تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 844 از 903 اولاول ... 344744794834840841842843844845846847848854894 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,431 به 8,440 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تو سرعت 100کیلومتر فرمون ماشین خیلی میلرزه ایراد از جلوبندی یا بالانس تا90کیلومترخوه به محض اینکه نزدیک100میشه میلرزه (همون ماشین131)

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

تو سرعت 100کیلومتر فرمون ماشین خیلی میلرزه
    ایراد از جلوبندی یا بالانس؟
    تا90کیلومترخوبه به محض اینکه نزدیک100میشه میلرزه . (همون ماشین131)
    سلام

از بالانس هست
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ok
    تشکر از قضیه دیاگی که تو پست قبلی گفتم چیزی نمیدونید شما؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستان حدود یکماه هست چراغ چک ماشین دائم روشن میشه
    ماشین رو که خاموش میکنم دوباره روشن میکنم خاموش میشه . مرضش هم همینه دقیقا
    باید ماشین و خاموش کنم دوباره استارت بزنم وگرنه 10ساعت هم که رانندگی کنم خودش خاموش نمیشه
    از اونجایی که اکثر کسانی هم که دیاگ دارن سر درنمیارن والکی یه پول مفتی میگیرن ومیگن هیچ مشکلی نداره یا یه عیبی میذارن روش میگن درست شد , خواستم از شما بپرسم چیز مهمیه برم دنبالش یانه ؟ (پراید131مدل 93)
    سلام
    1- اصولیش اینه که با دیاگ مشخص بشه که کد چی هست
    در بعضی ماشینها مثل ماتيز به صورت دستی هم میشه کدگیری کرد . یک تکه سیم وصل میشه به دو تا از خانه های فیش دیاگِ ماشین و سوئیچ باز میکنین . چراغ چک شروع میکنه به چشمک زدن که با شمارشش میشه کد رو خوند
    مثلاً 10 بار چشمک یعنی صفر
    2- بعضی از قطعاتِ خودرو اگر فیشش رو بکشین چراغ چک روشن میشه و با وصل کردن فیش چراغ هم خاموش میشه مثل فیش سنسور هوای ورودی
    3- بعضی از قطعات با کشیدنِ فیشش چراغ چک روشن میشه ولی با دوباره وصل کردنش چراغ چک خاموش نمیشه تا وقتی که موتور کلاً خاموش بشه و دوباره روشن بشه .
    این موضوع تا حدی میتونه بهتون کمک کنه در پیدا کردنِ قطعه ی مشکل دار

4- بعضی از رله های ماشین اگر گاهی برقش قطع بشه چراغ چک روشن میشه . بهتره رله های فن رادباتور و پمپ و برق موتور رو دربیارین و پایه هاش رو چک کنین که تمیز و سالم باشه و تغییر رنگ نداده باشه . تغییر رنگ یعنی گرمای شدید
    5- استپر یکی از قطعاتی هست که در بیشتر ماشینها اگر فیشش رو با موتور روشن بکشید چراغ چک روشن میشه و با دوباره وصل کردنش دیگه خاموش نمیشه تا موتور خاموش بشه
    پس شاید فیشش کثیفه و گاهی بهو برقش قطع میشه

6- برای دیاگ زدن باید برید جایی که نرم افزار مخصوص ماشینتون رو داره . وگرنه دقیق معلوم نمیشه چراغ چک برای چی روشن میشده
    7- با مکانیک تِی کنین تا یک مبلغ کمی بگیره و فقز دیاگ بزنه تا معلوم بشه کد چه خطایی هست
    8- بهنره با موتور روشن , یک نفر پشت فرمان بشینه و شما با فیشهای قطعات وَر برید (بدونِ کشیدنِ فیش) تا اگر مشکلی داشته باشه چراغ چک روشن بشه و پیداش کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

دوستان حدود یکماه هست چراغ چک ماشین روشن میشه داعم ماشین وکه خاموش میکنم دوباره روشن میکنم خاموش میشه مرضشم همینه دقیقا باید ماشین و خاموش کنم دوباره استارت بزنم وگرنه 10ساعت هم که رانندگی کنم خودش خاموش نمیشه از اونجایی که اکثر کسانی هم که دیاگ دارن سر درنمیارن والکی یه پول مفتی میگیرن ومیگن هیچ مشکلی نداره یا یه عیبی میذارن روش میگن درست شد خواستم از شما بپرسم چیز مهمیه برم دنبالش یانه (پراید131مدل 93)

مشكل روشن و خاموش شدن چراغ چك ماشين هاي انژكتوري (فرق نمي كنه چه ماشيني باشه) اغلب به خاطر خرابي سنسور اكسيژن هست. ممكنه حتي با دياگ زدن هم اين مشكل نشان داده نشه. براي تست اين سنسور تنها راه اينه كه سيم هاشو قطع كنيد و ولتاژ بگيريد. فكر كنم براساس دماي سنسور ولتاژ بين 0 تا 10 ولت در نوسانه. اينو دقيقاً نمي دونم ولي 90 درصد مطمئنم كه روشن شدن چراغ چك به خاطر خرابي اين سنسور هست.
    البته اگر يك دياگ زن خوب سراغ داريد و به كارش مطمئنيد مي تونيد بديد ECUي ماشين شما رو ريستارت كنه. شايد علت اين خرابي به خاطر ثبت خطايي در حافظه ECU باشه كه با پاك كردن حافظه هم از بين نمي ره و بايد حتماً ريست بشه. ليكن بايد طرف آدم واردي باشه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام
    دوستان من یه سمند موتور ملی دارم میشه کمکم کنید
    هر وقت میبرم دیاگ درست میشه بعد از دو روز وقتی ماشین سرد هست تک کار می کنه؟
    سلام
    تك كار مي كنه يعني چه جوري كار مي كنه؟
    بسياري از نرم افزارهايي كه براي دياگ زدن به كار برده ميشه نسخه هاي قديمي يا ممكنه ناسازگار با ماشين شما باشه. واسه همين هميشه دياگ رو بريد پيش واردترين افراد. چون مربوط به سيستم برق و الكترونيك ماشين ميشه و لذا كوچكترين خطايي باعث به هم خوردن تنظيمات ماشين ميشه.
    يك مسأله ديگه هم هست. البته مربوط به سمندهاي اي اف سون مولتي پلاكسه و تجربه ايه كه خودم داشتم. وقتي برق باطري ماشين ضعيف ميشه سيستم ماشين كلاً قاطي مي كنه و به هم مي ريزه. اين نكته مهميه كه بايد مد نظر داشته باشيد.
    بد كار كردن ماشين هنگام سرد بودنش دلايل مختلفي ممكنه داشته باشه. يكي از دلايلش سوراخ شدن لوله مويين باريكي هست كه به سنسور مپ جلو موتور وصل ميشه و هوا مي كشه. اين لوله وقتي از جاش دربياد يا سوراخ بشه باعث ميشه كه ماشين ريپ بزنه و طوري كار كنه كه فكر كنيد انگار 3 كار مي كنه (يا به قول شما تك كار مي كنه) اون لوله رو هم چك كنيد.

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشكل روشن و خاموش شدن چراغ چك ماشين هاي انژكتوري (فرق نمي كنه چه ماشيني باشه) اغلب به خاطر خرابي سنسور اكسيژن هست. ممكنه حتي با دياگ زدن هم اين مشكل نشان داده نشه. براي تست اين سنسور تنها راه اينه كه سيم هاشو قطع كنيد و ولتاژ بگيريد. فكر كنم براساس دماي سنسور ولتاژ بين 0 تا 10 ولت در نوسانه. اينو دقيقاً نمي دونم ولي 90 درصد مطمئنم كه روشن شدن چراغ چك به خاطر خرابي اين سنسور هست.
    البته اگر يك دياگ زن خوب سراغ داريد و به كارش مطمئنيد مي تونيد بديد ECUي ماشين شما رو ريستارت كنه. شايد علت اين خرابي به خاطر ثبت خطايي در حافظه ECU باشه كه با پاك كردن حافظه هم از بين نمي ره و بايد حتماً ريست بشه. ليكن بايد طرف آدم واردي باشه.
    نه متاسفانه هچ دیاگ زن ماهری سراغ ندارم همه الکی فقط پول میگیرن هیچی هم نمیفهمن .جالب اینجاست که وقتی ماشین و روشن میکنی چراغ چک روشن میشه بعد که ماشین و خاموش کنی اگه تاحدود یک دقیقه بعد روشن کنی چراغ چکش خاموش میشه ولی اگه زمان بیشتر بخوره خاموش نمیشه

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

الان که نگاه کردم قیمتش سنسور اکسیرژن یه کم بالاست نمیشه مثل استپر بازش کردو تمیزش کرد حتما باید تعویض شه .محل سنسور اکسیژن پراید کجاست ؟خودم میتونم عوض کنم ویه سوال دیگه اینکه اگه یه قطعه ای خراب بشه وبا یه نو تعویضش کنی حتما باید بادیاگ برنامه بهش بدی تا قطعه رو بشناسه ینی شده مثل کامپیوتر که یه قطعه اضافه میکنی باید درایورش هم نصب کنی

9. این کاربر از najee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

الان که نگاه کردم قیمتش سنسور اکسیرژن یه کم بالاست نمیشه مثل استپر بازش کردو تمیزش کرد حتما باید تعویض شه .محل سنسور اکسیژن پراید کجاست ؟خودم میتونم عوض کنم ویه سوال دیگه اینکه اگه یه قطعه ای خراب بشه وبا یه نو تعویضش کنی حتما باید بادیاگ برنامه بهش بدی تا قطعه رو بشناسه ینی شده مثل کامپیوتر که یه قطعه اضافه میکنی باید درایورش هم نصب کنی

بله قيمت سنسور اكسيژن بالاست. چون توش طلا به كار مي برن.
    فكر نكنم تميزشدني باشه. محل سنسور هم روي اگزوز كنار كاتاليزور بسته ميشه كه البته موقع باز كردن خيلي بايد دقت كرد. چون وقتي اگزوز داغه ممكنه جاش گشاد بشه و از اين دردسرها. از طرفي هم بايد بريد زير ماشين و تسلط كافي به زير ماشين داشته باشيد. واسه همين هم بهتره بديد يك تعميركار خبره اين كارو بكنه.
    نيازي به دياگ زدن بعد از تعويض سنسور نيست.
    فقط يك مسأله كه خودتونو حساس نشون نديد. اگر ماشين وقتي چراغ چكش روشنه بد كار نمي كنه بذاريد همينطوري باشه تا وقتي تونستيد عوضش كنيد. براي اطمينان بيشتر مي تونيد دياگ بزنيد تا ببينيد خطاي عمده اي در سيستم نباشه. كه اگه نباشه ديگه هيچ مشكلي براي ماشين پيش نمياد. كار سنسور اكسيژن اندازه گيري ميزان اكسيژن خروجي و مصرف نشده داخل موتوره كه اگر زياد باشه ميزان سوخت رو زياد مي كنه و اگر كم باشه ميزان سوخت رو كم مي كنه تا هميشه موتور بهترين و ايده آل ترين مصرف رو داشته باشه. حالا خرابي اين سنسور باعث ميشه اندازه گيري گازهاي خروجي دقيق نباشه و مصرف سوخت كم يا زياد بشه. اگر مثلاً خرابي سنسور طوري باشه كه مقدار اكسيژن خروجي رو صفر نشون بده باعث ميشه ECU مقدار سوخت رو خيلي كم كنه و در نتيجه موتور ريپ بزنه يا خاموش بشه. عكس اون هم صادقه و باعث ميشه موتور دود كنه. ولي اگر اين حالات پيش نمياد پس نگراني زيادي وجود نداره.

پروفشنال chaharnazm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود. پدال کلاچ و دسته دنده پراید من بسیار سفت هستند. واپسین بار سال 91 دیسک و صفحه انداختم. آیا با جایگزین کردن آنها نرم میشود؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •