تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 887 از 903 اولاول ... 387787837877883884885886887888889890891897 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,861 به 8,870 از 9022

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

سلام برادر اتفاقایکی ازدوستان همین مشکل رو داشت بازم دیسک صفحه عوض کرد درست نشد ولی بعدش سه مکانیک بهش گفت این مشکل از پدال کلاچ هستشکه پدال کلاچ رو یابالااوردن یا پایین دقیق نمیدونم ومشکل برطرف شد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

سلام دوستان.

من یه پراید 84 دارم. دینام خودش به دلیل چراغها و پرژکتور ها توان لازم را نداشت. من هم یه دینام 70 آمپر نو نصب کردم.
    1- وقتی تازه ماشین را روشن میکنم، ولتاژ روی 14.4 هست ولی وقتی ماشین گرم میشه و حدود 1 ساعت کار میکنم، ولتاژ میاد روی 13وخورده ای و وقتی وسایل برقی روشن میشه با گاز دادن ولتاژ به زور میرسه به 13. این عادیه؟؟ باتری 55 آمپر هست و سالمه.

2- وقتی چراغها و کولر و گرمکن شیشه عقب و ادوات برقی روشن هست، وقتی گاز میدم یه صدای زوزه مانند کوچیکی میاد ولی وقتی ادوات برقی خاموشه این صدا نمیاد. به خاطر چیه؟؟

3 - آخرین سوال اینکه چرا رله کولر سه قلو هست؟

ممنون
    Last edited by ali80808; 24-07-2020 at 21:44.

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

سلام دوستان، یه مشکلی دارم من با یه پراید 83 که خیلی وقته اذیتم میکنه و هر کاری هم که کردم درست نشده تا بحال.
    مشکل از اونجایی شروع شد که متاسفانه ماشین رو برای صافکاری دادیم به نمایندگی سایپا.
    ایراد اصلی این هست که ماشین وقتی داره گرم میشه به مدت حدود 10 ثانیه کپ میکنه، توی هر دنده ای، در حال حرکت یا ایستاده هم فرقی نداره. سرعت 80 باشه یا 10 هم باشه باز کپ میکنه و خیلی فشار میاره به ماشین و دسته موتورها و ...
    چیزی که من فهمیدم تو این مدت این هست که این اتفاق بعد وقتی که درجه گرما داره به خط اول از پایین میرسه، اتفاق میفته.
    کارهایی که انجام شده:
    تعویض و تست استپر موتور
    تعویض شمع و وایر
    سرویس کلی موتور و تراشکاری سیلندرها (البته این موضوع بعد از شروع مشکل بالا اتفاق افتاده و تغییری برای مشکل رخ نداده)
    تعویض فیلتر بنزین
    تعویض فیلتر هوا
    دینام هم چندین ماه قبل از بروز مشکل تعویض شده بود.

اگر راهنمایی کنین ممنون میشم.
    و اینکه یه مشکل دیگه اینکه وقتی که ماشین سرده و روشن میکنم یه صدایی شبیه به صدای شرشر آب میاد از قسمت جلو وسط مثلا زیر کنسول و این بعد از چند ثانیه رفع میشه. انگار یکی داره با قاشق کاسه پر از آب رو هم میزنه.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام دوستان.

من یه پراید 84 دارم. دینام خودش به دلیل چراغها و پرژکتور ها توان لازم را نداشت. من هم یه دینام 70 آمپر نو نصب کردم.
    1- وقتی تازه ماشین را روشن میکنم، ولتاژ روی 14.4 هست ولی وقتی ماشین گرم میشه و حدود 1 ساعت کار میکنم، ولتاژ میاد روی 13وخورده ای و وقتی وسایل برقی روشن میشه با گاز دادن ولتاژ به زور میرسه به 13. این عادیه؟؟ باتری 55 آمپر هست و سالمه.

2- وقتی چراغها و کولر و گرمکن شیشه عقب و ادوات برقی روشن هست، وقتی گاز میدم یه صدای زوزه مانند کوچیکی میاد ولی وقتی ادوات برقی خاموشه این صدا نمیاد. به خاطر چیه؟؟

3 - آخرین سوال اینکه چرا رله کولر سه قلو هست؟

ممنون
    سلام
    اون صدایی که میاد امکان داره از دینام باشه یا هرزگردها
    باتری ساز ببرید چک کنن
    در مورد نوسان ولتاژ مشکلی نیست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

ممنون. ولی آخه هرزگرد چه ربطی به مصرف برق داره. این صدا فقط وقتی میاد که ادوات برقی همشون روشن میشن.
    دینام هم نو هست.

آخر فروم باز asklt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    لارستان

پيش فرض

ممنون. ولی آخه هرزگرد چه ربطی به مصرف برق داره. این صدا فقط وقتی میاد که ادوات برقی همشون روشن میشن.
    دینام هم نو هست.
    داداش من
    وقتی مصرف برق میره بالا تر دینام زور بیشتری باید بزنه پس در نتیجه فشار بیشتر می شه و صداش در میاد
    مخصوصا وقتی کولر از ماشین میکشید .
    پس پیش برق کار برید کولر رو روش کنید تا صدا بده چک کنن دینام رو اگه مشکل از بولبورینگش بود عوض کن که ی وقت خدایی نکرده داخل جاده نشکنه که ماشین بخوابه .
    Last edited by asklt; 09-08-2020 at 12:57.

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

سلام دوستان، یه مشکلی دارم من با یه پراید 83 که خیلی وقته اذیتم میکنه و هر کاری هم که کردم درست نشده تا بحال.
    مشکل از اونجایی شروع شد که متاسفانه ماشین رو برای صافکاری دادیم به نمایندگی سایپا.
    ایراد اصلی این هست که ماشین وقتی داره گرم میشه به مدت حدود 10 ثانیه کپ میکنه، توی هر دنده ای، در حال حرکت یا ایستاده هم فرقی نداره. سرعت 80 باشه یا 10 هم باشه باز کپ میکنه و خیلی فشار میاره به ماشین و دسته موتورها و ...
    چیزی که من فهمیدم تو این مدت این هست که این اتفاق بعد وقتی که درجه گرما داره به خط اول از پایین میرسه، اتفاق میفته.
    کارهایی که انجام شده:
    تعویض و تست استپر موتور
    تعویض شمع و وایر
    سرویس کلی موتور و تراشکاری سیلندرها (البته این موضوع بعد از شروع مشکل بالا اتفاق افتاده و تغییری برای مشکل رخ نداده)
    تعویض فیلتر بنزین
    تعویض فیلتر هوا
    دینام هم چندین ماه قبل از بروز مشکل تعویض شده بود.

اگر راهنمایی کنین ممنون میشم.
    و اینکه یه مشکل دیگه اینکه وقتی که ماشین سرده و روشن میکنم یه صدایی شبیه به صدای شرشر آب میاد از قسمت جلو وسط مثلا زیر کنسول و این بعد از چند ثانیه رفع میشه. انگار یکی داره با قاشق کاسه پر از آب رو هم میزنه.
    مشکل حل شد، ایراد از سنسور میل بادامکی بود.

اگه نباشه جاش خالی می مونه alipencia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام دوستان..پراید 87 دارم چند روزیه مصرف سوختم به شکل غیر عادی زیاد شده..معاینه فنی هم رفتم به دلیل آلایندگی CO رد شدم..دیاگ زدم مشکلی نشون نمیده...مشکل از چه چیزی میتونه باشه؟اگزوز هم یکم بوی خامسوزی میده البته یکی گفت شاید برای نداشتن کاتالیزور هست که ندارم...

اگه نباشه جاش خالی می مونه alipencia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

سلام دوستان..پراید 87 دارم چند روزیه مصرف سوختم به شکل غیر عادی زیاد شده..معاینه فنی هم رفتم به دلیل آلایندگی CO رد شدم..دیاگ زدم مشکلی نشون نمیده...مشکل از چه چیزی میتونه باشه؟اگزوز هم یکم بوی خامسوزی میده البته یکی گفت شاید برای نداشتن کاتالیزور هست که ندارم...

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

کاتالیزور رو نصب کنید و یکبار تنظیم موتور و شستشوی انژکتور انجام بدین
    فیلتر بنزین و فیلتر هوا هم چک کنید

11. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •