تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 847 از 903 اولاول ... 347747797837843844845846847848849850851857897 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,461 به 8,470 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام داداش ممنون
    1-اصلا هیچ نوع دودی از اگزوز خارج نمیشه
    2-بردم امروز تعویض روغن میگفت از زیر ماشین هیچی روغن نریخته و خشک خشکه
    3-هم روی درب رادیات چک کردم لجن نبود ... هم روی درب موتور سفید سفید نشده بود
    4-تازه واشر عوض کردم یعنی اون مشکلی چند وقت پیش بوجود اورد این تعمیرکار گفت کمپرس کرده و واشر زده درصورتی اگر واشر زده بود باید یا اب روغن قاتی میکرد یا علایمی داشت هیچکدوم نبود فقط دور فن میرفت بالا یهو و موتور داغ میکرد
    بحرف این تعمیرکارم اصلن حسابی نمیتونم باز کنم
    موتور ماشین نرم کار میکنه و هیچ گونه صدای اضافه نداره
    شتاب ماشین هم به نسب خوبه و طوریش نیست

فقط این بار اول بعد از به قول این تعمیرکار واشر عوض کردن روغن کم کرده که روغنش دوباره امروز عوض کردم ... قبلا پارس سوپر پایا میریختم اینبار بهران سوپر پیشتاز ریختم
    راستش موتور خیلی عادی کار میکنه در عجبم مشکل از چی هست

عجب
    خب يه مدتي رو با اين روغن بريد ببينيد چطور ميشه
    شايد روغني كه ريختيد مرغوب نبوده و آرام آرام مي سوخته

2. این کاربر از mah138520066 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دیروز لنت های عقب ماشین خودم باز کردم ببینم لنت داره یا نه لنت داشت ولی سطح کاسه وسطح لنت خیلی صاف و صیقلی بود چون باراولم بود با یه بدبختی بستم وقتی دستی رو تا ته میکشم ماشین و که هول میدی ماشین حرکت میکنه البته نه خیلی راحت ولی کم کم میره جلو خوب وقتی بازور من بخواد بره جلو هرچند به سختی تو حرکت عملا هیچ کاری ازش بر نمیاد رو لنتشم نوشته بود فک کنم نوین صنعت موندم عوضش کنم یانه (131مدل93)

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دنبال فیلترهوای اتاق پراید میگشتم چیزی پیدا نکردم یکی گف پشت داشبورد در داشبورد و در آوردم به این رسیدم این چیه امکان داره تو این باشه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آخه توی جاده اگه یه کامیون از کنارت رد شه تمام دود میاد تو اتاق وموقع کولر گرفتن هم بوی نم میده اگه اینمی باشه که عکسشو گذاشتم چه خریطی که اینجا گذاشتن از طرفی اینکه باز نمیشه هرجا تو نت سرچ کردم دیدم اکثرا نوشن پراید فیلتر اتاق نداره

Last edited by najee; 24-02-2018 at 09:50.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دنبال فیلترهوای اتاق پراید میگشتم چیزی پیدا نکردم
    یکی گفت پشت داشبورد
    در داشبورد و در آوردم به این رسیدم این چیه امکان داره تو این باشه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آخه توی جاده اگه یه کامیون از کنارت رد شه تمام دود میاد تو اتاق وموقع کولر گرفتن هم بوی نم میده اگه اینمی باشه که عکسشو گذاشتم چه خریطی که اینجا گذاشتن از طرفی اینکه باز نمیشه هرجا تو نت سرچ کردم دیدم اکثرا نوشن پراید فیلتر اتاق نداره
    سلام

این جای فیلتر نیست . احتمالاً پراید اصلاً فیلتر نداره
    شما احتمالاً موقع روشن کردنِ کولر یا لخاری , دریچه ی هوای تازه رو نمیبندید و باعث اومدن گرد و خاک و دود و هوای بیرون به اتاق میشه
    اگر دریچه رو میبندین اما باز هم دود و گرد و غبار میاد پس دریچه درست بسته نمیشه و یا اسفنج لبه اش پوسیده و کیپ نمیشه موقع بستن دریچه
    میتونین از سمت موتور ,ورودیش رو با نئار چسب آلومینبومی کلاً ببندید و از مشکلاتش راحت بشین

دیروز لنت های عقب ماشین خودم باز کردم ببینم لنت داره یا نه لنت داشت ولی سطح کاسه وسطح لنت خیلی صاف و صیقلی بود
    چون بار اولم بود با یه بدبختی بستم
    وقتی دستی رو تا ته میکشم ماشین و که هول میدی ماشین حرکت میکنه البته نه خیلی راحت ولی کم کم میره جلو
    خوب وقتی با زور من بخواد بره جلو هر چند به سختی تو حرکت عملا هیچ کاری ازش بر نمیاد
    روی لنتشم نوشته بود فک کنم نوین صنعت موندم عوضش کنم یانه (131مدل93)
    سلام
    ترمز دستی رگلاژ داره . با سفت کردن سیمش درست میشه و چرخها رو خوب قفل میکنه
    اگر ضخامتِ لنتهای عقب هنوز بیس از 3mm هست پس نیاز به تعویض نداره فعلاً
    اما اگر لنتها پرچ داره و فاصله لنت تا پرچهاش کمتر از 1.5mm شده پس باید عوض بشه
    اگر لنت کوبی خوب سراغ دارین میتونین به جای تعویض ببرینس لنت کوبی اما باید ضخامتِ لنتشون از ضخامتِ لنتِ نو کمتر نباشه و پرچها هم تمیز و مرتب و کاملاً داخل باشه

===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بسیار مهم ، حتما مطالعه کنید

سیستم اخطار باد تایر خودروهای جدید.

7. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دیروز لنت های عقب ماشین خودم باز کردم ببینم لنت داره یا نه لنت داشت ولی سطح کاسه وسطح لنت خیلی صاف و صیقلی بود چون باراولم بود با یه بدبختی بستم وقتی دستی رو تا ته میکشم ماشین و که هول میدی ماشین حرکت میکنه البته نه خیلی راحت ولی کم کم میره جلو خوب وقتی بازور من بخواد بره جلو هرچند به سختی تو حرکت عملا هیچ کاری ازش بر نمیاد رو لنتشم نوشته بود فک کنم نوین صنعت موندم عوضش کنم یانه (131مدل93)
    این پیامت رو دیدم که دوستمون به شما جواب دادن.

نکته اینکه از اونجا که شما وارد به کار نبودی، احتمالا پیچ محور چرخ رو بد بستی و این سبب میشه خیلی زود رولبرینگها خراب بشن.
    توصیه میکنم حتما از یک نفر که آشنایی داره کمک بگیری برای بستن این پیچ تا دچار هزینه نشدی.

نکته بعدی اینکه که سطح لنت و کاسه ترمز همیشه صاف و صیقلی هست. واگر نباشه ایراده.

همچنین لنت پرچ دار درسته که عموما ضخامت بیشتری داره و اگر قابل نصب باشه ترمز گیری خوبی میکنه اما در کاسه چرخهای سالم این لنتها مشکل ساز هستن.
    این لنتها به خاطر ضخیم تر بودن در کاسه چرخ جا نمیرن و نیاز به سنگزنی کاسه چرخ داره.
    و همچنین اگر قرار باشه به اندازه استاندارد ساخته بشه، بدلیل وجود پرچ طول عمر کمتری دارن و بایستی زودتر عوض بشن و نیاز به بازرسی داره و اگر به پرچ برسه آسیب زدگی به کاسه شدید خواهد بود. و همچنین اگر راننده متوجه این سایش نشود در شرایط حاد احتمال کنده شدن لنت از محل پرچ و گیر کردن آن در بین تجهیزات و انحراف خودروی در حال حرکت محتمل خواهد بود.

لنتهای پرچی برای کاسه چرخهایی که به اصطلاح لاغر شده اند مفید است.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام خسته نباشید...ببخشید من یه ورنا مدل 85 با 220000 کار کرد دارم

من مدتی پیش ماشین سه کار میکرد و قبل از اون مشکل کم کردن ناجور آب رادیات داشت متاسفانه هرجا میبردم رادیات ساز متوجه نمیشد تا اینکه چندی پیش بردم تعمیرکار رو چاله متوجه شد که یه شیلنگ زیر موتور پوسیده و خراب شده ... بعد از تعویض شیلنگ مجددا سه کار کردن ماشین (حتی درجا دورفن رادیات بالا میرفت و ماکزیمم میشد ) برطرف نشد بردم پیش همون تعمیرکار و گفتن موتور کمپرس کرده و واشر سرسیلندرسوزونده

گزاشتم واشر عوض کرد و ترموستات هم تعویض شد

بعد حدود یک هفته روغنش چک کردم دیدم روی L هست بردم تعویض روغن و کل روغن و فیلترش عوض کرد از اون روز 2 هفته میگزشت حدود 1000 تا کارده بود دوباره نگاه کردم باز روغن رفته بود روی L یک لیتر خودم داشتم ریختم سرش ... بردم پیش همون تعمیرکار گفت این چون موتور کمپرس کرده سیلندرها ضعیف شده و این داستان هست ... گفت چند بار اول همینجوری باید روغن بریزی بعدش یا درست میشه یا کلا باید موتور باز بشه تعمیر موتور اساسی بشه با 3 ملیون تومن

دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ چون راستش این بابا تعمیرکار زیاد نمیشه رو حرفش حساب باز کرد برای جیب خودش چرت و پرتم زیاد میگه میخام ببینم داستان چیه ؟ با یه حقوق کارمندی اینجوری که باید کل حقوقم بدم روغن بریزم به حلق این ماشین
    خوب کمک کردن به شما کار ساده ای نیست.
    تا جایی که ممکنه راهای محتمل رو به شما میگیم و اگر باز هم به نتیجه نرسیدید ناچاراید به همان مکانیکها مراجعه کنید.

کسری روغن به چند دلیل است. 1- خروج از اگزوز 2- تخلیه در رادیاتور 3-نشتی از بدنه 4-تبخیر از محفظه
    ظاهرا موراد یک تا سه رو شما بررسی کردید که برای تخلیه از اگزوز نگاه کردن به اگزوز ماشین و گاز دادن ناگهانی و برای تخلیه در رادیاتور نگاه کردن به رادیاتور و برای نشتی هم بهترین مورد نگاه کردن به پارکینگ منزل شماست. که البته محل نشتی پس از بردن به کارواش و نگاه کردن زیر ماشین پس از چند ساعت کار کردن مشخص میشه.
    اما مورد چهارم مربوط به تبخیر روغن در محفظه که همونطور که دستمون گفت میتونه احتمال از نامرقوبی روغن باشه ولی این احتمال عموما بعیده. یک مسئله دیگه ای وجود داره اینه که لوله های پلاستیکی و یا شلنگهایی بر روی موتور وجود دارن که بخارهای روغن رو به گردش در میارن.
    این لوله ها به دو منظور کار میکنن که اول اینکه فشار محفظه بالا نره و همچنین بخار روغن از موتور خارج نشه و دوباره به سیستم برگرده. البته باز هم بخش کوچکی از روغن همیشه خارج میشه.
    همچنین از دیگر دلایل تبخیر، نفوذ گاز حاصل از انفجار به محفظه میل لنگ هست که بدلیل افزایش دمای روغن، روغن موتور خیلی زود سیاه میشه و به دنبال اون تبخیر شدن رو هم داره. که میتونید با کنترل گیج روغن از سیاه شدن زود هنگام اون مطلع بشد. که این مشکل باز هم با تعمیر موتور عموما حل میشه.

اما در مورد اشکال در لوله، این لوله ها اکر مسدود بشن سبب بالا رفتن فشار محفظه میل لنگ میشن و این گازهای حبس شده سعی در خروج از موتور دارن که اغلب وارد پیستون شده و میسوزند و یا از درزهای قسمت بالایی موتور به بیرون نشت میکنن که هیچ کدوم از این موارد قابل شناسایی نیست. چراکه بخارات روغن بصورت کامل در سیلندر میسوزند و دود ایجاد نمیکنن و در هنگام نشتی اثری به جا نمیزارن.

و اگر این لوله ها خراب شده باشند میتونن از دیواره خود گاز را نشت کنن و بخارات روغن رو هدر بدن.

دیده شده موتوری که در آخرین لحظه ، پس از تعویض لوله شلنگی از تیغ جراحی خلاص شود.

و با فرض اینکه باز هم به نتیجه نرسیدید، مراجعه به تعمیرکارهای متعدد است تا نظرهای مختلف را بدست آورید. قطعا به درستترین راه خواهید رسید.
    Last edited by siava5h; 01-03-2018 at 13:27.

پروفشنال chaharnazm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

روزگار خوش
    پراید دارم. ماه پیش به دلیل کشش خودرو به چپ میزان فرمان کردم ولی هنوز کشش پابرجاست. به ترتیب جابجایی چهار چرخ، بالانس درجا دو چرخ جلو و میزان فرمان با دستگاه انجام دادم. همچنان خودرو کمی به چپ می کشد. چرا؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

روزگار خوشپراید دارم. ماه پیش به دلیل کشش خودرو به چپ میزان فرمان کردم ولی هنوز کشش پابرجاست. به ترتیب جابجایی چهار چرخ، بالانس درجا دو چرخ جلو و میزان فرمان با دستگاه انجام دادم. همچنان خودرو کمی به چپ می کشد. چرا؟
    سلام
    اگه همه ی اینها سالمه و سایز و عمر و باد لاستیکها هم یکسان هست و دوچرخ جلو هم کاملاً با همدیگه موازیند پس یکی از کمکهای جلو از بغل ضربه خورده و کمک یا طبقش یا شاسی کج شده یعنی کمک عمود نیست بر زمین

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دیاگ زدم گفت سنسوراکسیژن دوم خرابه ینی پایینیه میگه اگه عوض نکنی احتمال داره اولی رو هم خراب کنه گفتم چه مارکی بگیرم گفت کروز من دوسال پیشم عوض کرده بودم اون موقع ماشین گارانتیش تموم نشده بود خود نمایندگی عوض کردم نشه یه دفعه اینم بگیرم دوباره دوسال دیگه خراب شه این مارک که میگه خوبه حدود 125تومن قیمت داد اجرت تعویضم 35تومن چطوره به نظرتون (131)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •