تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: یک سوال

پروفشنال sam & snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

14 یک سوال

سلام

آیا میشه در فلش وقتی چند فریم داریم مثلا 50 تا و می خواهیم با فرمت bmp اکسپرت
    شود کاری کنیم که 50 تا فریم به صورت اتوماتیک به این فرمت تبدیل بشوند نه این که
    هر فریم رو جدا اکسپرت کنیم.
    اگه میشه لطفا توضیح دهید چون این خیلی مشکل بزرگیه.
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه Dolphin 7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام

آیا میشه در فلش وقتی چند فریم داریم مثلا 50 تا و می خواهیم با فرمت bmp اکسپرت
    شود کاری کنیم که 50 تا فریم به صورت اتوماتیک به این فرمت تبدیل بشوند نه این که
    هر فریم رو جدا اکسپرت کنیم.
    اگه میشه لطفا توضیح دهید چون این خیلی مشکل بزرگیه.
    ممنون
    اين مسيرو برو :

File > Expoet > Export Movie
    بعد تو قسمت
    Save as type
    از بين فرمتايي كه آخرشون نوشته
    Secuence
    هر كودومشونو خواسي انتخاب كن
    اينجوري تموم فريمات هر كودومش به صورت يه عكس با اون فرمت در مياد
    مثلا اگه مي خواي تموم فريماتو تبديل كني به عكساي
    BMP
    بايد تو قسمت
    Save as type
    گزينه
    Bitmap Secuence
    رو انتخاب كني

تذكر :

تو قسمت
    Save as type
    دو تا فرمت
    GIF
    وجود داره كه يكيش
    Animated GIF
    هس كه باعث مي شه كل فيلمت به صورت يه انيميشن با فرمت
    GIF
    ذخيره شه يعني كلش مي شه يه فايل نه چن تا فايل و تازه عكسم نيس ديگه ، انيميشنه
    و يه فرمت
    Gif
    ديگم وجود داره كه
    GIF Secuence
    هس كه باعث مي شه هر فريم از فيلمت تبديل به يه عكس با فرمت
    GIF
    بشه نه يه انيميشن

ويرايش :

نكته :

وختي قراره تموم فريما رو به صورت عكساي جدا از هم اكسپورت كني ، موقه سيو كردن ، يه اسم ازت مي خواد كه شايد تعجب كني و واست اين سوال پيش بياد كه اگه قراره مثلا ده تا فريم رو به ده تا عكس تبديل كنه پس اين اسمي كه واسه اون فايلا مي خواد قضيش چي مي شه؟ واسه هر فايلي يه اسم جدا بايد تايپ كنم ؟ يا واسه همه فايلا يه اسم مي ذاره ؟

جواب اين سوال اينه كه هيچ دو تا فايل كنار همي ( تو يه پوشه ) نمي تونه دقيق اسم و فرمت يه عين هم داشته باشه پس فقط مي مونه يه راه كه اونم اينه كه واسه هر فايلي يه اسم جدا بذاري ، ولي چون ممكنه تعداد فريما زياد باشه و انتخاب و تايپ يه اسم واسه هر عكسي كار مشكلي باشه و به اين دليل كه معمولا تو همچين مواقعي زياد مهم نيس كه اسم عكسا چيزاي به خصوصي باشه ، فلش به يه روش خاص اين مشكلو حل كرده

فلش واسه نامگذاري هر كودوم از اون عكسا از اين روش استفاده مي كنه كه واسه هر عكسي يه اسم انتخاب مي كنه كه دو بخشه ، بخش اولش يه قسمت ثابته كه خودت انتخاب مي كني و بخش دومش يه قسمت متغير عدديه كه باعث مي شه هيچ دو تا عكسي يه اسم نداشته باشه كه اينو خود فلش انتخاب مي كنه

مثال : ما يه فيلم داريم كه 30 تا فريم داره كه مي خوايم اين 30 تا فريم تبديل شه به 30 تا دونه عكس با اون فرمتي كه انتخاب مي كنيم ، موقعي كه مراحل تبديل اين فريما به عكس ( مراحل اكسپورت كردن ) رو مي ريم جلو ، به جايي مي رسيم كه واسه ذخيره كردن اون عكسا از ما يه اسم مي خواد ، اينجا مثلا ما مي نويسيم
    Sam
    حالا اتفاقي كه ميفته اينه كه تو اون پوشه اي كه انتخاب كرده بوديم كه عكسا رو اون جا ذخيره كنه ، 30 تا دونه عكس با همون فرمتي كه انتخاب كرده بوديم از 30 تا فريم فيلممون هس كه اسماشون به اين صورته :
    Sam0001
    Sam0002
    Sam0003
    Sam0004
    .
    .
    .
    Sam0029
    Sam0030

كه قسمت اول " اسم هر فايلي " همونيه كه خودمون موقه ذخيره كردن فايل واسش انتخاب كرديم و قسمت دومش يه عدد متغيره كه از 0001 شروع مي شه و مي ره بالا كه هر عددي معرف همون شماره از فريميه كه اين عكس مالشه

مثلا فايل
    Sam0001
    يعني عكسي كه از همون فريم شماره 1 فيلم گرفته شده يا مثلا
    Sam0030
    يعني عكسي كه از فريم شماره 30 از اون فيلم گرفته شده
    Last edited by Dolphin 7; 17-07-2008 at 20:51. دليل: اضافه كردن " نكته "

پروفشنال mhm5000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    دنیای 10 بعدی!

پيش فرض

خیلی ممنون ...
    منم نیاز داشتم....

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    مواردی که گفتید درسته اما من می خوام با یک سیو کردن همه ی فرم ها اکسپرت بشوند نه
    اینکه بشینم هر فرم رو عکس کنم.
    در مورد جیف هم باید بگم کیفیتش عکس رو میاره پایین.
    راهی نیست که همه ی فرم ها رو با یک کلیک و یک سیو به صورت بی ام پی تبدیل کنه یا به صورت جی پی جی؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خیلی ممنون ...
    منم نیاز داشتم....
    خواهش مي كنم قابلي نداشت

سلام دوست عزیز.
    مواردی که گفتید درسته اما من می خوام با یک سیو کردن همه ی فرم ها اکسپرت بشوند نه
    اینکه بشینم هر فرم رو عکس کنم.
    در مورد جیف هم باید بگم کیفیتش عکس رو میاره پایین.
    راهی نیست که همه ی فرم ها رو با یک کلیک و یک سیو به صورت بی ام پی تبدیل کنه یا به صورت جی پی جی؟
    سلام

اگه منظورت از فرم همون فريمه ، اگه همون كاري كه گفتمو انجام بدي تموم فريمات به صورت خودكار تبديل به عكس مي شه ( هر فريم يه عكس ) و احتياجي نيس دونه دونه فريماتو خودت تبديل به عكس كني ولي اگه منظورت از فرم ، چيزه ديگه ايه يه كم توضيح بده چون الان چيزي به اسم فرم يادم نمياد تو فلش بوده باشه شايدم من به يه اسم ديگه مي شناسمش

البته شايدم به اين دليل كه يادم رفته يه نكته رو بت بگم فك كردي اين اون چيزي كه مي خواي نيس ، اون نكته رو الان به آخر پست قبليم اضافه كردم بخون ببين به دردت مي خوره يا نه

در مورد اينكه از فرمت
    GIF
    استفاده كني يا نه من پيشنهادي ندادم من فقط واسه اينكه توضيحات كامل باشه اون قسمت مربوط به
    GIF
    رو هميه توضيح اضافه تر دادم كه اگه خواسي يه موقه به دلايلي ازش استفاده كني مشكلي نداشته باشي و اون دو نوع فرمت كه شبيه هم بودو با هم اشتبا نگيري

ولي اگه نظر منو بخواي به نظر من اگه مشكل خاصي نداري و واسه كار خاصي احتياج به فرمت خاصي نداره ، نظر من اينه كه از فرمت
    JPEG
    استفاده كن چون كيفيتش تقريبا مث فرمت
    BMP
    هس ولي حجم تصاويرش كمتره البته بستگي به تنظيماتيم كه واسه فرمت
    JPEG
    انجام مي دي داره كه مسلما هر چقد كيفيتشو ببري بالا حجم تصاويرتم مي ره بالا و بر عكس ، ولي بازم در نهايت نظر من اينه كه از فرمت
    JPEG
    استفاده كني به هر حال انتخاب با خودته

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام دلفین جان

مشکلم حل شد .مشکلم این بود که فرم های من در مووی کلیپ بودند و برای اینکه همشون اکسپرت بشوند
    باید می اوردمش توی تایم لاین اصلی.
    اما الان دو تا مشکل جدید بوجود اومد.
    مکان شکلی که در فرم ها بود عوض شده و به جای اینکه در وسط باشه اومده در پایین . برای درست کردن مکان هم باید
    90 تا فریمم رو جاش رو یکسان کنم که فکر نکنم باید دونه دونه جاشون رو درست کنم حتما راهی هست که همه ی فرم
    هام رو سلکت و جاشون رو باهم تغییر بدم.
    مشکلم دوم هم اینه که فیلتری که براش درست کرده بودم ، الان که اوردمش توی تایم لاین اصلی از بین رفته.

من برام فرمت مهم نیست . راستش من می خواستم همه ی این فرم ها رو کنم یک عکس جیف متحرک که متاسفانه
    فلش در تبدیل به فرمت جیف کلی از کیفیت کار رو از بین می بره.
    و وقتی عکس هام اکسپرت شدند باید با یک نرم افزار بکنمشون یک عکس جیف متحرک.
    شما نرم افزار خوبی که کیفیت رو از بین نبره برای این کار می شناسید؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام دلفین جان

مشکلم حل شد .مشکلم این بود که فرم های من در مووی کلیپ بودند و برای اینکه همشون اکسپرت بشوند
    باید می اوردمش توی تایم لاین اصلی.
    اما الان دو تا مشکل جدید بوجود اومد.
    مکان شکلی که در فرم ها بود عوض شده و به جای اینکه در وسط باشه اومده در پایین . برای درست کردن مکان هم باید
    90 تا فریمم رو جاش رو یکسان کنم که فکر نکنم باید دونه دونه جاشون رو درست کنم حتما راهی هست که همه ی فرم
    هام رو سلکت و جاشون رو باهم تغییر بدم.
    مشکلم دوم هم اینه که فیلتری که براش درست کرده بودم ، الان که اوردمش توی تایم لاین اصلی از بین رفته.

من برام فرمت مهم نیست . راستش من می خواستم همه ی این فرم ها رو کنم یک عکس جیف متحرک که متاسفانه
    فلش در تبدیل به فرمت جیف کلی از کیفیت کار رو از بین می بره.
    و وقتی عکس هام اکسپرت شدند باید با یک نرم افزار بکنمشون یک عکس جیف متحرک.
    شما نرم افزار خوبی که کیفیت رو از بین نبره برای این کار می شناسید؟
    سلام

واسه حل مشكل اوليت مووي كليپتو بذار تو يه لايه جدا بعد مووي كليپتو انتخاب كني و تو قسمت
    Properties
    مووي كليپتو از حالت
    Movie Clip
    تبديلش كن به
    Grphic
    حالا بايد از اون فريمي كه گرافيكت قرار داره به همون تعدادي كه مي خواي از فريماي گرافيكت تو تايم لاين بياد منهاي يك ، فريم ايجاد كني يعني مثلا اگه كليپت 90 تا فريم داشته و حالا تو فريم 1 هس بايد بري تو فريم 90 راس كليك كني و
    Insert Frame
    رو انتخاب كني

نكته 1 :
    گرافيكت تو هر فريمي بود واسه نمايش كل فريمات بايد تو فريمي از تايم لاين كه به تعداد " كل فريمات منهاي يك به اضافه شماره فريمي كه اولين فريم از گرافيكت قرار داره " فريم ايجاد كني مثلا اگه گرافيكت تو فريم 20 بود و خواسي كل فريمات بياد تو تايم لاين ، بايد تو فريم 109 ( 90 منهاي 1 مي شه 89 ، به اضافه 20 مي شه 109 ) يه فريم ايجاد كني

نكته 2 :
    به هر تعداد فريمي كه بعد از اولين فريم گرافيكت تو تايم لاين فريم داشته باشي به همون تعداد از فريماي داخلي گرافيكتو نمايش مي ده مثلا اگه تو دهمين فريم بعد از اولين فريمي كه گرافيكت قرار داره يه فريم ايجاد كني فقط از فريم 1 تا فريم 11 از فريماي داخلي گرافيكتو نمايش مي ده

نكته 3 :
    مي توني گرافيكتو تو يه لايه جدا نذاري البته به اين شرط كه به اندازه فريمايي كه مي خواي از داخل گرافيكت به تايم لاين اصلي منتقل شه ، بعد از اون فريمي كه گرافيكت قرار داره فضاي خالي واسه ايجاد فريم داشته باشي

در مورد مشكل دومت راه حلي به ذهنم نرسيد فك نكنم بتوني فيلترتو داشته باشي چون متاسفانه فيلترا فقط مخصوص نوشته ها و كيليدا و مووي كليپاس نه گرافيك

در مورد كيفيت پايين فرمت
    GIF
    تا اونجايي كه من مي دونم مشكل از خود اين فرمته و زياد نمي شه كاريش كرد اگه خواسي بايد از فرمت ديگه اي استفاده كني ، اين لينكو ببين به دردت مي خوره؟ :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نرم افزاراييم كه واسه تبديل يه تعداد عكس به انيميشن مي شناسم ايناس :
    Ulead GIF Animator
    Easy GIF Animator
    Image Ready
    كه البته ايميج ردي همراه فتوشاپ نصب مي شه

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

خیلی ممنون.
    اما از قسمت های اولی هیچی نفهمیدم.
    میشه بیشتر توضیح بدهید.(گرافیک)
    به خاطر این نفهمیدم چون تازه فلش رو شروع کردم.

حـــــرفـه ای Borhan72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    همين دور و ورا...       اسم شريف: آقا برهان

پيش فرض

سوالات فلش در
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

خیلی ممنون.
    اما از قسمت های اولی هیچی نفهمیدم.
    میشه بیشتر توضیح بدهید.(گرافیک)
    به خاطر این نفهمیدم چون تازه فلش رو شروع کردم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •