تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 53 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 528

نام تاپيک: راهنمایی در انتخاب هدفون مناسب (شعبه دوم)

داره خودمونی میشه adel3532's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

مخلصیم بابا این حرفا چیه شما لطف می کنین

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

من هر دو مدل nc-22 و ex-85 رو دارم تا حالا دقت نکردم ببینم کیفیت کدوم یکی بهتره ولی مدل 85 واسه گوش راحت تره البته شاید تو گوش من اینطوریه به نظر منم اگه نویز کنسلینگ مهم نیست 85 رو بگیر

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

Nx1 در حد مثلا Ex85 نیست ... به همچنین ، Ex76 ؛ شک دارم برسه / از این جهت میگم که اگه غیر از این بود توی ریویوها بهش اشاره میشد .. که نشده ...

در مورد نویز کنسلینگ : اگه تا حالا از این مدلها نداشتی ، تفاوت کیفیت واسه ات محسوس نخواهد بود ...

4. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال MP3 Player osmaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

در مورد نویز کنسلینگ : اگه تا حالا از این مدلها نداشتی ، تفاوت کیفیت واسه ات محسوس نخواهد بود ...
    مگه نویز کنسلینگ صدای بیرون رو کم نمی کنه؟

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

استاد مون درست میگن اگه تا حالا استفاده نشده کیفیتش محسوس نیست ولی وقتی که استفاده بشه خیلی فرق میکنه حداقل50%صدای محیط رو کم میکنه

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

من امروز بر حسب اتفاق متوجه چیزی شدم
    مشخصات فنی هدفون هایی که من گفتم رو از سایت سازندشون گرفتم و با هم مقایسه کردم و اینجاهم عکساشون رو می زارم :

MDR-EX32
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image002.jpg[/IMG]
    EP-630
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image004.jpg[/IMG]
    MDR-EX55
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image006.jpg[/IMG]
    MDR-EX76
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image008.jpg[/IMG]
    MDR-EX85
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image010.jpg[/IMG]

همون طور که می بینین Sensitivity تو مدل EX32 از همه بیشتره(108dB/mW ) و دو مدل EP-630 و EX85 بعد از اون قرار میگیرن( 106dB/mW )
    اما چیزی که این EX32 از بقیه کم داره بلندی صداشه ( 9mm river Unit d ) که در EX 85 ( 13.5) و در EX76 ( 9mm)
    اما بین EX32 و EP-630 تنها تفاوت موجود همون میزان حساسیت هستش که در EX32 بیشتره
    فکر می کنین این Sensitivity عامل تعیین کننده ی کیفیته ؟ و زیاد مهمه؟

حالا با این چیزایی که گفتم فکر نمی کنید خرید EX32 بهتره؟

در ضمن من از نمایندگی سونی قیمت گرفتم :
    MDR-EX32 = 25000 T
    MDR-EX85 = 45000 T

البته ببخشید که من این همه بی ادبی کردم حظور اساتید محترم

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مگه نویز کنسلینگ صدای بیرون رو کم نمی کنه؟
    من توی پستم در مورد تفاوت کیفیت حرف زدم ... کاری با صدای محیط نداشتم ... اما اگه بحث مقایسه noise cancelling و in ear ها باشه ، همونه که دلفین جان گفت ... (نویر کنسلینگ بصورت اکتیو این صدا رو کم می کنه - in ear ها بصورت پیش ساخته)
    من امروز بر حسب اتفاق متوجه چیزی شدم
    مشخصات فنی هدفون هایی که من گفتم رو از سایت سازندشون گرفتم و با هم مقایسه کردم و اینجاهم عکساشون رو می زارم :

MDR-EX32
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image002.jpg[/IMG]
    EP-630
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image004.jpg[/IMG]
    MDR-EX55
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image006.jpg[/IMG]
    MDR-EX76
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image008.jpg[/IMG]
    MDR-EX85
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/KURDIS%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/04/clip_image010.jpg[/IMG]

همون طور که می بینین Sensitivity تو مدل EX32 از همه بیشتره(108dB/mW ) و دو مدل EP-630 و EX85 بعد از اون قرار میگیرن( 106dB/mW )
    اما چیزی که این EX32 از بقیه کم داره بلندی صداشه ( 9mm river Unit d ) که در EX 85 ( 13.5) و در EX76 ( 9mm)
    اما بین EX32 و EP-630 تنها تفاوت موجود همون میزان حساسیت هستش که در EX32 بیشتره
    فکر می کنین این Sensitivity عامل تعیین کننده ی کیفیته ؟ و زیاد مهمه؟

حالا با این چیزایی که گفتم فکر نمی کنید خرید EX32 بهتره؟

در ضمن من از نمایندگی سونی قیمت گرفتم :
    MDR-EX32 = 25000 T
    MDR-EX85 = 45000 T

البته ببخشید که من این همه بی ادبی کردم حظور اساتید محترم
    (بحث فنی شد ؟ ...) حساسیت ، اونقدرها هم مرتبط با کیفیت نیست .. اون عدد یعنی اینکه به ازای 1 mw قدرت ، هدفون می تونه مثلا 106 db صدای خروجی تولید کنه ... بنابراین بحث بلندی هستش ، نه لزوما کیفیت ... شما باید حساسیت رو در تقابل با امپدانس بسنجی تا بشه یه جورایی نتیجه کیفی گرفت ... مجددا ، حساسیت بیشتر یعنی ایزوله سازی بهتر ... یعنی باز مساوی کیفیت بیشتر نیست ... بلکه یعنی صدای خارجی رو بهتر میشه بلوک کرد ... این در حالیه که در نظر بگیر : اختلاف معامله همه اش 2 db هستش .. توجه کن که گوش انسان معمولی ، نمی تونه تفاوت 2 db رو اصلا متوجه بشه !! ...

و در عین حال ، بازم میگم که اگه تا حالا هدفون در این حدود قیمت یا با قابلیت ایزوله کردن صدا نداشته ای ، انقدر فرقی نخواهد کرد که مثلا 85 رو بگیری یا 32 ... اما مطمئن باش که حتما دلیلی داشته که یکی شون دو برابر اون یکی قیمت داره ... و اون هم کیفیت هستش ...

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

alil1369 جان چی شد ازت خبری نشد ؟

کاربر فعال MP3 Player osmaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

پس قابلیت نویز کنسلینگ خیلی بدرد من می خوره چون من بیشتر تو راه خونه تا دانشگاه از ام پی تری پلیرم استفاده می کنم و همیشه صدای ماشینا منو ازیت می کرد
    پس بهتر من یه نویز کنسلینگ بگیرم درسته؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پس قابلیت نویز کنسلینگ خیلی بدرد من می خوره چون من بیشتر تو راه خونه تا دانشگاه از ام پی تری پلیرم استفاده می کنم و همیشه صدای ماشینا منو ازیت می کرد
    پس بهتر من یه نویز کنسلینگ بگیرم درسته؟
    خب ، نشنیدن صدای محیط ، هم می تونه مزیت باشه و هم عیب ... فرض کن داری میری و پشت سرت یه ماشین بوق بزنه ، یا یکی از دوستات تصادفا ببیندت و صدات کنه ؛ تو متوجه نخواهی شد ... حداقل از نظر ایمنی ، توصیه میشه که توی خیابون ازش استفاده نشه ...

12. این کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •