تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 59 از 79 اولاول ... 94955565758596061626369 ... آخرآخر
نمايش نتايج 581 به 590 از 782

نام تاپيک: سوالات زبان ویندوزی Visual Studio را اینجا مطرح کنید!(#VB,C++.Net,C) + (دانلود پروژه ها)

اگه نباشه جاش خالی می مونه alishahvali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    پشت کوه

پيش فرض

سلام دوستان
    من توی C# می خوام یه شرط بذارم که مقدار دو تا TextBox را با مقدار دو تا فیلد یه جدول (SQL) مقایسه کنه و در صورت صحیح بودن هر دو یه پیغام بده
    ممنون میشم اگه بگید چکار کنم

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من توی C# می خوام یه شرط بذارم که مقدار دو تا TextBox را با مقدار دو تا فیلد یه جدول (SQL) مقایسه کنه و در صورت صحیح بودن هر دو یه پیغام بده
    ممنون میشم اگه بگید چکار کنم
    سلامسوالتون واضح نیست. آیا میخواهید مقدار تکست باکس ها با کلیه رکوردها مقایسه بشه یا فقط یک رکورد خاص؟
    بهرحال میتونید یک sp بنویسید که دو تا پارامتر میگیره و سعی میکنه مشابه اونها رو تو دو تا فیلد مورد نظر شما پیدا کنه ( like ) و برش گردونه.
    بعدا چک کنید که اگر DataSet برگشت داده شده رکوردی داشت پس حتما مشابه داشته ولی اگر نداشت رکوردی نداشته.

3. این کاربر از اسطقس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    پشت کوه

پيش فرض

سلامسوالتون واضح نیست. آیا میخواهید مقدار تکست باکس ها با کلیه رکوردها مقایسه بشه یا فقط یک رکورد خاص؟
    بهرحال میتونید یک sp بنویسید که دو تا پارامتر میگیره و سعی میکنه مشابه اونها رو تو دو تا فیلد مورد نظر شما پیدا کنه ( like ) و برش گردونه.
    بعدا چک کنید که اگر DataSet برگشت داده شده رکوردی داشت پس حتما مشابه داشته ولی اگر نداشت رکوردی نداشته.
    ممنون از جوابتون ولی من که نفهمیدم چی شد
    من می خوام یه تکس باکس را با یه رکورد و یه تکس باکس دیگه را با یه رکورد دیگه از یه جدول مقایسه کنم
    برای چک کردن یوزر و پس ورد
    اگه یکم ساده تر توضیح بدین ممنون میشم

کـاربـر بـاسـابـقـه szh_1367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

من می خوام یه تکس باکس را با یه رکورد و یه تکس باکس دیگه را با یه رکورد دیگه از یه جدول مقایسه کنم
    در کدام بخش مشکل دارید
    ارتباط با sql
    واکشی اطلاعات از sql
    نحوه به کار گیری شرط
    و . . . .

6. این کاربر از szh_1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    پشت کوه

پيش فرض

در کدام بخش مشکل دارید
    ارتباط با sql
    واکشی اطلاعات از sql
    نحوه به کار گیری شرط
    و . . . .
    نحوه به کارگیری شرط

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

راه و روش زیاد وجود داره بستگی داره شما کدوم رو انتخاب کنی من سه روش خیلی ساده رو در زیر قرار میدهم

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. این کاربر از szh_1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من نمیدونم شما کجاش رو متوجه نشدید ولی مجددا توضیح میدم
    شما وقتی میخواهید ببینید یوزر نیم و پسوورد طرف درسته یا نه پس بیش از یک رکورد دارید که مقادیر تکست باکس باید با اون مقایسه بشه. پس جوابی که این دوستمون دادن کلا غلطه
    شما اگر با stroed procedure ها آشنا باشید و نوشتن اونها رو بلد باشید با یه sp ساده میتونید مشکلتون را حل کنید
    شما باید یک sp ایجاد کنید و کوئری ای مانند این توش بنویسید:
    select * from table where username = @username and Password = @password
    بعد از این با فرض اینکه شما از ado.net استفاده میکنید یک دیتا ست خواهید داشت که یا دارای یک تیبل همراه با یک رکورد است یا اینکه اصولا نال است
    اگر نال بود که چنین کاربری وجود نداره. و اگر نال نبود وجود داره.
    البته در اینجا به کاربر مشخص نمیکنه که یوزر نیمش مشکل داره یا پسووردش. اگر بخواهی این مساله رو هم مشخص کنی باید دو تا sp بنویسی که یکیش مساله یوزر را چک کنه و اگر یوزر درست بود sp دوم فراخوانی بشه و پسوورد هم چک میشه و هر مرحله که دیتا سن نال بود اون قسمت خطاست.
    اگر با این توضیحات هنوزهم نمیدونید باید چکار کنید باید عرض کنم خدمتتون که یه مقدار پایتون ضعیفه و نیاز دارید بیشتر کار کنید.
    موفق باشید
    Last edited by اسطقس; 17-12-2012 at 16:23.

11. این کاربر از اسطقس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام
    من نمیدونم شما کجاش رو متوجه نشدید ولی مجددا توضیح میدم
    شما وقتی میخواهید ببینید یوزر نیم و پسوورد طرف درسته یا نه پس بیش از یک رکورد دارید که مقادیر تکست باکس باید با اون مقایسه بشه. پس جوابی که این دوستمون دادن کلا غلطه ( و البته اولین بار هم نیست که ایشون اشتباه راهنمایی میکنن )
    شما اگر با stroed procedure ها آشنا باشید و نوشتن اونها رو بلد باشید با یه sp ساده میتونید مشکلتون را حل کنید
    شما باید یک sp ایجاد کنید و کوئری ای مانند این توش بنویسید:
    select * from table where username = @username and Password = @password
    بعد از این با فرض اینکه شما از ado.net استفاده میکنید یک دیتا ست خواهید داشت که یا دارای یک تیبل همراه با یک رکورد است یا اینکه اصولا نال است
    اگر نال بود که چنین کاربری وجود نداره. و اگر نال نبود وجود داره.
    البته در اینجا به کاربر مشخص نمیکنه که یوزر نیمش مشکل داره یا پسووردش. اگر بخواهی این مساله رو هم مشخص کنی باید دو تا sp بنویسی که یکیش مساله یوزر را چک کنه و اگر یوزر درست بود sp دوم فراخوانی بشه و پسوورد هم چک میشه و هر مرحله که دیتا سن نال بود اون قسمت خطاست.
    اگر با این توضیحات هنوزهم نمیدونید باید چکار کنید باید عرض کنم خدمتتون که یه مقدار پایتون ضعیفه و نیاز دارید بیشتر کار کنید.
    موفق باشید
    ایشون فرمودند که مقدار دو تکست باکس رو میخواهند با دو فیلد مقایسه کنند و ارتباط با اس کیو ال رو هم برقرار کرده و اطلاعات مورد نیاز رو واکشی کرده اند به این معنی که میتواند تمام اطلاعات از دیتابیس واکشی شده باشد یا اون فیلد مورد نظر یا مقدار null

پس با این تفاسیر ، برنامه ارتباطی با اس کیو ال نخواهد داشت چون واکشی اطلاعات انجام شده

حال اگر تمام اطلاعات رو از دیتابیس خوانده باشند (که به نظر من کار درستی نیست) باید در زبان برنامه نویسی اطلاعات رو چک کنند که ایا داده واکشی شده با اطلاعات دریافتی از کابر یکی است یا خیر

و اگر اطلاعات به صورت تک فیلد برگشت داده شده باشد با یک شرط ساده و پیغامی مناسب اون رو به اطلاع کاربر خواهیم رساند

و اما اگر بخواهیم اطلاعات رو در دیتابیس بررسی کنیم (فارق از مسئله اس کیو ال اینجکشن و باتل نک های کمتر و . . . ) حرف شما درسته

13. این کاربر از szh_1367 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ایشون فرمودند که مقدار دو تکست باکس رو میخواهند با دو فیلد مقایسه کنند و ارتباط با اس کیو ال رو هم برقرار کرده و اطلاعات مورد نیاز رو واکشی کرده اند به این معنی که میتواند تمام اطلاعات از دیتابیس واکشی شده باشد یا اون فیلد مورد نظر یا مقدار null

پس با این تفاسیر ، برنامه ارتباطی با اس کیو ال نخواهد داشت چون واکشی اطلاعات انجام شده

حال اگر تمام اطلاعات رو از دیتابیس خوانده باشند (که به نظر من کار درستی نیست) باید در زبان برنامه نویسی اطلاعات رو چک کنند که ایا داده واکشی شده با اطلاعات دریافتی از کابر یکی است یا خیر

و اگر اطلاعات به صورت تک فیلد برگشت داده شده باشد با یک شرط ساده و پیغامی مناسب اون رو به اطلاع کاربر خواهیم رساند

و اما اگر بخواهیم اطلاعات رو در دیتابیس بررسی کنیم (فارق از مسئله اس کیو ال اینجکشن و باتل نک های کمتر و . . . ) حرف شما درسته
    با سلام
    در سیستمی که بحث یوزر نیم و پسوورد و نه فقط پسوورد مطرحه پس قطعا بیش از یک کاربر داریم. وگرنه یوزر نیم معنا پیدا نمیکنه.
    پس ما در دیتا بیسمون دو تا فیلد داریم که یکی متعلق به یوزرها و یکی متعلق به پسوورد هاست.
    کاربری اجازه ورود به سیستم را دارد که یوزر نیم و پسووردش دقیقا مطابق با یک رکورد باشد ( دقت کنید باید بگونه ای عمل کرد که فرضا اگر یوزر نیم وارد شده مطابق با نفر الف و پسوورد مطابق با نفر ب باشد سیستم اجازه ورود دهد )
    بهترین روش برای اینکار این است که تمامی چک های لازم در خود دیتا بیس صورت بپذیره و نه اینکه کل اطلاعات واکشی شود. البته مطمئنا کسیکه این سوال ساده را مطرح میکند با کلمه واکشی آشنا نیست و بهتر است بگیم فراخوانی.
    خود sql server این امکانات رو به ما میده که از طریق T-SQL برنامه نویسی شود. به اینگونه که با یک کوئری ساده از تیبل مورد نظرمون بخواهیم که اگر در رکوردی مقادیری دقیقا مساوی مقادیر ورودی کاربر دارد بفرض شماره آی دی آن را بدهد تا سایر تنظیمات و اطلاعات لازم مربوط به این یوزر از از این تیل و سایر تیبل ها خوانده شود. مثلا میتوان نوشت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما چرا پاسخ شما صحیح نیست.
    شما بگونه ای پاسخ دادید که انگار ما دو تا متغیر را میخواهیم با دو تا متغیر دیگه مقایسه کنیم در حالیکه اصلا اینگونه نیست. تیبل ما حداقل دو تا یوزر و دو تا پسوورد داره که مقادیر ورودی کاربر باید با هر رکورد بطور جداگانه چک شود. ضمنا اینکه اصلا عاقلانه نیست که این مقایسه در خود فرم یا کلاس های برنامه انجام شود بلکه بهتر است در سمت دیتا بیس اینکار صورت بگیره.
    شما بگونه ای این چهار حالت رو نوشتید که انگار واقعا چهارتا جواب مختلف است د حالیکه همه اونها یکی بود. ضمنا شما راحت ترین قسمت جواب رو نوشتید. بنظر شما کسیکه نمیتونه یک شرط ساده رو چک کنه اصلا میتونی بقول شما اطلاعات را از دیتا بیس واکشی کنه؟ اصلا مگه میشه کسی شرط نوشتن بلد نباشه ولی بتونه بین برنامش و دیتا بیس ارتباط برقرار کنه؟
    بهمین خاطر هم بود که من همون اول عرض کردم که سوالشون شفاف نیست. چون بنظر من بعیده کسی بتونه با ado.net یاهر روش دیگه ای با دیتا بیس ارتباط برقرار کنه ولی ندونه که چطور بحثساده ی یوزر نیم و پسوورد را حل کنه
    در پایان از سعه صدری که در بحث علمی دارید تشکر میکنم. وقتی شما کسی رو از نظر علمیتخطئه میکنید اصولا هیچ بحث شخصیتی ای پیش نیومده. من حرف شما رو کمپلت اشتباه میدونم ولی ازنظر شخصیتی کاملا قابل احترام میدونمتون. چرا که شاید فقط من و شما باشیم که هنوز گاها به سوالات در حد علممون پاسخ میدیدم و دیگران ظاهرا بیخیال قسمت برنامه نویسی شدن :-(
    Last edited by اسطقس; 17-12-2012 at 16:46.

15. 2 کاربر از اسطقس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

ماتریس (ارای دو بعدی ) بصورت پویا چگونه در c#تعریف میشود؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •