تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: استفاده از acrobat 7 برای انتقال متنهای pdf فارسی به word

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض استفاده از acrobat 7 برای انتقال متنهای pdf فارسی به word

با سلام و عرض احترام

من راستش اولین نرم افزاری بود که تونستم از طریق کپی کردن متن داخل اکروبات متنهای فارسی رو وارد word کنم و بعد از یه مقدار دست کاری قابل استفاده اش کنم .ولی در مورد متنهایی که هم فارسی داره و هم انگلیسی این کار رو به سختی می شه انجام و تنظیمات زیادی برای درست کردنش می بره .

می خواستم ببینم دوستان از نحوه استفاده مناسب از فایلهای pdf فارسی و انتقالشون به word اطلاعات بیشتری دارند؟ البته می دونم که این بحث تبدیل پی دی اف فارسی به ورد خیلی در انجمن ها زده شده
    ولی در مورد استفاده از اکروبات 7 می خواستم نظر دوستان رو بپرسم تا به یه راه حل کامل برسیم .

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه safety's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    HSE office

پيش فرض

سلام
    من هم همين مشكل را داشتم. بايد از ورژن ME ادوب آكروبات 6 يا 7 استفاده كني كه زبانهاي خاور ميانه هاي (عربي و فارسي) را پشتيباني مي كند اما متاسفانه اين ورژن هم تمام فونتهاي فارسي را پشتيباني نمي كند كه بتواني متنها را در داخل آن ويرايش كني اما كار من را تا حدودي راه انداخت.( البته من از نسخه Adobe Acrobat 6 ME استفاده كردم)

اگه نباشه جاش خالی می مونه rezaninja's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    کوچه ها

پيش فرض

با تشکر شما

یه بحثی که در آکروبات 7 پرو است اینه بعضی از فونتها مثل zar yaghot قفله اینه چه جوری میشه باز کرد

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    HSE office

پيش فرض

سلام
    قفل نيست بلكه به خاطر ساختار اين فونتها نمي تواند از آنها پشتيباني كند. ضمناً بايد حتماً نسخه me آن باشد تا ساير فونتهاي فارسي را هم پشتيباني كند.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

میشه بیشتر در مورد این ورژن توضیح بدید..........و اینکه ایا اون به راحتی قابل انتقال به ورد هست ؟ منظورم اگه متنی هم فارسی داشت و هم انگلیسی..........کلا از چه طریقی برای انتقال استفاده می کنید؟

داره خودمونی میشه SNZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

منم خوشحال ميشم از اطلاعات مفيد دوستان از نحوه كاركرد و قابليت هاي Adope Acrobat Reader 7 بيشتر استفاده كنم.راستش تنها استفاده اي كه من ميكنم تبديل فايل به Pdf هست.

منتظر اطلاعات بيشتر هستم.
    مرسي

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

در مورد این نرم افزار باید بگم که شما می تونید با انتخاب ابزار text در ادوب اکروبات 7 جمله های مورد نظر خودتون رو و یا کل متن رو انتخاب select کرده و بعد اون رو کپی کنید و بعد در word اونها رو کپی کنید.

در این مرحله تمام کلمات به صورت چپ به راست نشون داده می شوند (به اصطلاح کدی direction اون به صورت ltr می باشد ) شما با انتخاب دوباره متن در word و انتخاب گزینه parageraph( در کلیک راست و یا از منوی format) در قسمت direction اون به حالت right-to-left انتخاب کنید و در این حالت بعد از تائید تمام متن درست شده و متون به صورت صحیح در کنار هم قرار می گیرند . در ادامه یه کار دیگه هم باقی می مونه و اونم اینه که بعد از اینکه متن شما به صورت صحیح نشون داده شد خطوط به صورت منقطع می باشد و نمی شه که اونها رو به حالت justify در اورد که باید در این حالت برای هر خط به انتهای خط رفته و با زدن کلید delete جمله خط بعدی رو به انتهای خط قبلی اضافه کرد.

این یه توضیح خلاصه و کوتاه از روش انتقال فایلهای pdf فارسی از ادوب اکروبات 7 به برنامه ورد بود.

اما این روش یه مشکل اساسی که داره اینه که وقتی که در متن کلمات انگلیسی هم وجود داشته باشه یه مقدار کار سخت تر می شه و باید بعد از تمام تنظیمات بالا کلمات انگلیسی رو به صورت دستی در خطوط جابجا کرده و شکل صحیح متن رو ایجاد کرد..
    Last edited by hamidch; 27-12-2005 at 01:01.

تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    HSE office

پيش فرض

راه ساده تبديل به word اين است كه از طريق save as آنرا در فرمت microsoft word document (doc دوباره ذخيره كني.

ضمناً براي دوستي كه در باره كاربردهاي ديگر adobe acrobat سوال كرده بودند بگويم كه امكانات متعددي نسبت به نسخه reader آن دارد كه من از جمله مواردي كه از آنها استفاده كرده ام مي توانم به ويرايش متن، چسباندن صفحات متعدد pdf به هم و تهيه گزارش يكپارچه ، جابجايي صفحات گزارش و كم و زياد كردن آنها،بازكردن قفل پرينت بعضي متنها، همچنين استفاده از ديكشنري نارسيس و بابيلون فعال بر روي كلمات اشاره كنم.
    ضمناً يكي از امكانات جالب آن حتي در نسخه reader خواندن متن انگليسي است كه از طريق view , read out load فعال مي شود و سرعت خواندن و ساير تنظيمات از طريق ctrl+k ,edit (preferencesو سپس reading قابل تنظيم است.

پروفشنال hp1361's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط rezaninja
    با تشکر شما

یه بحثی که در آکروبات 7 پرو است اینه بعضی از فونتها مثل zar yaghot قفله اینه چه جوری میشه باز کرد
    با سلام

اگه تونستي نرم افزار font creator رو دانلود كني ميتونم راهنماييت كنم كه چه جوري اين مشكل رو بر طرف كني

موفق باشي

(با عرض شرمندگي من مي تونم اپلودش كنم )

پروفشنال hp1361's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض emmembing

نقل قول نوشته شده توسط rezaninja
    با تشکر شما

با سلام

اگه تونستي نرم افزار font creator رو دانلود كني ميتونم راهنماييت كنم كه چه جوري اين مشكل رو بر طرف كني

موفق باشي

(با عرض شرمندگي من نمي تونم اپلودش كنم )

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •