تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 801 از 903 اولاول ... 301701751791797798799800801802803804805811851901 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,001 به 8,010 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    وقتی زیر ماشین (پراید 131) جک میزنم و فشار از روی چرخ برداشته میشه (چرخ سمت شاگرد) فبل از اینکه چرخ کاملا از زمین جدا بشه حدود یک سانت به طرف داخل کشیده میشه ،و همین چرخ روی دست انداز تق صدا میده.
    سلام
    کج شدن چرخ جلو روی جک طبیعی هست چون فنر باز میشه اما سگدست نمذاره چرخ بره پائین پس کمی مایل میشه اما هر دو چرخ باید به یک اندازه مایل بشه
    علت تلق تلق صدا دادن چرخ جلو بیشتر از کوبیده شدن لاستیک طبق سر بالای کمک هست که قبلا مفصل راجع بهش مطلب نوشتیم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی راننده تنهاست صدا میده اما با تعدادی مسافر دیگه صدا نمیده یا کمتر میشه
    با تیوب پنچر میشه برید مثل ورق کالباس و روی لاستیک له شده نصب کرد . از اولش هم بهتر میشه .
    در تاپیک صرفه جوئی هم مطرح شده

گاهی از کوبیدگی کم باشه , با یک یا 1.5 دور سفت کردن پیچ سر کمک درست میشه اما باید هر دو سمت به یک مقدار سفت بشه

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام خوبید گردگیر محور فرمان هست بعدظهر رفتم قطعه فروشی براش خریدم سمت راست وچپ دونه ای 10 هزار تومن جمعا 2 عدد پلاستیک شد 20 تومن فردا ببرم عوض کنه مکانیک فقط دلیل اینکه اینطوری شده رو نمیدونم چی هست اساتید میتونن توضیح بدن؟
    سلام
    معمولا بعد چند سال این مورد پیش میاد و طبیعیه، چون پلاستیک پوسیده میشه و اون گردگیر دایما در حال کشیده شدن و جمع شدن هستش. گردگیر ها رو گرون خریدید یه مقدار. بر خلاف گردگیر پلوس، تعوضش هم هیچ کاری نداره و خودتون هم میتونید عوض کنید

4. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    1-چرا پراید ها بعد از دست انداز هنگام جمع شدن کمک صدا میدن؟
    مثلا من حدود 30 (کمتر از 40) کیلومتر میرفتم یک لحظه حواسم نبود از روی یک سرعتگیر رد شدن یک طرف ماشین کمکهاش به ترتیب صدا داد ، اتفاقا چون 3-4 ماه بیشتر نیست زیربندی رو کامل سرویس کردم خیلی دلم سوخت ولی خب اتفاقی بود... اما میخواستم دلیلش رو بپرسم چون بقیه ماشین ها ندیدم به این راحتی ها چنین صدای بدن و این صدا انگار که متفاوته (مثلا 206)
    2-بعد از این سه چهار ماه حس میکنم ماشین مقداری سفت شده و نرم دست اندازها رو رد نمیکنه روزای اول فک میکنم بهتر بود و ایا اصلا راهی هست بشه ماشین رو نرم تر کرد؟ (به جز کم کردن باد لاسیتک این مورد رو حواسم هست)باسپاس
    سلام
    برای عیب یابی از توی نت , وقتی میگیم صدا , برای خواننده معلوم نیست چه صدایی
    باید بگیم چه صدایی (جیر جیر , قیژقیژ , خِرخر , تقه , تلق تلق , زوزه , جیغ و غیره )
    اگر جیرجیر میکنه از لاستیکهای بالای کمک یا لاستیکهای جلوبندی . با دست هم اگر محکم روی گلگیر فشار بدیم صدا میده
    ==================== ==========
    کمک هر چه کهنه تر باشه روی دست اندازها ماشین نرم تره . هر چه کمکها سالمتر باشند ماشین روی دست اندازها استوارتره

کمک وقئی خراب میشه ماشین عین یویو بالا پائین میشه روی دست اندازها
    تاپیک صرفه جوئی رو بخونید . اطلاعات بیشتری درج شده

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    برای عیب یابی از توی نت , وقتی میگیم صدا , برای خواننده معلوم نیست چه صدایی
    باید بگیم چه صدایی (جیر جیر , قیژقیژ , خِرخر , تقه , تلق تلق , زوزه , جیغ و غیره )
    اگر جیرجیر میکنه از لاستیکهای بالای کمک یا لاستیکهای جلوبندی . با دست هم اگر محکم روی گلگیر فشار بدیم صدا میده
    ==================== ==========
    کمک هر چه کهنه تر باشه روی دست اندازها ماشین نرم تره . هر چه کمکها سالمتر باشند ماشین روی دست اندازها استوارتره

کمک وقئی خراب میشه ماشین عین یویو بالا پائین میشه روی دست اندازها
    تاپیک صرفه جوئی رو بخونید . اطلاعات بیشتری درج شده
    سلام
    ممنون از توجهتون
    صدای تق میده مشخصه ماشین یک ضربه میخوره اما همونطور که گفتم در ماشین های دیگه مثل 206 این صدا خیلی دیر تره ماشین باید خیلی ضربه ی بدی بخوره تا این صدا رو بده ولی پراید همونطور گفتم به سرعت 30 تا حواسم نبود از روی سرعتگیر رفتم این صدا رو داد (از این سرعتگیرهایی که باید وایساد دوباره رفت... با اسفالت درست میکنند)
    اتفاقا کمک های عقب تعویض شده وقتی ماشین رو کامل سرویس کردم
    با سپاس

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلامممنون از توجهتون
    صدای تق میده مشخصه ماشین یک ضربه میخوره اما همونطور که گفتم در ماشین های دیگه مثل 206 این صدا خیلی دیر تره ماشین باید خیلی ضربه ی بدی بخوره تا این صدا رو بده ولی پراید همونطور گفتم به سرعت 30 تا حواسم نبود از روی سرعتگیر رفتم این صدا رو داد (از این سرعتگیرهایی که باید وایساد دوباره رفت... با اسفالت درست میکنند)اتفاقا کمک های عقب تعویض شده وقتی ماشین رو کامل سرویس کردمبا سپاس
    سلام

این صدا ممکنه از تکون خوردن فنر در جاش باشه . اگر کمی روغن بزنین به دو سر فنر و صدا کم شد یا از بین رفت پس از همونه
    علت دیگه , لق بودن چیزی در جلوبندی هست مثل خرابی لاستیکهای میله ی توازن و یا سگدستها
    اگر روی جک چرخ رو تکون بدین ممکنه لق بودنش زیاد باشه و مشخص بشه از چیه
    علت دیگه , لق بودن یک یا چند سیبک هست . با سرنگ کمی واسپازین تزریق کنین توی گردگیرش . این کار رو به همه توصیه میکنم حتی کسانی که مشکلی ندارند چون واسکازین باعث نرم شدم گیریس توی سیبک و نرم شدنش و طول عمرش میشه . در صفحه های آخر تاپیک صرفه جوئی بیشتر توضیح داده ام
    علت دیگه , لق بودن چیزی در جعبه فرمان هست
    علت دیگه , خرابی یک یا چند دسته موتور و تکان خوردنش هست
    باید دست موتورها رو از نزدیک نگاه کنین . اگر خراب باشه مشخصه چون لاستیکش له میشه

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    کج شدن چرخ جلو روی جک طبیعی هست چون فنر باز میشه اما سگدست نمذاره چرخ بره پائین پس کمی مایل میشه اما هر دو چرخ باید به یک اندازه مایل بشه
    علت تلق تلق صدا دادن چرخ جلو بیشتر از کوبیده شدن لاستیک طبق سر بالای کمک هست که قبلا مفصل راجع بهش مطلب نوشتیم

وقتی راننده تنهاست صدا میده اما با تعدادی مسافر دیگه صدا نمیده یا کمتر میشه
    با تیوب پنچر میشه برید مثل ورق کالباس و روی لاستیک له شده نصب کرد . از اولش هم بهتر میشه .
    در تاپیک صرفه جوئی هم مطرح شده

گاهی از کوبیدگی کم باشه , با یک یا 1.5 دور سفت کردن پیچ سر کمک درست میشه اما باید هر دو سمت به یک مقدار سفت بشه
    سلام
    اما چرخ طرف راننده چنین حالتی نداره و کاملا عمود روی سطح زمین قرار میگیره چون وقتی جک میزنم بدون جابه جا شدن (کشیده شدن روی زمین به طرف داخل) بالا میره.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام
    اما چرخ طرف راننده چنین حالتی نداره و کاملا عمود روی سطح زمین قرار میگیره چون وقتی جک میزنم بدون جابه جا شدن (کشیده شدن روی زمین به طرف داخل) بالا میره.
    طبیعی نیست.

من فکر میکنم شما اشتباه میکنی. عملا این کار غیر ممکنه. مگر اینکه کمک فنر گیر کرده باشه.

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    اگه دزست گفته باشم ، چرخ سمت زاننده مشکل داره؟

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام

این صدا ممکنه از تکون خوردن فنر در جاش باشه . اگر کمی روغن بزنین به دو سر فنر و صدا کم شد یا از بین رفت پس از همونه
    علت دیگه , لق بودن چیزی در جلوبندی هست مثل خرابی لاستیکهای میله ی توازن و یا سگدستها
    اگر روی جک چرخ رو تکون بدین ممکنه لق بودنش زیاد باشه و مشخص بشه از چیه
    علت دیگه , لق بودن یک یا چند سیبک هست . با سرنگ کمی واسپازین تزریق کنین توی گردگیرش . این کار رو به همه توصیه میکنم حتی کسانی که مشکلی ندارند چون واسکازین باعث نرم شدم گیریس توی سیبک و نرم شدنش و طول عمرش میشه . در صفحه های آخر تاپیک صرفه جوئی بیشتر توضیح داده ام
    علت دیگه , لق بودن چیزی در جعبه فرمان هست
    علت دیگه , خرابی یک یا چند دسته موتور و تکان خوردنش هست
    باید دست موتورها رو از نزدیک نگاه کنین . اگر خراب باشه مشخصه چون لاستیکش له میشه
    سلام ممنون از توجهتون
    فک میکنم منظور بنده رو درست متوجه نشدید یا اینکه من درست بیان نکردن
    منظور من نیست ماشین من مشکل داره همونطور که گفتم اتفاقا تازه سرویس شده اما کلا پراید ها دیدم خیلی زودتر از دیگر ماشین ها روی چنین سرعتگیر هایی این صدا رو میدن
    این سرعتگیرهایی که میگم همینهایی هست که انگار چهارتا تا اجر گذاشته باشن روی هم یک اسفالت هم ریخته باشن روش خیلی تند هست و حداکثر میشه با 10 کلیومتر بر ساعت از روی اونها رد شد در یک لحظه اگه تند بریم کمک رو جمع میکنه
    من دوسالی قبل بود برف اومده بود حواسم نبود با 40 تایی سرعت رد شدم که یک لحظه ماشین انگار از زمین میخواست جدا شه
    اما این دفعه حدود 30 تا سرعت داشتم و خب تازه هم ماشین رو سرویس کردم اما خب همونطور گفتم روی این سرعتگیر ها با سرعت بالا این صدا هست با پرایدهای دیگه هم دیدم اما دیگر ماشین ها با سرعت بیشتر این صدا میاد اما به چه دلیل هست رو نمیدونم
    حالا به نظرتون زیربندی ضربه ای هم خورده ؟
    برایتوضیحاتتون هم ممنون حتما این واسکازین رو هم میزنم
    راستی کمک های من بالا و پایینش لاستیک گذاشته که در دست انداز ها به هم نخورن و باعث صدا بشه
    با سپاس

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

5

سلام دوستان واساتید من فنرهای داخل کاسه چرخم صدا میدن برای بار سوم چرخهارو باز کردم و گریس زد مکانیک اونم در حد کم که گریس پخش نشه به لنتها حالا برام سواله به محض اینکه گریس مالید تا 1 روز خوب بود از جیر جیر افتاد ولی دوباره بازم از امروز صداش شروع شد رو مخه والا فنر براش گرفتم مکانیک گفت که اصلی نیست و عوض نمیکنم همین مال خودت خوبه روشه گریس میزنم نرم میشه ولی بازم با وجود گریس مال شدن صدا میدن تکلیف من چیه چیکار باید بکنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •