تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 803 از 903 اولاول ... 303703753793799800801802803804805806807813853 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,021 به 8,030 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    از کی اینجوری شده ؟ تدریجاً ؟ یا یکدفعه ؟
    اگر با دنده خلاص هم همینطوریه و دستهموتورها هم سالمه پس احتمال مشکل در یاتاقانهای میل لنگ هست و یا بلبرینگ پشت فلایویل
    علت دیگه مشکل در ادونس بودنِ زمان جرقه زنی هست یعنی شعمها زود جرقه میزنه و لرزش شدید و صدای زیاد تولید میشه (ناک ) باید با دستگاه از درست بودن زمان جرقه زدن مطمئن بشین
    خیلی وقته این طوری شده ؛ تدریجی
    با دنده خلاص تو دور 2500 تا دقیقا این طوری می شه و با افزایش یا کاهش دور موتور لرزش کمتر می شه وقتی تو حرکت هستم خیلی شدید تر می شه دقیقا تو همون دور موتور ...

هر جا می برم یه دیاگ میزنن و میگن مشکلی نیست ؛ طبیعی هستش و درست شد . اما بلانصبت فقط اکثر دیاگ کارا فقط پول ؛ مهم نیست کار درست باشه .

احتمال اینکه یاتاقان باشه چند درصد هست و اینکه بلبرینگ فلایول باشه چقدره ؟

البته یک سال پیش این طوری می شد ؛ اما جدیدا موقع حرکت با دنده یک که م یخوام راه بیفتم ؛ می لرزه ؛ دیسک و صفحه هم تموم شده فکر کنم . ممکنه از تاپ داشتن فلایول باشه ؟یا همون بلبرینگ ؛ چون دیسک و صفحه رو باید عوض کنم ؛ اما یاتاقان واقعا خرج می گذاره دست آدم ...

اول دیسک و صفحه عوص کنم و فلایول رو بدم تراش و بلبرینگ رو عوض کنه ؛ با چشم مشخصه که لرزش ممکنه به خاطر اون باشه یا نه ؟

ببرم تنظیم موتور بگم زمان دقیق چرقه زنی رو بررسی کنند ؟

ممنون از پاسخ شما ...
    Last edited by mkhr2max; 06-03-2017 at 11:22.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

خیلی وقته این طوری شده ؛ تدریجیبا دنده خلاص تو دور 2500 تا دقیقا این طوری می شه و با افزایش یا کاهش دور موتور لرزش کمتر می شه وقتی تو حرکت هستم خیلی شدید تر می شه دقیقا تو همون دور موتور ...

هر جا می برم یه دیاگ میزنن و میگن مشکلی نیست ؛ طبیعی هستش و درست شد . اما بلانصبت فقط اکثر دیاگ کارا فقط پول ؛ مهم نیست کار درست باشه .
    احتمال اینکه یاتاقان باشه چند درصد هست و اینکه بلبرینگ فلایول باشه چقدره ؟
    البته یک سال پیش این طوری می شد ؛ اما جدیدا موقع حرکت با دنده یک که م یخوام راه بیفتم ؛ می لرزه ؛ دیسک و صفحه هم تموم شده فکر کنم . ممکنه از تاپ داشتن فلایول باشه ؟یا همون بلبرینگ ؛ چون دیسک و صفحه رو باید عوض کنم ؛ اما یاتاقان واقعا خرج می گذاره دست آدم ...
    اول دیسک و صفحه عوض کنم و فلایول رو بدم تراش و بلبرینگ رو عوض کنه ؛ با چشم مشخصه که لرزش ممکنه به خاطر اون باشه یا نه ؟
    ببرم تنظیم موتور بگم زمان دقیق چرقه زنی رو بررسی کنند ؟
    ممنون از پاسخ شما ...
    سلام
    وقتی دیسک و صفحه باز بشه و برداشته بشه بهترین وقت برای چک کردن هست تا معلوم بشه لرزش از موتوره یا کلاچ یا محور گیربکس
    بدون دیسک و صفحه روشن کنین و گاز بدین اگر دیگه لرزش نداره پس از کلاچ و یا محور گیربکس هست. اما اگر بدون دیسک و صفحه باز هم میلرزه پس از موتوره که یا ناک هست یا یاتاقانها و یا تاب داشتن میل بادامک (میل سوپاپ)

ماشين شما دلکو نداره . سیستم جرقه زنی الکترونیکی داره که خودش زمان جرقه زدن رو تعیین میکنه با کمک سنسور میل لنگ و سنسور میل بادامک
    احتمالاً سنسور ناک هم داره تا به محض احساس ناک , زمان جرقه زنی رو توسط کامپیوتر تغییر میده تا ناک از بین بره
    ممکنه همین سنسور ناک درست عمل نمیکنه
    باید یک مکانیک وارد و باوجدان موضوع ناک و سنسورش رو چک کنه
    خلاص کنین , دور 2500 تا لرزش شدید بشه , حالا همزمان کلاچ بگیرین ببینین لرزش تغییری میکنه ؟ اگر کم یا زیاد میشه پس به کلاچ و بلبرینگ پشت فلایویل و یا محوری که نیرو رو منتقل میکنه به گیبرکس ربط داره
    به موقع روغن عوض کنین و روغن درجه یک بریزید با فیلتر درجه یک . اگر لرزش کمتر شد پس احتمال معیوب بودن یاتاقانهای میل لنگ زیاده .
    احتمال شل و ول بودن چیزی از موتور هم کم نیست مثل اگزوز که اگر درست نصب نباشه لرزش شدید تولید میکنه

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    وقتی دیسک و صفحه باز بشه و برداشته بشه بهترین وقت برای چک کردن هست تا معلوم بشه لرزش از موتوره یا کلاچ یا محور گیربکس
    بدون دیسک و صفحه روشن کنین و گاز بدین اگر دیگه لرزش نداره پس از کلاچ و یا محور گیربکس هست. اما اگر بدون دیسک و صفحه باز هم میلرزه پس از موتوره که یا ناک هست یا یاتاقانها و یا تاب داشتن میل بادامک (میل سوپاپ)

ماشين شما دلکو نداره . سیستم جرقه زنی الکترونیکی داره که خودش زمان جرقه زدن رو تعیین میکنه با کمک سنسور میل لنگ و سنسور میل بادامک
    احتمالاً سنسور ناک هم داره تا به محض احساس ناک , زمان جرقه زنی رو توسط کامپیوتر تغییر میده تا ناک از بین بره
    ممکنه همین سنسور ناک درست عمل نمیکنه
    باید یک مکانیک وارد و باوجدان موضوع ناک و سنسورش رو چک کنه
    خلاص کنین , دور 2500 تا لرزش شدید بشه , حالا همزمان کلاچ بگیرین ببینین لرزش تغییری میکنه ؟ اگر کم یا زیاد میشه پس به کلاچ و بلبرینگ پشت فلایویل و یا محوری که نیرو رو منتقل میکنه به گیبرکس ربط داره
    به موقع روغن عوض کنین و روغن درجه یک بریزید با فیلتر درجه یک . اگر لرزش کمتر شد پس احتمال معیوب بودن یاتاقانهای میل لنگ زیاده .
    احتمال شل و ول بودن چیزی از موتور هم کم نیست مثل اگزوز که اگر درست نصب نباشه لرزش شدید تولید میکنه
    سلام
    آقا محمد از اینکه وقت گزاشته و پاسخ می دید بسیار سپاسگزارم

سر سیلندر کامل تازه عوض کردم ؛ قبل از تعویض سرسیلندر همین حالت بود و الانم که سرسیلندر نو هستش همین حالت لرزش در دور 2500 RPM هست .

زمانی که دور موتور رو 2500 هست کلاچ رو می گیریم ( دنده خلاص ) هیچ فرقی نمی کنه . توی حرکت موتور با دنده 3- یا 4 وقتی کلاچ رو می گیرم و دور موتور رو 2500 هست لرزش کمتر از زمانی که درجا هست می شه اما بازم شیشه عقب خطاش می لرزه ؛ اما به محض اینکه کلاچ رو ول می کنم و موتور با گیربکس درگیر می شه ؛ لرزش شدید تر از زمانی که ایستاده هست می شه .

یعنی در حالت سکون در دور موتور 2500 لرزش کم هست اما بازم هست ؛ چون خط های شیشه عقب می لرزه
    اما در حالت حرکت در همون دور موتور خیلی شدیدتر می شه

اگزوز فکر نکنم ؛ چون تازه سرویس شده ؛ لقی داشت ؛ درست کردم ؛ سنسور اکسیژن هم تازه عوض کردم ؛ گلویی اگزوز هم همین طور

قبل از تعویض دیسک و صفحه اول بدم سنسور ناک رو چک کنند ؟

ممنونم
    Last edited by mkhr2max; 07-03-2017 at 11:07.

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

1

سلام این دیسک ترمز مارکش خوبه برا پراید بخرم؟؟؟

Last edited by fokahi110; 10-03-2017 at 23:42.

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

پژو 206 تیپ 5 تازه تحویل گرفتم در 2 هزار تا تقریبن گیج روغن رو کشیدم نصف شده بود با دوجه به عکسها ایا تعمیر کنم یا تعویض موتور بردم نمایندگی میگه ماشینت باید فیکس 1 ماه بخابه واسه تعویض موتور شب عیدم هس ماشین لازم میشه چیکارش کنم به نظرتون تعمیر یا موتور رو کامل بزارم تعویض کنن اگه تعمیر کنم اشکالی پیش نمیاد؟

اینم از خروجی اگزوز

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. این کاربر از paket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض عیب یابی و تعمیر خودرو

ممنون میشم جواب بدین دوستان
    Last edited by paket; 14-03-2017 at 16:05.

9. این کاربر از paket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

ممنون میشم جواب بدین دوستان
    سلام نظر بنده این هست که بزار تعویض موتور کنن برات نمایندگی چون تعمییر فایده ای نداره متاسفانه تولیدات جدید ایرانخودرو و 206 ها اینطوری شده

11. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

سلام.ماشین من بعد خاموش کردن فنش روشن میمونه چند دیقه مشکل از چیه؟

آخر فروم باز Soroush-S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    Guilan

پيش فرض

دوستان علت کم شدن پیاپی باد لاستیکهای جلو چیه؟
    حنی لاستیک جلو با عقب تعویض کردم ولی بازم باد هر دوتا لاستیک جلو کم میشه.
    چک شد هیچکدوم پنچری هم ندارن . اگه کسب تجربه ای داره کمک کنه ممنون میشم

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان علت کم شدن پیاپی باد لاستیکهای جلو چیه؟
    حنی لاستیک جلو با عقب تعویض کردم ولی بازم باد هر دوتا لاستیک جلو کم میشه.
    چک شد هیچکدوم پنچری هم ندارن . اگه کسب تجربه ای داره کمک کنه ممنون میشم
    سلام
    احتمالا از دور رینگ میره، زیاد پیش میاد، مخصوصا جلو که فرمون چرخونده میشه لاستیک بسشتر تغییر شکل میده. لاستیک رو در بیارید و بخوابونید زمین، دورش کمی آب بریزید و ببینید حباب های ریز میاد یا نه، یک بار هم پشتش رو همینکار کنید. اگر از دورش میره میتونید ببرید پنچری لاستیک رو یه مقدار فشار بده از رینگ جدا بشه و دورش گریس بزنه و دوباره باد کنه، دیگه باد نمیده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •