تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 809 از 903 اولاول ... 309709759799805806807808809810811812813819859 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,081 به 8,090 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام
    آره مشکل خاصی نداره یه خورده زودتر عوض کن میخواستم وضعیت بازار رو بگم

والا شمع هم وضعش خرابه، اکثرا قلابیه. اکیوم برند خوبیه و شناخت اصلی و قلابی هم خیلی سخت و گاهی غیرممکنه. انشالا که خوب جواب میده
    مرسی داداش
    والا یه باطری اوربیتال پلاس سپاهان دارم امیر جان 3 سال و 3 ماهه اره دقیقا داره کار میکنه تازه تستر زدم 96 درصده توکار ایرانی موندم واقعا بعضی جنسای ایرانی سگش شرف داره به جنس چینی

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

قابل توجه همه ی کسانی که ماشین بنزینی و گازسوز دارند:

شمع رو کیلومتری عوض نکنین
    شمع بعد از مدتی نیاز داره که با برس سیمی نرم (دارای موهای نازک) تمیز و براق بشه و گپش هم تنظیم بشه و نصب بشه
    تا وقتی 2 ميلیمتر از الکترود مرکزیش وجود داره پس میشه از این شمع استفاده کرد فقط باید تمیز و تنطیم باشه
    وقتی شمع نو میخرین مقاومت سر و الکترود مرکزیش رو با اهم متر اندازه بگیرین . مثلاً 20 کیلو اهم هست 20.000 اهم

هر 10.000 یا 7000 کلیومتر که بازش میکنین برای تنطیف و تنظیم , مقاومت رو هم اندازه بگیرین تا اگر نیم سوز شده و مقاومتش خیلی زیادتر از روز اول شده پس دیگه باید عوض بشه که دلیل یر بنجل بودنش هم هست . شمع باکیفیت نیم سوز نمیشه بلکه پس از 30 یا 40 هزار کیلومتر الکترود مرکزیش دیگه خیلی خورده و کوچک میشه و باید تعویض بشه
    =================================
    مطلب مهم دیگه:
    در محکم کردن شمعها وسواس نداشته باشین .
    با دست هم که شمعها رو سفت کنین موتور روشن میشه پس سغت کردن با آچار نباید زیاد باشه
    شمعی که باز کردنش خیلی نیرو لازم داره پس بیش از حد محکم شده
    سفت کردنِ بیش از حد 2 ضرر دیگه هم داره :

1- خراب شدنِ رزوه های سرسیلندر که ممکنه بکشه به تراشکاری و یا حتی تعویض سرسیلندر و مخارج ملیونی
    2- شکستن شمع موقع بازکردنش و هزینه ی زیادِ تعمیر

=============================
    شمع 2 پلاتینه و 3 پلاتینه و 4 پلاتینه در جرقه زنی فرقی با شمع تک پلاتینه نداره فقط چون تعداد پلاتینهاش (الکترودِ کناری) بیشتر هست پس روندِ خوردگی کندتر هست و عمرش بیشتره .
    اگر خواستین چند پلاتینه بخرین بهتره 2 پلاتینه بخرین چون بیشتر از اون حتماً گرانتره و نیازی هم بهش نیست چون پلاتین مرکزی وقتی خیلی کوتاه بشه دیگه باید شمع عوض بشه حتی اگر 4 پلاتین اطرافش سالم باشند

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من تقریبا شمع ها رو 5 هزار تا پیش عوض کردم
    اما مشکلی که الان هست فکر می کنم از سیلندر 2 روغن کم می کنه اما هیچ دودی هم مشاهده نمی شه
    این شمع ها به این وضعیت در اومده که تقریبا 3 تا مناسبه اما سیلندر 2 سرش انگار رسوب بسته
    علت چی می تونه باشه ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

من تقریبا شمع ها رو 5 هزار تا پیش عوض کردم اما مشکلی که الان هست فکر می کنم از سیلندر 2 روغن کم می کنه اما هیچ دودی هم مشاهده نمی شه
    این شمع ها به این وضعیت در اومده که تقریبا 3 تا مناسبه اما سیلندر 2 سرش انگار رسوب بسته علت چی می تونه باشه ؟
    سلام
    این سیاهی از دوده باشه ممکنه انژکتور اون سیلندر مشکل داره
    اگر شک دارین میتونین با انژکتور سیلندر بغلیش جابجاش کنین و شمعها رو با برس سیمی نرم برق بندازین و تست کنین
    اما اگر روغن سوخته باشه پس این سیلندر روغن میاد داخلش که ممکنه از کاسه نمد ساق سوپاپ باشه یا خرابی رینگهاش یا خرابی واشر سرسیلندر در اطراف همین سیلندر
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 16-04-2017 at 12:35.

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    این سیاهی از دوده باشه ممکنه انژکتور اون سیلندر مشکل داره
    اگر شک دارین میتونین با انژکتور سیلندر بغلیش جابجاش کنین و شمعها رو با برس سیچی نرم برق بندازین و تست کنین
    اما گر روغن سوخته باشه پس این سیلندر روغن میاد داخلش که ممکنه از کاسه نمد سوپاپ باشه یا خرابی رینگهاش یا خرابی واشر سرسیلندر در اطراف همین سیلندر

- - - Updated - - -

خوب سرسیلندر رو کامل نو 4 ماه نیست عوض کردم . با این تفاسیر بازم از سرسیلندر هست ؟یعنی ممکنه سر سیلندر سوپاپش کاسه نمد مشکل داره ؟
    یا رینگ پیستون سیلندر هست ؟
    Last edited by mkhr2max; 16-04-2017 at 12:37.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

خوب سرسیلندر رو کامل نو 4 ماه نیست عوض کردم . با این تفاسیر بازم از سرسیلندر هست ؟یعنی ممکنه سر سیلندر سوپاپش کاسه نمد مشکل داره ؟
    یا رینگ پیستون سیلندر هست ؟
    شما خودتون خبر دارین از جرم و جنایتهائی که خودروسازها و قطعه سازها و بعضی مکانیکها انجام میدند
    وقتی موتور صفرشون روغن سوزی داره , وقتی موتور و گیربکس تعمیری رو جای صفر میندازن روی ماشینهای به اصطلاح صفر , وقتی بعضی مکانیکها تعمیر میکنند اما مشکل به جای رفع شدن بیشتر میشه به علت خرابکاری یا قطعات بنجل آیا میشه به چیزی اطمینان کرد
    همه ی اینها رو نوشتم تا بگم:
    فکر نکنین چون نو هست , چون صفر هست , چون تازه تعمیر هست پس همه چیزش درسته
    شما اول باید ببینین این سیاهی از چیه و ماهیتش چیه . از سوخت زیاد ؟ یا سوختن روغن ؟
    بعدش باید عیب یابی رو شروع کنین
    از ساده ترین چیزها شروع کنین تا دشوارترین و پر هزینه ها

==========================
    یه راه دیگه هم دارین . مدارا کردن با این وضع و مهربان بودن با ماشینتون تا از این بدتر نشه یعنی نگازوندن , حرکت با شتاب کم , نراندن با دور موتور بیش از 3200 , استفاده از روغن و فیلتر خوب و تعویضشون به موقع , نریختن آب معمولی توی رادیاتور , تمیز نگه داشتن بیرونِ رادیاتور تا حرارت همیشه نرمال باشه و غیره

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

1

امروز دیسک ترمز و توپی چرخ جلو خریدم فروشنده گفت که لنت هم ببر چون دیسکهات نو هستن باید لنت جدید بندازی که خط نندازه درسته؟

دیسک ترمز مارک لاهیجان خریدم
    توپی هم ارپیکو خریدم جنسش حرف نداره
    لنت هم همیشه گولد میخرم این بارم گولد خریدم

قیمتا>>>دیسک لاهیجان 55 خریدم
    توپی دونه ای 30 دوتاش شد 60 تومن
    لنت جلو گولد هم 29 تومن
    به همین راحتی 144 تومن امروز پیاده شدم

Last edited by fokahi110; 16-04-2017 at 18:31.

10. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

امروز دیسک ترمز و توپی چرخ جلو خریدم فروشنده گفت که لنت هم ببر چون دیسکهات نو هستن باید لنت جدید بندازی که خط نندازه درسته؟

دیسک ترمز مارک لاهیجان خریدم
    توپی هم ارپیکو خریدم جنسش حرف نداره
    لنت هم همیشه گولد میخرم این بارم گولد خریدم

قیمتا>>>دیسک لاهیجان 55 خریدم
    توپی دونه ای 30 دوتاش شد 60 تومن
    لنت جلو گولد هم 29 تومن
    به همین راحتی 144 تومن امروز پیاده شدم

واسه چی عوضشون کردین؟؟ لرزش هنگام ترمز داشتین؟
    در مورد لنت ها حرفشون توجیه خاصی نداره چون لنت با چند تا ترمز خودش رو با دیسک هماهنگ میکنه و ساییده میشه. به نظرم نگه دارید سری بعد استفاده کنید

12. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

رو سرعت 110 تا پا برا ترمز میبرم یه لرزش خفیفی دارم خیلی خفیف جلوبندی هم تازه امیرنیا انداختم 2 ماه پیش کامل کامل ماشین مدل 87 هست تا حالا دیسک و توپکی عوض نکردم گفتم یه جا همشو عوض کنم تا پول دستمه.مخصوصا تو سرپایینی گردنه اسداباد همدان اینطوری میشه چرخای جلوم لرزش خفیفی میگیره

14. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

رو سرعت 110 تا پا برا ترمز میبرم یه لرزش خفیفی دارم خیلی خفیف جلوبندی هم تازه امیرنیا انداختم 2 ماه پیش کامل کامل ماشین مدل 87 هست تا حالا دیسک و توپکی عوض نکردم گفتم یه جا همشو عوض کنم تا پول دستمه.مخصوصا تو سرپایینی گردنه اسداباد همدان اینطوری میشه چرخای جلوم لرزش خفیفی میگیره
    انشالا درست شده دیگه
    البته میتونستید دیسک های قبلی رو تراش بدید. کلا دیسک های ایرانی (تو سال های اخیر البته) شدیدا این مشکل رو دارن و وقتی داغ هست و وارد چاله آب یا کارواش بشه سریعا با تنش حرارتی تاب میفته. معمولا یک بار که اینطوری میشه تراش بره دیگه خیلی کمتر تاب بر میداره و مشکل چند سال حل میشه

16. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •