تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1113 از 1129 اولاول ... 1136131013106311031109111011111112111311141115111611171123 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,121 به 11,130 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

اقا حمید اگر روز اول از کالیپر وگردگیر و...عکس قرار میدادید متوجه ایراد میشیدیم دلیل مهم گیرکردن پیستونها -خرابی گردگیرها بوده --چرا که گردگیر جلوگیری میکنه از نفوذ گرد و خاک به داخل bore پیستون و همینطور جلوگیری میکنه از خراب شدن اورینگ و پیستون ها که سالم بمونه
    شما یه تیکه هم که مونده بود کندی؟

اقا حمید درمورد اجزای کالیپره ترمز یه نکاتی هست مثل مقدارتورک سفت کردن مهره شلنگ ترمز متصل به کالیپتر که جنرال موتور توضیحاتی داده حتی چک کردن فاصله بین خط روتور یا دیسک با لبه کالیپر و...

پس لنت عقب خریدید قیمت هم بالاست البته قبلا لنت با نام morse کیفیت خوبی داشت چون لنتهای متفرقه خوب جواب نمیداد

با این حال هزینه ها گران شده ولی چاره ای نیست

- - - Updated - - -

2. 2 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

درمورد گیربکس TH 400 کادیلاک میخوام مواردی را به صورت مختصر توضیح بدم امیدوارم مفید باشه

قبل این یه توصیه ای کنم دوستان برای تعمیر این گیربکس نیاز دارید به ابزارهایی مثل کولیس +ساعت اندیکاتور+صفحات استیل کلاچ با ضخامت متغییر+تراس واشر یا شیم واشر ضخامت متغییر و پمپ باد +فیلرگیج --باید جهت تست عملکرد ومیزان کلیرنس صفحات و دانش وعلم و مهارت لازم را داشته باشید -من اصلا نمیخوام تعریف کنم اما بنده که چندین سال پیگیر هستم و از خرید منوال +ابزار و وقت وزمان و.. صرف کردم به شما توصیه میکنم اگر قصد تعمیرات این گیربکس یا سایر دارید باید یه تعمیرکار ماهر که کم هم هست پیدا کنید اینطور که شما شاید فکر کنید نیست

ممکنه شما یه کاسه کلاچ یا دیرکت کلاچ را نصب کنید اما مشخص نیست که ایا در محل خودش نصب شده باشه یا خیر و همین ایراد باعث خرابی و عمکل نکردن گیربکس بشه --چون با نگاه کردم معلوم نمیکنه چند تا شفت داخل گیربکس وجود داره که هم باعث روغنکاری گیربکس میشه وهم باعث درگیر شدن شفت ورودی وخروجی و...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پمپ روغن که همانطور که ملاحظه میفرمایید رینگهای تفلنی باز شدن البته نوع قدیمی هست
    قسمت ساعت گیربکس ولوله های تغذیه روغن
    قطعه SERVO

شفت ورودی یا فوروارد کلاچ که نگاه کنید یه قطعه چرخنده مانند دارای چندین شیار و سوراخ دار بهش نصبه که درون صفحات کلاچ کاسه کلاچ یا دیرکت کلاچ در عکس داخل گیربکس مشخصه متصل میشه +همینطور به هزارخاری شفتهای واسطه =این قسمت موقع نصب خیلی مهمه که ایا این مجموعه به هم متصل شده یا خیر

وقتی که اون قطعه شیار دار یا بهش میگن درپوش HUB خارج کنیم یه قطعه دیگه داخل هوزینگ فوروارد کلاچ به صفحات کلاچ ها متصله که توسط شیارهایی که داره باعث درگیرشدن صفحات و شفت واسطه میشه و این درپوش از نظره الیاژ سخت فرق دارن درحالت گرما تغییر میکنه یعنی میشه نوع مودیفای نصب کرد موقع نصب هم باید دقت بشه

باند ترمز دیرکت کلاچ

خارج کردن قسمت خار حلقوی و صفحات اینترمدیت کلاچ که تقریبا سالم هستن --این خار و صفحات استیل باید از لحاظ ضخامت وخوردگی -سوختگی سطح چک بشه

و مجموعه سنتر ساپورت که توسط یک پیچ ستاره ای از قسمت کانالهای روغن ساعت گیرکس بسته شده باز میکنیم و مجموعه را خارج میکنیم

این قسمت دنده ای لبه سنتر ساپورت باید قطر اون توسط کولیس اندازه گیری و چک بشه همینطور رینگهای تفلونی متصل شده

یه خار حقلوی هم وجود داره اونم باید جک بشه ودر اخر باند ترمز انتهای گیربگس و تراست واشر که ایراد داره وترکهایی دیده میشه خارج میکنیم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این باند ترمز انتهای گیربکس توسط SERVO کنترل میشه محل سوزن سرو و همینطور باند ترمز که درگیرشدن بین این دو مشخصه

وقتی شفت ورودی یا فور وارد کلاچ خرد میشه همینطور که میبینید صفحات کلاچ سوخته و همینطور 2 تا درپوش هم که توضیح دادم مشخصه ایراد پیدا کردن میشه اینها را مودیفای کرد که هم دراثر حرارت داخل گیربکس گرما بتونن خاصیت بهتر در درگیر شدن و همینطور ارتقاع جهت روغن کاری بهتر صفحات داشته باشن

بازکردن صفحات کلاچ دیرکت کلاچ وخرابی انها
    USA

مجموعه سنترساپورت +دنده واسطه +رولبرینگهای سوزنی+رینگ پلاستیکی و+پیستون فنرها واوربنگها خرد شد که همانطور که میبینید رولبرنگ داخل مجموعه خراب شده وقفسه اون کج شده میشه درست کرد وساچمه ها را با فنرهای نگهدارنده نصب کرد که واقعا مشکه چون زمان میخواد و موقع جا زدن داخل مجموعه از جاشون خارج میشن دوباره باید نصب کنید و همینطور اون قطعه سمت پیچ گوشتی وانبر که هست FRONT PLANT هست که این رولبرینگ باید داخل اون نصب بشه و سنتر ساپورت هم روی اون سوار بشه خیلی مشکله جا نمیره باید تنطیم باشه

شفتهای متصل به سنتر ساپورت باید درست نصب بشن وگرنه گیربکس خراب میشه خیلی مهم هستش

کلاچ یک طرفه ورولبرینگ وقطعاتش باید تست بشن در صورت خرابی تعویض بشه

شفت متصل به مجمعه سنتر ساپورت نگاه کنید ضخامت قطرشفت کمتر و ساییده و ضعیف شده

شفت خروجی اتصال به سنتر ساپورت همینطور که میبینید دنده های اون خورده شده

دوستان این توضیحات مختصری درمورد این گیربکس بود و خیلی موارد دیگه هست امیدوارم مفید باشه

Last edited by armindevile; 14-03-2023 at 16:35.

4. 2 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام خدمت اساتيد آمريكايي باز
    بنده قصد خريد ماشين آمريكايي دارم ،اطلاعات فني نرمال دارم و تا الان آمريكايي نداشتم ،راهنمايي ميفرماييد كه از بين بيوك اسكاي،كاپريس كلاسيك و كاديلاك كدوم يكي رو انتخاب كنم ،دل خودم به كاديلاك و كاپريس و در نهايت بيوك هست ،با توجه به جميع جوانب مثل خرابي و اصطحلاك،هزينه نگهداري و تعميرات و قطعات ،پيدا شدن قطعات و ... كدوم رو پيشنهاد ميديد ،استفاده روزمره ندارم ولي خيلي علاقه به سفر باهاش رو دارم .سپاس

6. این کاربر از ahsal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خدمت اساتيد آمريكايي باز
    بنده قصد خريد ماشين آمريكايي دارم ،اطلاعات فني نرمال دارم و تا الان آمريكايي نداشتم ،راهنمايي ميفرماييد كه از بين بيوك اسكاي،كاپريس كلاسيك و كاديلاك كدوم يكي رو انتخاب كنم ،دل خودم به كاديلاك و كاپريس و در نهايت بيوك هست ،با توجه به جميع جوانب مثل خرابي و اصطحلاك،هزينه نگهداري و تعميرات و قطعات ،پيدا شدن قطعات و ... كدوم رو پيشنهاد ميديد ،استفاده روزمره ندارم ولي خيلي علاقه به سفر باهاش رو دارم .سپاس
    سلام دوست عزیز

خودروهایی مثل کادیلاک و کاپریس کلاسیک ls هم هزینه زیادی دارن هم قطعات اونها کمیاب هست خصوصا کادیلاک بخشهای تزیینات خودرو و اپشن ها
    اگر کادیلاک انژکتور باشه که کلا نخرید خرابی از ecu تا قطعات بخشهای موتور ساسات و..وجود داره و دردسر سازه

بحث علاقه داشتن درسته منتهی خرید قطعات گران و کمیاب هم مشکل ساز هست

بیوک هزینه کمتری داره بستگی داره

منتهی بهترین گزینه برای شما که تا کنون خودروهای امریکایی نداشتید شورلت نوا هست

مثال =لنت عقب شورلت نوا یا بیوک که دوستمون گفتن جنس معمولی 800 تومن خریداری کردند و...

البته یه موضوعی را خدمت شما بگم که اگر قصد خرید این خودروها را دارید به نظره بنده شما یه خودروی ارزانتر پیدا کنید که بجای صرف هزینه خریده خودرو که اصلا مشخص نیست صاحب خودرو تعمیر کرده یا خیر -- این هزینه را صرف بازسازی موتور و گیربکس و..کنید اینطوری خودتون میدونید چه ماشینی را جمع کرد واستفاده کنید

Last edited by armindevile; 14-03-2023 at 16:31.

8. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سپاس از راهنمايي شما

10. این کاربر از ahsal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان درود وقت بخیر
    در خصوص سیستم تعلیق نوا و بیوک ایران که از شاسی دو تکه و همچنین در قسمت عقب از فنر شمش استفاده می کنند ، در اکثر مواردی که من تجربه سواریشون رو داشتم نرمی و انعطاف قسمت جلو و عقب خیلی با هم اختلاف داره (در واقع عقب خشک تر از جلو هست). البته تا حدودی منطقی هست چون نوع فنر استفاده شده در جلو لول و عقب شمش هست اما برام سواله که چرا باید تا این حد فرق کنه.

از طرفی با توجه به زمان زیادی که از تولید این ماشین ها میگذره ، بارها کمک فنر و لوازم مربوط به تعلیق تعویض شده (ممکنه قطعاتی از برندهای مختلف استفاده شده باشه) و به همین خاطر نمیشه نتیجه درست گرفت که حالت استاندارد باید چجوری باشه.

حالا خواهش می کنم از دوستان که در این باره نظر بدن. در هرصورت اگه هم در حالت استاندارد باید این اختلاف مشهود باشه ، آیا راه حلی هست که بشه توازن برقرار کرد بین سیستم عقب و جلو که این اختلاف نرمی از بین بره؟!

12. این کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان درود وقت بخیر
    در خصوص سیستم تعلیق نوا و بیوک ایران که از شاسی دو تکه و همچنین در قسمت عقب از فنر شمش استفاده می کنند ، در اکثر مواردی که من تجربه سواریشون رو داشتم نرمی و انعطاف قسمت جلو و عقب خیلی با هم اختلاف داره (در واقع عقب خشک تر از جلو هست). البته تا حدودی منطقی هست چون نوع فنر استفاده شده در جلو لول و عقب شمش هست اما برام سواله که چرا باید تا این حد فرق کنه.

از طرفی با توجه به زمان زیادی که از تولید این ماشین ها میگذره ، بارها کمک فنر و لوازم مربوط به تعلیق تعویض شده (ممکنه قطعاتی از برندهای مختلف استفاده شده باشه) و به همین خاطر نمیشه نتیجه درست گرفت که حالت استاندارد باید چجوری باشه.

حالا خواهش می کنم از دوستان که در این باره نظر بدن. در هرصورت اگه هم در حالت استاندارد باید این اختلاف مشهود باشه ، آیا راه حلی هست که بشه توازن برقرار کرد بین سیستم عقب و جلو که این اختلاف نرمی از بین بره؟!

14. این کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به همه ی اعضا
    بچه ها کسی میدونه سیم کشی کمربند نوا به چه شکله چراغش خاموشه کلا عمل نمیکنه

16. این کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان درود وقت بخیر

درود متقابل

ظاهرا این تفاوت کیفیت عملکرد و نرمی بین فنر لول جلو و شمش عقب، فقط محدود به بیوک و نوا نیست و همه خودروهای دارای این سیستم تعلیق از پیکان عزیز...... خودمون گرفته تا ماشینهای ژاپنی و اروپایی دهه هفتاد میلادی، کم وبیش با این مشکل دست به گریبان بودن (به نظرم فقط کادیلاک سویل استثنا هست که با وجود فنر شمش، تعلیق عقب نرمی داره و احتمالا به خاطر سنگینی عقب ماشین هست).

البته کمپانیهای معتبر آلمانی مثل بنز و بی ام و، دست کم از دهه شصت میلادی (تا اونجا که تجربه و اطلاعات من جواب میده) از فنر لول و سیستم دیفرانسیل سه تکه (که پولوس ها خارج از پوسته هستن و میتونن آزادانه و مستقل از هم بالا و پایین برن) در تعلیق عقب استفاده کردن که باعث تفاوت آشکار کیفیت سواری این ماشینها نسبت به بقیه شده.

یک نکته که در مورد سوال شما باید گفت و در حقیقت یه جورایی برای خودم هم سوال هست اینه که در سالهای اخیر، نوع خاصی از فنر شمش موسوم به پارابولیک ارائه شده که از آلیاژهای خاص فولاد با نرمی و انعطاف خیلی زیاد و در عین حال مقاومت بالا ساخته میشه و به خاطر همین به جای 6 یا 7 و حتی 8 لایه، فقط 3 لایه فنر زیر ماشین قرار میگیره. خودم تجربه استفاده و مقایسه این فنرها با شمش معمولی رو تو ماشینهای پاژن و پاترول داشتم و نتیجه کار واقعا شگفت انگیزه.

نکته جالب که قبلا گفتم برام جای سواله اینکه تا اونجا که من دیدم این فنرها رو فقط برای ماشینهای دو دیفرانسیل و بیابانی استفاده میکنن و تا الان روی هیچ ماشین سواری ندیدم در حالیکه به نظرم برای سواری واجبتره!!!!

ویژگی دیگه این فنرها به غیر از جنس، که باعث افزایش کیفیت عملکردشون میشه، شکل خاص اونهاست. اولا در قسمت وسط ضخیم و به تدریج در دو انتها نازک میشن. ثانیا قوس خیلی زیادی دارن و ثالثا در دو انتها خمیدگی کوچکی به سمت بالا دارن. مجموع این سه ویژگی باعث میشه حتی وقتی زیر وزن ماشین قرار میگیرن، لایه های فنر اصلا با هم تماس و اصطکاک ندارن و آزادانه حرکت میکنن لذا مثل شمش های معمولی صدای جیرجیر و قیژقیژ هم نمیدن.

به نظرم یه نفر علاقه مند و اهل ریسک باید پیشگام بشه و اول تحقیق کنه که آیا تا حالا از این فنرها برای ماشینهای قدیمی آمریکایی استفاده شده یا نه و اگه شده نتایج چی بوده. اگر هم نشده در یک حرکت انتحاری این جایگزینی رو انجام بده و فکر میکنم نتیجه جالب و مفیدی حاصل بشه. درسته که معروف شده ماشینهای آمریکایی سنگینه ولی واقعیت اینکه اولا عقب بیوک و نوا چندان سنگین نیست و به خاطر همین هم میکوبه. ثانیا این فنرهای پارابولیک استحکام خیلی بالایی دارن و در شرایط سخت آفرود هم کار میکنن لذا تحمل وزن بیوک و نوا اونهم تو استفاده شهری قطعا هیچ آسیب و مشکلی ایجاد نمیکنه.

نکته مهم برای جایگزینی اینه که چون فنر پارابولیک مخصوص اینها تو بازار نیست باید از فنر ماشینهای دیگه استفاده کرد که در اینجا یک محدودیت بزرگ وجود داره. اونهم اینکه طول شاه فنر باید حتما یکسان یا نزدیک به طول نمونه فابریک باشه چون فنرهای پارابولیک به علت انعطاف خیلی زیاد، قابل بادگیری و تغییر طول مثل شمش های معمولی نیستن. همخوانی عرض یا پهنای فنر هم یه عامل دیگه هست ولی اون به راحتی قابل حله.
    اگه فرصت و امکانی پیش بیاد طول و پهنای شاه فنر ماشینم رو اندازه میگیرم و به فروشنده این فنرها در پاساژ کاشانی خیابان چراغ برق مراجعه میکنم تا ضمن مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، ببینم مورد مناسبی در بین فنرهای موجود در بازار جهت جایگزینی وجود داره یا نه.

تا اونجایی که یادمه موقعی که دنبال فنر پارابولیک برای پاترول بودم (حدود سال 93 یا 94) دو شرکت پارس فنر و زر این نوع فنر رو تولید میکردن که به خصوص پارس فنر کیفیت خوبی هم داشت.
    به امید روزی که سوار نوا و بیوک های نرم و راحتی بشیم.......
    Last edited by hamid-48; 05-04-2023 at 11:05.

18. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه ی اعضا
    بچه ها کسی میدونه سیم کشی کمربند نوا به چه شکله چراغش خاموشه کلا عمل نمیکنه
    سلام بر شما
    تا موقعی که اساتید جواب دقیق بدن عرض کنم که تا جایی که میدونم کمربند نوا سیمکشی جهت چراغ و بیزر نداره و چراغ اخطار کمربند داخل پانل چه کمربند باز باشه و چه بسته، چند لحظه پس از روشن کردن ماشین یا باز کردن سویچ، خاموش میشه.
    اگر اصلا کار نمیکنه ممکنه لامپش سوخته باشه یا مدار پشت پانل قطعی کوچکی پیدا کرده.

20. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •