تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 28 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 279

نام تاپيک: نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

سلام دوستان.ببخشید من میخوام اکس پی کنار ویستام روی لب تاپم نصب کنم
    من دیروز ویندوز ویستا رو کامل دوباره نصب و پارتیشن بندی جدید کردهام و الان به جز درایو c دو تا درایو دیگه هم ایجاد کرده ام.فضای درایو c تقریبا 60 گیگ گذاشته ام چند تا سوال دارم واسه نصب اکس پی:
    1-اکس پی رو تو d باید نصب کنم؟منظورم اینه که با وجود فضای خالی مناسب سی دیگه نباید که اکس پی رو هم اونجا نصب کنم که.درست میگم؟پس موقع نصب درایو مثلا d رو اگه واسه نصب انتخاب کنم خوبه؟

2-با توجه به اینکه مقالهی صفحه اول خیلی کلی هست و واسه کسایی هست که ویستاشون مشکل پارتیشن بندی داره و 1 درایو بیشتر نداره.اون مقاله به کارم میاد؟از کدوم مرحله ی اموزش پست 1 رو باید لحاظ کنم؟فکر کنم از مرحله ی 2 به کارم میاد درسته؟این مرحله رو میگم:مرحله دوم – نصب ویندوز XP و تنظیمات مورد نیاز
    تا اخر مقاله رو باید انجام بدم؟منظورم دریافت easybcd هست

1- نه اصلا این کارو نکن که دو تا ویندوز یه جا بریزی ... حالا بتونی با مشکلات بیاریشون بالا ! تداخل فایلهای ویندوز ویستا و XP چی ؟ کلا باید در دو پارتیشن مجزا نصب بشوند... همون D یا E یا ... خوبه

2- آره دیگه ... شما مرحله بعد نصب XP رو انجام بدید ... باید easy bcd رو هم بگیرید

2. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

آقای ریجستر آیا برای بعد از نصب ویندوز برای ترمیم فایل بوت لودر همیشه به سی دی بوتیبل ویستا نیاز هست ؟
    لپ تاپ من dv5-1040 هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

آقای ریجستر آیا برای بعد از نصب ویندوز برای ترمیم فایل بوت لودر همیشه به سی دی بوتیبل ویستا نیاز هست ؟
    لپ تاپ من dv5-1040 هست
    آقا کسی نیست جواب ما رو بده

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

لپ تاپ من dv5-1040 هست
    بله ... تمام دی وی دی های نصب ویستا بوت هستند

اگه نباشه جاش خالی می مونه آذرخش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    با تشکر از دوست عزیز جناب REGISTERED USER به خاطر آموزشهای خوبتون.
    من هز سه تا تاپیکی که مربوط به همین کار بود مطالعه کردم.
    یه لپ تاپ سونی سری NS خریدم که با همین روش قصد داشتم XP هم به اون اضافه کنم.
    برای Shrink ، اون راه اول ارور داد مجبور شدم از طریق Vista عمل کنم که انجام شد و پارتیشن G ایجاد شد.
    CD XP مربوطه رو ساختم و ویندوز با بدبختی نصب شد ( با 5 تا سیدی مختلف که همش وسطش میرفت تو صفحه مرگ، ولی بالاخره آخریش نصب شد )
    بعد از آخرین بوت XP ، وقتی پروگرس بار اول XP رد شد رفت تو صفحه مشکی و نزدیک نیم ساعت معطل شدم ولی بازم ویندوز شروع بکار نکرد.
    چندین بار خاموش و روشن کردم تا بالاخره بالا اومد و بعد از اونم چندین بار برای درایورهای مختلف ریستارت کردم که بدون مشکل بالا اومد.
    برای برگردوندن بوت منو تمام کارهای مربوطه رو انجام دادم و هر دو تا ویندوز تو استارت میاد ولی دقیقاً مثل قبل بعد از پروگرس بار میره به صفحه مشکی و همونجا میمونه.
    چندین بار ریست کردم ولی بازم کار نداد.
    با ویستا مشکلی ندارم و بالا میاد ولی XP مرحله ابتدایی بوت رو که رد میکنه میره تو صفحه مشکی و مراحل بوت رو تموم نمیکنه

در ضمن اینم بگم که برای اضافه کردن XP به بوت مشکل منم همانند دوستمون تو پست 12 بود
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    منتهی من اول درایو رو انتخاب کردم بعد نوع ویندوز رو چون وقتی ابتدا ویندوز انتخاب میشد انتخاب درایو Disable میشد.

در ضمن از موقعی که این کارها رو انجام دادم تو ویستا مرتباً یه پیغام خطا میده مبنی بر اینکه USB Device not recognised در حالی که من هیچ Device USB متصل به لپ تاپم ندارم و قبلاً هم اصلاً یه همچنین پیغام خطایی نداشتم.
    الان هر 30 ثانیه یکبار این پیغام رو میده.
    میدونم ممکنه ربطی به نصب ویندوز نداشته باشه ولی گفتم شاید اون مشکل هم همینجا حل شد.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

1- اگر اجازه انتخاب سیستم عامل رو ندارید مربوط به فایلهای ntdlr و تنظیمات فعلی میشه ... اینجا من یک پک گذاشتم برای دوستانی که ویستا توی C نصب می کنند و کارشون رو خیلی راحت میکنه ... کافیه بعد نصب ویستا اون رو بازگشایی و بصورت overwritten کپی کنید توی پارتیشن C

کد:

2- مشکلات XP و ناهماهنگی هاش (چه بوت ، چه نرم افزارها ، مشکلان سیستمی و ... ) رو با لپ تاپتون که برای ویستا طراحی شده رو نمیشه انکار کرد ! یا نسخه ویندوزی که نصب کردید عوض کنید یا از درایورهای استاندارد دانگرید شده که خود وایوو ارائه داده استفاده کنید تا مشکلات کمتر بشوند

8. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر از شما به خاطر وقتی که برای من و دوستان میگذارید.
    اجازه انتخاب سیستم عامل رو دارم ولی وقتی XP رو انتخاب میکنم نصف مراحل بوت رو طی میکنه ولی وسط کار تو صفحه مشکی میمونه و دیگه مراحل بوت و استارت کامل نمیشه.
    در مورد ویندوز از یک CD دست نخورده با سرویس پک 2 استفاده کردم که فقط درایورهای Intel Matrix رو از خود وایوو به اون اضافه کردم.
    چندین بار نوشته های شما و دوستان رو مرور کردم، به نظر میرسه که جایی اشتباه نکردم ولی نمیدونم چرا XP بالا نمیاد.
    کارهایی که من انجام دادم:
    1- درست کردن CD ویندوز با درایورهای Intel Matrix
    2- Shrink کردن پارتیشن C از طریق ویندوز ویستا
    3- نصب ویندوز XP ( بعد از نصب یکی دو مرتبه همین حالت پیش اومد ولی با چند باربوت درست شد و ویندوز XP بالا اومد )
    4- برگردوندن ویندوز ویستا در بوت ( با DVD ویندوز ویستا )
    5- اضافه کردن ویندوز XP به منوی بوت توسط EASY BCD

اگه به نظرتون جایی رو اشتباه کردم و یا مطلب خاصی به نظرتون میرسه ممنون میشم که اونو بدونم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

مراحل رو انجام دادید ... احتمالا ناسازگاری با دستگاه داره ... اینو نمیشه پیش بینی کرد . به هر حال لود نشدن xp مشکلیه که میتونه از ناسازگاری سخت افزارها با xp حاصل بشه و کاریش نمیشه کرد !

متاسفم

و در ضمن این سونی ها از هیچ قاعده خاصی پیروی نمی کنند ... بهتره درایورهای اینتل و ... را از سایت خودش بگیرید که برای XP عرضه کرده :

کد:

11. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از لطف شما و پاسختون
    متاسفانه مثل اینکه همینطوره و لپ تاپ های سونی بیشترشون همینطور هستند.
    همونطور که تو پستهای قبلیتون فرموده بودید به این سایت مراجعه کردم ولی به غیر از درایور ساتا نتونستم مدلی پیدا کنم که درایورهای همسان با لپ تاپ من رو داشته باشه.
    به نظر شما کدوم مدل بیشترین شباهت رو با سری ns داره!؟ ( ns-140e )
    فکر میکنم همونطور که شما فرمودید باید یک بار دیگه با تعویض ویندوز این کار رو انجام بدم.
    ببخشید یک سوال دیگه هم دارم، به غیر از درایور ساتا درایور دیگه ای هم هست که الزام داشته باشم در ویندوز جدید قرار بدم؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

- برای سری NS باید توی device manager ببینید از چه سری چیپستی استفاده میکنه ... البته اینی که من گذاشتم جامع بود و برای تمامی لپ تاپ ها استفاده میشه و مشکلی هم تابحال نداشته ! بهرحال مشکل سونی اینه و اغلب کاربران که مقید به XP هستند اچ پی و یا دل می خرند

- خیر ... درایور ساتا کافیه .. درایورهای دیگر رو باید جداگانه دانلود و نصب کنید در محیط ویندوز نصب شده

به نظرم عملیات رو یکبار دیگر با یک دیسک سرویس پک 2 انجام بدید ... از نسخه های سالم نه کرک و دستکاری شده

14. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •