تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 789 از 903 اولاول ... 289689739779785786787788789790791792793799839889 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,881 به 7,890 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام

پارس دوگانه سوز مدل 95

چون بیشتر گاز استفاده می کنم ، میخام فقط بنزین سوپر بزنم .

به نظرتون این کار خوبه یا بد ؟
    سلام اصلا مهم نیست. البته اکثر اوقات بنزین سوپر های ما از معمولی ها هم بدتره. زیاد پیش اومده افراد بنزین سوپر زدن و مشکل بد روشن شدن صبحگاهی داشتن. ضمن اینکه این موتور پژو تقریبا واسه زمان تیرکمون شاه هست و بنزین معمولی ما دیگه با کیفیت بنزین پیشنهادی اون زمان مطابقت میکنه (هرچند کیفیت فاجعه ای داره بنزین های ایران)

شماره موتور بر روی سیلند درج شده. و برای موتورها مختلف جاهای مختلفی قرار میدن.
    ولی اغلب در یک محل صاف و سنگ زده شده درج میکنن و اغلب بصورت فرو رفته هستش. یعنی با ابزار شماره زنی بر روی بدنه میکوبن.
    البته دوستمون شماره ایی که عکس گرفتن در یک محل سنگ زنی شده نیست. و این احتمال رو میاره که اشتباه عکس گرفته باشه.

تو گوگل سرچ کنید محلهای مختلف درج شده شماره موتور رو نشون دادن.
      محتوای مخفی: تصاویر 

دقیقا همینطوره منم توی اکثر ماشین هایی که دیدم به این شکل بوده (206 رو نگاه نکردم) ولی نکته جالب اینه شماره ی موجود در عکس ارسالی دوستمون تعداد زیادی از ارقامش یکسان بود در کل نکته ی خویب اشاره کردید، بهتره دقیقتر چک بشه

2. 3 کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

سلام اصلا مهم نیست. البته اکثر اوقات بنزین سوپر های ما از معمولی ها هم بدتره. زیاد پیش اومده افراد بنزین سوپر زدن و مشکل بد روشن شدن صبحگاهی داشتن. ضمن اینکه این موتور پژو تقریبا واسه زمان تیرکمون شاه هست و بنزین معمولی ما دیگه با کیفیت بنزین پیشنهادی اون زمان مطابقت میکنه (هرچند کیفیت فاجعه ای داره بنزین های ایران)
    پس سوالمو اصلاح کنم :

اشکال نداره فقط بنزین سوپر بزنم ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

پس سوالمو اصلاح کنم :

اشکال نداره فقط بنزین سوپر بزنم ؟

نه مشکلی نداره و بین بد و بدتر، بد رو انتخاب میکنی. نیمه پر لیوانش میشه: سوپر بهتر از معمولیه.
    این نیمه پر لیوان هم یک شعار مسخره در زندکی ماست

5. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال qwertym's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

شماره موتور بر روی سیلند درج شده. و برای موتورها مختلف جاهای مختلفی قرار میدن.
    ولی اغلب در یک محل صاف و سنگ زده شده درج میکنن و اغلب بصورت فرو رفته هستش. یعنی با ابزار شماره زنی بر روی بدنه میکوبن.
    البته دوستمون شماره ایی که عکس گرفتن در یک محل سنگ زنی شده نیست. و این احتمال رو میاره که اشتباه عکس گرفته باشه.

تو گوگل سرچ کنید محلهای مختلف درج شده شماره موتور رو نشون دادن.
      محتوای مخفی: تصاویر 

سلام مجدد دوست عزیز

من برای پراید انژکتوری سرچ کردم نتایج تکراری میاره نوشته پشت بلوک سیلندر زیر پمپ بنزین که در یک تاپیک دیدم این

مربوط به پراید کاربراتوری هستش البته خودش عکس گذاشته و فهمید کجاشه اما عکسا از آپلود سنترش پاک شدند و نشون نمیده

این لینکه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو سایتش هم ثبت نام میکنی لینک فعالسازی و تایید نمیاره

لطفا اگه کسی میدونه برا پراید انژکتوری ککجاش نوشته بگه تا برم ببینم چون اونی که پشت موتور نوشته با مال من نمیخونه

پروفشنال hummer_1990's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

شما فرض کنید که برچسب روی موتور به خاطر شست و شو و کثیفی و.... پاک شده باشه و همچنین حلبی مشخصات هم لبه کاپوت پرچ شده بر اثر تصادف از بین رفته باشه و شما قصد داری ماشینت رو بفروشی با توجه به از بین رفتن برچسب و حلبی مشخصات مامور فک پلاک شماره موتور رو از کجا باید بخونه؟ معلومه دیگه از روی خود موتور پس شماره موتور باید جایی درج بشه که بدون نیاز به باز کردن قطعات خودرو قابل رویت باشه برای همین هم مشخصات ماشین رو در نقاط مختلف حک میکنن که اگر یکیش از بین رفت از نقطه دیگه خودرو بشه مشخصاتش رو چک کرد

تنها شماره ای که روی موتور و قابل رویت بود رو عکس گرفتم یکیش با 9 شروع میشد و سمت راست جلو سیلندر حک شده بود و یکیش با 165 شروع شده بود که سمت چپ بود و از لحاظ الگو و تعداد کاراکتر دقیقا مثل شماره موتور درج شده روی کارت و برچسب و حلبی بود ولی اعدادش فرق میکرد

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

انقدر اعصابم به خاطر این قضیه به هم ریخته که شنبه مرخصی گرفتم که برام مرکز تعویض پلاک در مورد این مشکل سوال کنم و چنتا از 206 های صفر رو هم خودم از نزدیک چک کنم اگر مطمئن بشم که اون شماره روی موتور باید با بقیه شماره ها یکی باشه مریم نمایندگی که خودرو رو تحویل گرفتم دهنشون رو سرویس میکنم ازشون شکایت میکنم

فقط از دوستان عزیزی که 206 صفر یا مدل 95 دارن خواهش میکنم که این موضوع همخوانی مشخصات ماشین رو چک کنن ببینن برای اون ها هم مثل مال منه یا نه خیلی ممنون میشم

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

این عکس برگه پذیرش خودرو هستش مدت زمان تقریبی تعمیرات رو زده 15 الی 25 روز کاری که من به اشتباه 12 خونده بودم... یعنی اگر طی این مدت خودرو رو تحویل بدن دیگه مجبور به پرداخت هزینه خواب به من نیستن؟ چون تو سایت ها دیدم که خوابیدن بیش از 48 ساعت شامل پرداخت هزینه خواب به مشتری میشه! آیا میتونن باتوجه به زمان تعمیری که داخل برگه پذیرش زدن از پرداخت هزینه خواب خودداری کنن؟
    در مورد هزینه خواب به چه چیزی باید استناد کنم که نتونن بپیچونن و از چه طریقی باید اقدام کنم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طبق گفته نمایندگی سابقه تعویض موتور رو در کارت گارانتی ثبت میشه... با توجه به این که ماشین از اول ایراد کارخونه ای داشته و 400 تا هم بیشتر کیلومتر ننداخته و موتور کلا داره عوض میشه آیا این کارشون قانونی هست؟ چون موقع فروش تو سر ماشین میخوره !!اگه کارشون قانونی نیست از کجا باید پیگیری و به کجا باید شکایت کنم که در سابقه گارانتی ثبت نشه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

از کجا باید پیگیری و به کجا باید شکایت کنم که در سابقه گارانتی ثبت نشه.
    فکر کنم امروز میخواستی بری یه تحقیقی کنی از راهنمایی. نتیجشو اینجا هم بگو استفاده کنیم.

نمیدونم تو برنامه نود دیده بودی یا نه. یه آقای رشتی توی ورزشگاه ازش مصاحبه کردن که گفته "مملکت من ب.. تو ب..یه"
    وضعیت مملکت خیلی درام تر از این حرفهاس که با شکایت به حقت برسی. مثل تیر در تاریکیه. البته به قیمت شلیک کردن یک تیر. که حالا این تیره چقدر هزینه داره خدا میدونه.

بهر حال طبق تعهداتشون موتور رو براتون تعمیر میکنن و قراردادی هم نکردن که افت قیمت به شما بدن. تعویض موتور هم یک نوع تعمیر حساب میشه، فقط در ابعاد بزرگتر. هیچ استثنایی نمیشه بین این تعمیر و دیگر تعمیرها قائل شد. همه تعمیرها در سابقه گارانتی ثبت میشه.

در مورد مدت زمان تحویل اطلاعاتی ندارم. ولی غیر منطقی نیست. یه هر حال یه زمانی صرف میشه اما 25 روز خیلی زیاده. حداکثر یک هفته برای ارسال موتور از کمپانی بایست کافی باشه.
    در هر صورت فکر نکنم زورت به اینها برسه. اینها همونا هستن که سر حدود 10 میلیون نفر رو کلاه گذاشتن و بهشون ماشین گرونتر فروختن.

شما هم زیاد سخت نگیر. خودمون خواستیم و خودمون هم مستحق این رذالت هستیم.
    یک تومن دو تومن ارزش اینو نداره خودتو زیاد ناراحت کنی.
    به امید مهندسان ایرانی ماشینت درست میشه و واست یه 4-5 سالی کار میکنه و دیگه این افت قیمته قابل محسوس نمیشه.

اگه اون داستان شماره موتور جدی باشه، شاید بتونی یه کارایی بکنی.
    Last edited by siava5h; 21-01-2017 at 19:10.

پروفشنال qwertym's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام دوستان

از انتهای لوله مکش هیدرولیک پرایدم چرب و روغنی بود امروز بعد پارکم یه کارتن گذاشتم زیر ماشین روغن چکه کرد و مخزن هیدرولیک پرایدم هم مقدار کمی روغن کم کرده

قابل تعمیره ؟؟؟ اگه هست باید به کجا مراجعه کرد برای تعمیرش ؟

Last edited by qwertym; 21-01-2017 at 21:04.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    از انتهای لوله مکش هیدرولیک پرایدم چرب و روغنی بود امروز بعد پارکم یه کارتن گذاشتم زیر ماشین روغن چکه کرد و مخزن هیدرولیک پرایدم هم مقدار کمی روغن کم کرده
    قابل تعمیره ؟؟؟ اگه هست باید به کجا مراجعه کرد برای تعمیرش ؟

سلام
    اگر از شیلنگ باشه قابل تعمیره و بهتر از قطعات بنجل نمایندگی هم میشه
    هیدرولیک کارها درستش میکنند . ساید دیگه هرگز خراب نشه
    بگین شیلنگ امریکائی یا المانی یا کره ای اصل استفاده کنه . روش نوشته ساخت کجاست . اگر بوی کفش چینی میده پس بنجله . نباید بو بده
    اگر هم از اورینگ سیلنگ باشه راحت تعمیر میشه

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •