تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 845 از 903 اولاول ... 345745795835841842843844845846847848849855895 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,441 به 8,450 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

1

الان که نگاه کردم قیمتش سنسور اکسیرژن یه کم بالاست نمیشه مثل استپر بازش کردو تمیزش کرد حتما باید تعویض شه .محل سنسور اکسیژن پراید کجاست ؟خودم میتونم عوض کنم ویه سوال دیگه اینکه اگه یه قطعه ای خراب بشه وبا یه نو تعویضش کنی حتما باید بادیاگ برنامه بهش بدی تا قطعه رو بشناسه ینی شده مثل کامپیوتر که یه قطعه اضافه میکنی باید درایورش هم نصب کنی
    سلام محل نصب سنسور اکسیژن پراید دقیقا جلوی محفظه فیلتر هوا به سمت چپ هست تقریبا زیر اون پوسته الومنیومی روی موتور مال من مدل 87 هست و محلش اونجاست عکس هم گذاشتم

Last edited by fokahi110; 05-02-2018 at 17:47.

2. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام محل نصب سنسور اکسیژن پراید دقیقا جلوی محفظه فیلتر هوا به سمت چپ هست تقریبا زیر اون پوسته الومنیومی روی موتور مال من مدل 87 هست و محلش اونجاست عکس هم گذاشتم

پس جاش اول اگزوز هست نه انتهای اگزوز فکر نمیکنم نیاز به چال سرویس هم باشه ممنون.اون سمتش میخوره به کجا کار خودم هست عوض کردنش آخه یبار استپر عوض کردم 30تومن ازم گرفت (شما که درجریانی ) اونجام سوخت چون خیلی ساده بود تقریبا 30ثانیه وقت برد ما ایرانی ها خیلی پست شدیم خودمون به هم رحم نمیکنیم دولت پیش مردم فرشته اس هر بلایی سرمون بیاره حق داره
    Last edited by najee; 06-02-2018 at 08:24.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله قيمت سنسور اكسيژن بالاست. چون توش طلا به كار مي برن.
    فكر نكنم تميزشدني باشه. محل سنسور هم روي اگزوز كنار كاتاليزور بسته ميشه كه البته موقع باز كردن خيلي بايد دقت كرد. چون وقتي اگزوز داغه ممكنه جاش گشاد بشه و از اين دردسرها. از طرفي هم بايد بريد زير ماشين و تسلط كافي به زير ماشين داشته باشيد. واسه همين هم بهتره بديد يك تعميركار خبره اين كارو بكنه.
    نيازي به دياگ زدن بعد از تعويض سنسور نيست.
    فقط يك مسأله كه خودتونو حساس نشون نديد. اگر ماشين وقتي چراغ چكش روشنه بد كار نمي كنه بذاريد همينطوري باشه تا وقتي تونستيد عوضش كنيد. براي اطمينان بيشتر مي تونيد دياگ بزنيد تا ببينيد خطاي عمده اي در سيستم نباشه. كه اگه نباشه ديگه هيچ مشكلي براي ماشين پيش نمياد. كار سنسور اكسيژن اندازه گيري ميزان اكسيژن خروجي و مصرف نشده داخل موتوره كه اگر زياد باشه ميزان سوخت رو زياد مي كنه و اگر كم باشه ميزان سوخت رو كم مي كنه تا هميشه موتور بهترين و ايده آل ترين مصرف رو داشته باشه. حالا خرابي اين سنسور باعث ميشه اندازه گيري گازهاي خروجي دقيق نباشه و مصرف سوخت كم يا زياد بشه. اگر مثلاً خرابي سنسور طوري باشه كه مقدار اكسيژن خروجي رو صفر نشون بده باعث ميشه ECU مقدار سوخت رو خيلي كم كنه و در نتيجه موتور ريپ بزنه يا خاموش بشه. عكس اون هم صادقه و باعث ميشه موتور دود كنه. ولي اگر اين حالات پيش نمياد پس نگراني زيادي وجود نداره.
    دوست عزیز علت خرابیش چی میتونه باشه چون من یادمه ماشین و که صفر خریده بودم دوماه بعد چراغ چکش روشن شد بردم نمایندگی گفت سنسور اکسیژنه برام عوض کردن حالا بعد سه سال دوباره خراب شده
    ویه مطلب دیگه اینکه چرابا خاموش روشن کردن دوباره ماشین چراغ چک خاموش میشه ینی وقتی چراغ چک خاموش میشه سنسور سالمه ودوباره درست کار میکنه .
    جون ماشینم کم شده شتابش خوب نیست خودم میفهمم ولی خوب کار میکنه

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

و یه سوال دیگه اینکه ماشین من مدل 93وکلا 30هزارتا بیشتر نرفته هنوز شمع و وایرهاشو عوض نکردم نیازی به تعویض هست یا نه چون خیلی خوب استارت میخوره وکار میکنه فقط شتاب و چون ماشین یه کم کم شده که نمیدونم ازصفحه های آشغالی که فابریک شرکتی روشونه یا مشکل دیگه ای داره
    Last edited by najee; 06-02-2018 at 08:25.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

دوست عزیز علت خرابیش چی میتونه باشه چون من یادمه ماشین و که صفر خریده بودم دوماه بعد چراغ چکش روشن شد بردم نمایندگی گفت سنسور اکسیژنه برام عوض کردن حالا بعد سه سال دوباره خراب شده
    ویه مطلب دیگه اینکه چرابا خاموش روشن کردن دوباره ماشین چراغ چک خاموش میشه ینی وقتی چراغ چک خاموش میشه سنسور سالمه ودوباره درست کار میکنه .
    جون ماشینم کم شده شتابش خوب نیست خودم میفهمم ولی خوب کار میکنه

احتمالاً محل قرارگيري سنسور اكسيژن واسه پرايد همون عكسيه كه دوستمون گذاشتن. من واسه پژو رو گفتم كه زير ماشين كنار كاتاليزوره.
    علت خرابي قطعات خيلي چيزا ممكنه باشه كه مهمترينش كيفيت خيلي پايين اوناست. سعي كنيد تا مي تونيد قطعات فابريك و اصلي و اوليه روي ماشين رو تعويض نكنيد مگر اين كه به نهايت كار خودش رسيده باشه. چون اجناس تو بازار خيلي بد كيفيت هستند. بعضي تعميركارا هم خيلي زرنگن. سريع ميگن فلان قطعه خرابه تا عوضش كنيد و قطعه كهنه رو واسه خودشون نگه ميدارن و به كس ديگه اي به عنوان قطعه اصلي و استوك غالب مي كنند. خود من سنسور دريچه گاز نو خريدم و انداختم رو ماشين ولي زرنگي كردم و سنسور قبليمو برداشتم. بعد از چند ماه سنسور نو خراب شد و دوباره همون سنسور خودمو انداختم و الان هنوز 3 ساله كه داره كار مي كنه. يا واترپمپ ماشينم 3 سال شده نشتي داره ولي هنوز تعويضش نكردم. البته نشتي اون خيلي زياد نيست واسه همين عوض نمي كنم. چون مطمئنم جنساي الان خيلي بي كيفيت و مزخرفن.
    وقتي خطايي از طرف سنسوري پيش مياد اين خطا در ECU ثبت ميشه و ECU به صورت اتوماتيك سعي در برطرف كردن خطا داره. ولي وقتي نتونه خطا رو برطرف كنه هشدار ميده. كه روشن و خاموش شدن چراغ چك ماشين شما نشانه همون هشداره. يك مسأله ديگه هم الان يادم افتاد. شايد سنسور ماشين شما خراب نباشه و سيم اتصال به اون شل شده يا در بين راه قطعي پيدا كرده. خصوصاً اگر محل سنسور در موتور باشه و موتور رو شسته باشيد احتمال قطعي زياده. قبل از تعويض سنسور حتماً اين مورد رو بررسي كنيد.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

و یه سوال دیگه اینکه ماشین من مدل 93وکلا 30هزارتا بیشتر نرفته هنوز شمع و وایرهاشو عوض نکردم نیازی به تعویض هست یا نه چون خیلی خوب استارت میخوره وکار میکنه فقط شتاب و چون ماشین یه کم کم شده که نمیدونم ازصفحه های آشغالی که فابریک شرکتی روشونه یا مشکل دیگه ای داره

قبلاً هم گفتم زياد خودتونو حساس نشون نديد. البته اين بستگي به سبك رانندگي شما هم داره. ولي اگر مثل از ماشين به عنوان وسيله معمولي استفاده مي كنيد و باهاش تيك آف و ... نمي زنيد زياد حساس به اين چيزا نباشيد و واسه خودتون خرج درست نكنيد. واير رو به هيچ وجه عوض نكنيد مگر اين كه پاره بشه و نشتي بده. شمع رو هم خود من تا 100 هزار كيلومتر بردم و وقتي باز كردم هنوز كار مي كرد. در مورد شمع حتماً از شمع تك كنتاكت استفاده كنيد نه دو كنتاكت. حتي اگر ماشين تون دوگانه باشه. وقتي هم اون زغال وسطش كوچك بشه خودتون مي تونيد اون قلاب تهش رو يكم به زمين بكوبيد تا به زغال وسط نزديكتر بشه و اينجوري چند هزار كيلومتر بيشتر كار مي كنه.

8. این کاربر از mah138520066 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

دوست عزیز میشه از اون شکلنگی که میگید یکم زیاد توضیح بدید؟

از اون شيلنگ يك عكس گرفتم ولي هركار مي كنم تو تاپيك نمي ذاره.
    واسه ماشين من (پژو مدل 83) وقتي كاپوت رو بالا مي زنيد بالاي رادياتور يك صفحه سياه رنگ كوچكي هست كه زيرش يك سنسور بسته شده و يك شيلنگ باريك بهش وصل ميشه و مياد روي مانيفولد هوا. اين همون شيلنگه كه اگر نشت كنه يا پاره بشه ماشين بد كار مي كنه.
    من گفتم سنسور مپ ولي مطمئن نيستم كه اون سنسور سنسور مپ باشه. ولي هرچي هست جاش تو ماشين من بالاي رادياتور بسته ميشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دوستان حدود یکماه هست چراغ چک ماشین روشن میشه داعم ماشین وکه خاموش میکنم دوباره روشن میکنم خاموش میشه مرضشم همینه دقیقا باید ماشین و خاموش کنم دوباره استارت بزنم وگرنه 10ساعت هم که رانندگی کنم خودش خاموش نمیشه از اونجایی که اکثر کسانی هم که دیاگ دارن سر درنمیارن والکی یه پول مفتی میگیرن ومیگن هیچ مشکلی نداره یا یه عیبی میذارن روش میگن درست شد خواستم از شما بپرسم چیز مهمیه برم دنبالش یانه (پراید131مدل 93)
    سلام
    دوستان راهنمایی خوبی کردند و درستش اینه که با دیاگ با تعمیرکار حرفه ای مشخص کنه مورد کجاست ولی با توجه به اینکه همه تعمیرگاهها فقط تعویض قطعه بدون کارشناسی رو یاد گرفتند و فقط دنبال دستمزد هستند و نه رفع مشکل، خودمون باید تعمیرکار حرفه ای بشیم....!!!،،، من با ماشین قبلیم مشکل مشابه داشتم، چراغ چک روشن میشد، خاموش و روشن که میکردم درست میشد،،،،مشکلی که من داشتم مربوط به دور فن بود، وقتی دور فن برای خنک کردن روشن میشد، بعضی وقتها(نه همیشه) چراغ چک روشن میشد و بعد از خاموش روشن کردن دیگه نبود،،،، یک جایی بردم برای تعویض رله فن، گفت 206 بنداز روی پراید بهتر جواب میده، منم انداختم، یک سالی خوب بود تا دوباره شروع کرد،،،،،، یک بنده خدایی میگفت سنسور فشنگی آب (پشت موتور) رو هم عوض کنم که دیگه دست نزدم به اوناش......
    Last edited by P30andriod; 07-02-2018 at 10:18.

11. این کاربر از P30andriod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با سلام
    اگر ماشین شما کاربراتوری هست، شلنگی که اشاره کردید، برای جمع کردن بخار بنزینه،،، مپ سنسور محل نصبش روی کاربراتور نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

در ضمن باز کردن سنسور اکسیژن یکم سخت هست، ولی لازمه هر سال حداقل یکبار کامل شستشو داده بشه، با همین اسپری انژکتور شور میشه تمیزش کرد،،،،،، من خودم بصورت دوره ای همه سنسورها رو با هم باز میکنم و میشورم،، چندتا نکته: برای شستن استپر، حتما اونو رو به پایین بگیرید و اسپری بزنید تا کامل تمیز بشه - بلافاصله بعد از شستن با اسپری، چون کاملا خشک هست و استپر باید امکان تحرک داشته باشه، باید روغن کاری بشه، در این مرحله استپر رو رو به بالا بگیرید و یکی دو قطره روغن چرخ یا تینر روغنی بریزید داخلش، کاملا نرم و روون میشه--برای باز کردن سنسور هوای ورودی موتور، باید قبل از در آوردنش چند قطره روغن به لبه اون بزنیم و چند درجه به چپ و راست بچرخونیم تا لیز بشه و از جاش در بیاد، غیر از این ممکنه اورینگ خراب بشه و یا محفظه سنسور دما بشکنه -- برای باز کردن سنسور اکسیژن حتما باید لوله های هوا باز بشوند و احتمالا کاور آلومینیومی هم باز بشه(بسته به مدل پراید یکم جاش عوض میشه)، موقع باز کردن سنسور اکسیژن باید خیلی مراقب بود از آچار مناسب استفاده کنید، چون قطعه گرانی هست(حدود 130 هزار ) موقع باز کردن به هیچ عنوان کج نکنید چون مستعد بشکنه یا ترک برداره برای همین موقع باز کردن اگر دیدید خیلی محکمه و باز نمیشه، روی قسمت متصل به منیفولد، روغن ترمز بریزید و نیم ساعت فرصت بدهید تا روغن نفوذ کنه، بعدش باز کنید-- سنسور دور موتور رو حتما چندبار در سال بشورید، با اینکه نشون نمیده و چیز خاصی هم نداره، ولی خیلی به براده آهن و حتی گرد آهن که روش می شینه حساسه، حتی بعضی مواقع به چشم چیزی دیده نمیشه، ولی بعد از شستن تاثیر مثبتش رو میبینید -- سنسور میل بادامک یکم سخته دسترسی بهش، باید کوئل ها رو باز کنید و معمولا کللی چربی و کثیفی روش میشینه،، اونها رو بترشاید و بازش کنید، نکته اش اینه که موقع باز کردن باید کاملا اطرافش رو تمیز کنید تا موقع بستن آشغال با خودش نبره داخل فضای میل بادامک که باعث خرابی روغن موتور میشه (حتی در حد چند تا ذره!!) -- نکته خیلی مهم اینه که : اول از همه ::::انژکتور رو بشورید، به این روش که محفظه هوا رو در بیارید، یک نفر باید بشینه پشت فرمون و دور موتور رو ببره روی 3000، بعدش شما اسپری انژکتور شور رو با فواصل 15 ثانیه و هر بار به مدت 3 تا 5 ثانیه بطور مستقیم اسپری کنید داخل لوله هوا،،،تا اینکه دیگه دود سفید از اگزوز خارج نشه، اینجوری اول موتور و انژکتورها شسته میشه، بعدش تمام سنسورها رو بشورید،،، بعضی وقتا دریچه گاز رو هم نگاه کنید کثیفی نگرفته باشه، اگر چربی بگیره، موقع گاز خوردن ماشین، بازی در میاره.....
    اگر این کارها رو درست انجام بدهید، و مشکل دیگری نداشته باشه،،، موتور خیلی بی صدا میشه و نرم کار میکنه
    Last edited by P30andriod; 07-02-2018 at 10:50.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •