تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1116 از 1129 اولاول ... 1166161016106611061112111311141115111611171118111911201126 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,151 به 11,160 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2023

پيش فرض

سلام بر دوستان و فرهیختگان آمریکایی سوار
    دوستان سوالی داشتم مبنی بر اینکه سیم سبقت چیست و چه کارایی داره

2. 2 کاربر از mahyarpgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت marketer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2023
    محل سكونت
    توکیو

پيش فرض

همه ماشین ها از نظر من یک طرف ماشین های کلاسیک قبل از دهه 90 میلادی هم یک طرف، خیلی حداقل از نظر ظاهری عجیب جذابن

4. 2 کاربر از marketer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام بر دوستان و فرهیختگان آمریکایی سوار
    دوستان سوالی داشتم مبنی بر اینکه سیم سبقت چیست و چه کارایی داره
    سلام و خوشامد به شما
    متاسفانه اساتید و پیشکسوتان کلوپ مدتیه که غیبت دارن برای همین بنده در حد بضاعت اندک خودم توضیحی خدمتتون عرض میکنم.
    سیم سبقت در گیربکس های اتوماتیک نسل قدیم که عملکرد کاملا مکانیکی دارن وجود داره. شکل ظاهریش تقریبا شبیه سیم ترمز دوچرخه یا سیم گاز خود ماشینه که از یک سیم فولادی داخل یک غلاف تشکیل شده (یعنی خود این هم عملکرد مکانیکی داره و سیم برق نیست).
    یک سر این سیم به محل مخصوصش در گیربکس و سر دیگه به اهرم گاز کاربراتور (همون جایی که سیم گاز هم وصل میشه) متصل هست. این سر به شکل کشویی قابلیت تنظیم داره و باید طوری تنظیم بشه که فقط وقتی پدال گاز رو تا آخر فشار بدیم باعث کشیده شدن سیم سبقت بشه و در نتیجه، این فرمان به گیربکس منتقل شده و باعث کم کردن دنده یا همون معکوس کشیدن میشه.
    در حقیقت کاربرد این قطعه، فقط موقع سبقت نیست و هر زمان نیاز به دنده سنگینتر داشتیم استفاده میشه که بیشتر هم در سربالایی ها هست چون گیربکس های اتوماتیک اصولا دنده رو زود و در دورهای پایین عوض میکنن که این امر اغلب در سربالایی مشکل ساز میشه و باید به وسیله همین سیم سبقت یا خود شیفتر دنده، به دنده سنگینتری کشیده بشه.
    در گیربکس های اتومات نسل جدید که عملکردشون با سیستم های الکتریکی و الکترونیکی کنترل میشه، به جای این سیم سبقت، یک میکروسوییچ زیر پدال گاز نصب شده که وقتی تا انتها گاز رو فشار بدیم، این سویچ وصل شده و یک مدار الکتریکی رو برقرار میکنه که در انتها فرمان لازم رو به گیربکس انتقال میده.

6. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام و خوشامد به شما
    متاسفانه اساتید و پیشکسوتان کلوپ مدتیه که غیبت دارن برای همین بنده در حد بضاعت اندک خودم توضیحی خدمتتون عرض میکنم.
    سیم سبقت در گیربکس های اتوماتیک نسل قدیم که عملکرد کاملا مکانیکی دارن وجود داره. شکل ظاهریش تقریبا شبیه سیم ترمز دوچرخه یا سیم گاز خود ماشینه که از یک سیم فولادی داخل یک غلاف تشکیل شده (یعنی خود این هم عملکرد مکانیکی داره و سیم برق نیست)...
    بنظرم جذابیت سبک ماشینای امریکایی اینه که به نسبت اروپایی ها خیلی ساده و کاربردی طراحی می شدند. برای مثال همین سیم سبقت یا خیلی از قطعات که خودم زمانی که ماشین داشتم گاهاٌ بازشون می کردم خیلی ساده بود طراحیشون. همینطور تعمیر انواع بخش ها مثل موتور و گیربکس بنسبت هم رده های اروپایی خیلی راحت تر قابل تعمیر هستند و اگه کسی پیدا بشه که درست روشون کار انجام بده ، تا حد زیادی نیاز به تعویض پیدا نمی کنند.

بنظرم زیبایی در سادگیست...

8. 3 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوستان در خصوص کولر بیوک و نوا طبق چیزی که تو دفترچه راهنماشون خوندم و همچنین تو بیوک یکی از دوستان تجربه کردم ، هوای کولر همراه با مقداری از هوای بیرون وارد اتاق میشه و این باعث عدم خنک کنندگی کولر میشه.از طرفی هم اهرمی برای بستن دریچه وجود نداره!

آیا این موضوع صحت داره؟ چه راهکاری برای این مورد هست؟

10. 3 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود بر همه دوستان کلوپ، چه قدیمی ها و یا جدید.

هرچند که مدتی در کلوپ پست نگذاشتم، اما سر میزدم تا اگر نیازی به راهنمایی بود، از تجربه های خودم بنویسم، که خوشبختانه دوستان قدیمی از جمله جناب hamid-48 زحمت پاسخ دادن کشیدن و خوشبختانه همین باعث شده تا من هم از تجربه های ارزشمند دوستان استفاده کنم

صحبت از کولر اتومبیل شد و با رسیدن فصل تابستان، و البته گرمای بشدت زیاد خوزستان، دوباره مشغول انجام تغییراتی بر روی کولر نوا شدم که ، از سال قبل شروع کرده و الان تقریبا به پایان خودش نزدیک میشه.
    هدف از انجام این تغییرات، رفع ایرادات طراحی این نمونه کولرها بوده که در قبل بارها در این مورد نوشتم و توضیح دادم، و البته زمانی که به اتمام رسید، توضیحات و تصاویر زیادی وجود خواهد داشت، که در کلوپ منتشر خواهد شد.

اگر بخواهم به یکی از بزرگترین مشکلات طراحی این نمونه کولرها را اشاره کنم، مسیر عبور بشدت اشتباه در ورود و خروج هوای کولر از داخل اتاق اتومبیل است که بدون هیچ دلیل منطقی، هوای خنک شده، از داخل اتاق به بیرون هدایت شده ( از دریچه کنار پای شاگرد) و مجددا به داخل اتاق بر میگرده ( از دریچه ایجاد شده بر روی فایروال مابین یونیت کولر در داخل محیط زیر کاپوت و کنار موتور به یونیت بخاری در زیر داشبرد)

این مسیر بشدت طولانی و بسیار پر ایراد بوده، که یکی از ایرادات مربوط به ورود هوای آزاد به مسیر عبور هوای خارج شده از اتاق است

برای درک این قضیه کافیه که مقداری آب روی شیشه جلو اتومبیل بریزید ( در مدلهای بیوک ایران، نوا، کامارو و پونتیاک نسل دو و شاید چند نمونه دیگه که احتمالا همین نوع طراحی داره) و خواهید دید که این آب در سمت راست به سوی یک خروجی مابین گلگیر و بدنه اتاق خواهد رفت ( از کنار دریچه تعبیه شده برای هوای بیرون که پنوماتیکی و با یک وکیوم باز و بسته میشه) که اتفاقا این دقیقا همان مسیر عبور هوای خارج شده از داخل اتاق بوده و نشان میده که هوای بیرون به راحتی با هوای داخل اتاق مخلوط میشه، مضاف بر اینکه آبی که در این بخش ریخته شده به سمت رکاب سمت راست رفته و از یک بخش جلوی رکاب خارج و به زمین ریخته میشه که این هم نشان میده یک مسیر کاملا باز برای ورود هوای بیرون و مخلوط شدن با هوای خنک شده داخل اتاق است!

حالا چرا اینجوری طراحی شده و فلسفه این نوع طراحی چی بوده، اطلاع دقیق ندارم اما تجربه به من نشان داده که در دمای بالای 40 درجه ( در سایه) این ایراد به شکل بدی خودش را نشان میده و عملا بخش بزرگی از هوایی که با زحمت و صرف هزینه زیاد توسط کولر خودرو خنک شده، دوباره با هوای داغ بیرون مخلوط شده و از قدرت خنک کنندگی کولر بشدت کاسته میشه.

یکی از اهداف پروژه ای که در حال انجام دادنش هستم، رفع همین ایراد بوده که موفقیت آمیز بوده اما ایرادات دیگه ای هم هست که توضیحات کامل و تصاویر مربط را در زمان مناسب خدمت همه همقطاران گرامی ارائه خواهد کرد.

12. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

صحبت از کولر اتومبیل شد و با رسیدن فصل تابستان، و البته گرمای بشدت زیاد خوزستان، دوباره مشغول انجام تغییراتی بر روی کولر نوا شدم که ، از سال قبل شروع کرده و الان تقریبا به پایان خودش نزدیک میشه...

جناب علی آقا درود بر شما
    ممنونم از وقتی که به این کلوپ اختصاص میدید و تجربیات گران بهایی که ممکنه هریک از ما با صرف کلی وقت و هزینه بهش دست پیدا کنیم ، خالصانه با ما در میون می گذارید.

خودروهای امریکایی که ما باهاشون بیشتر سرو کار داریم مثل بیوک و نوا ، با اینکه در اون دوران ماشین های روز دنیا بودند و ما در اون ها شاهد پیشرفت های جدیدی در صنعت خودروسازی بودیم اما با همه این تفاسیر بنظرم نباید تعصبی نگاه کرد. چه امریکایی چه اروپایی یا هر ماشین دیگه ای دارای معایب و مزایایی هستند که ما باید در برطرف کردن یا بهبود بخشیدنشون کوشا باشیم.

برای مثال این داستان کولر هم از این قاعده مستثنی نیست. چه در این دوره زمانی که الان بسر می بریم و چه در زمان قدیم ، من شنیدم از قدیمی تر ها که می گفتن کولر بیوک نوا به موتور فشار میاورد ، تو ترافیک و حالت درجا جوابگو نبود و... حالا یا اون دوران فرهنگ استفاده از کولر رایج نبوده یا عقاید نادرست رواج پیدا کرده بود یا شاید استاد کار ماهر کم بوده یا... نمیدونم.

دراین خصوص که میگن اینا کولر درجا ندارن بنظرم تا حدودی میتونه درست باشه چون ماشینای ما مثل ماشینای روز بصورت فابریک فن جداگانه ندارن که با روشن شدن کولر شروع بکار بکنه که تو جاهایی مثل ترافیک بخواد رادیاتور رو خنک کنه و از این گذشته حدسی که می زنم با توجه به اون دوران که ترافیک در شهرها تا این حد سنگین نبود ، به همین خاطر در سرعت های بالا کولر نسبتاٌ خوب جواب میداده و نیاز به اضافه کردن فن نبوده.

علی آقا شما در مورد وضعیت طراحی سیستم کولر مدل های دیگه امریکایی اون دوره ، اعم از خانواده کرایسلر ، جی ام ، فورد و... اطلاعاتی دارید که اون هم همین نواقص رو داشتند یا نه؟

به هر صورت ما مشتاقیم ابتکار جدید شما رو جویا بشیم
    Last edited by Peyman Skylark; 03-07-2023 at 03:32.

14. 3 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دراین خصوص که میگن اینا کولر درجا ندارن بنظرم تا حدودی میتونه درست باشه چون ماشینای ما مثل ماشینای روز بصورت فابریک فن جداگانه ندارن که با روشن شدن کولر شروع بکار بکنه که تو جاهایی مثل ترافیک بخواد رادیاتور رو خنک کنه و از این گذشته حدسی که می زنم با توجه به اون زمان که ترافیک در شهرها تا این حد سنگین نبود و در سرعت های بالا فکر کنم کولر نسبتاٌ خوب جواب میداد. (شاید به همین علت فن درجا نذاشتن)

سلام بر همه همقطاران
    مشکل راندمان پایین کولر در حالت درجا یا ترافیک، میشه گفت همه گیره و حتی در خودروهای امروزی هم وجود داره ولی در ماشینهای کلاسیک که فن برقی ندارن به شکل حادتری خودشو نشون میده.
    نباید فراموش کنیم که علت اصلی این مشکل، دور پایین گردش کمپرسور در حالت درجا هست و به خاطر همین، وجود فن برقی، فقط نیمی از مشکل رو حل میکنه. تجربه این موضوع رو خودم با نصب فن برقی جلوی کندانسور کولر به دست آوردم.
    همونطور که قبلا گفتم، شورلت نوای من دارای کولر روکار یا سامسونتی هست که البته راندمانش از هر لحاظ (چه خنکی باد و چه پرتاب باد و گردش هوای خنک داخل کل کابین) از کولر فابریک بهتره. اول که ماشینو گرفتم فن کندانسور نداشت و تو حالت درجا عملکرد کولر اصلا خوب نبود. خودم یک فن کندانسور پرایدی مدل بالا (نوع معروف به پاناسونیکی) که بزرگه و دارای دور بالایی هست روش نصب کردم که مشخصا وضعیت کولر در حالت درجا بهبود پیدا کرد ولی بازهم نسبت به حالت حرکت به خصوص تو جاده و اتوبان فاصله زیادی داره.
    قبلا هم دقیقا همین کار رو برای کولر پاترول کرده بودم و عینا همین نتیجه حاصل شد. به هر حال همونطور که گفتم ماشینهای امروزی هم قدری گرفتار این مشکل هستن و به خاطر همین بعضیا تو حالت درجا یا ترافیک، قدری با پدال گاز بازی میکنن و سعی میکنن دور موتور زیر 1500 نیاد.

16. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هرچند که مدتی در کلوپ پست نگذاشتم، اما سر میزدم تا اگر نیازی به راهنمایی بود، از تجربه های خودم بنویسم،
    درود بر شما علی آقای عزیز و گرامی
    چه خوب شد که این پست رو گذاشتین چون علاوه بر اینکه جای خالی مطالب مفید شما به شدت احساس میشد، این غیبت طولانی قدری باعث نگرانی هم شده بود. خدا رو شکر که کماکان با قدرت و انگیزه، مشغول بهینه سازی نوا هستین.
    اخیرا بنده یک پست در رابطه با درست کردن یک سکوی استراحت پای چپ (مشابه خودروهای امروزی) در شورلت نوا گذاشتم و چون اینکار مستلزم انتقال ترمز دستی به وسط صندلی های جلو و استفاده از اهرم ترمزدستی سایر خودروها است، نظرخواهی کردم و میخواستم پیشنهادات اهل فن رو در این مورد داشته باشم.
    اگه نقطه نظر خاصی در این مورد دارین لطفا من رو بی نصیب نذارین چون فکر میکنم تا حالا کسی چنین کاری نکرده باشه و احتمالا تجربه عملی در این مورد وجود نداره. سپاسگذارم

18. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2023

پيش فرض توضیحات کامل و قابل فهم

سلام و خوشامد به شما
    سیم سبقت در گیربکس های اتوماتیک نسل قدیم که عملکرد کاملا مکانیکی دارن وجود داره. شکل ظاهریش تقریبا شبیه سیم ترمز دوچرخه یا سیم گاز خود ماشینه که از یک سیم فولادی داخل یک غلاف تشکیل شده (یعنی خود این هم عملکرد مکانیکی داره و سیم برق نیست).
    یک سر این سیم به محل مخصوصش در گیربکس و سر دیگه به اهرم گاز کاربراتور (همون جایی که سیم گاز هم وصل میشه) متصل هست. این سر به شکل کشویی قابلیت تنظیم داره و باید طوری تنظیم بشه که فقط وقتی پدال گاز رو تا آخر فشار بدیم باعث کشیده شدن سیم سبقت بشه و در نتیجه، این فرمان به گیربکس منتقل شده و باعث کم کردن دنده یا همون معکوس کشیدن میشه.
    در حقیقت کاربرد این قطعه، فقط موقع سبقت نیست و هر زمان نیاز به دنده سنگینتر داشتیم استفاده میشه که بیشتر هم در سربالایی ها هست چون گیربکس های اتوماتیک اصولا دنده رو زود و در دورهای پایین عوض میکنن که این امر اغلب در سربالایی مشکل ساز میشه و باید به وسیله همین سیم سبقت یا خود شیفتر دنده، به دنده سنگینتری کشیده بشه.
    در گیربکس های اتومات نسل جدید که عملکردشون با سیستم های الکتریکی و الکترونیکی کنترل میشه، به جای این سیم سبقت، یک میکروسوییچ زیر پدال گاز نصب شده که وقتی تا انتها گاز رو فشار بدیم، این سویچ وصل شده و یک مدار الکتریکی رو برقرار میکنه که در انتها فرمان لازم رو به گیربکس انتقال میده.
    خیلی خیلی ممنون از این توضیحات کامل و ساده و قابل فهم

20. این کاربر از mahyarpgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 9 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 9 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •