تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 28 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 279

نام تاپيک: نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

اگه نباشه جاش خالی می مونه ALI TT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

یه سوال : اگه اصلا هارد رو پارتیشن بندی نکنیم ، یعنی با همون یه دونه درایو خودش کار کنیم ... مشکلی پیش میاد .... یعنی تمام نرم افزارها و بازی ها رو روی همون یه درایو نصب کنیم ....

لپ تاپ کند میشه ؟

درضم ویستا جای Xp رو نمی گیره ؟ میشه از ویستا همون استفاده xp رو برد ؟

الان هم که تمام بازیها ویستا می خوان

داره خودمونی میشه Blacklord's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

بله ... من گفتم روش زیاده ... خودم که اصلا این کارا رو نمیکنم یه سی دی بوت ساختم اتومات این کارا رو میکنه اما این روش آماتوری هست و برای آسنایی و یادگیری بسیار پیشنهاد میشه
    دوست من اين Cd كه ساختي روي همه ي مدلا كار ميده؟؟ اگه ميده يه حال اساسي بده و آپلودش كن كه ما آماتورا گند نزنيم تو سيستممون، خيلي لطف ميكني اگر همچين كاري بكني، دمتم گرم!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

پس از تایید انتخاب هارد و نمایش پیغام زیر، تایپ کنید shrink و enter کنید. در این بخش برنامه به صورت اتوماتیک بخشی از فضای هارد شما را که حدود 50 درصد هست را به صورت پیش فرض انتخاب و جدا میکند و تحت یک پارتیشن جدید شناسایی میکند. بعدا میتوانید با نرم افزارهای مختلف که قبلا توضیح دادیم این فضا را به دلخواه تغییر دهید. پس no problem دوستان!

حال برای خروج کافیست دوبار exit را تایپ و enter کنید تا به صفحه انتخاب پارتیشن اینستالر ویستا باز گردید. روی دکمه Refresh کلیک کنید و منتظر باشید تا صفحه انتخاب پارتیشن آپدیت گردد. در این بخش شما میتوانید پارتیشن اصلی را که پارتیشن Extended از دل آن خارج کردیم مشاهده کنید که البته هنوز خام هست و در مراحل بعدی و حتی هنگام نصب XP میتوانید آن را قسمت کنید. جالب بود نه ؟
    سلام جناب REGISTERED USER عزيز

با تشكر از آموزش بسيار مفيد و آموزنده ای كه لطف كرديد

من ميخوام در كنار Vista ، ويندوز XP رو هم نصب كنم منتهی به قسمت تايپ shrink ميرسم اين پيغام برام مياد :

. there is no volum in focus
    . Select a volume and try again

به نظرتون من چيكار كنم ؟

-------

ويرايش : ‌با عرض معذرت يه سوال ديگه هم داشتم :

هارد نوت بوكم 250 هست (‌كه البته 230 نشون ميده ) يعنی 10 تا برای Recovery و 220 برای درايو C

من اگر XP رو بريزم پارتيشن بندی بايد به چه صورتی باشه ؟

70 تا برای ويستا و 70 تا هم برای XP بايد باشه ؟

ميبخشيد كه سوالاتم آماتوری هست :43:

-----------

به فرموده ، سوال رو در اين تاپيك آوردم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

من لپ تاپمو تازه خریدم و هر ویندوز ویستایی غیر از مال خودشو نصب می کنم یه صفحه آبی (مرگ ویندوز) نشو میده و ری استارت میشه! مشکل چیه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

سلام جناب REGISTERED USER عزيز

با تشكر از آموزش بسيار مفيد و آموزنده ای كه لطف كرديد

من ميخوام در كنار Vista ، ويندوز XP رو هم نصب كنم منتهی به قسمت تايپ shrink ميرسم اين پيغام برام مياد :

. there is no volum in focus
    . Select a volume and try again

به نظرتون من چيكار كنم ؟

-------

ويرايش : ‌با عرض معذرت يه سوال ديگه هم داشتم :

هارد نوت بوكم 250 هست (‌كه البته 230 نشون ميده ) يعنی 10 تا برای Recovery و 220 برای درايو C

من اگر XP رو بريزم پارتيشن بندی بايد به چه صورتی باشه ؟

70 تا برای ويستا و 70 تا هم برای XP بايد باشه ؟

ميبخشيد كه سوالاتم آماتوری هست :43:

-----------

به فرموده ، سوال رو در اين تاپيك آوردم

سلام ؛ خوب :

1- این پیغام از این بوجود اومده که شما نمیتونید پارتیشن بوت یا سیستمی را که بصورت default برای شما تعریف شده، تقسیم بندی کنید . فقط میتوانید پارتیشن های معمولی دیتا رو دستکاری کنید ... شما باید اول دیسک خود را به پارتیشن درجه پایین تر توسعه و بعد shrink کنید نه به طور مستقیم ... این راهنما به درست استفاده کردن شما به پارتیشن بندی کمک میکنه :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پیشنهاد میشه از یک نرم افزاری که به شما جازه این کار روی میده استفاده کنید همانند paragon patrition manager و acronis disk manager و ... در محیط بوت

2- برای ویستا حداقل 40 گیگابایت و برای XP حداقل 20 گیگابایت پیشنهاد میشه

بهرحال دست خودتون هست اما آنقدر باشد که بتوانید در کنار ویستا 10 گیگابایتی حداقل تا 10 گیگ هم نرم افزار جانبی در همان درایور نصب کنید یا آنقدر فضا باید تا هنگام image و کارهایی که به cache درون پارتیشن سیستم نیاز دارند، فضا در اختیار داشته باشید

موفق باشید

6. این کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز frnsh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام
    من یه مشکل بزرگ با لپ تاپم دارم. مارکش HP هست و ویندوز ویستا داره. خیلی بازیها و برنامه ها روش جواب نمیده و منم میخوام XP کنمش.
    از همون اول یه درایو اضافه داشتم که D بود و وقتی میرفتم توش میگفت اینجا مال Recovery هست و پاکش نکن. اما حالا که میخوام ویندوزم رو عوض کنم اصلا نمیشد. C ور میخواستم فرمت کنم میگفت نمیشه. ویندوز Xp Sp2 رو میذاشتم برای نصب که خودشم بعد فرمت کنه اصلا میگفت نصب نمیشه. داداشم میگفت شاید برای اینه که اگه کسی لپتاپ رو دزدید نتونه ویندوز عوض کنه.
    من نمیدونم چیکار کنم دیگه. بعدش اومدم D رو که recovery هست رو فرمت کردم. نمیدونم مشکل پیدا میکنه یا نه و احتمال دادم که بعدش ویندوز نصب بشه.
    حالا تو این هیر و ویر CD رمم قاطی کرده و CD رو نمیخونه.
    داداشم میگه که باید پارتیشن بندیش کنیم از اول که ممکنه این قفل رو بشکنه که ویندوز بتونم نصب کنم. از یه دوستم پرسیدم گفت که با برنامه هایی که فرمت میکنن فرمت کن.
    میشه منو راهنماییم کنید؟
    ممنون

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

داداشم میگفت شاید برای اینه که اگه کسی لپتاپ رو دزدید نتونه ویندوز عوض کنه.
    چه داداش باهوشی دارید

داداشم میگه که باید پارتیشن بندیش کنیم از اول که ممکنه این قفل رو بشکنه که ویندوز بتونم نصب کنم. از یه دوستم پرسیدم گفت که با برنامه هایی که فرمت میکنن فرمت کن.
    میشه منو راهنماییم کنید؟
    برای نصب XP برید اینجا (باید دانگرید کنید):

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و برای پارتیشن بندی برید اینجا :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا تاپیک ها رو هم کامل بخونید و انجام بدید نه اینکه پست خودتون رو اونجا تکرار کنید

9. 2 کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اقای ریجستر عزیز واقآ ممنونم از این تاپیک خیلی به من کمک کرد. یه مشکلی برام پیش امده اگه لطف کنی منو راهنمایی کنی ممنونت میشم. من طبق حرفهای شما تونستم هاردمو پارتیشن بندی کنم و xp رو نصب کنم ولی بد به سرم زد یه پارتیشن جدید دیگه درست کنم تا اصلاعات مهمم رو انجا ذخیره کنم با paragnant هم اینکارو کردم ولی وسط کار دستگام ریستارت شد و بالا نیومد و الان هر دو ویندوزم پریده که خوشبختانه هم درایو back up سرجاش هست و هم سی دی recovery دارم ولی با recovery maneger که برشون میگردونم موقع بالا امدن windows میگه startup مشکل داره از اون روشی که برای اصلاح startup بد از نصب xpتوضیح دادید هم زفتم مشکلم حل نشده میشه دوباره کمک کنید الان کلاً دستگاهم تعطیل شده.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

لپ تاپتون چیه ؟ باید با ریکاوری درست بشه ... دوباره سعی کنید و گزینه restore C را انتخاب کنید چون اطلاعات باید صفر بشه

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

لپ تاپتون چیه ؟ باید با ریکاوری درست بشه ... دوباره سعی کنید و گزینه restore C را انتخاب کنید چون اطلاعات باید صفر بشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •