تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 891 از 903 اولاول ... 391791841881887888889890891892893894895901 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,901 به 8,910 از 9022

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

درود و عرض ادب

دوستان در پراید 111 همانطور که میدونید در داخل کاپوت یک جعبه فیوز اصلی هست. که 3 تا سیم داخلش هست... سیم وسطی و اصلی قوی تر و دو سیم کناری ضعیف تر گذاشته شده(کارخانه)

بخاطر کارکرد این سیم پوسیده بود و نیاز به تعویض داشت.

برقکار گفت بجای سیم (که کارخانه میزاره) از فیوز استفاده کن...

فیوزی که در جعبه بود و خریدیم دقیقا مثل همین عکس هست... وسطی 70 آمپر و کناری ها 30 آمپر...

اگر سیم خیلی قوی باشه یا فیوز خیلی قوی باشه باعث میشه اگر ماشین اتصالی داشته باشه این فیوز نپره یا اگر سیم باشه و خیلی قوی باشه سیم آب نشه و باعث سوختن کل سیم کشی یا حتی آتش سوزی بشه...

الان سوال من اینجاست: این فیوز که من گذاشتم، خیلی قوی تر از سیم های خود کارخانه هست؟ یا وسطی 70 آمپر و کنار 30 آمپر مشکلی ندارند؟ چون من نمیدانم مقدار آمپری که در سیم های قبل تحمل میکرد، چقدره... فقط وسطی سیم کلفت تر و قوی تر بود به نسبت دو کناری و باطری ساز هم گفت سیم وسط باید قوی تر باشه

وسایل و مصرف کننده های برقی اضافه هم رو ماشین نصب ندارم.

البته آمپر فیوز رو من انتخاب نکردم. در یک جعبه این سه تا فیوز بود و خریدم...

(من عکس از نمونه سیم که قبلا روش بود و عکس از فیوز جدید گذاشتم، یک عکس هم از دفترچه گذاشتم که در مورد آمپر فیوز های داخل ماشین توضیح داده اما در مورد فیوز مد نظر ما داخل کاپوت چیزی ندیدم)

ممنون

Last edited by Shervan360; 25-10-2020 at 05:11.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

درود و عرض ادب

دوستان در پراید 111 همانطور که میدونید در داخل کاپوت یک جعبه فیوز اصلی هست. که 3 تا سیم داخلش هست... سیم وسطی و اصلی قوی تر و دو سیم کناری ضعیف تر گذاشته شده(کارخانه)

فیوزی که در جعبه بود و خریدیم دقیقا مثل همین عکس هست... وسطی 70 آمپر و کناری ها 30 آمپر...

اگر سیم خیلی قوی باشه یا فیوز خیلی قوی باشه باعث میشه اگر ماشین اتصالی داشته باشه این فیوز نپره یا اگر سیم باشه و خیلی قوی باشه سیم آب نشه و باعث سوختن کل سیم کشی یا حتی آتش سوزی بشه...

الان سوال من اینجاست: این فیوز که من گذاشتم، خیلی قوی تر از سیم های خود کارخانه هست؟ یا وسطی 70 آمپر و کنار 30 آمپر مشکلی ندارند؟ چون من نمیدانم مقدار آمپری که در سیم های قبل تحمل میکرد، چقدره... فقط وسطی سیم کلفت تر و قوی تر بود به نسبت دو کناری و باطری ساز هم گفت سیم وسط باید قوی تر باشه

(من عکس از نمونه سیم که قبلا روش بود و عکس از فیوز جدید گذاشتم، یک عکس هم از دفترچه گذاشتم که در مورد آمپر فیوز های داخل ماشین توضیح داده اما در مورد فیوز مد نظر ما داخل کاپوت چیزی ندیدم)

ممنون

سلام
    طبق اطلاعات بنده پراید یکی از غیراستانداردترین ماشینهای دنیاست

بنده تا حالا در هیچ ماشینی فیوزی با آمپر بیشتر از ۴۰ ندیده‌ام

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اشتباه نکنم ماتیزها استاندارد یورو ۲ یا ۳ هست ولی ۲ تا جعبه فیوز و حدود ۸ رله داره و هر خطی یک فیوز جداگانه داره و نقشه ی راهنما هم داره .

در ساخت خودروهای ایرانی جنایتی شده که اون سرش ناپیدا ! و جان و مال مردم رو به بازی گرفته‌اند برای سود بیشتر و حکومت خدمتگزار و دولتهای خدمتگزارش هم حامیشون هستند .

فیوز بیشتر از ۴۰ نباید نصب کنید و خیلی جاها هم باید کمتر از ۴۰ باشه که بستگی به مصرف برق مصرف‌کننده داره ( لامپ چراغ جلو یا فندک یا برف پاک کن یا ...)

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود و عرض ادب

ممنون

از این مدل فیوزها مرتبا فروش دارم و نمونه وسطی تا 80 آمپر هم دیدم. مشکل خاصی ایجاد نمیکنه مگر اینکه مرتبا بسوزه که باید دنبال ایراد بگردید که اکثرا برق دزدی و اتصال کوتاه هست.

اما سیمکشی پرایدها کلا خیلی ضعیف ساخته شده بطوری که بیشتر ماشینها بعد از 10 سال( در نمونه های قبل از 85 ) و یا حتی کمتر از 5 سال در مدلهای بعد از 90، دچار ایرادات برقی میشن. بطور مثال سیم با قطر 1 باید برای اشاره توی سپر جلو بکار رفته باشه اما وقتی روکش این سیم برمیدارید دقیقا 3 تا 5 رشته نازک سیم مسی بیشتر نداره که عملا قطر سیمها کمتر از 0.5 بحساب میاد!
    با این حساب آمپر برق بار زیادی روی سیمکشی میندازه که باعث خرابی ادوات و یا ضعیف کار کردن آنها میشه( مثل برف پاکن و شیشه بالابر که خیلی تو پراید متداوله).
    اگر تا جایی که امکان داشته باشه از آفتمات برای کم کردن بار آمپر روی سیمکشی استفاده کنید خیلی بهتره، مثلا آفتمات برای دستگاه شیشه بالابر( که به تقویت کننده شیشه پراید معروف شده) و یا نصب آفتمات برای استارت و موتور برف پاکن، میتونه کمک بزرگی به کم کردن بار سنگین روی سیمکشی بکنه

5. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

پراید 87 دارم...

مدتیه وقتی سربالایی میرم یا مسیری تخت سرعت بالا پر گاز ماشین یهو کم میاره مثل حالتی که بهش بنزین کم میرسه....

توی سربالایی یکم بهش زیاد فشار بیاد خاموش میکنه و میرم شیلنگ بنزین ورودی به انژکتور رو در میارم و سوییچ رو باز میکنم پمپ کار میکنه و کمی بنزین خارج میشه و دوباره وصلش میکنم روشن میشه!..

پمپ تازه عوض شده و فیلتر بنزین هم تمیزه...نمیدونم ایرادش چیه ولی هر چی هست از کم رسیدن بنزینه...یک تعمریکار گفت شاید فشار شکنه بنزین باشه..این فشار شکن چیه؟ یکی گفت شاید توی باکت آب باشه..خواهشا کمک کنید
    سلام

اگر با باک پر چنین مشکلی نداره پس پیاله ی بنزین که داخل باک هست شکسته و بنزین داخلش نمی‌مونه و در سربالایی ها بنزین نمی‌رسه به پمپ . پیاله همون قطعه ای هست که پمپ بنزین داخلش قرار داره .

پیاله یک دریچه هم داره که یکطرفه هست یعنی بنزین واردش میشه ولی نمیتونه ازش خارج بشه

اگه دریچه شکسته یا خراب باشه هم همین مشکل پیش میاد
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 30-10-2020 at 08:54. دليل: تصحیح

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام

هشـــدار

در ماشینهایی که کلاچش سیمی (کابلی ) هست ، سر سیم کلاچ باید ۲ تا مهره داشته باشه تا شل نشه وگرنه بعد از چند روز مهره شل میشه و رگلاژ کلاچ می‌ریزه به هم و دنده ها بد جا می‌ره و اگر خیلی اطلاعاتتون کم باشه فریبتون میدند و بهتون میگن صفحه کلاچ تموم شده که دنده ها جا نمیره !!!!

در حالیکه بد جا رفتن و جا نرفتن دنده اصلاً به تمام شدن صفحه کلاچ ربط نداره . صفحه وقتی خیلی ساییده و لاغر میشه ، ماشین خوب گاز میخوره ولی کشش و شتاب نداره درست مثل گاز دادن روی برف و یخ

# کلاچ باید همیشه رگلاژ باشه یعنی از ته که کم کم پا رو برندارید تا ۳ یا ۴ سانت اصلاً نباید کلاچ درگیر بشه .
    در حال حرکت و پا روی گاز هم اگر پای دیگه رو روی پدال کلاچ بذارید باید حداقل تا ۳ سانت کلاچ اصلاً عمل نکنه .

اگر چنین نیست پس سیم کلاچ یا شله و یا بیش از حد سفته و این به برنجی ها و چرخدنده های فولادیِ گیربکس صدمه میزنه و می‌تونه هزینه‌های چند میلیونی یا چند ده میلیونی بذاره روی دستتون که بستگی داره به نوع ماشین .

بعد از رگلاژ کردنِ کلاچ، باید ۲ تا مهره های سر سیم رو عکس همدیگه بچرخونید تا محکم به همدیگه بچسبه و دیگه شل نشه .

در بعضی ماشینها رگلاژ کلاچ به صورت اتوماتیک انجام میشه .

در ماشینهایی هم که کلاچش سیمی نیست ، باز هم کلاچش قابل رگلاژ هست .

علتهای بد جا رفتن و جا نرفتن دنده :

واسکازین کم

رگلاژ نبودنِ کلاچ

خرابی دنده برنجیِ همون دنده

تنظیم نبودن کابل دنده که از لیورِ دنده وصل میشه به گیربکس مثل ماتیز و ام وی ام ۱۱۰ و ماشینهای مشابه . در بعضی ماشینها این کابل مهره ی رگلاژ هم داره .
    در بعضی ماشینها ۲ تا کابل داره مثل ماتیز که یکیش دنده رو انتخاب می‌کنه و دومی دنده رو جا میزنه .

بد کلاچ گرفتن راننده . یعنی راننده عادت کرده هنوز پاش کامل کلاچ نگرفته ، دستش دنده رو عوض می‌کنه

خرابی ماهک و میل ماهک به علت خشونت زیاد با دنده و یا کم روغن ماندن گیربکس برای ماهها یا سالها

ماهک همون قطعه ای هست که چرخدنده ی توی گیربکس رو هل میده تا درگیر بشه و دنده جا بره .

میل ماهک هم همون میله ای هست که ماهک روش حرکت می‌کنه به سمت عقب و جلو . ( بهش میگن ماهک چون شبیه هلال ماه هست )

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2020

8 مشکلات 206sd

سلام دوستان و وقتتون بخیر دویست شش اس دی مدل نو و شش دارم و صفر گزفتم و دقیقا بعد از یک سال چراغ چک روشن شد و هر جا بردم و دیاگ زدم میزنه منبع قدرت تغذیه و نتونستن بدونن از کجاست!؟یکی میگه کل وایر کشی رو بده برات عوض کنم و یکی میگفت باطری و دینامه و تسمه و ...خلاصه همه رو عوض کردم جز وایر کشی ماشین و تا پارسال فقط نزدیک به ۴تومان هزینه کردم طوری که دیگه بیخیال چزاغ چک شدم تا الان که با این تایپیک آشنا شدم و گفتم اینجا به اشتراک بزارم شاید کسی تجربه رو داشته باشه
    ممنون میشم اگر کسی اطلاع دقیق و تجربه اش رو داشته باشه راهنمایی کنه.
    با اشکر از تمامی دوستان عزیز

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2019

پيش فرض

درود و عرض ادب

پراید مدل 91 کارکرد 110 هزار تا.... آیا نیاز به تعویض روغن ترمز هست؟ تا الان عوض نکردم. روغنش هم سیاه هست
    Dot3 باید بگیریم یا Dot4 ? چقدر روغن لازمه؟

ممنون
    Last edited by Shervan360; 18-11-2020 at 16:54.

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    درگیربکسهای جدید ایران خودرو beدنده برنجی ندارن

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام

- - - Updated - - -

سلام

12. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

نه آب روغن قاطی نکرده،
    هر روز دارم چک میکنم،
    فشار توش بالا میره میزنه شیلنگ میترکونه
    تعمیر کاره گفت واشر سرسیلندر عوض بشه درست میشه
    میخوام بدونم ربطی داره؟
    سلام میتونه از واتر پمپ باشه اگه ضد یخ داشته باشه ماشین و زیر ماشن قسمت زیر تسمه تایم رو ببینی که سبز میزنه یعنی از واتر پمپ میریزه و در اوایل خرابی ممکنه صدای سور سور خفیف که نشونه اب خوردن بلبرینگ واتر پمپه رو هم بشنوین

- - - Updated - - -

نه آب روغن قاطی نکرده،
    هر روز دارم چک میکنم،
    میخوام بدونم ربطی داره؟
    سلام میتونه از واتر پمپ باشه اگه ضد یخ داشته باشه ماشین و زیر ماشن قسمت زیر تسمه تایم رو ببینی که سبز میزنه یعنی از واتر پمپ میریزه و در اوایل خرابی ممکنه صدای سور سور خفیف که نشونه اب خوردن بلبرینگ واتر پمپه رو هم بشنوین

- - - Updated - - -

نه آب روغن قاطی نکرده،
    هر روز دارم چک میکنم،
    میخوام بدونم ربطی داره؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

من بعد از تعویض دیسک صفحه وقتی میخام کلاچ رو ول کنم یه صدای تق بلندی میده. قبلا این صدا رو نداشت. دنده یک هم ماشین سرده خوبه ولی وقتی گرم میشه و توقف کامل میکنم از هر ده بار دو سه بارش کلا گیر می کنه مجبورم پامو از کلاچ بردارم دوباره کلاچ بگیرم و بعدش اکی میشه. انگار باره اول کلاچ کار نمی کنه

روغن واسکازین و سیم کلاچ هم عوض کردم. ماشین 206 مدل 96

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •