تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 20 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

آقا من اصلا نه کارم نوشتنه نه دغدغه ی چاپ و نشر کتاب دارم اما نمیدونم چی شد که گذرم به ایجا افتاد و سیمرغ با صداقت و قلم مهربانش منو بی وقفه و بدون پلک زدن از اولین پست تا اینجا کشوند .
    جای دکمه ی تشکر رو بلدم اما همونطور که دوستان ،بالا تر در جایی گفته بودن تنها فشردن این دکمه برای تشکر از سیمرغ عزیز کافی نیست.
    مردا ! برادرا ! سیمرغ ! دلاورا ! قلم بدستا خوشنویسا ! دمت گرم و سرت خوش باد.

2. 2 کاربر از Dr.Ernest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

آقا من اصلا نه کارم نوشتنه نه دغدغه ی چاپ و نشر کتاب دارم اما نمیدونم چی شد که گذرم به ایجا افتاد و سیمرغ با صداقت و قلم مهربانش منو بی وقفه و بدون پلک زدن از اولین پست تا اینجا کشوند .
    جای دکمه ی تشکر رو بلدم اما همونطور که دوستان ،بالا تر در جایی گفته بودن تنها فشردن این دکمه برای تشکر از سیمرغ عزیز کافی نیست.
    مردا ! برادرا ! سیمرغ ! دلاورا ! قلم بدستا خوشنویسا ! دمت گرم و سرت خوش باد.
    سپاس دکتر ارنست گرامی!!

بر تو درود ای مرد قدرشناس! ای سپاسگزار! بر تو از سیمرغ سپاس!

امشب ، هم عید سال جدید است، و هم تولد حضرت امام حسن... هر دو شادباش!

امشب بحثم بر سر طرح جلد است،

فرض کنید بر روی یک میز کتابفروشی، چندین دیوان حافظ وجود دارد و خریداری به آنها نگاه می کند، اگر خریدار قبلا درمورد این دیوان خیچ گونه پیش فرضی نداشته باشد( منظور از پیش فرض در اینجا آن است که مثلا کسی قبلا سفارش یک دیوان حافظ خاص مثلا از فلان نویسنده را نکرده باشد)،کتابی را اول نگاه خواهد کرد که طرح جلد زیباتری دارد. پس می بینید که طرح جلد تا چه حد می تواند در فروش کتاب موثر باشد...

اما، اما امان از زمانی که طرح جلد خود را به دست یک مادموزل طاووس نشان، که خود چون گنجشکک اشی مشی بزک کرده می دهید وایشان نیز یک طرح جلد نازنین را به شما تحویل می دهند چونان که شما دچار اسهال و استفراغ می شوید( البته قدری از زشتی طرح و بیشتر هم از زشتی آرایش غلیظ آن مادمازل!!)

هنگامی معترض مادمازل می شوید ، او می فرماید :

واه واه، ببینید اصلیش اینه اگر کتاب شما محتوا داشته باشه انوقت فروش می کنه!!

شما چی خیال کردید؟ وقتی اون همه استاد است که کسی کتاب شما را نمی خره!! همین طرحی که من کشیدم از سرشم زیاده!!

در چنین مواردی، اول به خودتان لعنت بفرستید که چرا پیش چنین احمقی رفته اید!!

فروش یک کتاب به ترتیب اولویت به عوامل زیر بستگی دارد :

-محتوای کتاب:

اغلب می بینید که کتابهایی که محتوای غنی دارند و به دردبخور هستند، فارغ از اینکه کدام ناشر آنها را چاپ کرده است فروش خوبی دارند، مثلا فرض کنید اولین کتابی که طرز کار جدید ترین نسخه فلان زبان برنامه نویسی را یاد داده باشد، به سرعت فروش می رود.

- نویسنده شناخته شده( البته می بینید که مواردی وجود دارد، حتی نویسندگان گمنام، بعضا به دلیل تولید محتوای برجسته و جدید ، کتابهایشان خوب فروش می رود، این مساله به ویژه در مورد کتابهای فنی صادق است.)

- ناشر

نام یک ناشر معتبر می تواند تا حدودی به فروش کتاب کمک کند( البته به هیج وجه این مساله قابل مقایسه با محتوا نیست)

- طرح جلد

این آهنگی است که می شود تقدیم کرد، به هر کس که برای اینکه جامعه بهتری داشته باشد، با جان و دل حتی بدون پول کار می کند، یا پدر و مادری که بدون هیچ توقعی، مثل یک رفیق برای موفقیت فرزندش تلاش می کنند و یا یک رفیق با مهر و معرفت، که زندگی و وقتش را برای پیشرفت دوستانش می گذارد:

Cause this is your song
    I wrote it for you

It won't take all day
    Just a minute or two

You were a friend
    Walk with you to the end
    And one day we'll all sing along
    'Cause this is your song

So I'll try and go on
    Loving all that we know
    Through the hardest of times
    you put on a show

You made us stand tall
    When all around us would fall
    Even when you were alone
    You believed you could fly
    Last edited by simorgh14; 25-03-2010 at 11:23.

4. 5 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Aristar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    تو قلب دوستان

پيش فرض

سلام دوست عزیز من هم لازم بود برای این مطالبی که نوشتید تشکری بکنم ولی یه سوالی هم داشتم .
    شما که این همه تجربه تو زمینه چاپ دارید نمی تونید چند تا ناشر معتبر و صد البته "مــــــــــــرد" معرفی کنید ؟
    من خودم از انتشارات نص خیلی خوشم میاد نظر شما چیه ؟

6. این کاربر از Aristar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز من هم لازم بود برای این مطالبی که نوشتید تشکری بکنم ولی یه سوالی هم داشتم .
    شما که این همه تجربه تو زمینه چاپ دارید نمی تونید چند تا ناشر معتبر و صد البته "مــــــــــــرد" معرفی کنید ؟
    من خودم از انتشارات نص خیلی خوشم میاد نظر شما چیه ؟
    ببینید سرور عزیز، ابتدا از شما سپاسگزاری می کنم به خاطر لطفتون، اما من با کمک به دیگران در واقع یک جورهایی به خودم کمک می کنم، شما وقتی به مردم با مهارت و دانشی دارید کمک می کنید احساس بهتری دارید یا وقتی مهارت و دانشتون را زیر خاک می کنید؟!اگر شما دیدی به مردم داشته باشدی که همه را دوست داشته باشید، مثل اینه که در منزلتون گل و درختهای قشنگ دارید که از دیدنشون لذت می برید، وگرنه یک وجود پر از کینه و حرص و خساست و نفرت، مثل قدم زدن در خارستان و مارستان است.

در پاسخ به پرسشهای شما،

1- ببینید سرور گرامی، این صد البته بستگی به این دارد که کتاب شما چه موضوعی دارد، من که اطلاعات همه ناشران در همه زمینه های ادبیات ، پزشکی و حقوق ... ندارم. البته از پرسش شما معلوم است که کتاب در زمینه کامپیوتر است

2- باز هم این بستگی دارد به اینکه شما در چه پست و مقامی هستید، مثلا اگر استاد دانشگاه آزاد ( لعنت الله علی قوم الظالمین ) باشید، آن وقت خود این دانشگاه معمولا برای چاپ کتاب قسمتی دارد، گمان می کنم به نام پژوهشها، نمی دانم برای دانشجویان هم این کار را بکند یا خیر.

3-باز هم بستگی دارد که کتاب شما در چه سطحی باشد و همین طور مدرک شما، مثلا انتشارات دانشگاه امیر کبیر، فقط اگر فوق لیسانس داشته باشید، قبول می کند. فرضا شاید برای کسی این از نظر او امتیاز باشد که کتابش توسط دانشگاه شریف منتشر شود، ولی این شخص باید بداند که انتشارات دانشگاه شریف فقط کتابهایی را چاپ می کند که جنبه درسی دارد. و لازمه چاپ آن تایید توسط اساتید است. ضمنا اینکه عموما انتشارتیهای دانشگاه بیشتر کتابهای اساتید همان دانشگاه و هیات علمی را استقبال می کنند.

در کل اگر کتاب را دانشگاه چاپ کند و خودش هم سرمایه گذاری کند و پخش هم کند، چه بهتر! دیگر دنبال چه هستید؟

5- در مورد انتشارات نص، من از وضعیت حال حاضر این انتشارات اطلاعی ندارم، ولی قبلا رویه این بود که آقای مدیر، هیچ صحبتی به نویسند نمی کرد، و نویسنده باید فرمی پر می کرد و به منشی می داد، و تا چندین ماه معطل می شد که شاید ناشر بگویند بله!

ببنید یک ناشر اسم و عنوانی دارد ، این درست، اما من هرکس که باشم، باید برای وقت مردم و شخصیت آنها ارزش قائل باشم،این طور نیست؟

مساله دیگر این است که نمایشگاه کتاب در پیش است، خب اگر یک ناشر بخواهد نویسنده را در یک پیچ و خم اداری ساختگی بیاندازد و بعد هم بگوید نه! بعد هم که هم نمایشگاه را از دست داده اید و هم کتاب چاپ نشده و
    وقتتان را در کاغذبازیهای و ادا و افاده در آوردن احمقانه یک انتشارات تلف کرده اید.برخی مسایل همان اول کار باید روشن شود، سهم نویسنده و .... اینکه آن منشی انتشارات بگوید آقای مدیر اصلا باهاتون صحبت نمی کنند، باید اول فرم پر کنید بعد کتاب بررسی بشود بعد تازه باهاتون صحبت می کنند.

خب مگر آدم احمق است با این اشخاص کار کند؟

معذرت می خواهم مگر من نویسنده گوسفند هستم که این برخورد با من بشود؟ منشی این شرکت اگر همان خانم خان جانی باشد که اصلا شخصیت......

مساله دیگر این است که اگر ناشری یک کتاب در مورد مثلا فوتوشاپ داشته باشد، دیگر کتاب شما در مورد فوتوشاپ چاپ نمی کند.چون می خواهد کتاب خودشان فروش برود.

یادت باشد برادرم، این خداوند است که روزی ما را میدهد، نه فلان مدیر و فلان انتشارات....اگر قسمت باشد که شما با کتابت به واسطه محتوای آن که اصل کار باشد به جایی برسی، می رسی! خواجه عبدالله انصاری می فرماید:

بی منت خلق مرا روزی ده!

هم شما ، و هم سایر سروران گرامی را به خواندن کتاب فیه ما فیه حضرت مولانا توصیه می کنم،دید جدیدی به شما می دهد!
    Last edited by simorgh14; 26-03-2010 at 13:39.

8. 3 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    يازي نداريم كه دلايلي پيچيده‌ براي عقب ماندگي خود بيابيم. بسياري از علت‌ها آنقدر واضح و روشن است كه از فرط وضوح گاه مغفول مي‌ماند. كافي است به برخي تفاوت‌ها با دقت بنگريم تا ابعاد قضيه روشن شود.

تا حالا فكر كرده‌ايم چرا در ايران يك فوتباليست در پايين‌ترين سطح ،از يك نويسنده در عالي‌ترين درجه ،هزار برابر بيشتر دستمزد مي‌گيرد؟ [دقت كنيد كه اين هزار برابر اصلا اغراق نيست و عين واقعيت است و بعد توضيح خواهم داد].

نويسنده‌اي را مي‌شناسم كه كتابي با عنوان «اقتصاد كوچه»* منتشر كرده است، اين كتاب گزارشي است از 200 سال وضعيت پول ملي ، هزينه‌هاي زندگي و دستمزدها از ابتداي درگذشت كريم‌خان زند و روي كار آمدن قاجار تا پايان حكومت پهلوي.

يعني نويسنده‌ (مجيد پورشافعي) از 1157 تا 1357 خورشيدي را مورد بررسي قرار داده و نرخ اجناس و كالاهاي مصرفي خانوار ايراني در طول اين دوران بلند را ريز به ریز از منابع گوناگون تاريخي بيرون كشيده و يك به يك را توضيح داده كه روايتي است مستند از سفره و سراي ساده دهقانان، كارگران، كارمندان، پيشه‌وران و نه سطح زندگي شاهزادگان، وزيران، دولتمردان و صاحبان ثروت.

براي درك مشقتي كه این محقق و نویسنده دچار شده تا گزارش متقن، دقيق، كامل و جامع از وضعيت زندگي مردمان عادي در كوچه‌پس‌كوچه‌هاي اين آب و خاك در اين دوران 200 ساله ارائه كند، كافي است بدانيم كه بيش از 189 كتاب مهم، زندگي‌نامه و سفرنامه تاريخي مورد بررسي و جست‌وجو واقع شده و 13 روزنامه و نشريه از سال 1304 به اين سو ورق به ورق مورد مطالعه قرار گرفته و ده‌ها حكم استخدامي دولتي بررسي شده تا نكته‌اي از قلم نيفتد.

نتيجه اين تلاش و جست‌وجوی علمی و تاریخی كه بيش از سه سال طول كشيده كتابي است با حجم 306 صفحه كه مي‌توان در آن مثلا قيمت يك خروار گندم، جو، عدس، لوبيا، ذرت و برنج يا قيمت انگور، خربزه، هندوانه، زردآلو، بادام، گردو يا سبزيجات، لبنيات، گوشت، زمين، خانه و مصالح ساختماني و قدرت برابري پول ملي ايران با ارزهاي خارجي مثل ليره و استرلينگ يا دستمزد كارگر از ابتداي دوران قاجار تا پايان دوران پهلوي را يافت و به دلايل تاريخي بالا يا پايين رفتن قيمت‌ها دقت كرد.

نويسنده براي يافتن اين الماس‌هاي گران‌بها در تاريك‌خانه تاريخ زحمات زيادي متقبل شده و به گفته خودش تنها براي يافتن قيمت‌ها از سال 1304 به اين سو ماه‌ها در آرشيو كتابخانه آستان قدس رضوي تمام صفحات روزنامه‌هاي اطلاعات و كيهان را از ابتداي انتشار صفحه به صفحه نگاه كرده و از اين بابت و به جهت گرد و غبار ناشي از كهنگي روزنامه‌ها دچار مشكل سينه و ريه شده و چند هفته را به درمان خود سپري كرده است.

نكته دردناك ماجرا اين است كه نويسنده محترم براي اين اثر ارزشمند تنها حدود 350 هزار تومان حق‌التاليف گرفته است.
    سه سال تحقيق و تاليف و دو سال اصلاح و انتظار براي چاپ و نشر كتابي با حجم 306 صفحه براي دريافت دستمزد 350 هزار تومان به كدام محقق، نويسنده، پژوهشگر و علاقه‌مندي انگيزه فعاليت مي‌دهد؟!

در حالي كه يك نويسنده براي تاليف يك كتاب 350 هزار تومان دستمزد دريافت مي‌كند براساس آمار رسمي فدراسيون فوتبال آقاي مجتبي جباري بازيكن مصدوم استقلال براي يك فصل بازي 350 ميليون تومان دستمزد مي‌گيرد ؛ يعني هزار برابر يك محقق و نویسنده.
    يا آقاي هوار ملامحمد براي يك فصل بازي در پرسپوليس 450 ميلون تومان قراردادبسته است، همچنين گفته مي‌شود امير قلعه‌نويي در صورت قهرماني سپاهان 650 ميليون تومان دريافت خواهد كرد.(نشریه پنجره)

آيا فكر كرده‌ايم ادامه اين وضعيت چه تاثيری بر علم، دانش، فرهنگ و انديشه ايران خواهد گذاشت و چه بلوايي ناشي از تزريق گسترده پول بر مستطیل سبز به وجود خواهد آورد؟ آيا فسادهايي كه از چنين پديده‌اي بروز مي‌يابد، و يافته، ما را بر آن نمي‌دارد كه اندكي در اين فرايند تجديدنظر كنيم؟

وقتي نويسنده‌اي بعد از چند سال زحمت، سختي و كوشش با هزار زحمت و عبور از هفت‌خوان موقعيت‌هاي خطير فقط 350 هزار تومان بابت 10 درصد پشت جلد دريافت مي‌كند بايد هم انتظار داشت وضعيت علم، پژوهش، فرهنگ، مطالعه، توليد فكر و انديشه اينقدر در جامعه افت كند ؛ اصلا طرف مطالعه كند كه چه چيزي به دست بياورد، سال‌ها وقت خود را صرف پژوهش كند كه آخرالامر براي رتق و فتق زندگي عادي خودش دچار مشكل شود؟

بديهي است كه انحرافي در تخصيص منابع صورت گرفته است و سياست‌گذاران ما اشتباه كرده‌اند؛ اشتباهي مهلك، كه اگر نه امروز، قطعا فردا صداي انفجار جهل مدرن را خواهند شنيد.
    اين مقوله معوج ارتباطي به اين دولت و آن دولت‌ هم ندارد. ديرزماني است كه شومن‌ها با طراري و ترفند خود را به مثابه مراجع كامل اجتماعي عرضه كرده‌اند و ميدان‌دار شده‌اند.

شاید گفته شود در همه دنیا چنین است و فوتبالیست ها پول های کلان می گیرند. اما باید به این نکته توجه شود که در کشورهایی که فوتبالیت ها دستمزدهای کلان می گیرند ، پولی که آنها داده می شود ، از محل درآمد باشگاه های بخش خصوصی است اما ريال به ريال پولي كه در فوتبال ایران هزينه مي‌شود متعلق به بيت‌المال و آحاد جامعه است زيرا اكثر قريب به اتفاق، يا به تعبيري، همه باشگاه‌هاي ايراني به بودجه شركت‌هاي دولتي يا شبه دولتي وابسته‌اندكه از بودجه عمومي ارتزاق مي‌كنند.
    وانگهی اگر قرار است در پول دادن به فوتبالیست ها مانند خارجی ها عمل کنیم ، چرا در سایر امور مانند تخصیص منابع به پژوهشگران و نویسندگان مانند آنها عمل نمی کنیم؟

چه اشكالي دارد كه شركت‌هاي دولتي همان‌قدر كه پزباشگاه فوتبال خود را مي‌دهند و براي آن هزينه مي‌كنند به « باشگاه دانش، خرد و هنر» خود نيز توجه كنند و بخشي از اعتبارات كلان خود را به سمت دانشمندان و پژوهشگران سوق دهند؟

اي كاش براي مديران ما سقوط سهمناك تيراژ كتاب ، كم اهمیت تر از سقوط يك تيم در جدول ليگ برتر نبود.
    راستي مديران ما چقدر كتاب مي‌خوانند و چقدر فوتبال نگاه مي‌كنند؟!

10. 4 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض بسیار عالی

بسیار زیبا و بی منت سخنانی بس شیرین نهادید ! Fantastic
    چند تا سوال : خواهشا جواب همه را به صراحت بدهید چون کمک کنندست
    1) رشته تخصصی شما چیست ؟
    2) چند نمونه از درآمد حاصل از نوشتن کتاب را در رشته خودتون ذکر کنید (از ارزون ترین تا پر نفع ترین)
    3) نوشتن یک کتاب تخصصی در یک زیر رشته چقدر در فروش مهم است ؟ چقدر در سطح سواد خوانندگان ؟ و چقدر ... اصلا خوبه یا نه ؟؟ مثلا با این عناوین "نکات پیشرفته در طراحی ..." و یا "افزایش راندمان در ... و روشهای دستیابی به .. "

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

) نوشتن یک کتاب تخصصی در یک زیر رشته چقدر در فروش مهم است ؟ چقدر در سطح سواد خوانندگان ؟ و چقدر ... اصلا خوبه یا نه ؟؟ مثلا با این عناوین "نکات پیشرفته در طراحی ..." و یا "افزایش راندمان در ... و روشهای دستیابی به .. "
    در مورد اینچنین کتابهایی :مردم در ایران در صورتی چنین کتابی را می خرند که مجبور باشند بخوانند.

این روزها، مادرم مریض شده، نمی تواند موقع راه رفتن تعادل داشته باشد.دیروز MRI رفتند. یک آهنگ بسیار زیبایی است از ronan keating، که برای مادرش که فوت کرده بود خوانده بود:

Cause this is your song
    I wrote it for you
    It won't take all day
    Just a minute or two

You were a friend
    Walk with you to the end
    And one day we'll all sing along
    'Cause this is your song

You made us stand tall
    When all around us would fall
    Even when you were alone
    You believed you could fly

Last edited by simorgh14; 27-04-2010 at 13:37.

13. 2 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با درود

در زمینه ی پخش کتاب آیا از دوستان در تهران و آذربایجان کسی رو می شناسند و می توانند کمک کنند؟

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

درود!

حال مادرم خوب شده، خدا را شکر! به همه دوستان، بوِیژه آقایون توصیه می کنم که موظب تندرستی والدین باشید ، که اگر مریض بشن....

سرور گرامی در مورد پخش پرسیدند.

ببینید دوست عزیز، این تا حدی بستگی به موضوع کتاب شما دارد. مثلا کتابهای مهندسی، مراکز پخش خاص خودشان را دارند. یا به طور مثال، انتشارات ناقوس ، و یا علوم رایانه، خودشان هم کار پخش هم انجام میدهند. البته نام بردن از اینها به معنای تایید عملکرد آنها نیست!

در حوزه پخش، برای نویسنده های تازه کار، 40 تا 45 در صد از قیمت پشت جلد می گیرند. و بعد هر ماه آمار گرفته وچک شش ماهه یا هشت ماه می دهند

هشدار امنیتی

سعی کنید با ناشر طوری قرارداد ببندید که سرمایه گذاری را خودش انجام دهد و شما درگیر کارهایی مثل پخش و غیره نشوید. بسیار دید شده، حتی ناشرین به ظاهر معتبر، سر مولفین را کلاه گذاشته اندو پیگیری این موارد، به ویژه برای مولفین شهرستانی دشوار خواهد بود.

16. 2 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

درود بر شما

نخست اینکه از بهبود و تندرستی مادر گرامی اتان خرسند هستم.

بدبختانه همین مشکلات مولف در شهرستان ها هم اکنون برای ایشان به وجود آمده و کار از کار گذشته و ناشر به هیچ عنوان تعهدی برای پخش کتاب نداده است. البته اگر دوستان جایی سراغ دارند لطفا از طریق پیام خصوصی بنده را آگاه کنند.
    Last edited by pashangparsi6; 13-01-2011 at 23:34.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •