تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1015 از 1129 اولاول ... 155159159651005101110121013101410151016101710181019102510651115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,141 به 10,150 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مرسی از توضیحات گویا و شیوای شما استاد بزرگوار
    الان که رفتم ماشینو نگاه کردم ، طبق بالای چرخ راست که فرمون رو میکشه اصلأ لاینر نداره
    چرخ چپ در هر طرف شافت طبق ، یک لاینر هست
    وضعیت لاستیک‌های بین اتاق و شاسی هم چنگی به دل نمیزنه و نمونه‌های نو ایرانی هم خیلی خشک هستن و کیفیت جالبی ندارن
    تشکر دوست گرامی
    توضیحاتی که برای تنظیم زاویه کمبر دادم، مربوط به اتومبیلی هست که موارد خاصی مثل تصادف و یا بازسازی اشتباه و..نداشته باشه که در غیر این صورت ممکنه با محدودیتهایی روبرو بشیم.
    مثلا اگر سمت شاگرد تصادف شدیدی داشته و شاسی و یا پایه نگهدارنده طبق بالا ( که به شاسی جوش خورده) صدمه دیده و بطور نامناسب تعمیر شده، مسلما امکان تنظیمات دقیق زاویه کمبر وجود نداره و شاید لازم باشه تعمیرات را مجددا و از روی اصول انجام بدیم.

لاینرهایی که در تصاویر دیده میشه همه فابریک و در خط تولید بر روی اتومبیل نصب شده، اما اگر هیچ لاینری روی ماشین شما نیست و همچنان زاویه کمبر منفی داره، این به آن معنا است که احیانا مشکلی در شاسی وجود داره که درست بازسازی نشده، چون با توجه به وجود زاویه منفی کمبر، و اینکه هیچ لاینری نصب نشده، بنابراین اگر لاینری اضافه کنید، مقدار زاویه منفی بیشتر میشه و این دقیقا در جهت بیشتر شدن مشکل هست.
    برای اینکه مشکل را پیدا کنید، بهترین کار اندازه گیری دقیق فاصله سر شاسی ( محل اتصال سپر به شاسی تا پایه نگهدارنده طبق بالا) هست و در هر سمت این اندازه گیری را انجام بدید و ببینید آیا تفاوتی وجود داره و اگر بله تا چه میزان؟
    ممکنه احیانا بواسطه تصادفی که در قبل داشته، مقدار جابجایی در این بخش وجود داشته باشه که باعث بهم خوردن زاویه بشه و در ادامه تعمیرکار مربوطه هم بدون اینکه مشکل را حل بکنه، صرفا با برداشتن لاینرهای فابریک، مقدار زاویه منفی را تا حد امکان کم کرده و برای کم شدن بیشتر، دیگه کاری انجام نداده ( مثل سنگ زدن شافت طبق بالا که تا حدی امکانپذیر هست و نه بیشتر).

اندازه گیری هایی که خدمت شما گفتم را در صورت امکان روی اتومبیلهای دیگه هم انجام بدید ( بیوک و نوا) و نتایج را بررسی کنید تا تفاوتهای احتمالی را پیدا کنید و بر اساس این تفاوتها راه حل مشکل پیدا میشه که مثلا آیا نیاز به کشیدن شاسی در سمت راست وجود داره؟ و اگر بله به چه میزان؟

و یا اینکه اگر احتمالا پایه نگهدارنده از شاسی جدا شده بوده( در تصادف) و مجددا جوشکاری شده، آیا در محل دقیق خودش نصب شده یا اینکه بطور صحیح نصب نشده؟

بوشهای طبق در بازار پیدا میشه و کمیاب نیست و اگر اشتباه نکنم،نمونه های مربوط به بیوک نوا کاپریس ایمپالا کامارو ...مشابه هستند (بیشتر آمریکایی های دهه 70 و تا حدودی 80 میلادی)
    اما در مورد بوشهای اتاق تا جایی که متوجه شدم معمولا نمونه های دست دوم سالم خیلی بهتر عمل میکنه و اگر نیاز بود دنبال دست دوم بگردید.

2. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Ramin khuzestan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

بدجوری منو ترسوندین چون بدنه ماشینم خیلی سالمه و بتونه میشه گفت نداره(خیلی کم نسبت به بقیه ماشینهای هم سن و سال)
    شاسی هم تا جایی که خودم چک کردم در زمان خرید مشکلی نداشت
    الان هم فاصله سرشاسی تا پایه طبق رو گرفتم که در حد یک سانتیمتر اختلاف داشت که میشه گذاشت رو حساب خطای اندازه‌گیری بنده
    لاستیک‌های طبق ، سیبک‌ها و در کل جلوبندی خیلی سرحال نیست و فرسوده شده و نیاز به یک اورهال داره که شاید کشیدن فرمون برطرف بشه

بدون لاینر

4. 5 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

بعد از خرید ماشین تصمیم بر این شد که موتور خودرو پایین بیاد و از همه لحاظ وضعیتش چک بشه چون کمی بخار داشت
    موتور پایین اومد و وضعش وخیم‌تر از چیزی بود که تصور میکردیم نیاز به تراشکاری داشت و با اینکه سایز استاندارد بود اما پس از تراش سایز 40 میشد
    با حساب و کتاب‌هایی که کردیم تصمیم بر این شد که به جای خرج کردن رو یک موتور قدیمی که میخواست بره برای تراش آخر ، یک موتور جدیدتر خریداری کنیم
    این شد که یک موتور 8 سیلندر L03 یا همون 305 دهه نودی تک تسمه خریداری کردیم (سال 91 تولید شده)
    نصب کردیم و فعلا در مرحله‌ی آب بندی هستیم انشالا اگر توان مالی اجازه بده کم‌کم تمام اجزای ماشین رو تبدیل به احسن خواهم کرد

6. 6 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

عكسهايي از لولا و فنر صندوق عقب گرفتم كه اميدوارم به درد بخوره، اگر نياز بود بازهم عكس ميگيرم.
    اينها از لولا و فنرهاي سمت چپ صندوق

لولا و فنرهاي سمت راست صندوق

سلام
    جا زدن این فنرها تکنیک خاصی داره؟!!
    برای باز کردن کپسول گاز مجبور شدم یکی از فنرها رو دربیارم ولی الان هرکاری میکنم جا نمیره!

8. 4 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    جا زدن این فنرها تکنیک خاصی داره؟!!
    برای باز کردن کپسول گاز مجبور شدم یکی از فنرها رو دربیارم ولی الان هرکاری میکنم جا نمیره!
    این فنرها دارای خاصیت پیچشی بسیار زیادی هستن چون باید کل درب صندوق عقب را به سمت بالا فشار بده بنابراین باز کردن و بستن آنها ( مخصوصا بستن و جا زدن) ساده نیست چون برای بستن نیاز به فشاری بسیار بیشتر از توان دست و بازوها داره.
    روشی که سالها قبل من یکی از دوستان ابداع کردیم، ( و احتمالا الان هم بصورت مهمان اینجا حضور داره ! ) این بود که یک نفر باید داخل صندوق عقب دراز بکشه و با استفاده از نیروی پا ( که دارای عضلات بسیار قوی تر از دستها هست) سر فنر را به سمت بالا فشار بده، و نفر دوم هم با استفاده از یک اهرم یا میله مناسب سر فنر را در محل خودش جا بزنه.
    با این روش دیگه نیازی به دولا و خم شدن داخل صندوق نیست که فشار زیادی به کمر وارد میشه.
    سر هر فنر را دقیقا در همان محل که باز کردید بگذارید ، و اگر مشکلی در باز شدن درب وجود داشت، با تغییر محل سر فنر در یکی از سه جایگاه نگهدارنده سر فنر در هر سمت، مقدار فشار لازم برای باز شدن درب صندوق و نیروی پیچشی فنر ها را تغییر بدید.

قفل کاپوت نوا کدامیک از دوستان دارای فنر هست؟ ماشین من فنر نداشت و یکی نصب کردم ( روی پیم قفل ) تا موقع باز کردن کاپوت ( کشیدن ضامن زیر سپر جلو) کاپوت با فشار این فنر مقداری به سمت بالا حرکت بکنه چون در غیر این صورت مجددا بسته میشه مگر اینکه با دست نگه داشته میشد که کار راحتی نبود بخصوص در تابستانهای داغ و حرارت زیاد بدنه.
    شاید بطور استاندارد فنر نداشته باشن که من بعید میدونم و احتمالا در سالهای گذشته و توسط افراد دیگه باز شده.

در حال بررسی نصب سیم باز کننده کاپوت ( مثل نمونه نصب شده روی بیوک) هستم تا احتمالا اگر امکان داشته باشه، برای امنیت بیشتر ،به قفل کاپوت هم یک سیم وصل کنم تا از داخل باز بشه و ضامن بیرون را حذف کنم.

Last edited by camaro lt; 20-05-2018 at 07:37.

10. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ابداع بسیار جالبی برای باز کردن انواع پیچهای بشدت سفت که با ابزار معمولی قابل باز شدن نیست.

این وسیله در واقع همان دستگاه هویه برقی هست که همه ما با آن آشنایی داریم منتها با قدرت و توان وات و ایجاد گرمای بالاتر و همچنین سرهای قابل انعطاف که به شکل انواع قطعات مورد نظر، بخصوص پیچ و مهره ها در بیاد.

با ایجاد حرارت بسیار زیاد باعث انبساط قطعه و پیچ مهره شده و باز کردن بسیار راحتتر از حالت عادی انجام میشود.
    توانایی این دستگاه در دسترسی به بخشهای خاص و مشکل که نیاز به حرارت دادن باشه از نکات مثبت آن هست

معمولا پیچهای زنگ زده و کهنه در موتورهای قدیمی بواسطه فشار زیاد آچار ، بریده شده و دردسرهای زیادی بوجود میاره، اما با این دستگاه به احتمال قوی دیگه چنین چیزی رخ نخواهد داد.

به نظر میرسه قدرت و توان ایجاد حرارت بسیار بالا در مدت زمان کوتاهی را داره چون این حرارت بسیار زیاد که باعث گداخته شدن یک بخش از قطعه شده، به بخشهای دیگه ، هرچند که فاصله کمی تا محل گداختگی داشته باشه، منتقل نمیشه و این قابلیت باعث میشه تا احیانا به بخشهای دیگه که ممکنه با حرارت زیاد صدمه ببینه ( مثل پلاستیک، لاستیک، شیشه، فایبر گلاس، پارچه و چوب و چرم و..) منقل نشود

12. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض افزودن عکس

سلام به دوستان عزیز
    بلاخره هر دوتا سرسیلندرو باز کردم واسه تعمیر ایراداتی که مشاهده کردم به ترتیب خدمت دوستان اعلام میکنم
    1 واشر سرسلندر هردو سمت دادای زدگی و برخی سوراخ های ریز بودن
    2 لاستیک گاید سوپاپ و کلا تمام لاستیک هایی که وجود داشت نابود شده بودن میشه گفت 5درصد ازشون باقی بود
    3 تمام 16 تا سوپاپ هم دود هم هوا از ساقه داخل گاید لق شده بودن.سوپاپها داخل سرسیلندر فیکس نبودن.
    4 کف سرسیلندر به مقدار خیلی محدود و کم تاب داشت
    اقداماتی که انجام دادم به روش زیر بوده
    1 واسه هردو سرسیلندر یه پک کامل گرفتم که دوتا واشر سرسیلندر و تمامی واشرهای مورد نیازو داشت به قیمت 200000 تومان.
    2 لاستیک گاید سوپاپ گرفتم بسته کامل شد 30000تومان
    3 تمام 16 سوپاپ رو عوض کردم و نو گرفتم میانگین سایز ساقه سوپاپهای دود خودم 9.5 میلی متر بود که سایز جدیدو 10 میل سفارش دادم که لقی انها جبران شه.میانگین سایز سوپاپ های هوام 9 میل بود که 9.5 سفارش دادم .که با برقو زدن سرسیلندر فیکس میشدن. 16تا سوپاپ نو رو حدودا 450 گرفتم.
    4 کف سرسیلندرو واسه اطمینان سنگ زدم البته تراشکار این کارارو انجام داد.
    دیگه به سیلندر دست نزدم چون به نظر مکانیک ایرادی نداشت فقط سر پیستون لبه سیلندر خیلی کم و جزیی لبه داشت یکم خوردگی داشت با انگشت که میکشیدم داخل سیلندر متوجه یه شیب کم میشدم.ولی پیستون اصلا لقی نداشت.
    هنوز کار ماشین تموم نشده .منتظر راهنمایی دوستان هستم. با تشکر
    http://f98.co/t/c3NHn8
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    http://s5.faza98.com/dl/c3NHn8/IMG_4321.JPG

Last edited by usa302; 26-05-2018 at 10:23.

14. 5 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

جناب camaro lt فنر قفل کاپوت ماشینم مخروطی شکل هست و ضخامتش 2.7 mm

هنگام استارت زدن چراغ روغن دیر خاموش میشد خصوصا در زمستان ، با تعویض انواع روغن موتور از شرکتهای مختلف (روغنی که کمپانی توصیه کرده) نتیجه نگرفتم در واقع مشکل از روغن نبود
    این بار فیلتر روغن با مارک های مختلف را امتحان کردم با تعویض سه نوع فیلتر بالاخره نتیجه گرفتم الان چهارمین دفعه است که از این نوع فیلتر استفاده میکنم نتیجه این شده که هم در زمستان و تابستان چراغ روغن بلافاصله بعد از استارت زدن خاموش میشه
    اما تفاوت این فیلترها در تعداد کانالها بود که در تصویر مشاهده میکنید فیلتر اولی و دومی چهار کاناله و آخری که مقداری هم نسبت به اونهای دیگه کوتاهتر هستش
    هشت کاناله است
    البته دقیقا نمیدونم بعد از اینکه روغن وارد فیلتر روغن میشه بعد از فیلتر شدن چطور در مسیر چرخه قرار میگیره؟

Last edited by kcnc; 30-05-2018 at 17:05.

16. 5 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

مدتی بود احساس میکردم فرمان مثل سابق اون نرمی رو نداره در قسمت جلوبندی هرچی گریس خور داشت گریس زدم فشار باد تایرها میزان بود روغن پمپ هیدرولیک رو هم تعویض کردم اما درست نشد
    دربرنامه داشتم که کل پمپ رو اوراق کنم اما کیت مربوطه رو اینجا گیر نیاوردم برای همین از اوراق کردن و سرویس کامل پمپ منصرف شدم و فقط قسمتی که فیلترداشت رو سرویس کردم

قسمتی که علامت گذاری شده رو باز کردم

بعد مجموعه شیر رو با کمک آهن ربا بیرون کشیدم که در انتهای شیر فیلتر قرار داره

فیلتر را داخل مهره رول کردن برای باز کردن مهره ، مجموعه شیر رو به سه نظام دریل بستم (به دلیل اینکه اگر روی گیره می بستمش امکان داشت آج فک گیره بدنه شیر رو آسیب بزنه ) به همین منظور به سه نظام بستمش
    ومهره را که داخلش فیلتر قرار داره را باز کردم
    داخل شیر : فیلتر ، واشر ، فنر ، ساچمه ، پین قرارداره

فیلتر رو به کمک اسپره کاربراتور شور تمیز کردم بقدری جرم داشت که نصف اسپره رو خالی کردم وقتی روی فیلتر اسپره میکردم به دلیل جرم زیاد اسپره از فیلتر رد نمی شد و به سمت صورت و چشم پرتاب میشد به همین منظور از عینک حفاظتی استفاده کردم

ساچمه مربوطه رو چک کردم که در اثر کارکرد زیاد در قسمتهایی فرو رفتگی و کچلی داشت ساچمه را دقیقا با نمونه و اندازه ی خودش تعویض کردم ، اما نگران این بودم که ساچمه هایی که در بازار هستند جنسشون سخت تر از نمونه اصلی باشه و باعث خرابی در شیر بشه در هر صورت تعویضش کردم

همان طور که خودتون در جریان هستید اورینگها ی مربوطه از نوع تخت هستش و در بازار گیر نمیاد من اورینگهای تخت خودش رو دوباره جازدم برای اینکه نشتی نداشته باشه دادم واشر مسی به ضخامت 0.25 بریدن که میان مهره و بدنه پمپ قرار داده و بستم و برای محکم کاری مقداری هم چسب مزدا رویش زدم که خوشبختانه تا حالا نشتی نداشته .
    بعد از اینکه پمپ رو سرجایش بستم رفتم دوری زدم فوق العاده شده ، این طور به نظر میاد که تا حالا مجموعه شیر و فیلتر سرویس نشده بودن .

Last edited by kcnc; 15-06-2018 at 21:44.

18. 5 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی hamid-r-s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    ایلام.درخدمتیم

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    من چهار سال نوا داشتم، یادش بخیر، به دلایلی فروختمش، اما باور کنید شاید ده نفر غیر فنی که معلوم بود چیز زیادی از آمریکایی نمی دانند با وجودی که پول بیشتری هم می دادند ماشین را خواستند اما بهشان ندادم، تا اینکه به یه آمریکایی باز اصیل فروختمش، خیالم هم راحت شد.

گهگاهی میام پستهای خوبتان را می خوانم و لذت می برم.

درود بر علی آقای عزیز(camaro lt) که این چند سال خیلی برایمان زحمت کشید.

20. 5 کاربر از hamid-r-s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •