تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 797 از 903 اولاول ... 297697747787793794795796797798799800801807847897 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,961 به 7,970 از 9022

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام
    بنده ماشین صفر گرفتم , 17 سال داشتمش , هرگز هم روغن ترمزش رو عوض نکردم , فقط بعد از 13 سال نصف استکان یعنی 30 سی سی به اضافه کردم . هیچ مشکلی هم پیش نیومد . در تمام این سالها فقط لنت عوض کردم . در گرمای 55 درجه ی کویت. 290,000 کیلومتر هم راه رفت . موتور هم تعمیر نکردم
    روغنش هم vagner امریکائی بود
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    روغن ترمز درجه یک فاسد شدنی نیست . اگر سیستم ترمز هم استاندارد باشه روغن کم نمیشه
    سلام اقا محمد .

تو کاتالوگ نوشته شده هر ۲۰ هزارتا عوض بشه و روی خود روغنی هم که من میریزم نوشته هر دو سال عوض شه . روغنی که شما میگین فکر نکنم اینجا پیدا بشه همونطور که فکر نکنم ماشینی که شما داشتین سیستم ترمزش مثل دوو ۲۰ سال پیش باشه . مسله ای که من مطرح کردم برای موقعی هست که استفاده نادرست از ترمز بشه (فراموش کردن خوابوندن ترمز دستی و ترمزهای مکرر) که باعث داغ شدن روغن ترمز میشه و فشرده شدن رطوبت داخلش و از دست رفتن ترمز میشه .هرچه قدر روغن مرغوبتر و سیستم ترمز مدرنتر و کم اسطحلاکتر باشه زمان تعویض روغنش هم بیشتر یا حذف میشه . جسارت منو ببخشین اقا محمد شما جای استاد من هستین

Last edited by "R E Z A"; 09-02-2017 at 20:44.

2. این کاربر از "R E Z A" بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

دوستان سلام، استپر من وقتی ماشینو خاموش میکنم صدای عقب جلو شدنش میاد، این طبیعیه؟ یا نباید صدای حرکتش شنیده بشه

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام اقا محمد .
    تو کاتالوگ نوشته شده هر ۲۰ هزارتا عوض بشه و روی خود روغنی هم که من میریزم نوشته هر دو سال عوض شه .
    روغنی که شما میگین فکر نکنم اینجا پیدا بشه همونطور که فکر نکنم ماشینی که شما داشتین سیستم ترمزش مثل دوو ۲۰ سال پیش باشه .
    مسئله ای که من مطرح کردم برای موقعی هست که استفاده نادرست از ترمز بشه (فراموش کردن خوابوندن ترمز دستی و ترمزهای مکرر) که باعث داغ شدن روغن ترمز میشه و فشرده شدن رطوبت داخلش و از دست رفتن ترمز میشه .هرچه قدر روغن مرغوبتر و سیستم ترمز مدرنتر و کم اصطحلاکتر باشه زمان تعویض روغنش هم بیشتر یا حذف میشه .
    جسارت منو ببخشین اقا محمد شما جای استاد من هستین
    سلام
    تشکر از شما . اختیار دارین بنده هم فقط چیزهائی رو که میدونم و تجربه اش کردم مینویسم , خیلی چیزها رو هم در همین فروم یاد گرفتم
    اینجا یک سایت علمیه , گفتگو و تبادل نظر و بررسی موضوعات مختلف یکی از مهمترین اهداف این سایت هست . در همین گفتگوها و تبادل نظرهاست که چیزهای جدید یاد میگیریم و اطلاعاتمون زیاد میشه . همه هم حق نقد و بررسی مطالب دیگران رو دارند . بقیه هم میخونند و انتخاب میکنند
    ======================================
    در کاتالوگها خیلی چیزها مینویسند که صحیح نیست و تعویض شمعها و تسمه ها و روغنها از روی مسافت پیموده شده . خیلی چیزهای بسیار مهمی رو هم که باید بنویسند نوشته نمیشه که بنده خیلیهاش رو در تاپیک صرفه جوئی در هزینه های خودرو نوشته ام
    بنده با اطمینان میگم روغن ترمز اگر رنگش تغییر نکنه پس نیاز به تعویض نداره . کولانت هم همینطور
    کولانت یعنی مخلوط آب مقطر و ضد یخ
    بنده روغن هیدرولیک همون ماشبن رو هم هرگز عوض نکردم فقط بعد از حدود 14 سال کمی بهش اضافه کردم
    نکته مهم
    وقتی لنتها نازک میشه , سطح روغن در مخزن روغن پائین میاد , نباید فریب بخوریم و روغن بهش اضافه کنیم وگرنه با تعویض لنتها روغن از مخزن میریزه بیرون
    خیلی از تعویض روغنیها به این موضوع توجه نمیکنند , مخزن رو به راننده نشون میدند و میگن روغن کم داره , راننده هم کم تجربه هست و حرفش رو قبول میکنه و بیخودی پول روغن ترمز میده که موقع تعویض لنتها هم مشکل ساز میشه
    حالا دیگه کسانی که این مطلب رو میخونند حق دارند چیزی که در نظرشون صحیح هست رو به کار ببندند

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان سلام، استپر من وقتی ماشینو خاموش میکنم صدای عقب جلو شدنش میاد، این طبیعیه؟ یا نباید صدای حرکتش شنیده بشه
    سلام
    آره تو تمام ماشینا دقت بشه صداش میاد. توی بعی ماشینا چون جاش لا به لای قطعات دیگه هست صداش کمتر شنیده میشه یا حتی شنیده نمیشه ولی توی یه ماشین دیگه که استپر بالا و بیرون همه قطعات هست صداش بیشتر حس میشه

7. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    صداش طبیعیه . یکی از دلیلهائی که تا خاموش شدن چراغ چک نباید استارت بزنیم همینه که استپر فرصت کنه خودش رو تنطیم کنه .
    علت مهم دیگرش فرصت دادن به پمپ بنزین هست تا چند ثانیه کار کنه و باعث بالا رفتن فشار سوخت قبل از استارت بشه تا موتور سریع روشن بشه.
    علت مهم دیگه اینه که سنسور مپ فرصت کنه فشار هوا رو اندازه بگیره تا کامپیوتر برنامه ی سوخت پاشی مناسب با اون فشار رو انتخاب کنه
    علت مهم دیگرش اینه که سنسور دمای هوای ورودی دما رو به کامپیوتر خبر بده , همینطور سنسور دمای موتور

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام
    آره تو تمام ماشینا دقت بشه صداش میاد. توی بعی ماشینا چون جاش لا به لای قطعات دیگه هست صداش کمتر شنیده میشه یا حتی شنیده نمیشه ولی توی یه ماشین دیگه که استپر بالا و بیرون همه قطعات هست صداش بیشتر حس میشه
    سلام، ممنون، چن روزیه ماشین درجا کارکردنش مثه قبل نیس، تو حرکت هم اگه یدفعه پام رو بذارم رو ترمز دور موتور بیش از حد میاد پایین، شکم به استپره به همین دلیل پرسیدم

11. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام، ممنون، چن روزیه ماشین درجا کارکردنش مثه قبل نیس، تو حرکت هم اگه یدفعه پام رو بذارم رو ترمز دور موتور بیش از حد میاد پایین، شکم به استپره به همین دلیل پرسیدم
    سلام
    با این تفاسیر احتمال داره مشکل پیدا کرده باشه. شما استپر رو باز کنید و رزوه های داخلش رو چک کنید ببینید خشک نشده باشه. اگر خشک بود دو قطره روغن هیدرولیک بریزید (درستش استفاده از روغن های غیر نفتی هست) که اگر مشکل از سفت شدن شفت هست روان بشه و یه مدت دیگه کار کنه

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سلام
    با این تفاسیر احتمال داره مشکل پیدا کرده باشه. شما استپر رو باز کنید و رزوه های داخلش رو چک کنید ببینید خشک نشده باشه. اگر خشک بود دو قطره روغن هیدرولیک بریزید (درستش استفاده از روغن های غیر نفتی هست) که اگر مشکل از سفت شدن شفت هست روان بشه و یه مدت دیگه کار کنه
    تمیزش کردم تاثیری نداشت، شاید از جایی هوا میکشه

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

تمیزش کردم تاثیری نداشت، شاید از جایی هوا میکشه
    هوا بکشه گاز میخوره. بازم با استپر ماشین یه دوست و آنایی جابجا کنید ضرر نداره

15. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

دوستان صدای جیر جیر لنت اعصابمو خرد کرده آقا پارسال لنت عوض کردم دیسک لبه داشت بعد یک سال لنت و دیسکو باهم عوض کردم شش ماهه لنت جیر جیر افتاد دوباره چندروز پیش لنت عوض کردم لنت قبلی با الان امکو واسه 405 هست دوباره جیر جیر میکنه بخصوص جاهایی ک سرعت کم میشه مثل ترافیک ترمز هم میگیرم قطع میشه نمیدونم مشکل از چیه الان هم لنت نو هم دیسک مال 4 ماه پیش

- - - Updated - - -

دوستان صدای جیر جیر لنت اعصابمو خرد کرده آقا پارسال لنت عوض کردم دیسک لبه داشت بعد یک سال لنت و دیسکو باهم عوض کردم شش ماهه لنت جیر جیر افتاد دوباره چندروز پیش لنت عوض کردم لنت قبلی با الان امکو واسه 405 هست دوباره جیر جیر میکنه بخصوص جاهایی ک سرعت کم میشه مثل ترافیک ترمز هم میگیرم قطع میشه نمیدونم مشکل از چیه الان هم لنت نو هم دیسک مال 4 ماه پیش بیشتر هم سمت راننده لنت قبلی سمت راننده خرده شده بود شاگرد سالم بود مکانیک گفت سیلندر ترمز روون تر کردم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •