تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 39 از 63 اولاول ... 2935363738394041424349 ... آخرآخر
نمايش نتايج 381 به 390 از 624

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات اپتيكال درايوها

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

با این حرکت عموما برد و چیپ درایو میسوزه . عموما اینطور درایوها تعویض میشه .

2. این کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Novan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض يه دي وي دي رايتر خوب معرفي كنين!

سلام
    من رابراه هي دي وي دي رايتر مي گيرم با اينكه ازش تعريف مي كنن، سريع يه اشكالي پيدا مي كنه، بيشتر اشكالش هم از درش هستش كه ديگه باز نميشه و بايد با سوزن باز كرد
    يه بار آشناها گفتن suzuki بگير خيلي خوبه بعد از چند ماه خراب شد بدون اينكه استفاده زيادي كنم ازش
    يه بار گفتن از اين بي نام و نشان ها بگير (كه اصلا بسته بندي هم نداره و فقط تو پلاستيك هست) كه خيلي از مارك دار ها بهتره و خيلي ها راضين، باز هم خراب شد
    يه بار گفتن memorex بگير، باز هم خراب شد!
    lite on هم گرفتم و باز هم خراب شد!
    تا حالا lg داشتم به مدت چند ماه كه فعلا مشكلي نداره
    يه دي وي دي رايتر ديگهمي خوام و اون يكي سيستم، چي پيشنهاد ميدين؟

پروفشنال sokote mordab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    همین اطراف

پيش فرض

سلام
    1-علت اینکه اکثر اپتیکال درایوها بعد از یک مدت کار کردن درشون اجیکت نمیشه باید چند بار دکمه را زد؟

2.من یک سی دی رایتر ایسوز دارم همین مشکل بالا را داشت بازش کردم یک قطر روغن ریختم در ارمیچر مال درش حالا راحت درش باز بست میشه ولی وقتی میره داخل بعد از 4 ثانیه دو باره اجیکت میشه علتش چیست؟
    ممنون

داره خودمونی میشه asskicker56's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    1-علت اینکه اکثر اپتیکال درایوها بعد از یک مدت کار کردن درشون اجیکت نمیشه باید چند بار دکمه را زد؟

2.من یک سی دی رایتر ایسوز دارم همین مشکل بالا را داشت بازش کردم یک قطر روغن ریختم در ارمیچر مال درش حالا راحت درش باز بست میشه ولی وقتی میره داخل بعد از 4 ثانیه دو باره اجیکت میشه علتش چیست؟
    ممنون
    ج1_یا موتورش ضعیف میشه یا تسمش شل میشه
    ج2_نمیدونم

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض خرابی هارد !

یه رایتر ال جی دارم الآن یا رایت نیمیکنه یا اگر هم دیگه همه شرایطی جور باشه دومین بار که بخوای رایت کنی حتما باید ریست کنی !

این ارزش تعمیر و هزینه داره! (گارانتیش تموم شده)؟
    Last edited by mostafaeshghi; 14-03-2010 at 18:38.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض در دي وي دي رايتر

سلام در دي وي دي رايتر من از جاش در اومده اما چيزيش نشكسته ولي داخل هم نميره، بازش كردم در گير كرده نميره سر جاش لطفن راهنمايي كنيد.با تشكر.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mahziar-7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    فعلا خانه به دوشم...

پيش فرض

سلام
    من یه بازی خریدم که dvd دومش مشکل نداره ولی اولیش رو دی وی دی رایتر نمی خونه. dvd بازی رو روی یه سیستم دیگه امتحان کردم، خوند.مدل رایتر: Asus-1814BL 18x18
    مشکل از چیه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه xqg50's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    dvd رایتر من پایونیره و رو ویندوز 7 از حدود یه ماه پیش کار می کرد که الان دیگه ویندوز اونو نمیشناسه وقتی تو device manager میرم یه علامت تعجب جلوی اسمش گذاشته وقتی هم میزنم دوباره بشناسدش ارور میده که درایورش پیدا نشد.

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

سلام در دي وي دي رايتر من از جاش در اومده اما چيزيش نشكسته ولي داخل هم نميره، بازش كردم در گير كرده نميره سر جاش لطفن راهنمايي كنيد.با تشكر.
    خیلی توضیحش اینطوری سخته. ولی در کل دوطرف در رایتر خار داره که باید توی حالت مخصوصش نگه داری تا مرحله ی اول وارد شدن در انجام بشه.
    کس موتور در رو در بیار تا راحت تر جا بخوره.
    بعدش یک خار دیگه هم هست که زیر دره (روی رایتر). این خار یه طرفش چرخ دنده داره و با دست حرکت میکنه. شما باید توی حالتی قرارش بدی که با چرخ دنده ی مرتبط با در تماس نداشته باشه.
    ببین زیر در یعنی روی خود در چرخ دنده هست و با یک چرخ دنده ی گرد درگیر میشه. این خاری که میگم باز با این گرده درگیر میشه و تجهیزات میانی رایتر رو میکشه بالا. شما باید مانع درگیر شدن این خار بشی تا در جا بخوره.

رایترها از لحاظ نگهدارنده ی دیسک دو نوع اند. یا اهنربا روی موتور گرداننده قرار داره و یا روی بست متحرک پشتی.
    ببینید به پشت رایتر دقت کنید:

یه دایره ی خاکستری روی رایتر قرار داره که میفته دقیقا پشت مرکز دیسک.
    زمانیکه دیسک رو توی درایو قرار میدین موتور یک طرف دیسک قرار میگیره و دیسک وسط و اون طرفش این بست هستش که یا این بست روش اهنربا داره و موتور اهنیه و دیسک رو وسط محکم نگه میداره و یا موتور اهن ربا داره و بست اهنیه.

اگر موتور اهنربا داره کار سخت میشه و بهترین گزینه میمونه همون تعویض کش و این کارها.
    اما اگر بست اهنربا داره براحتی میشه قدرت این اهنربا رو کم کرد. مثلا بست رو خارج کنید. (کمی فشار بیارین از همون پشت رایتر باز میشه. دورش کمی چسب داره)
    و بعد اهنربا رو از بستش در بیارین و یک لایه چست برق به اهنربا بزنید تا کمتر خاصیت اهنرباییش رو منتقل کنه.
    از حرارت استفاده نکنید چون آهن ربای رایتر در حقیقت یک اهنه که با القا اهنربا شده و با گرما تمام خاصیت اهنرباییش رو از دست میده و دیگه رایتر درست کار نمیکنه.
    کل کار همین بود. فقط باید خاصیت آهن ربایی ضعیف بشه.
    توجه کنید این بست (که اسمش نمیدونم چیه و بهش میگم بست) و موتور یک بالانس خاص دارند که نباید بهم بخوره. یعنی یه چیزی بهش نزنید که دیسک اون تو به جای چرخیدن ام سی و بندری بزنه.

اما اینا چه ربطی داره؟؟؟؟
    ببینید وقتی در رایتر بسته باشه این دو قطعه یعنی موتور و بست با خاصیت اهن ربایی قویشون به هم چسبیدن و موتور اجکت که ضعیف شده قادر به باز کردن این در نیست چون موتور برای باز شدن در باید به پایین بره و وقتی به بست چسبیده در باز نمیشه.
    برای همینه که وقتی دیسک داخل رایتر باشه درش براحتی باز میشه. چون دیسک بین موتور و بست هستش و خاصیت آهنربایی رو کم کرده.

11. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Abolfazl_2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Recovery Partition

پيش فرض

سلام
    راهی هست که بشه dvdرایتر لپ تاپ رو تست کنیم ببینیم آیا دست دوم (قدیمی) هست یا نه ؟
    مثلا نرم افزاری که به کمک اون بتونیم سرعتشو مقایسه کنیم یا هر راه دیگه ای .
    مارک دی وی دی رایتر من Taiyo Yuden هستش ، نمیدونم خوبه یا بده چون تا حالا اسمشو نشنیده بودم.
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •