تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 796 از 903 اولاول ... 296696746786792793794795796797798799800806846896 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,951 به 7,960 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

امیر جان سلام والا فنرها زنگ زدن روغنکاریشون کردم و جا انداخت مکانیک تا 1 هفته خوب بود که دیروز رفتم مسافرت باز افتاد جیر جیر اصلا هم اهل لاستیک شستن نیستم ولی یه حیاطی داریم که اصلا زمستان افتاب نمیگیرتش و تماما نم و یخبندانه گنجشک و پرنده توش دووم نمیاره چه برسه این ماشین منتها 3 عدد چادر کشیدم رو ماشینکنار چرخهارو هم چوب MDF گذاشتم که بارون و برف نره تو چرخها حتی شدیدترین باران و برف هم اب به لاستیک نمیفته.دلیل زنگ زدن فنرها رطوبت زیادهستو نمناک بودن.
    حالا یه چیزی روغنزد به فنرها مکانیک احساسم اینه ترمزهام به شدت ضعیف شده دیروز تو جاده حدود 300 متر مونده بود برسم دست انداز پا بردم برا ترمز تقریبا ترمزهام هرچی پدال رو فشار دادم ضعیف گرفت جوری که رسیدم دست انداز با سرعت 10 کیلومتر از رو دست انداز ماشین پرید شانس اوردم ترمز رو ول کردم فکر میکنم روغن فنرها چکیده باشه به لنتهام.لنتهامم تازه هست و مارک گولد اصلی ابی کره ای تا قبل از روغن کاری بسیار عالی بود ترمزهام
    سلام . تاحالا روغن ترمز رو عوض کردین ؟ این روغن به شدت جاذب رطوبته و اگه سرموقع تعویض نشه رطوبت داخلش موجب زنگ زدگی و خوردگی سیستم ترمز میشه و اگه مثلا پایین اوردن دستی موقع حرکت فراموش بشه یا مکررا از ترمز توشرایط سخت استفاده بشه داغ شدن روغن ترمز باعث فشرده شدن رطوبت داخلش میشه چون گازهاتحت فشارمتراکم میشن و خدایی نکرده توحرکت منجر به از دست رفتن ترمز میشه . البته باتعویض روغن صدایی که میگین رفع نمیشه خواستم یاداوری کنم

2. این کاربر از "R E Z A" بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام . تاحالا روغن ترمز رو عوض کردین ؟ این روغن به شدت جاذب رطوبته و اگه سرموقع تعویض نشه رطوبت داخلش موجب زنگ زدگی و خوردگی سیستم ترمز میشه و اگه مثلا پایین اوردن دستی موقع حرکت فراموش بشه یا مکررا از ترمز توشرایط سخت استفاده بشه داغ شدن روغن ترمز باعث فشرده شدن رطوبت داخلش میشه چون گازهاتحت فشارمتراکم میشن و خدایی نکرده توحرکت منجر به از دست رفتن ترمز میشه . البته باتعویض روغن صدایی که میگین رفع نمیشه خواستم یاداوری کنم
    سلام کل مخزن روغن ترمز رو تعویض کردم و روغن ترمز تمیز و شفاف توشه داداش

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

امیر جان سلام والا فنرها زنگ زدن روغنکاریشون کردم و جا انداخت مکانیک تا 1 هفته خوب بود که دیروز رفتم مسافرت باز افتاد جیر جیر اصلا هم اهل لاستیک شستن نیستم ولی یه حیاطی داریم که اصلا زمستان افتاب نمیگیرتش و تماما نم و یخبندانه گنجشک و پرنده توش دووم نمیاره چه برسه این ماشین منتها 3 عدد چادر کشیدم رو ماشینکنار چرخهارو هم چوب MDF گذاشتم که بارون و برف نره تو چرخها حتی شدیدترین باران و برف هم اب به لاستیک نمیفته.دلیل زنگ زدن فنرها رطوبت زیادهستو نمناک بودن.
    حالا یه چیزی روغنزد به فنرها مکانیک احساسم اینه ترمزهام به شدت ضعیف شده دیروز تو جاده حدود 300 متر مونده بود برسم دست انداز پا بردم برا ترمز تقریبا ترمزهام هرچی پدال رو فشار دادم ضعیف گرفت جوری که رسیدم دست انداز با سرعت 10 کیلومتر از رو دست انداز ماشین پرید شانس اوردم ترمز رو ول کردم فکر میکنم روغن فنرها چکیده باشه به لنتهام.لنتهامم تازه هست و مارک گولد اصلی ابی کره ای تا قبل از روغن کاری بسیار عالی بود ترمزهام
    این مشکل رو قبلا هم مطرح کرده بودی.
    صدای فنرهارو خودت تشخیص دادی یا مکانیک تشخیص داده؟
    فکر کنم قبلا هم در مورد دوتا تیکه آهن دندانه دار صحبت کردی که صدا از اونهاس. مکانیکی که با این جدیت این ایراد رو تشخیص میده چرا نمیتونه رفعش کنه؟ مشکل کار از چیه؟

5. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دوستان روغن ماشین هر چند ماه یه بار باید عوض کرد؟؟؟

فیلتر و روغن منظورم هست

چطوری بفهمیم که موقع عوض کردن هستش؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

این مشکل رو قبلا هم مطرح کرده بودی.
    صدای فنرهارو خودت تشخیص دادی یا مکانیک تشخیص داده؟
    فکر کنم قبلا هم در مورد دوتا تیکه آهن دندانه دار صحبت کردی که صدا از اونهاس. مکانیکی که با این جدیت این ایراد رو تشخیص میده چرا نمیتونه رفعش کنه؟ مشکل کار از چیه؟
    سلام خوبی داداش مشکل از فنرهاس منتها مکانیک کمی کله شق هست گفت فنرها جنس اصلی وخوب نیست وهمینا رو روغن میزنم روغن زد و یه مدت صدا خوابید و نرم شد الان یه 800 الی 900 کیل.متر رفتم صداش دوباره در اومد.مکانیک خوبیه تو نمایندگی سایپا هست بهش اطمینان دارم لاکردار کارش حرف نداره منتها بدبختانه باید به ضرب زور قطعه نو بدی بهش بندازه رو ماشین میگه قطعه فعلی خودت هنوز کار میکنه وحیفه

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

دوستان روغن ماشین هر چند ماه یه بار باید عوض کرد؟؟؟

فیلتر و روغن منظورم هست

چطوری بفهمیم که موقع عوض کردن هستش؟؟
    بستگی داره
    شما باید روغن ماشین رو بازدید کنید اگر رنگ روغن رو به سیاهی هست باید تعویض روغن انجام بشه حتما

روغن موتور در بهترین شرابط باید هر 5000 کیلومتر عوض بشه
    فیلتر روغن هم به همراه روغن تعویض میشه در بهترین شرایط

9. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام خوبی داداش مشکل از فنرهاس منتها مکانیک کمی کله شق هست گفت فنرها جنس اصلی وخوب نیست وهمینا رو روغن میزنم روغن زد و یه مدت صدا خوابید و نرم شد الان یه 800 الی 900 کیل.متر رفتم صداش دوباره در اومد.مکانیک خوبیه تو نمایندگی سایپا هست بهش اطمینان دارم لاکردار کارش حرف نداره منتها بدبختانه باید به ضرب زور قطعه نو بدی بهش بندازه رو ماشین میگه قطعه فعلی خودت هنوز کار میکنه وحیفه
    دیدیم که فنرهایی که با کمک فنر همراه هستن صدا بدن. اما ندیدیم که فنر به تنهایی و بدون حفاظ صدا بده...
    اصلا بحث کیلومتر نیست. ما ماشینمون از سال 88 تا بحال با همون فنرهاش داره کار میکنه. صدا بده چیه...!

مکانیک سایپا گفته جنس فنرها اصلی و خوب نیست؟
    ما معیاری در مکانیک داریم که بهش میگیم خستگی. وقتی که جسمی از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه دچار تغییر فرم میشه. معیار خوب یا بد بودن فنر در تحمل خستگیه. فنر هیچ معیار دیگه ای در خوب یا بد بودنش نداره. و اگر از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه میشکنه. اینجا میتونیم بگیم که جنس فنر خوب نبوده.

تعجب میکنم که مکانیک همچین حرفی رو زده. البته خیلی هم دور از انتظار نیست. بهرحال اینها در زمینه مکانیک دانشی کار نمیکنن. بلکه تجربی هستن.
    برای صدا دادن اجسام فلزی لازمه که دو سطح فلزی روی هم ساییده بشن. فنرهای کاسه ترمز کدوم سطحشون به هم ساییده میشه؟
    باید بدونیم که چطوری فهمیدی که از فنره.

این صدا موقعی که ماشین درجا ایستاده هست هم شنیده میشه؟!
    Last edited by siava5h; 08-02-2017 at 21:13.

11. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام . تاحالا روغن ترمز رو عوض کردین ؟
    این روغن به شدت جاذب رطوبته و اگه سرموقع تعویض نشه رطوبت داخلش موجب زنگ زدگی و خوردگی سیستم ترمز میشه و اگه مثلا پایین اوردن دستی موقع حرکت فراموش بشه یا مکررا از ترمز توشرایط سخت استفاده بشه داغ شدن روغن ترمز باعث فشرده شدن رطوبت داخلش میشه چون گازهاتحت فشارمتراکم میشن و خدایی نکرده توحرکت منجر به از دست رفتن ترمز میشه . البته باتعویض روغن صدایی که میگین رفع نمیشه خواستم یاداوری کنم
    سلام
    بنده ماشین صفر گرفتم , 17 سال داشتمش , هرگز هم روغن ترمزش رو عوض نکردم , فقط بعد از 13 سال نصف استکان یعنی 30 سی سی به اضافه کردم . هیچ مشکلی هم پیش نیومد . در تمام این سالها فقط لنت عوض کردم . در گرمای 55 درجه ی کویت. 290,000 کیلومتر هم راه رفت . موتور هم تعمیر نکردم
    روغنش هم vagner امریکائی بود
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    روغن ترمز درجه یک فاسد شدنی نیست . اگر سیستم ترمز هم استاندارد باشه روغن کم نمیشه

13. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

دیدیم که فنرهایی که با کمک فنر همراه هستن صدا بدن. اما ندیدیم که فنر به تنهایی و بدون حفاظ صدا بده...
    اصلا بحث کیلومتر نیست. ما ماشینمون از سال 88 تا بحال با همون فنرهاش داره کار میکنه. صدا بده چیه...!

مکانیک سایپا گفته جنس فنرها اصلی و خوب نیست؟
    ما معیاری در مکانیک داریم که بهش میگیم خستگی. وقتی که جسمی از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه دچار تغییر فرم میشه. معیار خوب یا بد بودن فنر در تحمل خستگیه. فنر هیچ معیار دیگه ای در خوب یا بد بودنش نداره. و اگر از لحاظ خستگی نتونه تحمل کنه میشکنه. اینجا میتونیم بگیم که جنس فنر خوب نبوده.

تعجب میکنم که مکانیک همچین حرفی رو زده. البته خیلی هم دور از انتظار نیست. بهرحال اینها در زمینه مکانیک دانشی کار نمیکنن. بلکه تجربی هستن.
    برای صدا دادن اجسام فلزی لازمه که دو سطح فلزی روی هم ساییده بشن. فنرهای کاسه ترمز کدوم سطحشون به هم ساییده میشه؟
    باید بدونیم که چطوری فهمیدی که از فنره.

این صدا موقعی که ماشین درجا ایستاده هست هم شنیده میشه؟!
    سلام داداش اره پدال ترمز رو فشار میدی میگه جیر و ول میکنی دوباره میگه جیر.از فنر هست برادرمن چون روغنش زد و جاشانداخت وایساد صداش فنر گلا یه تخته شده بود زنگ خالی الان روغنش احتمالا جذب شده باز افتاده صدا

15. این کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام داداش اره پدال ترمز رو فشار میدی میگه جیر و ول میکنی دوباره میگه جیر.از فنر هست برادرمن چون روغنش زد و جاشانداخت وایساد صداش فنر گلا یه تخته شده بود زنگ خالی الان روغنش احتمالا جذب شده باز افتاده صدا
    عارضم خدمتتون که اگر قصد مشاوره در مورد صدای پدید اومده داری که یک بحث دیگری است و اگر قصد رفع عیب تشخیص داده تان هستی موضوع دیگر.

اگر مشاوره در مورد صدای فنر میخوای بایستی بگم که در دنیای مکانیک تعریفی برای صدای فنر ایجاد نشده و شاید موضوعی باشه که هنوز کشف نشده باشه.
    ما بچه های مکانیک یاد گرفتم که در دنیای مکانیک مغرور نباشیم. چراکه مکانیک فضایی ایست برای کله پا کردن مغرورها...!

شاید صدای فنر پدیده جدیدی باشد که در دانش مکانیک گنجانده نشده بود.
    ما برای اینکه این پدیده رو یک علم تلقی کنیم، نیاز داریم که موارد بیشتری از این مثال اتفاق بیافته و همچنین از لحاظ قواعد فیزیکی و دینامیکی محرض باشه.
    این مسئله شما در ذهن ما خواهد ماند و امیدواریم قادر باشیم در حل اینگونه مسائل به علم مکانیک کمکی کنیم.

امیدوارم که مشکل شما هم حل بشه تا از زندکی در کنار خودرویتان لذت بیشتری ببرید.
    Last edited by siava5h; 09-02-2017 at 13:15.

17. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •