تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آيا اين تاپيك نياز شما را برآورده كرده است؟

راي دهنده
435. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بلي

327 75.17%
  • خير

67 15.40%
  • نه كاملا، پيشنهاداتي براي بهتر شدن اين تاپيك دارم

66 15.17%
Multiple Choice Poll.
صفحه 52 از 923 اولاول ... 24248495051525354555662102152552 ... آخرآخر
نمايش نتايج 511 به 520 از 9223

نام تاپيک: سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

خسته نباشید دارم خدمت تمامی عزیزان و بزرگوارانی که در این انجمن فعالیت می کنند.

من دیروز از اول تا آخر این تایپیک رو خوندم و نکاتی که می تونست به من در یادگیری زبان کمک کنه رو به صورت یک فایل ذخیره کردم در هین خوندن این تایپیک جواب خیلی از سوالات خودم رو گرفتم ولی از جوابهای دوستان یکی دو مورد سوال نیز برای من مظرح شد که گفتم مطرح کنم تا دوستان راهنمایی کنند.

از آنجایی که چندین بار کاربران گرامی در این تایپیک مرتب مطرح کرده بودند که برای شروع از کجا و چطوری شروع کنند ؟ و از جوابی که گرفته بودند من هم استفاده کردم . ( جواب ها همه متنوع )
    مثلا در پست 11 آقا بابک گفته :
    يادتان باشه كه براي تقويت زبان انگليسي هميشه از Listening‌ و Speaking‌ شروع كنين، خواندن كتابهاي گرامر و يا Reading‌ فايده اي نداره و اين همان اشتباهي است كه در دبيرستان شاهد بوديم، هيچ كسي نتونست نه عربي صحبت كنه و نه انگليسي، هميشه اين قانون را رعايت فرماييد

تا نشنيديد نگوييد
    تا نخوانديد ننويسيد

Listen
    say
    read
    write

به اين ترتيب پس اول فيلم را تماشا كنين و دايالوگ ها را بشنويد
    بعد علط يا درست سعي كنيد بدون مراجعه به متن كتاب تكرار كنين
    سپس بريد سراغ متن و آن را با صداي بلند بخونين
    و در آخر جملات جالب و پركاربردش را براي خودتان يادداشت كنين

مهم ترين چيز در آموزش زبان انگليسي، اينه كه مستمر باشه، چون مثل درس تاريخ حفظ كردني نيست، بلكه يك مهارته، پس براي خودتان برنامه ريزي كنين، اكثر كساني كه بدون معلم زبان مي خونن موفق نمي شن، نه چون غير ممكنه، بلكه چون كسي نيست كه ازشون كار بكشه و ما آدما هم تا احساس تعهد نكنين كار نمي كنيم
    از جواب آقا بابک خیلی ممنون و درباره اون دو خط آخر هم کاملا حق با ایشون است یعنی تا زور بالای سر نباشه انسان کاری رو به درستی انجام نمی ده

یکی از مشکلات من هم با گرامی بود که می خواستم گرامر رو آخر کار یاد بگیرم ولی با توجه به نوشته Archi-girl در پست 162 نظرم عوض شد
    در مورد اینکه گفتید گرامر براتون مهم نیست. باید بگم که شما تمام لغات زبان انگلیسی را هم بلد باشید ولی گرامر بلد نباشید تقریبا هیچ جمله ای را متوجه نخواهید شد. پس بهتره گرامرتون را هم تقویت کنید
    حالا سوالی که جوابش رو من از پست 11 آقا بابک و دیگر دوستان به این صورت برداشت کردم : ( اگر جایی رو اشتباه کردم بگید )
    برای شروع زبان باید مراحل زیر رو حتما طی کنیم :
    1 ) شنوایی خود را درباره زبان تقویت کنیم : که این هم از فیلم و آهنگ و .... می تونیم استفاده کنیم
    2 ) گویایی خودمان رو تقویت کنیم : یعنی هر چیزی رو که شنیدیم رو بتونیم درک کنیم و بیان کنیم که برای منبع هم همان فیلم و موسیقی و ... رو دوستان پیشنهاد کرده بودند .
    منابعی که آقا بابک برای این دو مورد در پست 47 بهش اشاره کردن :
    بهترين متد خود خوان براي تمرين Speaking‌ متد لابراتوره
    يك دستگاه ضبط و پخش يا كامپويتر
    يك مكالمه، يا فيلم مستند بهمراه Script
    گوش كردن جمله به جمله
    تكرار و ضبط صداي خودتان قدم به قدم
    حالا بدون نگاه كردن به متن
    Summary هر آنجه كه شنيديد
    ضبط و تكرار
    گوش كردن صداي خودتان،‌اصلاح تلفظ، لهجه و حفظ كردن جملات پر كاربرد
    هر جا سوال داشتنيد يادداشت
    سوال از استاد يا از p30world
    3 ) خوندن خودمان رو تقویت کنیم : یعنی بتونیم مطالب رو به صورت صحیح بخونیم حالا برای این هم منابعی رو گفته بودند
    4 ) نوشتم : یعنی بتونیم هر چیزی رو که می خواهیم و میشنویم رو به صورت مکتوب دربیاریم ( بنویسیم )

و جواب Parnyan در پست 83 که برای من خیلی جالب بود : ( مخصوصا اون دو جمله آخر )
    یه نظره من فیلم واقعا تاثیر داره / کتاب تست تافل (Barron's TOEFL Test ) خوبه / grammer in use و voaculary in use بد نیستن
    کتابایه رمان (علمی آ معمولا یه سری اصطلاح مخصوص هر رشته رو دارن که بد بختی داره ...) خیلی میتونه کمکت کنه ....تو نت میچرخی هر چی میخوای بخونی انگلیشِش رو بخون / کلا سعی کن زندگیتو زبان بشه بقوله یکی سعی کن فارسی رو فراموش کنی....آهنگ فقط انگیلیش سعی کن بفهمی. تکستشون هم پیدا کن بعده یه مدت راه می افتی
    سوالی که mohammad110 خان در پست 247 مطرح کرده بودن تمام چیزهای بود که من می خواستم :
    یک سوال داشتم که فکر می کنم برای تمام کسانی که میخوان زبان یاد بگیرن مفید باشه. اونم اینکه دوستانی که زبان رو به صورت حرفه ای یاد گرفتند لطفا به این سوالات جواب بدن ممنون می شم.
    1- چه مدتی طول کشید (لطفا حدالامکان از گفتن جواب برای هر کسی فرق میکنه خودداری کنید)
    2- برای شنیدن، خواندن، نوشتن، حرف زدن، هرکدام از چه روشی استفاده کردید؟
    3- رفتن کلاس زبان چند درصد واجب هست و آیا میشه با تمرین بیشتر اون چند درصد رو جبران کرد؟
    4- گرامر رو چگونه یاد گرفتید؟ یا معتقد هستید مثل بعضی ها مهم نیست و اینقدر باید حرف زدن تمرین کرد تا گرامر ملکه ذهن بشه؟
    خوب برای هرکسی که می خواد زبان رو شروع کنه اولین سوالاتی که به ذهنش می رسه این چهارتا سوال است ( در حالت کلی )

و جواب Archi-girl در پست 301 برای من که خیلی جالب بود :
    برای سریع یاد گرفتن ، شما باید به قولی بمباران زبان بشین
    یعنی هر روز روزی 4-5 ساعت در محیطی باشید که انگلیسی بشنوید و انگلیسی حرف بزنید. در این صورت خیلی سریعتر یاد می گیرید.
    برای قوی شدن مکالمه من صحبت کردن و گوش دادن زیاد
    من هم دنبال این مورد هستم یعنی می خوام از اول صبح تا شب فقط زبان کار کنم به نظر شما دوستان بهترین برنامه ای که برای من می تونید بگید چی هست ؟ ( خود خوان ها )

کاش به جای اون دو پست قبلی اول این کار رو می کردم ( تمام پستهای تایپیک رو می خوندم ) بعد با توپ پر سوالم رو مطرح می کردم واقعا که من وقتی داشتم پستها رو می خوندم به هرجا می رسیدم که دوستان درباره تازه کارها راهنمایی کرده بودند از خجالت آب می شدم که ای گاش من دو دو پست قبلی رو نمی دادم ولی بی خیال دوستان ما ( شما ) بیشتر از این ها مرام دادن و من از همشون ممنون هستم .

همان طور که من فهمیدم برای شروع کردن باید این مرحله ها رو پشت سر بگذاریم :
    1 ) گوش کنیم و بفهمیم
    2 ) علاوه بر گوش کردن همه چیز رو با صدای بلند دوباره بگوییم
    3 ) بتونیم بخونیم تلفظ و ... کلا درست خواندن
    4 ) بتونیم بنویسیم درست نوشتن یعنی بدون غلط املایی

سوال : یاد گیری لغت و گرامی توی کدام یک از این مراحل باید انجام بشه ؟

حالا یکی از دوستان برای من تازه کار یک برنامه بگه که از صبح به ترتیب کدام کارها رو انجام بدم ( یک برنامه کاملا مناسب برای من تازه کار که بتونم با امید بیشتر این زبان رو یاد بگیرم ) و برای هر مرحله هم منابعی رو اگه معرفی کنند ممنونشون می شم ( هر چند در پستهای قبلی گفتید ولی اگه باز بگید شرمنده می کنید )

2. این کاربر از as13851365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Top Notch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد دوستی که بعد از تعیین سطح با یه سری بچه های دبستانی هم کلاس شده باید بگم تو انتخاب اموزشگاه اشتباه کردی.تو اکثر اموزشگاه های تهران کلاس های بزرگسال از سطح پایه وجود داره.به نظر من صبح تا شبتو صرف یادگیری زبان بصورت خودآموز نکن.این روش یادگیری بازده زیادی نداره و یه جورایی وقت تلف کردنه.

4. این کاربر از Top Notch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

در مورد دوستی که بعد از تعیین سطح با یه سری بچه های دبستانی هم کلاس شده باید بگم تو انتخاب اموزشگاه اشتباه کردی.تو اکثر اموزشگاه های تهران کلاس های بزرگسال از سطح پایه وجود داره.به نظر من صبح تا شبتو صرف یادگیری زبان بصورت خودآموز نکن.این روش یادگیری بازده زیادی نداره و یه جورایی وقت تلف کردنه.
    نمی دونم چرا تا یه سوال می پرسی دوستان اول برای عزیزان تهرانی جواب می دن ؟ بابا من اهل اردبیل هستم و تو استان اردبیل هم دارم عمرم رو می گذرونم توی شهرم ما زبانکده ای به اون صورت نیست فوقش 5 تاست که همه از همه بد آموزتر یعنی اکثر استاد ها تازه کار و اکثرشون بعد از این که لیسانس زبان رو گرفتن دارن در این آموزشکده ها تدریس می کنند و کلا سطح آموزشکده بیشتر برای پول در آوردن مناسب است تا یادگیری زبان .

اگر می شه یکی از دوستان یه راهنمایی برای ما بکنه وقت داره می گذره دوستان ما رو بیشتر از این منتظر نذارید ممنون می شم

اگر امکانش هست در یک تایپیک دیکه و یا در همین جا یک برنامه ای رو برای اونهایی که می خوان شروع کنند قرار بدن تا همه دعا گویتان باشیم.
    در این برنامه تمام روز رو حساب کنید یعنی از صبح تا شب چه کارهایی رو باید به ترتیب انجام داد و خلاصه استادان بهتر از من می دونند که برای این جور کارها چطوری راهنمایی کنند .

به مولا قسم هر برنامه ای رو اگر دوستان انتخاب کنند من یکی که از روی اون شروع می کنم و هر پیشرفتی رو هم اگر داشته باشم مدیونشون خواهم بود.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

به نظر دوستان نرم افزار روزتا استون میتونه به من کمک کنه؟
    و ایا شاخص های یک کمک کننده را داره؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه M Like Mother's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

یه مطلبی در مورد کتاب میخواستم بگم.
    در اکثر آموزشگاه‌های زبان کتاب‌‌های Headway یا Interchange رو آموزش میدن و عیب این کتاب‌ها اینه که قدیمیه و روش درس‌ها هم خوب نیست.
    من تو آموزشگاهی که میرم یه کتاب جدید تدریس میکنن به نام New English File نمیدونم اسمش رو شنیدین و اطلاعات دارید یا نه، ولی این کتاب خیلی گستردست طوری که قبل از تدریس این کتاب در آموزشگاه برای هر ترم ما کارهای جنبی مثل کتاب داستان، اخبار و... داشتیم که با عوض کردن کتاب همه این برنامه‌ها کنسل شد و الان هم بعضی موقع‌ها استادها واسه تموم کردن کتاب وقت کم میارن.

یه خوبی هم که داره اینه که اطلاعات داخل کتاب خیلی به روز هست.
    چند جلده ... نوار و سی دی هم داره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    یک سوال تکراری دارم اما لطفا جواب بدید
    بهترین کتاب جهت تقویت listening از مبتدی تا پیشرفته ترجیحا ایبوک باشه رو میشه معرفی کنید (اگر لینک دانلود رو هم بزارید ممنون می شوم)
    در ضمن من جهت تقویت گرامر کتاب english grammar in use و vocabulary کتابهای english vocabulary in use رو به من معرفی کرده کرده اند نظر دوستان در مورد این کتابها چیست ؟ انتخاب بهتری هم وجود دارد یا خیر .
    ممنو ن

پروفشنال iAR11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Heart of Time

پيش فرض

چند جلده ... نوار و سی دی هم داره
    همین چهار جلدیه که عکسش رو گذاشتم. بله هم نوار داره هم سی‌دی. اگر توضیحات بیشتری میخواید میتونم بگم.

آخر فروم باز samanajan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

آقا با سلام اگر امکانش هست این نامه را کجا باید به انلگیسی تبدیل کنم

متن نامه

با سلام خدمت شما

اگر به این سوالات جواب دهید متشکر می شوم

1 . در مورد گرفتن نمایندگی شرکت شما در ایران می خواستم بدانم ؟

2 . آیا شما به ایران نمایندگی فروش و یا تعمیرات می دهید ؟

3. آیا برای گرفتن نمایندگی از شرکت شما هزینه ای باید پرداخت کرد ؟

4 . هزینه گرفتن نمایندگی شما چقدر است ؟

5. شرایط گرفتن نمایندگی شما و تعمیرات شما ؟

6 . و اگر کمکی کنید در مورد گرفتن نمایندگی و کلیه زمینه ها در این مورد ؟

با تشکر فراوان از پاسخگویی شما

اگر سریعتر ترجمه کنید متشکر می شوم

کاربر فعال طراحی وب DaRiOuShJh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تـهران - امانیه

پيش فرض

اهــــــــــــــــــــــم !

دوستان چند تا معادل برای

اتفاقا

میخوام

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظر دوستان نرم افزار روزتا استون میتونه به من کمک کنه؟
    و ایا شاخص های یک کمک کننده را داره؟
    این پست رو چک کن :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    (مخصوصا پاراگراف اول - در مورد تکرار)
    اهــــــــــــــــــــــم !

دوستان چند تا معادل برای

اتفاقا

میخوام
    by chance - accidentally

perhaps هم میشه یه جورایی - یا در قالب جمله : مثلا I happened to see him (تصادفا دیدمش)

اینا مربوط به حالتی بود که وجه "تصادفی و شانسی بودن" قضیه مطرح باشه .. ما گاهی در فارسی اتفاقا رو به همون معنایی به کار می بریم که (تقریبا) اونا actually رو به کار می برن ... (اتفاقا می خواستم ازت بپرسم که ... actually I)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •