تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 842 از 903 اولاول ... 342742792832838839840841842843844845846852892 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,411 به 8,420 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با سلام
    احتمال زیاد درب رادیاتور مشکل پیدا کرده، یکی نو بگیرید 5 هزار تومان، مشکل حلله.

پروفشنال chaharnazm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود. فیوزای توی موتور پراید من هی میسوزند. پر مصرف کننده هامم یه سیستم زیر 300 واتی و یه جفت زنون 35 واتی اند. داستان چی میتونه باشه؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

درود. فیوزای توی موتور پراید من هی میسوزند. پر مصرف کننده هامم یه سیستم زیر 300 واتی و یه جفت زنون 35 واتی اند.
    داستان چی میتونه باشه؟
    سلام
    علتهای سوختن فیوز:
    نصبِ فیوز ضعیفتر از فیوز فابریک . مثلاً به جای 20A فیوز 15 يا 10A نصب بشه
    اتصالی در سیمهای همون مدار (اتصال سیم مثبت به سیم منفی - اتصال سیم مثبت به بدنه )
    نیم سوز شدنِ مصرف کننده مثلاً موتور فن بخاری
    در ماشین استاندارد یک یا 2 جعبه فیوز هست و هر مداری هم یک فیوز جداگانه داره .
    فیوز کدوم مدار میسوزه ؟
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 14-01-2018 at 17:39. دليل: تصحیح

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    پراید خیلی به مصرف برق حساسه،،،، ولی سوختن فیوز چندتا حالت داره،،،،،، اگر جعبه فیوز داخل داشبورد مشکل پیدا کرده، دنبال برق دزدی و مشکلات اینجوری باید رفت، نصب سیستم هر چند ضعیف، تاثیر زیادی روی سیستم برق پراید میزاره، برای جلوگیری از مشکلات اینجوری، باید دینام (آلترناتور) با آمپر بالاتر تعویض بشه یا سرویس کامل بشه، حتماً باطری از 65 آمپر به بالا باشه، چون آمپر پایین بودن باطری علاوه بر اینکه روی استفاده های معمولی از خودرو پس از نصب سیستم صوتی تاثیر میزاره(مثلا اگر صدای بلند و با باس زیاد گوش کنید، چراغهای ماشین بعد از مدتی شروع به رقص می کنند!!) به علت اینکه باطری هماهنگ نیست، آمپر از دینام میکشه، بنابراین باعث داغ شدن دینام و بالا و پایین رفتن آمپر میشه که این هم موجب سوختن فیوز ها میشه،،،،، حتما کنترل کنید ببینید کدام فیوز میسوزه، و برق مصرفی ضبط و سیستم صوتی از همان فیوز هست یا نه؟؟؟؟ اگر جواب مثبت بود، حتما باطری رو تقویت کنید.....فیوز هم از امپر بالاتر استفاده کنید.
    اگر فیوز های سیمی داخل موتور می سوزند،،، میتونه به خاطر کارکرد زیاد باشه، اگر با این مشکل روبرو هستید، توصیه میشه تمام فیوز سیمی ها و جعبه فیوز بصورت دقیق و حرفه ای تعویض کنید،،، حتماً آفتامات دینام رو هم کنترل کنید و با کابل های اتصال به بدنه و جعبه فیوز و ...، چون اگر سیم های اتصال دینام مشکل دار شده باشند، جریان برق برای عبور دنبال مسیرهای ممکنه میگرده، اینجوری هم میزنه فیوزهای بی ربط میسوزه،،،،،، این موضوع حادی نیست، ولی خیلی مهمه چون مشکل برقی به همان دلیلی که گفتم، کم کم باعث از بین رفتن تجهیزات برقی ماشین می شود.
    در کل با پراید و سیستم برقی پراید با ملایمت رفتار کنید!!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    پراید خیلی به مصرف برق حساسه،،،، ولی سوختن فیوز چندتا حالت داره،،،،،، اگر جعبه فیوز داخل داشبورد مشکل پیدا کرده، دنبال برق دزدی و مشکلات اینجوری باید رفت، نصب سیستم هر چند ضعیف، تاثیر زیادی روی سیستم برق پراید میزاره، برای جلوگیری از مشکلات اینجوری، باید دینام (آلترناتور) با آمپر بالاتر تعویض بشه یا سرویس کامل بشه، حتماً باطری از 65 آمپر به بالا باشه، چون آمپر پایین بودن باطری علاوه بر اینکه روی استفاده های معمولی از خودرو پس از نصب سیستم صوتی تاثیر میزاره(مثلا اگر صدای بلند و با باس زیاد گوش کنید، چراغهای ماشین بعد از مدتی شروع به رقص می کنند!!) به علت اینکه باطری هماهنگ نیست، آمپر از دینام میکشه، بنابراین باعث داغ شدن دینام و بالا و پایین رفتن آمپر میشه که این هم موجب سوختن فیوز ها میشه،،،،، حتما کنترل کنید ببینید کدام فیوز میسوزه، و برق مصرفی ضبط و سیستم صوتی از همان فیوز هست یا نه؟؟؟؟ اگر جواب مثبت بود، حتما باطری رو تقویت کنید.....فیوز هم از امپر بالاتر استفاده کنید.
    اگر فیوز های سیمی داخل موتور می سوزند،،، میتونه به خاطر کارکرد زیاد باشه، اگر با این مشکل روبرو هستید، توصیه میشه تمام فیوز سیمی ها و جعبه فیوز بصورت دقیق و حرفه ای تعویض کنید،،، حتماً آفتامات دینام رو هم کنترل کنید و با کابل های اتصال به بدنه و جعبه فیوز و ...، چون اگر سیم های اتصال دینام مشکل دار شده باشند، جریان برق برای عبور دنبال مسیرهای ممکنه میگرده، اینجوری هم میزنه فیوزهای بی ربط میسوزه،،،،،، این موضوع حادی نیست، ولی خیلی مهمه چون مشکل برقی به همان دلیلی که گفتم، کم کم باعث از بین رفتن تجهیزات برقی ماشین می شود.
    در کل با پراید و سیستم برقی پراید با ملایمت رفتار کنید!!!!
    بسیار سودمند بود. سپاسگزارم. یک بار آفتامات دینام جایگزین کرده ام. باتری هم به تازگی 66A واریان انداخته ام. باتریساز گفت باتریت خوب نیست. سه تا سیم فیوز خودش درست کرد و سر و ته سیمهاش هم لحیم کرد گفت این دیگه دشواری پیدا نمیکنه.
    بررسیهایی که فرمودید هنوز انجام نداده ام ولی دینام و باتری هر دو با دستگاه آزموده شدند و درست کار می کردند. اگر دوباره سیم فیوزها سوختند حتمن پیشنهاد شما را انجام خواهم داد.

تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فهرستی از دستمزدهای باتریسازی، مکانیکی و جلوبندی سازی سواری سال 96 میخواستم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خوشحال میشم کمکی تونم بکنم.
    به نظرم اگر از کارکرد باطری و دینام مطمئن هستید، کابل اتصال بدنه اصلی و کابل دینام تا پشت جعبه فیوز سیمی رو کنترل کنید، برای خودم یکبار پیش آمده بود که کابلهای زیر جعبه فیوز سیمی ، به علت دور از دسترس بودن، دقیق کنترل نکرده بودم، قمقمه آب رو باز کرده بودم برای تمیزکاری، بصورت اتفاقی گفتم این قطعه رو هم کنترل کنم، دیدم کابلها به مرور زمان با آب خوردن های مکرر و گرمای موتور، بصورت یک تکه چوب خشک و زنگ زده درآمده (زنگ سبز رنگ) کل مجموعه رو عوض کردم، تا روزی که ماشین زیر پام بود دیگه فیوز سیمی براش عوض نکردم.

9. این کاربر از P30andriod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من تقریبا تمام کارهای ماشینم رو خودم انجام میدم برای همین قیمت دقیق ندارم،،،،،، شما هم یکم همت کن خودت ماشینت رو سرپا کنی، از وقتی تمام مشکلات رو خودم برطرف میکنم و قطعات رو خودم عوض می کنم و .... اکثر مشکلات ماشینم رفع شده، مثلا برای تعویض یک سر پلوس دو بار رفتم مکانیکی، حدود 300 پیاده شدم مشکل برطرف نشده، چون دوستان تعویض کار حرفه ای، فقط دنبال استخوان لای زخم هستند، شایدم علمش رو ندارند،،،،، به هر حال جز هزینه الکی چیزی نیست، در نهایت خودم دست به کار شدم دیدم خود پلوس مشکلی نداره، مشعلی خراب شده، یک قطعه خریدم 45 تومن، عوض کردم حل شد!!!!
    من هیچ اعتمادی به مکانیکی ها ندارم

11. 2 کاربر از P30andriod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

مثلا برای تعویض یک سر پلوس دو بار رفتم مکانیکی، حدود 300 پیاده شدم مشکل برطرف نشده، چون دوستان تعویض کار حرفه ای، فقط دنبال استخوان لای زخم هستند،
    شایدم علمش رو ندارند،،،،، به هر حال جز هزینه الکی چیزی نیست
    در نهایت خودم دست به کار شدم دیدم خود پلوس مشکلی نداره، مشعلی خراب شده، یک قطعه خریدم 45 تومن، عوض کردم حل شد!!!!من هیچ اعتمادی به مکانیکی ها ندارم
    سلام

انجام کارهای تعمیراتی توسط خودمون خیلی صرفه جویی مالی داره . خیلی هم لذت داره . ورزش مغز و بدن هم هست
    مشعلی چی هست ؟همون سر پلوس هست ؟
    اگر بله , 99% از سرپلوسهایی که عوض میکنند , اصلاً نیاز به تعویض نداره . علت صدا دادنش فقط اینه که گریس نداره و خشکه
    =================================
    در صفحات آخر تاپیک صرفه جویی , جزئیاتش هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگر بعد محض پاره شدنِ گردگیرش ظرف یک هفته گردگیر تعویض بشه و توی سرپلوس کاملاً پر بشه از گریس و دو سوم گردگیر هم پر از گریس بشه دیگه سرپلوس خراب نمیشه حتی تا ده پونزده سال

اگر گردگیر با گریس پر نشه , گریس توی سرپلوس بعد از مدتی میریزه توی گردگیر و سرپلوس موقع پیچیدن صدا میده و راننده فکر میکنه سرپلوس خرابه درصورتیکه سالمه و از بی گریسی صدا میده . فقط همین
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-01-2018 at 21:39.

13. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دقیقا موافقم، تعمیرات لذتی داره که نگووو.
    مشعلی یا لاله ای (هر جایی یک اسمی میگن بهش) قطعه ای هست که سر پلوس داخل اون قرار میگیره و رابط نیرو بین دیفرانسیل خودرو و سر پلوس هستش، خرابی این قطعه خیلی کم اتفاق میوفته ولی وقتی بشه، تقریبا هیچ مکانیکی اونو نمیتونه تشخیص بده، (نمیخوام بگم بی سوادنند، ولی فقط براساس تجربیات چندین باره میخواند کار کنند، و چون این مورد خیلی به ندرت پیش میاد، تقریبا هیچ کسی تشخیص درست نمیده) مثل همین مورد من که چندین بار سر پلوس و میله و ... رو تعویض کردند، هیچکدوم به ذهنش نرسید که ممکنه یک قطعه دیگری هم این وسط باشه!!!!
    اتفاقاً مشکل من از همین مراجعات مکرر به تعمیرگاههای . . . پیش آمد، تقریبا هر دفعه که میرفتم، میگفتند که گردگیرت پاره شده عوض کردیم!!!!!!!! (فقط به خاطر اینکه پول بگیرند) خودم که دست به کار شدم، این مشکلات هم تموم شده،،،،

15. این کاربر از P30andriod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •