تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 28 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 279

نام تاپيک: نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

مدل 6899ee hp از سری 6700 ممنونم ازت هر کاری فکر کونی باهاش کردم نشد در نهایت cd XP رو گذاشتم و موقع نصب drive C فورمت کردم و سریع دستگاهو خاموش کردم که نصبش نکنه اینجوری کلا startup پاک شد و دوباره CD recovery گذاشتمو نصب کردم ایندفه reset to factory زدم و کلا همه چیزو حتی هاردو که پارتیشن بندی کرده بودم به حالت کارخونه ای در اورد و درست شد ولی حالا دوباره می خوام Xp نصب کنم درایورهایی که سایت Hp برای این مدل و برای Xp گذاشته همرو دانلود کردم ولی درایورهای اصلی صداو گرافیک و مدم و ... نصب نشده درایورهایی که برای مدلهای دیگه HP دادید برای این مدل هم کار میکنه اگه میشه لینکی برای این مدل هم بزار. البته میدونم این یکی سوال جاش اینجا نیست.مذرت و ممنونم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

مدل 6899ee hp از سری 6700 ممنونم ازت هر کاری فکر کونی باهاش کردم نشد در نهایت cd XP رو گذاشتم و موقع نصب drive C فورمت کردم و سریع دستگاهو خاموش کردم که نصبش نکنه اینجوری کلا startup پاک شد و دوباره CD recovery گذاشتمو نصب کردم ایندفه reset to factory زدم و کلا همه چیزو حتی هاردو که پارتیشن بندی کرده بودم به حالت کارخونه ای در اورد و درست شد ولی حالا دوباره می خوام Xp نصب کنم درایورهایی که سایت Hp برای این مدل و برای Xp گذاشته همرو دانلود کردم ولی درایورهای اصلی صداو گرافیک و مدم و ... نصب نشده درایورهایی که برای مدلهای دیگه HP دادید برای این مدل هم کار میکنه اگه میشه لینکی برای این مدل هم بزار. البته میدونم این یکی سوال جاش اینجا نیست.مذرت و ممنونم.
    جالبه می دونید جاش نیست اما ...!

توی بخش درایور مطرح کنید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    L0r3stan

پيش فرض

روي يه نوتبوك من ويندوز xp رو بعد از ويستا (از قبل نصب شده بود) نصب كردم ... بوت منو ويندوز ويستا وجود نداشت و لپ تاپ با اكس پي لود ميشد ...
    با يه سي دي بوتيبل ويستا startup recovery رو زدم اين بار برعكس شد... باز بوت منو وجود نداشت ولي اين بار ويستا لود ميشد ...
    اين دفعه اومدم با سي دي ويندوز اكس ريكاوري كنسول رو اجرا كردم و fix boot رو زدم ... باز شد مثل اول... فقط ويندوز اكس پي لود شد

قبلاً روي پي سي وقتي كه با سي دي بوتيبل ويستا startup recovery رو ميزدم بوت منو درست ميشد ... هم اكس پي وجود داشت هم ويستا

پروفشنال Adel.p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

بتازگی لپ تاپ مدل Pavilion Dv6700 با پردازنده Turion X2 گرفتم .

ویستای ارجینال داره و تصمیم به نصب ویندوز ایکس پی رو گرفتم .

اما مشکل اینجاست که هارد رو شناسایی میکنه ولی زمانیکه قصد فرمت پارتیشن رو دارم برای نصب ارور میده که درایو Corrupt شده در حالیکه از صحت درایو با نرم افزارهای چک کننده درایو مطمئن هستم .

و از طرفی وقتی از قسمت فرمت پرش میکنم در ابتدای نصب همون درصد اول ارور میده که یا درایو خرابه یا سی دی نصب خرابه در حالیکه از صحت سی دی نصب اطمینان دارم ..

از کسی شنیدم که میگفت کلا لپ تاپ های Hp دارای هارد های ویستا ساپورت هستن و بهیچ عنوان اجازه نصب ویندوز Xp رو نمیده .

میخواستم بدونم آیا راهی داره و این گفته چقدر صحت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

vista support؟ این اصطلاح اشتباهی هست ...

خیر چیپست کنترلر هارد ساتا در ویندوز XP قابل شناسایی هست ولی شما باید این درایور ها را درون سی دی ویندوز integrate کنید ... روش آن اینجاست :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در ضمن intel matrix mass storage درایور مورد نیاز شماست ولی می تونید با استفاده از فعال کردن حالت sata native mode درون تنظیمات بایوس ، بدون نیاز به ساخت سی دی جدید ویندوز را نصب کنید

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

مسئله اینجاست که هارد ساتا براحتی شناسایی میشه پارتیشن ها و تمامی درایوها ولی اجازه فرمت تغییر یا نصب رو برای ایکس پی نمیده بهیچ عنوان .
    بعدشم پردازنده این مدل Turion X2 از AMD هست ونیازی به داریور کنترلر هارد نداره چون داره هارد رو شناسایی میکنه
    این مورد شناسایی هارد بیشتر برای C2Dou و بردهای با کنترلر ICH7 به بالا وجود داره ولی برای AMD این مشکل وجود نداره
    من حتی با SP3 هم تست کردم و نشد اگه اشتباه نکنم توی سرویس پک 3 باید این ایرادها برطرف شده باشه
    پس ایراد از درایور کنترلر نباید باشه .

ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

مسئله اینجاست که هارد ساتا براحتی شناسایی میشه پارتیشن ها و تمامی درایوها ولی اجازه فرمت تغییر یا نصب رو برای ایکس پی نمیده بهیچ عنوان .
    یک سی دی دیگر هم تست کردید ؟ اگر میخواهید فرمت کنید و ایناستالر ویندوز نمی ذاره از یک نرم افزار مثل paragon hdd manager در بوت استفاده کنید

بعدشم پردازنده این مدل Turion X2 از AMD هست ونیازی به داریور کنترلر هارد نداره چون داره هارد رو شناسایی میکنه
    بله این حرف درستی بود دقت نکردم که AMD هست

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام

اولش که سیستم رو برای من آوردش فقط یه پارتیشن به حجم 230 گیگ و یه ریکاوری به حجم 10 گیگ داشت
    گفتش میخوام اکس پی نصب کنم من هم با استفاده از نرم افزارهای Acronis Disk Director Suite 10 و همچنین Paragon Disk Manage 9 که سازگار با ویستا هستن از اونجا یه پارتیشن با حجم 25 گیگ از اون پارتیشن اولی جدا کردم برای نصب اکس پی .

بله با سی دی های دیگه ویندوز اکس پی از سرویس پک 1 گرفته تا سرویس پک 3 اصلی اینکارو کردم .
    وقتی موضوع را با مشتری در میون گذاشتم گفتش که جای دیگه هم بردم و اونا هم نتونستن نصب کنن و گفتن ارور دیسک کارپت میده
    در صورتیکه با تمامی نرم افزارهای چک کننده دیسک تست کردم هارد سالم سالمه و هیچ مشکلی نداره ولی یه موضوعی که من ازش سر در نیاوردم اینه که
    گوشه بالا ال سی دی نوشته HP Pavilion DV6000 ولی با F1 که از سیستمش اینفو میگیرم توی بایوس میزنه
    HP Pavilion DV6700 و جالبه که توی بایوس هیچ تنظیماتی رو باز نگذاشته فقط 2 تا گزینه برای تست هارد و تسیت رم گذاشته که با اونا هم که تست کردم میگه هارد و رم هر دو در صحت و سلامت بسر میبرن .

خیلی عجیبه سرچی که توی نت زدم توی یکی از این فروم های خودمون اگه اشتباه نکنم CentralClubs بود
    یکی گفته بود برخی مدل های اچ پی بصورت فیزیکی روی هارد کاری انجام دادن که نشه روش اکس پی نصب کرد
    حالا تعبیر ایشون این بود که میگفت هاردش ویستا هارد هست که منم این گفته رو خیلی قبول ندارم

خلاصه موندیم که با این لپ تاپه چیکار کنیــم ؟؟؟؟؟؟؟

از دوستان اگه کسی با این مورد برخورد کرده ممنون میشم اطلاعاتش رو در اختیار ما قرار بده ؟

تشکـــــــــــــــــر

داره خودمونی میشه Amir312's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام
    با این که زیاد توی لپ تاپ ها تخصص ندارم ولی در مورد هارد فکر میکنم وقتی با نرم افزار هارد را تکه کرده اید هارد دچار ایراد شده است برای این منظور سعی کنید با یک نوع از ویندوز و یا لینوکس های پرتابل سیستم را بوت کنید و ببینید که آیا این مشکل در این نوع از نرم افزار هم بروز میکنه یا نه ، در صورتی که مشکلی نبود و این نوع نرم افزار ها ( مخصوصا نسخه های لینوکس ) هارد شما را شناخت ، میتونید درایو را یک بار فرمت کنید ( درون ویندوز و یا لینوکس همراه ) تا فرمت از نوع پایه انجام بگیره و احتمالا مشکل حل بشه .
    در مورد دیگه امکان داره بوت سکتور به صورتی باشه که ویندوز ایکس پی نمیتونه روی اون بنویسه ، مثلا حفاظت شده باشه و . . . در این صورت شما باید کل هارد را بعد از گرفتن بک اپ Fdisk کنید و بعد به صورت عادی با یک هارد خام هر دو تا ویندوز را نصب کنید ، در این صورت البته دیگه نسخه اصلی ویستا را ندارید که البته به نظر من زیاد هم کاربردی نیست !!!
    امیدوارم مطالبم به درد بخوره .

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

خیر
    منم فکر کردم که شاید از این موضوع باشه که بئ پارتیشن بندی شده ولی وقتی مشتری به حرف اومد و گفت که با همون یه پارتیشن هم نتونسته نصب کنه و همین ایراد رو داده من مطمئن شدم که مشکلی از بایت پارتیشن بندی وجود نداره و با 2 الی 3 تا از نرم افزارهای گردن کلفت پارتیشن بندی از جمله Acronis Disk Director 10 و Paragon Disk manangement 9 و همینطور با فرمت از درون خود ویستا مطمئن هستم که نحوه پارتیشن بندی و هارد هیچ مشکلی نداره و ویستا براحتی و به کرات توسط خود مشتری بروی همین هارد نصب شده و بعد از اعمال تغییر در خود پارتیشن نیز من خودم یبار دیگه ویستا رو نصب کردم بدون هیچ مشکلی

خیلی عجیبه درسته ؟!
    منم جوابی براش پیدا نکـردم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •