تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 70 اولاول ... 7891011121314152161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 698

نام تاپيک: سوالات و مشکلات مربوط به نصب چندین سیستم عامل در کنار یکدیگر

داره خودمونی میشه ajax_h's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

1

سلام
    من یه ویندوز xp در درایو C ، یک ویندوز ویستا در درابو D و یک ویندوز ویستای دیگه در درایو F نصب کردم.
    بعد درایو F رو فرمت کردم که ویندوز ویستای دوم را پاک کنم.حالا هم ویندوز xp و هم ویستا بدون مشکل بوت می شن.
    فقط مسئله ای که هست، موقع بوت اون صفحه که نام سیستم عامل ها رو نشون می ده،نام اون ویستای حذف شده هم هست.می خواستم بپرسم حالا چطوری می تونم اسم اون رو پاک کنم که در صفحه بوت اسمش نباشه؟مثل زمانی که ۲ تا xp رو سیستم باشه و فایل boot.ini رو ویرایش می کنیم مشکل حل میشه،زمانی که ۲ تا ویستا رو سیستم باشه باید چه کار کرد؟یا زمانی که مثل الان که یه xp رو پارتیشن active باشه و ۲ تا ویستا رو درایوهای دیگه؟
    یا اگه بخوام نام سیستم عامل ویستا رو وبرایش کنم،چطور این کار رو انجام بدم،مثل وقتی که از فایل boot.ini نام xp رو ویرایش می کنیم؟
    سوال آخر اینکه اگه بری ویرایش کردن راهی وجود داره ،آیا باعث ایجاد مشکل در بوت سیستم عامل ها نمیشه؟

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

داشتن همزمان 3 ویندوز --- ایکس پی --- ویستا --- هفت --- ؟؟؟
    با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
    من از دوستان درخواست دارم تا نحوه داشتن همزمان این 3 ویندوز را توضیح دهند
    قبلا که بحث داشتن همزمان 2 ویندوز ایکس پی و ویستا بود کلی دردسر داشتیم
    و باید ابتدا ویندوز ایکس پی را در درایو اول و سپس ویندوز ویستا را در درایو بعدی نصب میکردیم یعنی ابتدا ایکس پی و سپس ویستا
    با این روش میتوانستیم در هنگام بالا امدن ویندوز از بین دو گزینه وارد ویندوز دلخواه شویم

با این تفاسیر ما چگونه میتوانیم این 3 ویندوز را همزمان داشته باشیم به گونه ای که حق انتخاب کردن ویندوز را در هنگام بالا امدن ویندوز داشته باشیم؟
    ایا این کار شدنی هست
    اگر هست نحوه نصب کردن و ترتیب نصب کردن ویندوز ها را در درایوها به صصورت کامل توضیح دهید
    ابتدا کدام ویندوز و در کدام درایو نصب شود ؟؟؟
    با تشکر از همه دوستان
    سلام

با داشتن سه تا ویندوز هم روال به صورت قبل (2 ویندوزی خواهد بود )

یعنی شما باید ابتدا ویندوز xp را در درایو C نصب کنید . بقیه ویندوزها فرقی نمی کنه توی کدوم درایو نصب بشه ولی ترتیب نصب اونها مهم هست .

یعنی باید ابتدا ویستا نصب بشه و بعد از اون ویندوز 7

موقع نصب ویندوز 7 و ویستا ممکنه به برنامه مدیریت بوت نیاز داشته باشید تا بوت را براتون بازسازی کنه که میتوندی از پست زیر کمک بگیرید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته در مورد مدیریت بوت ویندوز 7 هم میتونید توی انجمن زیر از دوستان پرس و جویی انجام بدید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

3. این کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 3dmaya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    شمال غرب

پيش فرض

سلام دوستان
    مشكلي كه دارم اينه كه من رو كامپيوترم دو تا ويندوز نصب كردم xp با vista ولي شروع كار كه كامپيوترم رو روشن مي كنم اون گزينه اي كه بايست يكي از دو تا ويندوزو انتخاب بكنم نمياد فقط خودش رو ويندوز xp بالا مياد بايد چكار كنم كه بشه اين مشكلو حل كرد ؟
    ممنون از همگي

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض نصب سرور 2003 با داشتن xp

سلام من یک xp home edition روی C دارم اگر Windows server 2003 روی یک درایو دیگه نصب کنم آیا برای xp مشکلی پیش نمی یادو کماکان بالا می یاد؟ ممنون که سریع جواب می دید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام من یک xp home edition روی C دارم اگر Windows server 2003 روی یک درایو دیگه نصب کنم آیا برای xp مشکلی پیش نمی یادو کماکان بالا می یاد؟ ممنون که سریع جواب می دید
    این مسآله برای من خیلی ضروری باید هر چه سریعتر Windows Server نصب کنم می شه کمک کنید؟

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

سلام دوستان
    مشكلي كه دارم اينه كه من رو كامپيوترم دو تا ويندوز نصب كردم xp با vista ولي شروع كار كه كامپيوترم رو روشن مي كنم اون گزينه اي كه بايست يكي از دو تا ويندوزو انتخاب بكنم نمياد فقط خودش رو ويندوز xp بالا مياد بايد چكار كنم كه بشه اين مشكلو حل كرد ؟
    ممنون از همگي
    سلام.

ظاهرا XP رو بعد از Vista نصب کردید.

با DVD ویستا بوت کنید, همون منوی اول وارد Repair بشید و اولین گزینه رو انتخاب کنید.

یا اینکه از برنامه های مدیریت و ترمیم بوت مثل VistaBootPRO استفاده کنید.

این مسآله برای من خیلی ضروری باید هر چه سریعتر Windows Server نصب کنم می شه کمک کنید؟
    مشکلی پیش نمیاد.

لازم نبود نگران باشید. حتی اگر XP هم از منوی بوت حذف میشد براحتی قابل برگشت بود.

8. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام...
    من رو كامپيوترم دو تا ويندوز نصب كردم اول XP داشتم و حالا 7 ولي شروع كار كه كامپيوترم رو روشن مي كنم اون گزينه اي كه بايست يكي از دو تا ويندوز رو انتخاب بكنم رو ويندوز 7 تنظیمه ولی من میخوام روی XP تنظیم باشه...
    با اینکه در startup در کنترل پنل ویندوز پیش فرض ویندوز XP هست!!
    چون گذاشتم ساعت 3 صبح برای دانلود روشن بشه ، میخوام که وارد XP بشه نه وارد 7 چه کار کنم الان...
    ممنون.

دوستان مشکل حل شده ، باید در استارت آپ ویندوز 7 ، ویندوز اکس پی رو به عنوان پیش فرض معرفی کرد.
    Last edited by Roovigital; 07-05-2009 at 15:37. دليل: حل مشکل

آخر فروم باز شـیـفــو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران | Tehran

پيش فرض

سلام
    من به دلیل اینکه 3 کاربر از سیستمم استفاده می کنم مجبور به نصب 3 ویندوز به طور جداگانه بر روی درایوهام شدم .
    بعد از مدتی مجبور به پاک کردن یکی از ویندوز ها شدم اما از اونجائی که بلد نبودم درایوی که یکی از ویندوزها درش بود رو فرمت کردم ، مشکل من صفحه استارت آپم هست که با 3 گزینه برای شروع ویندوز بالا میاد در حالی که من یکی از اونها رو پاک کردم .
    اگه میشه راهنمائی کنید در استارت آپ چطوری اون گزینه ویندوزی که اضافه هست رو پاک کنم ؟

11. این کاربر از شـیـفــو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

سلام
    من به دلیل اینکه 3 کاربر از سیستمم استفاده می کنم مجبور به نصب 3 ویندوز به طور جداگانه بر روی درایوهام شدم .
    بعد از مدتی مجبور به پاک کردن یکی از ویندوز ها شدم اما از اونجائی که بلد نبودم درایوی که یکی از ویندوزها درش بود رو فرمت کردم ، مشکل من صفحه استارت آپم هست که با 3 گزینه برای شروع ویندوز بالا میاد در حالی که من یکی از اونها رو پاک کردم .
    اگه میشه راهنمائی کنید در استارت آپ چطوری اون گزینه ویندوزی که اضافه هست رو پاک کنم ؟
    سلام.

در Run بنویسید msconfig. در تب boot.ini دکمه Check all boot paths رو بزنید. خودش مسیرهای بوت رو چک می کنه و گزینه هایی که دیگه وجود ندارن رو حذف میکنه.

به گفته آقا مهدی همکار پرتلاش نرمافزار این راه سریعشه.

13. 2 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jeremy28's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    دووووور

پيش فرض

سلام

من دو تا سیستم عامل(ویندوز XP SP3 و Vista ) رو ی سیستمم دارم
    می خواستم ببینم چه جوری امکان داره اون نرم افزارهایی رو که می خوام نصب کنم، طوری نصب بشه که هر دو سیستم عامل بتونن ازشون استفاده کنن، یعنی روی هر دو تاشون نصب بشه و جفتشون بتونن از نرم افزارهایی که فقط یک بار نصب شدن، استفاده کنن!

یعنی یه جورایی حالت share باشه و با یک بار نصب ، هر دو تا سیستم عامل ازشون استفاده کنن.

آیا اصلا همچین چیزی امکان داره؟
    اگه این طور باشه، اون نرم افزارها به چه روشی و توی چه پارتیشنی باید نصب بشن که قابل اجرا روی هر دو سیستم عامل باشن!

با تشکر

15. این کاربر از jeremy28 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •