تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 903 اولاول 1234561252102502 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 9022

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

نه آب روغن قاطی نکرده،
    هر روز دارم چک میکنم،
    فشار توش بالا میره میزنه شیلنگ میترکونه
    تعمیر کاره گفت واشر سرسیلندر عوض بشه درست میشه
    میخوام بدونم ربطی داره؟
    والا نميدونم شما ماشينت چي هست اگه واشر باشه بايد اين اتفاق بيوفته حالا صبر كن اساتيد بيان

اگه نباشه جاش خالی می مونه Gole_sang's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    by a river

پيش فرض

والا نميدونم شما ماشينت چي هست اگه واشر باشه بايد اين اتفاق بيوفته حالا صبر كن اساتيد بيان
    ماشین اسپرو
    اساتید کی میان؟
    من فردا باید ماشینو ببرم تعمیر. یکی بگه این کار فایده داره یا نه؟
    من تقریبا تمام شلنگها و بست ها رو عوض کردم، البته خودم نمیخواستم ، هر چی به تعمیر کار قبلی توضیح دادم گفت مشکل از شلنگهاست (از فواید مونث بودن!!!! )
    بعد دو روز دو باره مشکل پیدا میکنه
    دیگه خسته شدم انقدر پول خرجش کردم، یکی به دادم برسه

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

ماشین اسپرو
    اساتید کی میان؟
    من فردا باید ماشینو ببرم تعمیر. یکی بگه این کار فایده داره یا نه؟
    من تقریبا تمام شلنگها و بست ها رو عوض کردم، البته خودم نمیخواستم ، هر چی به تعمیر کار قبلی توضیح دادم گفت مشکل از شلنگهاست (از فواید مونث بودن!!!! )
    بعد دو روز دو باره مشکل پیدا میکنه
    دیگه خسته شدم انقدر پول خرجش کردم، یکی به دادم برسه
    دروود

به نظر من اگه شیلنگ میترکونه به واشر سر سیلند ربطی نداره.
    تعویض واشر سر سیلندر واسه خیلی از ماشینا ارزون درمیاد ولی واسه اسپیرو رو نمیدونم. اگه اونم قیمتش زیاد نیست اونم امتحان کن. چون خرجای بعدی ممکنه بیشتر باشه.

اصلا شاید سوراخی هایی که آب ازشون میاد تو رادیات خیلی تنگ شده باشه (جرم و رسوب جمع شده) شاید هم سوراخی که آب میره توی موتور. که در این صورت هم بدبختی هاش خیلی بیشتر از تعوض واشر هست. پس فعلا همون واشر رو عوض کنید، شاید درست شد.

4. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mhaf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

واشر سر سیلندر اسپرو گرون در میاد
    شما مستقیم ببر برای جرم گیری
    البته مطمئن نیستم
    ببینم Mpfi هست دیگه؟
    اگه اینجوریه یه دیاگ بزن ببین چه اروری میده؟

6. 2 کاربر از mhaf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه سباستین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

شما بعد از این که موتور کاملا داغ شد ( 3-2 فن زد), درپوش موتور, همونجایی که ازش روغن می ریزی تو موتور رو بردار و ببین بخار ازش خارج می شه یا نه. اگر به صورت کاملا محسوس بتونی بخار رو ببینی( یه کوچولو ایراد نداره) احتمالا سرسیلندر آب می کشه. برای تایید این قضیه باید لوله های منتهی به سرسیلندر رو باز کنی و توشون رو ببینی. اگه کف روغنی به رنگ شیری توشون باشه که باید سرسیلندر تعویض کنی. راستی ماشینت قبلا جوش آورده؟ اگه موتور جوش آورده باشه یا تو دمای بالا زیاد کار کرده باشه احتمال سوزوندن سر سیلندر زیاده. زیاد نگران نشو. اگه زیاد آب کم نمی کنه با تراشکاری و دو واشره کردن سرسیلندر مشکل حل می شه. من هم همین مشکل رو داشتم که دو واشاره کردم. ولی یادت باشه اگه سرسیلندر رو عوض کردی تا یه مدت دیگه ماشینت شروع می کنه به روغن سوزی. مگر این که به تازگی ریمگ و پیستون تعویض کرده باشی. ماشینت چند تا کار کرده؟

8. 2 کاربر از سباستین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Gole_sang's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    by a river

پيش فرض

واشر سر سیلندر اسپرو گرون در میاد
    شما مستقیم ببر برای جرم گیری
    البته مطمئن نیستم
    ببینم Mpfi هست دیگه؟
    اگه اینجوریه یه دیاگ بزن ببین چه اروری میده؟
    اره، mpfi
    دیاگم لازم داره، چراغ زرذه بعضی وقتا روشنه!
    میشه راهنمایی کنید کجا دیاگ میزنن؟

شما بعد از این که موتور کاملا داغ شد ( 3-2 فن زد), درپوش موتور, همونجایی که ازش روغن می ریزی تو موتور رو بردار و ببین بخار ازش خارج می شه یا نه. اگر به صورت کاملا محسوس بتونی بخار رو ببینی( یه کوچولو ایراد نداره) احتمالا سرسیلندر آب می کشه. برای تایید این قضیه باید لوله های منتهی به سرسیلندر رو باز کنی و توشون رو ببینی. اگه کف روغنی به رنگ شیری توشون باشه که باید سرسیلندر تعویض کنی. راستی ماشینت قبلا جوش آورده؟ اگه موتور جوش آورده باشه یا تو دمای بالا زیاد کار کرده باشه احتمال سوزوندن سر سیلندر زیاده. زیاد نگران نشو. اگه زیاد آب کم نمی کنه با تراشکاری و دو واشره کردن سرسیلندر مشکل حل می شه. من هم همین مشکل رو داشتم که دو واشاره کردم. ولی یادت باشه اگه سرسیلندر رو عوض کردی تا یه مدت دیگه ماشینت شروع می کنه به روغن سوزی. مگر این که به تازگی ریمگ و پیستون تعویض کرده باشی. ماشینت چند تا کار کرده؟

واشرو امروز عوض کردم، ولی سرسیلندرو گفت تراش لازم نداشت،
    یعنی ممکنه به روغن سوزی بیفته؟
    یه بار تصادف کرده بودم، وقتی دادم صافکار، فنو دستکاری کرده بود، هی قطع میشد! وقتی ماشینو گرفتم یه دو سه باری بد جوری جوش آورد، ولی از این موضوع 7-8 ماهی گذشت که این بلا سرش اوومد.
    270 تا کار کرده!
    به نظرتون جرم گیری هم بدمش؟
    Last edited by Gole_sang; 25-09-2008 at 00:43.

10. این کاربر از Gole_sang بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام.
    خوبی عماد جون؟

آخه عماد، آبجیمون میگه شیلنگ میترکونه. اون چیزی که شما میگی مربوط به یه مشکل دیگه فکر کنم باشه (مربوط به قسمت آب کم کردن هم میشه)

یه بار تصادف کرده بودم، وقتی دادم صافکار، فنو دستکاری کرده بود، هی قطع میشد! وقتی ماشینو گرفتم یه دو سه باری بد جوری جوش آورد، ولی از این موضوع 7-8 ماهی گذشت که این بلا سرش اوومد.
    270 تا کار کرده!
    صبر کن. اگه بازم این مشکل تکرار شد اونوقت یه کاری بهش میکنی.

حالا بذار چند روز بگذره بینم خوب شده یا نه.

12. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه سباستین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

شیلنگ می ترکونه؟!!!!!!
    پس کمپرس داخل رادیات خیلی بالاست. احتمال داره به قدری آب رو داغ کنه که تبدیل به بخار با فشار بالا بشه و از بست ها و شیلنگ های ضعیف بزنه بیرون. ولی درصورتی این اتفاق میفته که دمای موتور خیلی خیلی بالا باشه.
    گل سنگ جان, شما خیلی پا به گازی؟ آمپر دمای موتور درست کار می کنه؟ 270 تا هم کم نیست. مصرف داخل شهریت زیاده؟ ترموستات فن رو تا حالا عوض کردی؟ فن ماشینت به موقع روشن می شه؟
    شما یه کار کن, برو پیش یه تعمیرکار مناسب, مطلقا نمایندگی نباشه, از رادیات تا سرسیلندرت رو استپ بای استپ چک کن. اون قضیه جرم گیری رو هم انجام بدی ضرر نمی کنه. حزینه ای هم به اون صورت نداره. دیگه مخم بیشتر از این بهم راه نمیده.
    البته امیدوارم که با سرویس سرسیلندر داستان منتفی شده باشه.
    Last edited by سباستین; 25-09-2008 at 05:27.

14. 4 کاربر از سباستین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MoHaMaD ZaNd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان . آقا ما هم سمند ال ايكس سال داريم . وقتي كه باهاش شتاب خفن ميگيريم يهو يه صداي جيره مانند اما كمي كلفت از كنار لاستيك جلوش مياد ميخواستم بگم چيه !!
    راستي وقتي ميخوام دور بزنم فرمونش صدا پيسه ميده !!

آخر فروم باز mhaf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اره، mpfi
    دیاگم لازم داره، چراغ زرذه بعضی وقتا روشنه!
    میشه راهنمایی کنید کجا دیاگ میزنن؟

270 تا کار کرده!
    راستش من سیستم ECU جنرال موتورز رو نمیدونم چیه
    اگه ساژم یا بوش باشه معمولا همه جا کابلش هست
    اما اگه چیز مخصوصی باشه نمیدونم
    راستی اگه خونت تهرانه یه سر ببر خیابون ولی عصر فکر کنم بالاتر از چهاراه یه نمایندگی کرمان موتور هست
    اونجا ببری بهتره.

17. این کاربر از mhaf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •