تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 389 از 903 اولاول ... 289339379385386387388389390391392393399439489889 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,881 به 3,890 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

مرسی واقعا مرسی توضیحاتتون بارها خوندم مرسی از این اطلاعات

محمد بزرگوار توضیحاتی که شما فرمودین به نوعی حالت جنرال داشت و کمکم کرد که دید بازتری نسبت به قطعات ماشینم پیدا کنم همه رو با دقت بیشتر تست کنم

تست استپر رو انجام دادم و فایده ی نداشت
    در مورد دل زدن منظورم همون دک زدن یا لگد زدن یا تکون های ریزی که تو دنده 2 بیشتر میشه احساس کرد نمی دونم چه جوری بگم مثلا اگر این خط رو نمودار کارکرد ماشین بدونیم به این صورت میشه

----------- ------- - - ------------ ------ ----- -- ------- ------- --------------------------------------------------------------

اون فاصله ها همون دل زدن میشه
    شما فرمودید بنزین س می زنید اما حالا اونو عوض کنید معمولی بزنید شاید بهتر شه
    دوگانه سوز که نیس؟

2. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام.
    سرویس اولیه پراید 1000کیلومتر درسته؟
    میگن روغن موتورو رایگان عوض میکنه ولی روغن آشغال میریزن خودت روغن عوض کنی بهتره آره؟
    موقع دنده عوض کردن حس میکنم دنده تو یه جای خشک حرکت میکنه این طبیعی یانه باید چیزیشو عوض کرد.
    دیگه چه چیزهاییشو چک میکنن من خودم بیشتر بخاطر مصرف سوختم میخوام برم پدرمو درآورده صدی 13تا
    میخوره اگه طبق گفته بچه تا آبندی کامل خودرو طبیعی که ورشکستم میکنه .
    سرویس ائلیه بین 1500 تا 2000
    روغن اخرین چیزی که دیدم بهران سایپا بود که روغن خوبیه درکل برا پراید همون بهران تکتاز رو پیشنهاد میدم
    اگه میتونید روعن و واسکازین رو بگیرید از نمایندگی که هم مطمئن شید حتما تعویض میشه و اینکه حتما همون موقع عوض کنید
    احتمالا یه اچار کشی میکنند

اگه نباشه جاش خالی می مونه poyyesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام چند روز پیش تو سرمای منفی 8 بود تقریبا چند جا کار داشتم یه نیم ساعت رانندگی و یه 40 مین پارک بود به همین ترتیب یه سه باری دفعه اخر ماشینو خاموش کردم رفتم تو مدرسه کلا 15 دقیقه برگشتم استارت زدم روشن نشد و تقریبا 10 بار استارت زدم یه زنگ زدم یادم رفت استارت بزنم بعد تلفن استارت زدم فوری روشن شد ( یه بار دیگه هم تو تابستون امسال اونم دما تقریبا 35 درجه میشد یه 10مین رانندگی کردیم بعد پارکش کردیم تا 2 ساعت ماشین زیر افتاب بود اومدیم استارت زدیم دوباره روشن نشد ولی تو 4 امین بار روشن شد ) مشکل میتونه از چی باشه

405 مدل اخر 91 4000 تا کارکرد نه موتور نه روغن نه اب رادیات نه ..... اصلا دست نخورده و ماشین هم هیچ مشکلی نداره باتری هم اصلی خودشه از اوننا که باید اب اسید بهش ازافه کرد

ممنون عزیزان لطفا کامل توضیح بدین

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام چند روز پیش تو سرمای منفی 8 بود تقریبا چند جا کار داشتم یه نیم ساعت رانندگی و یه 40 مین پارک بود به همین ترتیب یه سه باری دفعه اخر ماشینو خاموش کردم رفتم تو مدرسه کلا 15 دقیقه برگشتم استارت زدم روشن نشد و تقریبا 10 بار استارت زدم یه زنگ زدم یادم رفت استارت بزنم بعد تلفن استارت زدم فوری روشن شد ( یه بار دیگه هم تو تابستون امسال اونم دما تقریبا 35 درجه میشد یه 10مین رانندگی کردیم بعد پارکش کردیم تا 2 ساعت ماشین زیر افتاب بود اومدیم استارت زدیم دوباره روشن نشد ولی تو 4 امین بار روشن شد ) مشکل میتونه از چی باشه

405 مدل اخر 91 4000 تا کارکرد نه موتور نه روغن نه اب رادیات نه ..... اصلا دست نخورده و ماشین هم هیچ مشکلی نداره باتری هم اصلی خودشه از اوننا که باید اب اسید بهش ازافه کرد

ممنون عزیزان لطفا کامل توضیح بدین
    عزیز این مشکل برای ماشین من هم پیش اومد...

آخرش فهمیدیم که استارت گیرپاژ کرده و همچنین یه ذره هم گریس نداره! ...سرویس شد و درست شد.

به نظر من بده استارت رو باز کنن و بررسی کنن.

آب باتری رو هم چک کن!
    Last edited by Ali_softcenter; 19-12-2013 at 23:24.

اگه نباشه جاش خالی می مونه poyyesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

عزیز این مشکل برای ماشین من هم پیش اومد...

آخرش فهمیدیم که استارت گیرپاژ کرده و همچنین یه ذره هم گریس نداره! ...سرویس شد و درست شد.

به نظر من بده استارت رو باز کنن و بررسی کنن.

آب باتری رو هم چک کن!
    ممنونم ولی فقط دوبار برام پیش اومده تا حالا تو این 4000 تا کارکرد فک نکنم مال گریپاژ استارت باشه یه وقتایی بوده ماشین یه ماه روشن نشده تو هوای 2 زیر سفر فورا چک استارت روشن شده من خودم احتمال باتری رو میدم یا دینام یا در اخر همون استارت

اون اب باتری که گفتین وقتی سر پوشای + مانندشو باز کردم یه سری میله اهنی نازک شکل ال هست که میگن نشانگر سصط اب باتریه حالا اب باتری ماشین یک یا دوسانت پایین اون میله هه ست یه سری میگن عادیه یه سری میگن باید دقیقا رو اون میله باشه یه سری هم میگن باید اب باتری پر پر باشه

دوستای دیگه هم لطفا کمک کنن

داره خودمونی میشه ABAYAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید تعمیر خودرو
    یه پرایدنیمه انژکتوری مدل 83clcدارم
    مشکل اینجاست که تو این فصول سرد هنگام روشن شدن ساسات نمیکنه
    اب رادیاتور رو عوض کردم شیلنگ های ورودی ساسات رو هم هواگیری کردم پایه ساسات در هنگام گرم شدن ماشین پایین میاد ولی در جا بالا نمیره تا دو باره برگرده پایین
    حدود سه ساله که دارمش ساسات قبلا کار می کرد و لی الان نه
    ضمنا چون واشر پایین کاربراتور سوخته بود و نشتی داشت عوض کردم و هنگام باز کردن کاربراتور متوجه شدم که قبلا یه تعمیر کار ورودی هوا از طریق موتور پله ای مدار clcرو با یه ساچمه بزرگ داخل شیلنگ بکلی بسته تا هوا از این طریق وارد نشه البته ظاهر موتور پله ای نشان میده که خرابه و هیج جا گیرم نیومده
    ضمنا پیچ مصرف پشت کاربرات رو هم باز و یا کاملا بسته ام که تاثیری روی ساسات نداشت هنگام روشن کردن ابتدا در جا نرم و خوبه بااینکه ساسات نمیکنه بعد تقریبا 1دقیقه کار کرد حالا موتور شروع میکنه به ریپ زدن تا زمانی که گرم بشه و عادی میشه
    ممنونم abayan

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.
    معمولا ساسات به ندرت خراب میشه.احتمالا اهرمهای روی کاربراتور از حالت فابریک خارج شده.تمام شیلنگهای خلا کاربراتور رو از نظر اتصال در جای صحیح بررسی کن.ته ساسات اتومات یک پیچ هست که با مهره ولاک قفل شده ببین از حالت استاندارد خارج نشده باشه.شما فرمودید که شیلنگها رو هواگیری کردید مطمئن هستید که اب براحتی و با فشار در قسمت ساسات در گردش هست؟.اگه امکانش هست رابط الومینیومی بین کاربراتور و مانیفولد هوارو حذف کن.در ضمن یک منبع خلا روی دلکو هستش که 2تا شیلنگ داره باید 2تا ورودی به هم راه نداشته باشند.(برای اوانس استفاده میشه).ژیگلور دور ارام و سوزن برقی رو هم بررس کن(البته این اخری به احتمال ضعیف تاثیر داشته باشند.)

9. این کاربر از محمد داود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز saman3230's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

شما فرمودید بنزین س می زنید اما حالا اونو عوض کنید معمولی بزنید شاید بهتر شه
    دوگانه سوز که نیس؟
    سلام کسری جان و ممنون از پاسخت

بله من همیشه س میزنم، یعنی شما حدس می زنید که ایراد از بنزین باشه ؟

نظرتون راجع به ریختن مکمل چیه آیا توصیه می کنید ؟

نه دوگانه نیست
    Last edited by saman3230; 21-12-2013 at 12:58.

داره خودمونی میشه ABAYAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام.
    معمولا ساسات به ندرت خراب میشه.احتمالا اهرمهای روی کاربراتور از حالت فابریک خارج شده.تمام شیلنگهای خلا کاربراتور رو از نظر اتصال در جای صحیح بررسی کن.ته ساسات اتومات یک پیچ هست که با مهره ولاک قفل شده ببین از حالت استاندارد خارج نشده باشه.شما فرمودید که شیلنگها رو هواگیری کردید مطمئن هستید که اب براحتی و با فشار در قسمت ساسات در گردش هست؟.اگه امکانش هست رابط الومینیومی بین کاربراتور و مانیفولد هوارو حذف کن.در ضمن یک منبع خلا روی دلکو هستش که 2تا شیلنگ داره باید 2تا ورودی به هم راه نداشته باشند.(برای اوانس استفاده میشه).ژیگلور دور ارام و سوزن برقی رو هم بررس کن(البته این اخری به احتمال ضعیف تاثیر داشته باشند.)
    سلام مممنون از راهنمایی تون
    جهت خارج کردن سیستم clc باید فیوز ورودی برق باکس clc رو قطع کنم و ورودی هوا از طریق موتور پله ای رو مسدود کنم؟
    ضمنا برق شیر های هوا که در چپ و راست زیر کاپوت هستند هم از همین باکس clc فر مان می گیرند با اونها چه کنم مسیر های ورودی و خروجی هوا از این شیر ها باید تغییر کنند؟
    ضمنامتوجه شدم از کنار پمپ کولر که با تسمه به پولی موتور متصل شده یه سیم مشکی رنگ خارج شده که اگه سوکت اون وصل باشه دوسر شیر برقی سمت چب اتصال کوتاه میشه!! طبیعیه؟؟ در حالت روشن هم دو سر این شیر اتصال کوتاهه و وقتی سوکت کولر رو قطع کنم رفع میشه اما ولتاژی نداره!! چه موتور سرد باشه چه گرم
    ممنونabayan

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.اون 2تا شیر برقی مربوط به روشن کردن کولر و چراغها میباشه.یعنی وقتی که فشار روی میل لنگ(کولر روشن یا جراغهای جلو روشن)وماشین در حالت درجا میباشد منبع خلاء روی کاربراتور تحریک شده تا اهرم گاز کمی بچرخد و ماشین خاموش نشه.لازم نیست فیوز رو قطع کنید فقط سوکت اصلی clc رو جدا کنید(اگه کولر جواب نداد سوکت وصل باشه).من خودم پی کی clc داشتم بیچاره شدم.اخرش بردم پیش یک تنظیم کاربراتور تمام clc رو باز کرد.حتی رابط زیر کاربراتور رو هم جدا کرد.وکیوم روی کاربراتور و دلکو رو هم عوض کرد (ابته خراب بودن)ماشین از لحاظ شتاب و ... کلی تغییر کرد.تا جایی که من یادم مونده شیر برقی چراغهای جلو رو بیخیال شدیم.برای تست شیر برقی باید یک سوکت رو با بدنه ولتاژ بگیری موقع روشن کردن کولر باید 12 باشه یا دو سر شیر به هم راه بده و موقع خاموش کردن کولر بسته باشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •