تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 87

نام تاپيک: مزدا 3 تيپ 3 يا زانتیا

آخر فروم باز Ssarshar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بچه ها ميگم اين گيربكسش كه دكمه اسپرت يا معمولي نداره پس چه جوري ميفهمه كه كي دور موتور بالا ميخوايم و كي پاين يا هميشه رويه محدوده خاصي دنده عوض ميكنه اگه ميشه كامل جواب بدين
    دوست عزیز سوال شما زیاد واضح نیس گیربکس مزدا 3 مجهز به سیستم Manual & Automatic Gear هست
    و تیپ ترونیکه

و وقتی شما روی حالت D میزاری خوب طبعا ماشین تو سربالایی به احتمال زیاد کم میاره و شما از ویژگی دستی گیربکس استفاده میکنی و از حالت D به 1 یا 2 تغییر میدی در این صورت ماشین پر نفس میشه و دور موتور میاد بالا

آخر فروم باز mohrd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Ṁashhad

پيش فرض

از نظر ظاهری به نظر من مزدا 3 . آخه تو نمایشگاه دیدمش خیلی خوشگلیه ( البته من کلا سری مزدا رو خیلی دوست دارم - و البته من از اطلاعات فنیشون هیچ خبری ندارم ... )

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

دوست عزیز سوال شما زیاد واضح نیس گیربکس مزدا 3 مجهز به سیستم Manual & Automatic Gear هست
    و تیپ ترونیکه

و وقتی شما روی حالت D میزاری خوب طبعا ماشین تو سربالایی به احتمال زیاد کم میاره و شما از ویژگی دستی گیربکس استفاده میکنی و از حالت D به 1 یا 2 تغییر میدی در این صورت ماشین پر نفس میشه و دور موتور میاد بالا
    سرشار جان من منظورم اينه كه ميخاي تو يه يه خيابون خلوت از حداكثر توان موتورت استفاده كني چه طور ميفهمه مثلا وقتي با دنده معمولي ميخواي اين كار رو كني دور موتور رو ميياري روي 5000 بعد ميري دو يا سه ميخوام بدونم اين چه جوري ميفهمه مثلا تو ترا فيك دور كم براي دنده عوض كردن خوبه

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سرشار جان من منظورم اينه كه ميخاي تو يه يه خيابون خلوت از حداكثر توان موتورت استفاده كني چه طور ميفهمه مثلا وقتي با دنده معمولي ميخواي اين كار رو كني دور موتور رو ميياري روي 5000 بعد ميري دو يا سه ميخوام بدونم اين چه جوري ميفهمه مثلا تو ترا فيك دور كم براي دنده عوض كردن خوبه
    خب شما از خاصیت تیپ ترونیک بودن خودروت استفاده میکنی و میزاری روی حالت دستی و 1 و گاز میدی تا جایی که دلت میخواد و بعد خودت میزاری روی 2 و بعد دوباره گاز میبندی !!! و به همین سادگی به همین خوشمزگی !!!

5. این کاربر از Ssarshar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

گیربکس این ماشین ها خیلی هوشمنده و به میزان فشار شما بر پدال گاز حساسه مثلا اگر پاتون رو تا اخر رویه گاز نگه دارید ماشین متوجه میشه شما خواهان رانندگی اسپرتی هستین و در دور موتورهای بالا دنده رو تغییر میده ولی اگر پدال گاز رو با آرامش بیشتری فشار بدید در دور موتور پایینتر تغییر میکنه یعنی همچی بسته به عملکرد شما هست گیربکس های اتوماتیک جدید (البته جدید نه اونقدر) اینطوری هستن 206 تیپ 6 هم همینطوریه البته اون حالت اسپرت و لغزنده هم داره که در حالت اسپرت در دور موتور بالاتر دنده عوض میشه و در حالت لغزنده ماشین از دنده 2 شروع به حرکت میکنه و زمان ترمز معکوس میده . البته حالت تیپترونیک هم هستش ولی فقط از این جهت که شاید شما خواهان شتاب گیری سریعتر یا تعویض دنده سریعتر باشین یا دوست دارید به صورت نیمه دستی دنده رو عوض کنید ولی اصلا ماشین در حالت اتوماتیک هم از نظر قدرت هیچور کم نمیاره .
    Last edited by milky way; 03-09-2008 at 17:53.

7. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

گیربکس این ماشین ها خیلی هوشمنده و به میزان فشار شما بر پدال گاز حساسه مثلا اگر پاتون رو تا اخر رویه گاز نگه دارید ماشین متوجه میشه شما خواهان رانندگی اسپرتی هستین و در دور موتورهای بالا دنده رو تغییر میده ولی اگر پدال گاز رو با آرامش بیشتری فشار بدید در دور موتور پایینتر تغییر میکنه .
    همین که ایشون گفت درسته.
    در ضمن در حالت دستی هم به طور کامل دستی نیست , دور موتور خیلی بالا بره خودش به بعدی منتقل میشه (این چیزیه که شنیدم)

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

گیربکس این ماشین ها خیلی هوشمنده و به میزان فشار شما بر پدال گاز حساسه مثلا اگر پاتون رو تا اخر رویه گاز نگه دارید ماشین متوجه میشه شما خواهان رانندگی اسپرتی هستین و در دور موتورهای بالا دنده رو تغییر میده ولی اگر پدال گاز رو با آرامش بیشتری فشار بدید در دور موتور پایینتر تغییر میکنه یعنی همچی بسته به عملکرد شما هست گیربکس های اتوماتیک جدید (البته جدید نه اونقدر) اینطوری هستن 206 تیپ 6 هم همینطوریه البته اون حالت اسپرت و لغزنده هم داره که در حالت اسپرت در دور موتور بالاتر دنده عوض میشه و در حالت لغزنده ماشین از دنده 2 شروع به حرکت میکنه و زمان ترمز معکوس میده . البته حالت تیپترونیک هم هستش ولی فقط از این جهت که شاید شما خواهان شتاب گیری سریعتر یا تعویض دنده سریعتر باشین یا دوست دارید به صورت نیمه دستی دنده رو عوض کنید ولی اصلا ماشین در حالت اتوماتیک هم از نظر قدرت هیچور کم نمیاره .
    کاملا تایید میشه گیربکس های اتوماتیک جدید بسیار هوشمند و پیشرفتس
    ولی بهرحال در برخی از نقاط خودرو کم میاره که بهمین دلیل حالت دستی هم به گیربکس اضافه شده

10. این کاربر از Ssarshar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای مجید فینا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

در حال حاضر مزدا 3 رو اکثرا جونا و زانتیا رو بیشتر افراد سن بالا سوار میشن

با توجه به تکنولوژی ژاپن خرید مزدا 3 خیلی بهتره
    البته من چراغ عقب مزدا رو اصلا نمیپسندم
    رخ جلوش خیلی زیباست

اینم رخ جدید زانتیا

12. این کاربر از مجید فینا بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

در حال حاضر مزدا 3 رو اکثرا جونا و زانتیا رو بیشتر افراد سن بالا سوار میشن

با توجه به تکنولوژی ژاپن خرید مزدا 3 خیلی بهتره
    البته من چراغ عقب مزدا رو اصلا نمیپسندم
    رخ جلوش خیلی زیباست

اینم رخ جدید زانتیا
    دست همگي درد نكنه اطلاعات كاملي دادين ممنون مجيد فنا جان راستش از اين رانتاي جديد خوشم نمياد

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

ببخشید دارم میارمش بالا

اینو هم بگم که در گیربکس ترونیک بین چرخیدن چرخها و دور موتور رابطه هست.

برای مثال شما داری از یه سر بالایی میری بالا.

اگه کم گاز بدی خوب نمیره، اگه زیاد گاز بدیم این نیست که حتما دنده عوض میشه، چون اینا با هم رابطه دارن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •