تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: دلیل روشن شدن فن موتور در هوای سرد و سرازیری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض دلیل روشن شدن فن موتور در هوای سرد و سرازیری

پژو آردی دارم و ایرادی دارد که نمیدانم اشکال از رانندگی من است یا اشکال ماشین ، و آن اینکه وقتی در سراشیبی که نیاز به گاز دادن نیست و خصوصا در هوای سرد اگر با دنده بالا حرکت کنم یا ماشین را خلاص کنم (چند بار برای امتحان این اشکال، در سراشیبی کلاچ را نگه داشتم) درجه آمپر کم کم پائین می آید و وقتی نزدیک صفر میرسد فن ماشین روشن میشود و آمپر را به صفر میرساند و فن دائم روشن میماند تا چراغ استوپ ماشین روشن میشود و فن حتی اگر ماشین را خاموش هم کنم فن روشن میماند تا وقتی سرباتری را جدا کنم . لطفا راهنمایی بفرمائید اشکال از چیست؟

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست گرامی منظورتان از صفر چست؟
    اگر به پایین ترین درجه مثل وقتی ماشین خاموشه می رسه یعنب یک ایراد به احتمال زیاد در اتصالی یکی از سیم ها یا سنسور ها دارید
    آیا فقط در زمانی کهدر سرازیری هستید و فقط در زمانی که کلاچ می گیرید این اتفاق میوفته؟
    در بقیه حالت ها درسته؟
    اگر سیم سوکت ها ی سنسور ها جدا یا کنده و یا اتصالی داشته باشه ممکنه با شیب به پایین و کلاچ به بدنه ماشین بخورهو اتصالی کنه یا رله رو فعال کنه باید دقیق سیستم برقی رو چک کنید و از سالم بودن ترموستاتو تسمه واتر پمپ هم مطمئن شید

3. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

سلام
    فقط در سرازیری با دنده بالا یعنی وقتی موتور سرد میشود درجه آمپر تا جائی پائین می آید که انگار ماشین خاموش است در این زمان فن دوم روشن و چند لحظه بعد چراغ استوپ روشن میشود
    در سایر مسیرهای صاف یا سربالایی یا استفاده از دنده سنگین در سرازیری هیچ اشکالی رخ نمیدهد

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

این اشکال به احتمال خیلی زیاد در شل بود خرابی و یاا اتصالی فیش سنسور یا خود سنسور هست
    در صورتی که قطع بشه این اشکال بصورت ایرر در ای سی یو ثبت می شه و فکر می کنه مشکلی داره واونوقته که فن رو روشن می کنه و اخطار می ده
    سنسور های دما رو چک و فیش ها و سیم هاشون رو بررسی کنیدقبل از عوض کردن یا باز کردن سنسور

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردند
    اشکال را پیدا کردم
    کمی روغن موتور که از اطراف موتور نشتی دارد داخل فیش مربوط به سنسور آب رفته و با اشکال در اتصال فیش به سنسور آب باعث این اشکال میشد

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چه خوب که نذاشتید خرج براتون تراشیده بشه و با دقت مشکل رو پیددا کردید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2024

پيش فرض

سلام پراید۸۶ دارم صبح با روشن شدن ماشین فن روشن میشود علت چیه،همه چی برسب کردم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •