تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آيا اين تاپيك نياز شما را برآورده كرده است؟

راي دهنده
435. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بلي

327 75.17%
  • خير

67 15.40%
  • نه كاملا، پيشنهاداتي براي بهتر شدن اين تاپيك دارم

66 15.17%
Multiple Choice Poll.
صفحه 5 از 923 اولاول 1234567891555105505 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 9223

نام تاپيک: سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی brain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام و خسته نباشید .
    من خیلی خلاصه چندتا سوال داشتم :
    1 ) بهترین راه برای یادگیری ترجمه ( یک ترجمه نسبی برای خواندن متون نه که خیلی تخصصی باشه )
    2 ) بهترین راه برای یادگیری مکالمه ( فقط اینکه بتونم با یکی صحبت کنم و حرفاشو بفهمم )
    هدف کلی:کتاب خوانی - صحبت با کسی و فهمیدن حرفاش -
    خیلی خلاصه مهم ترین راه ها رو بگید ..... با تشکر
    تاپیک هایی در این رابطه پیدا کردم ولی هر کاری کردم نتونستم برم توش ( چون میگفت حق ورود ندارید )

آخر فروم باز faded's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

قاصدك،‌نصرت، روش اعجاب انگيز X همه مي توانند مفيد باشند، در حقيقت تغيير متد و يا استفاده از انواع متد ها تاثير معني داري در پيشرفت نمي گذارد، زيرا كه تمامي اين متد ها به شكل خودخوان استفاده مي شوند، و مهمترين ضعف روش خودخوان، عدم وجود زمان بندي و عادت مطالعه در استفاده كنندگان است، شايد تنها فايده اي كه مدرسين زبان، از جمله خودم براي شاگردان داريم، همين ايجاد احساس مسوليت و بازپرسي است، كه دانشجويان را وادار به انجام تكاليفشون مي كنه. اگر شما جزو معدود افرادي باشند كه نسبت به تصميماتشان مسئول و منظم هستند، و به قول معروف مي دانند چطور زمانشان را مديريت كنند، ديگر فرقي نمي كند كه از كدام متد استفاده كنيد.

موفق باشيد

بابك عبادي

در ضمن هر متدي كه به تازگي ايجاد مي شود، لااقل 2 سال طول مي كشد كه درصد موفقيت آن قابل ارزيابي باشد.
    ممنون از شما
    ولی من منظوزم چیز دیگری بود
    اگر نه من خودم یک دوره زبان مبتدی تا پیشرفته لینگافون را با نوار هاش خوندم چیزه زیادی بهم یاد نداد
    یعنی اصلا مکالمه ام پیشرفتی نداشت
    فقط دایره لغاتم زیاد شد
    و اینکه من علاقه ایی به کلاس زبان رفتن ندارم
    وقت تلف کردنه
    توی خونه دنبال یک برنامه مناسب میگردم و اینقدر هم حریف خودم میشم که بنشیم درس بخونم

در آغاز فعالیت بانوی اسفند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام

پاسخ سوالاتاتتون

1- اعتبارشون فرقي نمي كنه، هر دو مدرك در نهايت از طرف ETS صادر مي شه
    2-سنجش 4 بار در سال، و آزمون هاي دانشگاه ازاد نيز 4 بار در سال برگزار مي شه، يعني كلا 8 بار، تنها تفاوت اينه كه دانشگاه ازاد زمان برگزاري را معمولا فقط حضوري اعلام مي كنه و براي ثبت نامش هم بايد صف ايستاد و نوبت گرفت، آنهم از صبح خيلي زود.

موفق باشيد

بابك عبادي
    ممنون
    از سردرگرمی منو دراوردید

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

درود
    بهترین برنامه های ماهواره به زبان انگلیسی برای تقویت Listening ‌ کدامها هستند. اخبار BBC بهتر است یا CNN (البته می دانم یکی انگلیسی و دیگری آمریکایی است) ولی کدام را توصیه می کنید برای کسی که به عنوان یک تازه کار می خواهد با صدای انگلیسی آشنا شود و به غیر از اخبار دیگر چه برنامه هایی را می شناسید. نام و کانال مربوط را هم اگر می دانید بنویسید.

با سپاس فراوان
    بدرود

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام و خسته نباشید .
    من خیلی خلاصه چندتا سوال داشتم :
    1 ) بهترین راه برای یادگیری ترجمه ( یک ترجمه نسبی برای خواندن متون نه که خیلی تخصصی باشه )
    2 ) بهترین راه برای یادگیری مکالمه ( فقط اینکه بتونم با یکی صحبت کنم و حرفاشو بفهمم )
    هدف کلی:کتاب خوانی - صحبت با کسی و فهمیدن حرفاش -
    خیلی خلاصه مهم ترین راه ها رو بگید ..... با تشکر
    تاپیک هایی در این رابطه پیدا کردم ولی هر کاری کردم نتونستم برم توش ( چون میگفت حق ورود ندارید )
    خواهش میکنم جواب سوالمو بدید ... چون شدیدا دنبال جوابش هستم ...
    این تابستونو کلا میخوام بچسبم به زبان پس یه راه درست رو به من پیشنهاد کنید که خودم راه اشتباه نرم و وقتم تلف نشه ... یه راهی که واقعا جواب بده ...
    با تشکر

آخر فروم باز rosenegarin13's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

برو يه آموزشگاه خوب بچسب به درس روزنامه tv
    internet
    هر چي گيرت مياد بخون

اگه نباشه جاش خالی می مونه www.babakebadi.com's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون از شما
    ولی من منظوزم چیز دیگری بود
    اگر نه من خودم یک دوره زبان مبتدی تا پیشرفته لینگافون را با نوار هاش خوندم چیزه زیادی بهم یاد نداد
    یعنی اصلا مکالمه ام پیشرفتی نداشت
    فقط دایره لغاتم زیاد شد
    و اینکه من علاقه ایی به کلاس زبان رفتن ندارم
    وقت تلف کردنه
    توی خونه دنبال یک برنامه مناسب میگردم و اینقدر هم حریف خودم میشم که بنشیم درس بخونم
    سلام
    اگر واقعا حريف خودشان مي شويد كه مطمئنم مي شويد

بهترين متد خود خوان براي تمرين Speaking‌ متد لابراتور ه
    يك دستگاه ضبط و پخش يا كامپويتر
    يك مكالمه، يا فيلم مستند بهمراه Script
    گوش كردن جمله به جمله
    تكرار و ضبط صداي خودتان قدم به قدم
    حالا بدون نگاه كردن به متن
    Summary هر آنجه كه شنيديد
    ضبط و تكرار
    گوش كردن صداي خودتان،‌اصلاح تلفظ، لهجه و حفظ كردن جملات پر كاربرد
    هر جا سوال داشتنيد يادداشت
    سوال از استاد يا از p30world

موفق باشيد

بابك عبادي

8. 3 کاربر از www.babakebadi.com بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

درود
    بهترین برنامه های ماهواره به زبان انگلیسی برای تقویت Listening ‌ کدامها هستند. اخبار BBC بهتر است یا CNN (البته می دانم یکی انگلیسی و دیگری آمریکایی است) ولی کدام را توصیه می کنید برای کسی که به عنوان یک تازه کار می خواهد با صدای انگلیسی آشنا شود و به غیر از اخبار دیگر چه برنامه هایی را می شناسید. نام و کانال مربوط را هم اگر می دانید بنویسید.

با سپاس فراوان
    بدرود
    بهترين راه براي تقويت زبان انگليسي، استفاده از منابع قابل تكرار است، تا هر دفعه كه گوش مي كنيد بتوانيد عمق يادگيري را افزايش دهيد، البته گوش كردن به اخبار مفيده، ولي اگر منابع شنيداري شما از نوع ضبط شده و قابل تكرار باشند، مي توانيد با گوش كردن چندين بار يك متن، توانايي خودتان را به سطح بالاتري برسانيد، خيلي از عزيزان سالهاست كه اخبار گوش مي كنند و يا فيلم هاي زبان اصلي بدون زير نويس مي بينند، ولي در سطح خاصي ار درك متوقف شده اند، و عادت كرده اند كه درصدي از آنچه مي شنوند و نمي فهمند را ناديده بگيرند.

منبع صوتي قابل تكرار
    گوش كردن و تكرار كردن براي 5 بار
    خواندن متن
    بستن متن
    گوش كردن و تكرار كردن براي 2 بار
    باز كردن متن
    مقايسه متن با آنچه فرموديد
    معني كردن متن
    مشخص كردن سوالات
    پرسيدن از p30word

اين متد موثر تره دوست من

موفق باشيد

بابك عبادي

10. این کاربر از www.babakebadi.com بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خواهش میکنم جواب سوالمو بدید ... چون شدیدا دنبال جوابش هستم ...
    این تابستونو کلا میخوام بچسبم به زبان پس یه راه درست رو به من پیشنهاد کنید که خودم راه اشتباه نرم و وقتم تلف نشه ... یه راهی که واقعا جواب بده ...
    با تشکر

شما بايد بيش از يك تابستان براي اين هدف زجمت بكشيد، روزي 1 ساعت 15 ماه از صفر تا پيشرفته، روزي 3 ساعت 6 ماه از صفر تا پيشرفته، همينطور كه مي بينيد مهارت ها زياد از قوانين رياضي پيروي نمي كنند.

براي تقويت ترجمه بايد اول از همه گرامر، لغت معني و همينطور Reading skills‌ خودتان را بهتر كنيد،
    تفاوت هست بين ترجمه و درك مطلب، يك مترجم علاوه بر درك مطلب قوي، بايد در برگرداندن جملات به زبان فارسي به شكل روان نيز مهارت داشته باشد، مدتي مترجم شبكه 4 بودم و گاهي دقايقي طول مي كشيد كه يك جمله ساده را به زيباترين و ساده ترين شكل بتوانم بازسازي كنم، در حقيقت بيشتر از اينكه در درك جملات مشكل داشته باشم، مشكلم اين بود كه چگونه فارسيش كنم كه ديگران به راحتي من بتونند اصل پيام را درك كنند.

براي تقويت مكالمه
    سريعترين و بهترين روش اينه كه يك مدرس خصوصي انگليسي بگيريد كه روزي 3 ساعت با شما بشينه و فقط شما را وادار به صحبت كردن كنه و در عين حال تمامي اشتباهات شما را با تكرار و تكرار و اخطار و اخطار و لبخند و يادداشت بر طرف كنه.

بايد مدرس شما آنقدر دلسوز باشه كه تمامي گرامرها را به شكل كاربردي از شما بخواد و در صحبت كردن طيف وسيعي از لغت ها را درگير كنه

اگر مدرس خصوصي مقدور نيست، بهترين متد روش لابراتواره كه در همين تاپيك توضيح دادم، به پست قبلي من نگاه كنيد،

موفق باشيد

بابك عبادي

12. این کاربر از www.babakebadi.com بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با سلام . ممنون از جواب خوبتون .
    پس نتیجه میگیریم :
    ترجمه : گرامر ، معنی لغت و Reading skills
    مکالمه : روش لابراتوار
    فقط یه چند تا سوال داشتم :
    در قسمت ترجمه من همون درک مطلب برایم کفایت می کند ( بیشتر میخوام کتابهای هنری و بعضی سایتها را بخونم و مفهومشو درک کنم) - این reading skills که گفتید رو از کجا میتونم یاد بگیرم ؟
    اگه میشه یه تمرین خودتون بدید که استارت زده بشه و من سردرگم نمونم
    و همینطور
    برای مکالمه در روش لابراتوار که عرض کردید نیز چند تا سوال برام پیش اومد :
    اول اینکه اگه میشه و براتون زحمتی نیست لطف کنید و یه توضیح مختصر جلوی هر عنوان بدهید
    ( مثلا در قسمت (( حالا بدون نگاه كردن به متن )) منظورتون چیه ، یعنی باید چی کار کنم )
    دوم این فیلم یا مستندی که عرض کردید باید کی تغییر کند ؟
    سوم اینکه این روش رو تا کی باید ادامه بدم و کی جواب میگیرم ؟
    چهارم اگه میشه خودتون یه تمرین کوچیک مثال بزنید ( مثلا روزی چند ساعت و ... )
    و در آخر اینکه اگه من این روش ها رو تا آخر برم حتما حتما جواب میگرم چون الان دارم تحقیق میکنم که چه راهی بهتره اگه به نظر شما که استاد ما هستید من با این روش ها به اون چیزی که میخوام میرسم ؟ چون انگیزه خیلی دارم و نمیخوام راه اشتباهی برم ....
    همین ( ممنون )
    Last edited by brain; 06-07-2008 at 09:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •