تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1112 از 1129 اولاول ... 1126121012106211021108110911101111111211131114111511161122 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,111 به 11,120 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام و ارادت

کلا تعمیرات خودروهای امریکایی سخت هست چون به روز نیست حالا ماشن شما نوا هست بنده بیوک و کادیلاک داشتم دردسره بیشتری دارن خصوصا تنظیم و تعمیر موتور

درمورد سالم بودن بوستر کلی عرض کردم چون چیزی که من دیدم بوسترها ایراد دار هستن

دوست عزیز کالیپر ترمز پیستونش ایرادی که پیدا میکنه سطح روی اون چاله دار میشه یعنی خرابه باید عوض بشه مگر اینکه سطح اون مقدار جزیی ایراد پیدا کنه که با سمباده حلش کرد +اورینگ وگردگیر

شما اگر از سالم بودن بوستر مطمئنی مسیرهای روغن وبررسی کنید چون چیزی که شما میفرمایید پیستونها بیرون میاد اما به داخل به سختی برمیگرده

البته master سیلندر هم من دیدم پیستون داخلش خورده شده وباعث نشتی روغن ترمز شده +اورینگها

2. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام متقابل و سپاس
    در تایید فرمایش شما عرض کنم که پیستون ترمزها سطحشون صاف و سالمه و خوردگی نداره. میشه با یه پرداخت، دوباره استفاده بشه. البته سفتی اونها فقط موقع تو رفتن نیست و همونطور که قبلا گفتم موقع بیرون اومدن هم بسیار سخت حرکت میکنن و حتی وقتی لنتها از کالیپر در بیاد، با تمام قوا که ترمز میگیری خیلی به سختی و در زمان طولانی پدال تا انتها پایین میره در حالیکه باید به راحتی و سریع تا انتها پایین بره. شاید این باعث بشه با یه سمباده سطحی کار راه نیقته و مجبور بشم بدم تراشکار یه پاس از روش برداره.
    این قضیه ترمز ما ظاهرا حالا حالا ها کار برام درست کرده.
    در ادامه کنترل کامل سیستم ترمز، پریروز چرخهای عقب رو هم باز کردم که ببینم اوضاع چطوره. از بد روزگار، سمت شاگرد یکی از لنتهاش از دوجا شکسته بود و یه تکه اش جدا شده بود و یه تکه دیگه هنوز به پرچ ها بند بود ولی در آستانه جدا شدن. جالبه که تکه جدا شده داخل کاسه چرخ موجود نیست و معلوم نیست کجا رفته....
    سمت راننده که بدتر... شدیدا روغن زده ولی متاسفانه روغن ترمز نیست و واسکازین دف بخاطر خرابی کاسه نمد چرخ بیرون زده که دردسر تعویض کاسه نمد خیلی بیشتر از تعویض لوازم ترمزه و عملا کار من نیست.
    لنتهای عقب هم با اینکه حدود 80 درصد داره باید عوض بشه چون یکیش که شکسته و اون طرفی هم که روغن زده، تجربه نشون داده باید عوض بشه چون هرچقدر هم با بنزین بشوری بازم بعدا وقتی گرم میشه چربی ازش بیرون میزنه و ترمز درست نمیگیره.
    خدا عاقبت ما رو به خیر کنه !!!.

4. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    شما میفرمایید زمان رفت وبرگشت پدال ضعیف شده و درست عمل نمیکنه ببینبد داخل بوستر فنر داره که دیافراگمها را جلو و عقب حرکت میده و یه سوپاپ یکطرفه روی بوستر هم هست اونم تست کنید

شما میتونید شلنگهای متصل به کالیپر را باز کنی و با کمک یه نفر که ترمز بزنه ببینید روغن ترمز ایا به راحتی خارج میشه یا خیر اگر نشد که حتما شلنگها ولوله های اتصال کثیف شده

پس اینطور که مشخصه لوازم ترمز چرخ عقب هم باید سرویس بشه و همینطور تعمیر کاسه نمد

6. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود و تشکر
    بله پیشنهاد خوبیه. حتما قبل از خارج کردن پیستون ترمزهای جلو، شلنگها رو باز میکنم و کنترل میکنم که با فشار پدال ترمز، روغن به راحتی خارج میشه و پدال سریع پایین میره یا نه. البته اگر گرفتگی مسیر تو شلنگ لاستیکی ها باشه که شانس آوردم (مشابه همون موردی که در باره لندرور گفتم) و با راحت ترین و سریعترین شکل ممکن مشکل ترمز حل میشه. اما اگه توی لوله فلزی ها گرفتگی داشته باشه دردسرش کمتر از سرویس پیستون ترمزها نیست.
    شنیدم برای رفع گرفتگی لوله ها، بعضی وقتها استفاده از پمپ باد جواب میده. گاهی هم از مغزی سیم ترمز موتورسیکلت که فولادی و نسبتا خشک و محکم هست استفاده میکنن.
    ظاهرا باید کل پنجشنبه و جمعه رو با ترمز جناب نوا دست و پنجه نرم کنم.....

8. 3 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام جناب حمید

به نظره بنده اگه میخواهید ترمز به طور کل حل بشه باید کل سیستم ترمز و با حوصله بررسی و تمیر و رفع عیب کنید

با فشار باد هم میشه تمیز کنید

- - - Updated - - -
    Last edited by armindevile; 27-02-2023 at 23:49.

10. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

روز خوش
    نظر به مشکلات و محدودیت های متعدد نظیر نبود وقت، نبود شرایط جسمی مساعد، نبود فضای مناسب تعمیرات و ..... بالاخره تسلیم شدم و کارهای مورد نظرم که شامل سرویس و رفع اشکال ترمزها، تعویض کاسه نمد پلوس و همینطور کاسه نمد ته گیربکس بود پریروز به تعمیرکار سپردم. البته ایشون خیلی باسابقه و از صاحب نام ترین مکانیکهای امریکایی کار مملکت هست که نه فقط از تهران، حتی از شهرهای دور مشتری داره و آدم خیلی منصفی هم هست و الکی خرج تراشی برای مشتری نمیکنه.
    کارهایی که کرده بودم رو براش توضیح دادم و احتمال هایی که میدادم برای معایب ترمز هم گفتم.
    راستی قبل از بردن ماشین، روغن ترمز رو چک کردم (خیلی وقت بود نگاه نکرده بودم) و دیدم مخزن عقبی که مربوط به چرخهای عقب هست روغن خیلی کمی داره. شک کردم که نکنه روغن زدگی چرخ عقب سمت راننده مربوط به روغن ترمز بوده و من توی تاریکی پارکینگ و بدون نور کافی، اشتباه کردم و فکر کردم از کاسه نمد پلوسه.
    وقتی ماشین رو بردم و شاگرد مکانیک چرخ رو باز کرد در نور کافی نگاه کردم و خوشبختانه دیدم قضیه همینه و نشتی روغن ترمز بوده. انگار دنیا رو بهم دادن چون تعویض کاسه نمد پلوس خیلی زمانبر و پر دردسره و طبیعتا اجرت زیادی هم خواهد داشت.
    خلاصه اینکه لوازم سیلندر ترمز چهار چرخ و همینطور لنت عقب تعویض شد. لوله ها گرفتگی نداشت. کاسه چرخ سمت شاگرد هم ناصاف بود و تراشکاری شد (سمت راننده قبلا تراش رفته بود و ضخامت کاسه ها یکنواخت نبود که الان مساوی شد).
    البته به علت گرفتاری، نتونستم کلیه مراحل کار رو از نزدیک شاهد باشم ولی به این مکانیک اطمینان دارم. هنوز با ماشین زیاد راه نرفتم ولی ترمز بهتر شده. باید مدت بیشتری راه بره تا کل سیستم و بخصوص لنتهای عقب که نو هست به قول معروف جا بیفته....
    تنها نکته ای که هنوز برام کمی مبهمه اینه که اون سفتی و حالت گریپاژ سیلندر ترمزهای جلو چطور با تعویض یک اورینگ داخل سیلندر ممکنه برطرف شده باشده. متاسفانه اون زمان بالا سر کار نبودم که یک بار بدون وجود اورینگ، پیستون رو داخل سیلندر امتحان کنم و ببینم حرکتش چطوره. به هر حال مکانیکی که یه عمره داره این کارو انجام میده میگه همه چیز درسته و مشکلی وجود نداره.
    ببخشید پر حرفی کردم...

12. 3 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

درود بر دوستان

امیدوارم روز خوشی پشت سر گذاشته باشید تا حالا
    استفاده کردم.دم شماها گرم بابت وقتی که صرف می کنید و تجربیاتی که با ما به اشتراک می گذارید.

این روزها دغدغه ما علاقه مندان به اتومبیل های کلاسیک بطور کلی به دو دسته تقسیم میشه:
    1- نبود قطعات مرغوب یا اصلی 2- نبود استاد کار ماهر و همچنین منصف (دارای وجدان کاری)

از این رو من از دوست خوبمون آقا حمید ، و همچنین بقیه دوستان میخوام که بی زحمت نام و نشون مکانیک هایی که نتیجه مثبت از مراجعه به آنها گرفتند و به اصطلاح وارد هستن ( همچنین دارای وجدان! ) رو به ما معرفی کنند.

سپاس
    Last edited by Peyman Skylark; 28-02-2023 at 11:24.

14. 3 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اقا حمید خسته نباشی

خدارو شکر مشکل حل شد

اگر تونستید هزینه ها را هم بگید مثل خرید لنت و...اجرت مکانیک

دوست عزیز ایا شما توجه کردید که گردگیر پیستون خراب شده بود یا خیر؟

شما برای فشار دادن به عقب ایا از روغن ترمز بر سطح لبه های پیستون برای تمیز کردن و روانکاری پیستون استفاده کردید ؟

عوامل خارجی باعث بد عمل کردن ترمز میشه مثال نوع لاستیک و فشار باد -خرابی بلبرینگها که باعث نامنظم بودن ترمز میشه --ایراد در سیستم جلوبندی و...وجود هوا در مدار ترمز و.....

نمیدونم مکانیک ایا بلبرینگهای چرخها وسایر موارد را بررسی کرده یا خیر

- - - Updated - - -

16. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود بر دوستان

امیدوارم روز خوشی پشت سر گذاشته باشید تا حالا
    استفاده کردم.دم شماها گرم بابت وقتی که صرف می کنید و تجربیاتی که با ما به اشتراک می گذارید.

این روزها دغدغه ما علاقه مندان به اتومبیل های کلاسیک بطور کلی به دو دسته تقسیم میشه:
    1- نبود قطعات مرغوب یا اصلی 2- نبود استاد کار ماهر و همچنین منصف (دارای وجدان کاری)

از این رو من از دوست خوبمون آقا حمید ، و همچنین بقیه دوستان میخوام که بی زحمت نام و نشون مکانیک هایی که نتیجه مثبت از مراجعه به آنها گرفتند و به اصطلاح وارد هستن ( همچنین دارای وجدان! ) رو به ما معرفی کنند.

سپاس
    درود بر شما
    فرمایشتون کاملا صحیحه. به امید روزی که چنین دغدغه هایی نداشته باشیم.
    با توجه با قوانین سایت، توی پیام خصوصی آدرس و تلفن و قدری توضیحات راجع به مکانیک مورد نظر براتون ارسال کردم. انشاالله مفید باشه

18. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اقا حمید خسته نباشی

خدارو شکر مشکل حل شد

اگر تونستید هزینه ها را هم بگید مثل خرید لنت و...اجرت مکانیک

دوست عزیز ایا شما توجه کردید که گردگیر پیستون خراب شده بود یا خیر؟

شما برای فشار دادن به عقب ایا از روغن ترمز بر سطح لبه های پیستون برای تمیز کردن و روانکاری پیستون استفاده کردید ؟

عوامل خارجی باعث بد عمل کردن ترمز میشه مثال نوع لاستیک و فشار باد -خرابی بلبرینگها که باعث نامنظم بودن ترمز میشه --ایراد در سیستم جلوبندی و...وجود هوا در مدار ترمز و.....

نمیدونم مکانیک ایا بلبرینگهای چرخها وسایر موارد را بررسی کرده یا خیر

- - - Updated - - -
    سلام متقابل و سپاس از پیگیری و همکاری شما
    در مورد گردگیر که مال یک چرخ کاملا از بین رفته بود و دیگری هم جگر زلیخا بود و خودم کندمش چون عملا کاری انجام نمیداد. شاید اصلا تاکنون سیلندر ترمزهای جلو سرویس نشده بودن و لوازم فابریک بوده....
    در مورد سفتی حرکت پیستون، ابتدا روغن ترمز زدم ولی نتیجه ای نداشت. در ادامه با اینکه میدونم کار درستی نیست ولی کمی گریس زدم که اندکی تاثیر داشت.
    خوشبختانه کلیه بلبرینگ چرخ ها سالم بودن.
    قیمت ها:
    > لنت عقب ایرانی 800 تومن (یک مارک ناشناخته که من تا حالا در مورد لنت هیچ ماشینی ندیده و نشنیده بودم و الان هم اسمش رو به یاد نمیارم ولی مکانیک گفت از لنتهای چینی یک و نیم میلیون تومنی موجود در بازار بهتر جواب داده)
    > لوازم ترمز چرخ جلو امریکایی 300 تومن
    > لوازم ترمز چرخ عقب 200 تومن (نگفت کجایی)
    > کاسه نمد ته گیربکس مکزیکی 150 تومن
    > اجرت تراش کاسه چرخ 150 تومن
    > اجرت مکانیک 1/300 (شامل سرویس و تعویض لوازم ترمز چهار چرخ، کنترل لوله های ترمز، هواگیری کامل سیستم ترمز، رگلاژ ترمز دستی، پیاده کردن گاردان و تعویض کاسه نمد ته گیربکس و گریسکاری چهارشاخ گاردان ها)

لوازم رو هم خود مکانیک از بازار تهیه کرد و با پیک فرستادن

باید یه مدت استفاده بیشتری از ماشین بکنم تا زودتر ترمز به عملکرد بهینه برسه.

20. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •