تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: بحث و حساسیت در مورد انتخاب و استفاده از ابزارهای امنیتی مثل ضد ویروس ها و فایروال ها

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    تو این چند روز یک مورد رو دیدم که تکرار میشه و چند تایی رو هم تو همون تاپیک نظرمو گفتم. اما گفتم یکبار عمومی این قضیه رو بگم.

اونم انتخاب و استفاده از ضد ویروس و نرمافزارهای امنیت اینترنته.

نمی دونم واقعا چرا خیلی ها روی این قضیه حساس هستند. مثلا سوال می کنند بهترین ضد ویروس چیه. فلان ضد ویروس مشکل داره. کدوم دوتارو باهم استفاده کنم و از این جور حرف ها.

مهمترین عامل تعیین کننده در آلودگی و خرابی سیستم, خود شما هستید. اگر بهترین نرم افزار امنیتی هم نصب باشه اما شما تنظیمات درستی رو انجام ندید و تصمیم های صحیحی رونگیرید باز هم سیستم شما در معرض آلودگی هست. اما اگر شما فردی آگاه باشید, حتی بدون نرمافزار امنیتی هم میشه جلوی آلودگی و خرابی سیستم رو گرفت. البته بهترین کار اینه که در کنار نرمافزار مناسب خود شما هم درست عمل کنید. اینجوری دیگه کمترین خطر ممکن متوجه سیستم شما خواهد بود.
    بریم سر اصل مطلب

اول باید ببینید هدفتون از انتخاب نرمافزار امنیتی چیه. می خواهید سیستمتون آلوده نشه یا اینکه هدفتون بازی با اسم ها و استفاده از نرمافزاریست که مثلا توی رده بندی فلان سایت اوله. نمیگم که اینجور تست ها مفید نیست. اما نکات دیگری است که شما باید بیشتر به اون ها توجه کنید تا اینکه کی اوله و یا کدوم یکی اسمشون 2009 هست.

بزارید شرایط خودمو بگم. الان سالهاست روزی حداقل 40 گیگ فایل از وب دانلود می کنم و درصد زیادیش رو برنامه و فایلهای خطرناک مثل EXE تشکیل میده. هیچ کدوم از سیستم هام هم تا حالا ویروسی نشده. البته نه اون زمانی که پنتیوم 1 داشتم. سالهای اخیر رو میگم. از همون ابتدا نمی دونم دلیلش چی بود اما کاربر Norton شدم. سالهای اخیر هم که 2006 و 2007 و حالا هم 2008 رو استفاده می کنم. البته Norton Internet Security که کامله و حاوی ضد ویروس و فایرواله. الان ورژن 15.5.0.23 رو که مربوط به Feb 2008 هست استفاده می کنم و همیشه هم تا حداکثر روز قبل آپدیته. مشکلی هم باهاش ندارم. از نظر حافظه هم که ورژنهای جدید نورتون از نظر من بسیار خوب و روان هستند.

بحث سر این نیست که نورتون استفاده کنید و یا چیز دیگه. بحث اینه بجای اینکه وقتتون رو برای این بگذارید که کدوم بهتره یا کدوم دوتا رو با هم استفاده کنم, هنگام کار با کامپیوتر کمی دقت کنید.

مطمئن باشید الان محصولات هر کدوم از کمپانی های معروف مثل Norton و Kasper برای محافظت از سیستم کافیه. الان همشون پیشرفت کردن و تقریبا مشکلاتشون رفع شده. از نظر شناسایی ویروس وخطرها هم همگی عالی هستند و سایت هاشون هم همزمان ویروس هارو ثبت می کنند. با هر کدوم از اونها به تنهایی میشه یک سیستم رو محافظت کرد. هر کدوم رو که باهاش راحتتر هستید یا آشنایی قبلی دارید استفاده کنید. ولی حتما بهش برسید.

موارد زیر صرف نظر از اینکه از کدوم استفاده می کنید مهمه:

- خود برنامه جدید باشه. منظور اسمش نیست که مثلا Kasper گذاشته 2009. منظور زمان ساختشه. مثلا الان آخرین ورژن Norton 2008 با Kasper 2009 در یک زمان اومدن بیرون.اون دیگه سیاست کاسپره که هنوز 4 ماه از 2008 نگذشته محصولی با نام 2009 رو داد بیرون. که مطمئنا از آینده نیومده و تکنولوژیش مربوط به سال 2008 هست. در حالی که Norton هنوز ورژنهای جدید رو با اسم 2008 میده بیرون.
    تاریخ ساخت برنامه به اسمش نیست. مثلا همین Norton 2008 ورژنهای زیادی داره. میتونه اون اولی یعنی مربوط به ماه 8 ام سال 2007 باشه. می تونه آخرین ورژن یعنی مربوط به ماه 2 ام سال 2008 باشه. فاصله زیادی بین این دو ورژن هست گرچه اسم دوتاشون Norton 2008 هست.

- باید تا جایی که ممکنه آپدیتش کنید. حالا این بستگی به شرایطتون داره. اگر اینترنت پرسرعت دارید که حله. من یکی که دانلود آفلاین میزارم آپدیت Norton و ... هر ساعت دانلود میشه. که معمولا روز به روز فایلش تغییر میکنه.

- تنظیماتی که انجام می دید و تصمیم هایی که میگیرید که مهمترین عامله.

یکی از دوستان رو دیدم گله کرده فلان نرمافزار همش پیغام میده و اجازه می خواد. همگی این نرمافزار ها مطیع شما هستند. حالا یکی تنظیماتش روی دستی هست که همش از شما می پرسه و یکی روی اتوماتیک که خودش اکثر تصمیم هارو میگیره. اینها همه توسط شما در تنظیمات برنامه قابل تغییره و دلیلی برای نقد برنامه ها نمیشه. دوست داشتید بزارید رو اتوماتیک یا هر درجه دیگری. من که همیشه میزارم روی کاملا دستی. برای کوچکترین کاری از من اجازه بگیره و ازمن بپرسه.
    بعضی ها هم از چند نرمافزار با هم استفاده می کنند که فکر نکنم لازم باشه. یک بسته امنیتی کاملا (Internet Security یا Total Security یا ...) کافیه. مخصوصا الان که نرمافزارهای امنیتی جامع شدن و خودشون شامل ضد ویروس و جاسوس و دیواره آتش و ... هستند.

...

حرف برای گفتن زیاده. این قضیه تموم شدنی نیست. مثل بحث کدوم ویندوز بهتره وقتی یک نسخه تازه از ویندوز مثل ویستا میاد بیرون و خیلی بحث های کامپیوتری دیگه.

یادتون نره. مهمترین بحث در این زمینه, دقت و عملکرد شماست, بعد نرمافزارها. برای انتخاب هم ببینید تا حالا با کدوم یکی کار کردید همون رو استفاده کنید, البته اگر جز معروف هاست. اگر هم از صفر شروع می کنید پیشنهاد من آخرین ورژن Norton Internet Security 2008 هست و اینکه همیشه آپدیتش کنید. لازم نیست در کنارش هیچ برنامه دیگری نصب کنید.

موفق باشید.

2. 2 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •