تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 299 از 903 اولاول ... 199249289295296297298299300301302303309349399799 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,981 به 2,990 از 9022

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

اقا تو ماشین بوی بنزین میاد . بوگیر ماشین را هم عوض کردم ولی بازم میاد . ماشینم پراید انژکتوری
    ضمن تایید گفته های دوست عزیز اضافه می کنم زمان سوخت گیری دقت کنید بیش از ضرفیت باک (ظرفیت اعلام شده از سوی سازنده خودرو ) اضافه سوخت گیری انجام ندین چون حبابگیر پراید به شدت به سوخت اضافی درون باک حساسیت نشون میده و باعث آسیب میشه و تا تعویض نشه زمان حرکت خودرو به شدت درون خودرو بوی بنزین حس خواهد شد

2. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Ostad sepehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام من یک 405 سال 82 دارم هر وقط مهکم میزنم رو گاز ماشین لگد میزنه بعد تازگی ها دنده وقطی خلاس هست دنده رو به جپ و راست میبرم دنده سفت شده کسی میدونه علتش چی؟

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام من یک 405 سال 82 دارم هر وقط مهکم میزنم رو گاز ماشین لگد میزنه بعد تازگی ها دنده وقطی خلاس هست دنده رو به جپ و راست میبرم دنده سفت شده کسی میدونه علتش چی؟
    منظورتون از عبارت "گاز" همون CNG هست؟ یا پدال گاز؟
    در مورد سفت شدن دنده هم بوشهای میل دنده و ماهکها احتمالا عمرشون رو کردن و باید تعویض بشن. اگه از همینها باشه هزینه چندانی نداره.

5. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

ضربه ای که هنگام گاز دادن یا رها کردن در اتاق خودرو احساس میشه اگر کم باشه میشه گفت عادی هست و زیاد جای نگرانی نیست و البته این مهارت راننده هست که با مدیریت پدال گاز این ضربات را کنترل کنه
    اما اگر احساس می کنید شدت ضربه زیاد شده این مورد مربوط میشه صفحه کلاچ و فنرهایی که درون صفحه کلاچ به منظور جذب ضربه تعبیه شدن که یا خاصیت خودشون را از دست دادن یا شکسته و آسیب دیدن
    به هر حال با توجه به مشکل دیگه ای که عنوان کردین توصیه می کنم گیربکس باز بشه و بررسی مجدد بشه و در صورت لزوم صفحه کلاچ مورد بازبینی قرار بگیره
    متاسفانه یکی از عادات بد ما ایرانی ها این هست که روش صحیح استفاده از کلاچ را اصلا بلد نیستیم و به جای آرام گرفتن و رها کردن کلاچ با تمام قوا کلاچ را رها می کنیم که در طول عمر گیربکس و خودرو تاثیر منفی خواهد داشت

موفق باشید

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

سلام دوستان!ماشین من تویوتا کمری 2003 است داستانش از آنجا شروع شد که چند وقت پیش کولر ماشینو زدم هوای گرم میداد تو بعد از چند روزی کولر خود به خود درست شد چند روز بعدش وقتی میخواستم سوار ماشین بشم (بعد از نیم ساعت توقف) ماشین قفل کرده بود ترمز اصلا تکان نمیخورد چراغ چک و روغنش هم روشن بود بعد از یک ربع روشن شد و حدود 3 کیلومتر که رفتم بوی سوختگی اومد و جوش آورد از قسمت مخزن آب ، یکجایی نگه داشتم و خنکش کردم و مخزن آب کاملا خالی شده بود چند بار پرش کردم بعد سرد شدن و پایین آمدن درجه آب راه افتادم و 10 مایلی راه رفتم فرداش هم چیزیش نبود روغن هم چک مردم شیری نشده بود هیچ علایمی از روغن نه در رادیات نه در مخزن دیده شد بعد بردمش پیش یه مکانیک از صبح تا بعد از ظهر آنحا بود و روشن گذاشته بود بعد گفت 3000 دلار خرجش میشه اگه بخوام بازش کنم ببینم چشه و حالت دیگه اینه که سوار شین آبشو چک کنین هر موقع بدتر شد بیارینش، منم مرتب چکش میکنم تقریبا روزی دوبار فقط هر چقدر آب می ریزم داخل مخزن بعد از گرم شدن موتور سر ریز میشه و آب کم میکنه به نظرتون چکار کنم چون من در ایران نیستم و هزینه مکانیکی این جا بالاست به نظرتون دوراسل بریزم تاثیر داره یا نه؟

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام
    اسم منبع مشکلی رنگی که توی کاپوت پراید بالای صافی بنزین و کنار منبع ترمز قرار داره چیه؟
    اگه مشکل پیدا کنه روی کار موتور هم تأثیر داره یا اینکه فقط برای محیط زیسته؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام
    (ماشینمef7 )جدیدا توان موتور خیلی افت کرده مصرف سوخت هم بالا رفته ،26000کارکرده .کسی میتونه کمک کنه؟؟

داره خودمونی میشه jvdyari's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان....یه 405tu5دارم مدل 89اخیرا توی ترافیک چراغ چک آن روشن می شود ودرحالیکه آمپر وسط است حرکت نمی کند....تا اندکی آن را خنک کنم ...دیروز آمپر روی 90بود(دقیقا وسط)که به مقصد رسیدم...10دقیقه ی بعدکه دوباره ماشین را روشن کردم...آمپر اندکی از 90 گذشته بود وچراغ چک روشن شد..با4لیتری روی رادیات آب ریختم تا آمپر پایین آمد..پس از اندکی چراغ چک خاموش شد...می خواهم به مسافرت بروم چه جوری مشکل را حل کنم؟فن مشکلی ندارد....وقتی رادیاتور داغ است می توانم نتیجه بگیرم که ترموستات سالم است؟با تشکر

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان!ماشین من تویوتا کمری 2003 است داستانش از آنجا شروع شد که چند وقت پیش کولر ماشینو زدم هوای گرم میداد تو بعد از چند روزی کولر خود به خود درست شد چند روز بعدش وقتی میخواستم سوار ماشین بشم (بعد از نیم ساعت توقف) ماشین قفل کرده بود ترمز اصلا تکان نمیخورد چراغ چک و روغنش هم روشن بود بعد از یک ربع روشن شد و حدود 3 کیلومتر که رفتم بوی سوختگی اومد و جوش آورد از قسمت مخزن آب ، یکجایی نگه داشتم و خنکش کردم و مخزن آب کاملا خالی شده بود چند بار پرش کردم بعد سرد شدن و پایین آمدن درجه آب راه افتادم و 10 مایلی راه رفتم فرداش هم چیزیش نبود روغن هم چک مردم شیری نشده بود هیچ علایمی از روغن نه در رادیات نه در مخزن دیده شد بعد بردمش پیش یه مکانیک از صبح تا بعد از ظهر آنحا بود و روشن گذاشته بود بعد گفت 3000 دلار خرجش میشه اگه بخوام بازش کنم ببینم چشه و حالت دیگه اینه که سوار شین آبشو چک کنین هر موقع بدتر شد بیارینش، منم مرتب چکش میکنم تقریبا روزی دوبار فقط هر چقدر آب می ریزم داخل مخزن بعد از گرم شدن موتور سر ریز میشه و آب کم میکنه به نظرتون چکار کنم چون من در ایران نیستم و هزینه مکانیکی این جا بالاست به نظرتون دوراسل بریزم تاثیر داره یا نه؟
    گرم كار كردن كولر ماشين دلايل زيادي داره، گاهي راننده بعد از فصل زمستان و استفاده از بخاري ، فراموش ميكنه كه دريچه رو روي وضعيت هواي كولر بگذاره و البته موقعي كه كولر روشن ميشه، كار خودشو ميكنه اما هواي دميده شده از سمت فن داخل اتاق بجاي هدايت شدن به سمت اواپراتور، به سمت رادياتور بخاري رفته و در نهايت هواي گرم به داخل اتاق وارد ميشه.
    ممكنه كسي وضعيت دريچه رو تغيير داده باشه. چك كنين.
    اگر نه احتمال زياد گرم كردن موتور تاثير خودش رو روي كولر گذاشته و باعث كم شدن كارايي كولر شده و در يك دوره زماني ( به دلايلي كه هنوز مشخص نيست) مشكل موقتي رفع شده و كولر خنك كار كرده.
    اما در باره گرم كردن موتور:
    با توضيحاتي كه دادين، به احتمال زياد ترموستات خراب شده و دير باز ميشه( يا اصلا باز نميشه) بايد ترموستات رو باز كرده و تعويض كنين ، چون بعد از 10 سال ( 2003 تا 2013 ) احتمال خراب شدن ترموستات خيلي زياده و حتما بايد بازديد بشه.
    كار چندان مشكلي نيست و كمي فني باشيد ميتونين اين كار رو خودتون انجام بديد.
    احتمالا گرم كردن بيش از حد بر روي سيستمهاي ديگه تاثير منفي گذاشته و ماشين متوقف و قفل شده بوده.
    توي سايت YOU TUBE كليپهاي زيادي در اين مورد ميتونين پيدا كنين. مثل اين:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

13. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    اسم منبع مشکلی رنگی که توی کاپوت پراید بالای صافی بنزین و کنار منبع ترمز قرار داره چیه؟
    اگه مشکل پیدا کنه روی کار موتور هم تأثیر داره یا اینکه فقط برای محیط زیسته؟
    اسم اون كانيستر بنزين هست و بطور كلي براي جذب بخارات بنزين متصاعد شده از باك بنزين و سوزاندن اونها در موتور تعبيه شده.
    نبودنش ميتونه باعث انتشار بوي بنزين در ماشن و همينطور آلودگي هوا بشه، و البته چون از سمت موتور لوله هايي به اون متصل شده و مكش موتور از اون لوله ها انجام ميشه، در صورت نبودن قطعه موتور با لرزش كار كرده، و تنظيمات اون بهم ميخوره
    .

15. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •