوستان
    از جوابهاتون ممنونم همونطور كه تو پست قبلي گفتن اين روش منطقه اي عمل ميكنه و جواب كلي نميده. راستي دوستان من كارم فتوشاپ نيست ولي در عرض اين يك هفته كه دنبال جواب اين مساله بودم انجمنها و سايتهاي خيلي مفيدي پيداكردم كه لينكهاشو در اولين فرصت اينجا ميزارم اگر چه شماها حتما اونهارو بلديد ولي خوب شايد براي يك عده مفيد باشه.راستي دوستان اگر تاپيكي سراغ داريد كه در مورد posterize كردن و كار با هيستوگرام صحبت كرده لطفا لينكشو بگذاريد.

بازم ممنونم

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام!
    دوستان مطالبي رو كه گفتم هم در مورد منقطه‌اي بودن و يا كليت تصور صادقت ميكنه. دقيقا اين روشي هست كه در ليتوگرافي براي آناليز تصوير براي قبل از چاپ ازش استفاده ميشه. بيشتر از اين شما ميخواهيد چكار انجام بديد راستش من نميدونم و برايم گيجه. اگر مشكل شما با اين موارد برطرف نشد و خواسته ديگري از مطرح كردن اين سوال داريد واضح توضيح بديد مطمئن جوابي براي شما خواهم داشت. راستش فكر مي‌كنم سوء تفاهمي در ارائه سوال شده باشه. در هر صورت من مشتاقانه در خدمت دوستان عزيز هستم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

سلام دوستان
    بگذاريد من يك جور ديگه سوالمو بپرسم.فرض كنيد همونصفحه شطرنجي رو داريم البته شامل مربعهاي كامل نيست و ميتونه شامل دايره بيضي مستطيل و اشكال نامنظم باشه و اندازه كلي اونها بين يك1 تا دو2 ميليمتر هست.(مساحت هر كدام تا 2ميليمترمربع )خوب اين ماتريسي دو بعدي رو در نظر بگيريد وحالا فرض كنيد كه خونه هاي اين ماتريس بطور غير منظم با پنج5 نوع رنگ مختلف پر شدند مثلا سياه سفيد سبز تيره سبز روشن و يك سبز ديگه.حالا چطوري از فتوشاپ بخواهيم كه درصد سطحي رو كه هر رنگ اشغال كرده به ما بگويد.
    البته اول بايد كاري كرد كه مرز بين هر قسمت رنگي با قسمتهاي مجاورش متمايز تر باشد(لطفا بگيد چطوري تصويرو هوشمندانه شارپ كنيم يا لينكشو بگذاريد).
    خوب تا اينجا كه سخت بود رو كه من گفتم (: حالا بقيشو شما بگيد.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •