تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 787 از 903 اولاول ... 287687737777783784785786787788789790791797837887 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,861 به 7,870 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سر شبی کاپوت زدم بالا دیدم اینی که تو عکس با فلش مشخص کردم از جاش دراومده بود و ول بود این چی هستش ؟

به دلیل نبود نور کافی یه عکس از نت پیدا کردم اما اون قسمت تو عکس با فلش مشخص کردم که چیه که دراومده بود ؟
    سلام
    این سوپاپ pcv هستش. اسمش رو سرچ کنید اطلاعات کاملی ازش پیدا میکنید. برای تخلیه ﺑﺨﺎﺭ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭﺏ ﺳﻮﭘﺎﭖ به کار میره.
    جا بزنید اگر دوباره بیرون زد عوضش کنید چون احتمال اینکه مشکل داشته باشه وجود داره.

2. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال qwertym's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام
    این سوپاپ pcv هستش. اسمش رو سرچ کنید اطلاعات کاملی ازش پیدا میکنید. برای تخلیه ﺑﺨﺎﺭ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭﺏ ﺳﻮﭘﺎﭖ به کار میره.
    جا بزنید اگر دوباره بیرون زد عوضش کنید چون احتمال اینکه مشکل داشته باشه وجود داره.
    ممنون از پاسختون جاش که میزنم بازم ول هستش سفت کردنش قلقی داره ؟؟

یه سوال دیگه : حقیقتش من زیاد از خودرو سر رشته ای ندارم فقط بهم بگید این که از جاش دراومده بوده

و خب رانندگی هم میکردم و اطلاتعی نداشتم دراومده آیا به خودرو آسیب زده ؟؟؟

4. این کاربر از qwertym بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از پاسختون جاش که میزنم بازم ول هستش سفت کردنش قلقی داره ؟؟

یه سوال دیگه : حقیقتش من زیاد از خودرو سر رشته ای ندارم فقط بهم بگید این که از جاش دراومده بوده

و خب رانندگی هم میکردم و اطلاتعی نداشتم دراومده آیا به خودرو آسیب زده ؟؟؟
    خواهش میکنم
    احتمالا لاستیکش خراب شده پس، چون سالمش نسبتا سفت جا میخوره
    نه مشکلی پیش نیومده ولی اگر درست جا نمیخوره تعویضش کنید

6. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hummer_1990's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

فکر کنم در مورد پین و پیستون حرف میزد. در مرکز پیستون هم یک یاتاقان داریم که به شاتون وصل میشه و مثل قبلی از نوع لغزشی و یک تکه هست. که به اصطلاح بهش میگن بوش شاتون. که به وسیله پین به بیستون وصل میشه.
    در اونجا هم ممکنه باشه ولی باز هم از لحاظ تعداد صدا با قبلی فرقی نداره.
    بهر صورت اگر اشکال از اون قسمت باشه مشکل نگران کننده ای نیست و با تعویض اون مشکل حل میشه. و شاید نهایتا یک شاتون ایراد داشته باشه و شاتون رو تعویض کنن که باز هم نگرانی نداره. اما حتما بایستی اصلاح بشه (اگر اشکال از این قسمته) چونکه خیلی زود دچار شاتون زدگی میشه و بعد این حادثه، اون موتور به درد کهنه خرینی میخوره.

تا زمانی هم که موتور باز نشه نمیشه فهمید چه اتفاقی در اون محل افتاده.
    اما باز هم تعداد صدا در اون دور منطقی نیست. و اگر لقی در بوش پیستون وجود داشته باشه با افزایش دور صدا بدتر و بدتر میشه و اصلا هم کم نمیشه. ظاهرا شما بعد از دور 3000 این صدا رو نداری.

خوب خیلی ناراحت کنندس که موتور صفر رو باز کنی. بارها اتفاق افتاده که در تشخیص اشتباهی رخ بده و تصادفا بعضی از مکانیکها حدس درستی رو بزنن و بدون باز کردن موتور مشکل رو حل کنن. ایران خودرو هم یه حدس رو زده و ممکنه حدسش نادرست باشه و بعد از باز کردن موتور تازه متوجه بشه که اشکال از کجا بوده و بی جهت موتور باز شده باشه.

توصیه من اینه که دست کم به 3 یا 4 مکانیک به سفارش دوستان و آشنایان از لحاظ کهنه کار بودن نشون بدی. خیلی اتفاق افتاده که موتوری رو بی جهت میخواستن باز کنن و با یک مورد ساده حل شده باشه.

موتور پژویی رو داشتیم که مشکل کسری روغن داشت و میخواستن موتور رو باز کنن. در صورتی که اشکال از کور شدن شیلنگ خروجی گاز روغن بود. و با 5000 تومن مشکل حل شد.

امروز رفتم تعمیرگاه مرکزی شماره یک ایران خودرو ایساکو ماشین رو نشون دادم اولش طرف زیر بار نمیرفت ولی بعد از این که ریسشون و یه تعمیرکار اومدن دیدن و بعد از کلی چونه زدن بالاخره قبول که مشکل اساسی هست و موتور باید عوض بشه همونجا در موتور رو باز کردم که به صدای داخلش گوش بدم دیدم واااااای موتور کمپرس داره خفن !!!! در حدی که اصلا نیاز نبود برای حس کردن فشار کمپرس دستتو بذاری رو سوراخ در موتور!!! خروج بخار روغن رو میشد کاملا با چشم دید انگار که یه نفر داره با تلمبه مخلوط هوا و بخار روغن رو از موتور پمپ میکنه بیرون خلاصه ماشین رو بردم خوابوندم برای تعویض.

حالا خدا میدونه چه بلایی سرش میارن آیا همون رو تعمیر میکنن یا واقعا تعویضش میکنن!؟ و اگر تعویض میکنن یه موتور نو میندازن یا یه موتور برگشتی و تعمیر شده!!! الله اعلم

یه مطلب مهم دیگه این بود که وقتی ماشین رو بردم بخوابونم داشتم مشخصاتش رو چک میکردم دیدم شماره موتور درج روی کارت ماشین و سند و برگ سبز با شماره درج روی محل مشخصات که داخل کاپوت درج شده یکی هستن ولی شماره حک روی بدنه سیلندر موتور یه چیز دیگه هستش و شک کردم که نکنه اصلا از اول یه موتور تعمیری و معیوب انداختع بودن رو ماشین از دوستان عزیزم خواهش میکنم اگر براتون مقدور هست یه لطفی بکنید ببینید ماشین های شما هم همین طوریه یا نه؟

خیلی ممنون

8. این کاربر از hummer_1990 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hummer_1990's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

برچسب روی موتور

مشخصات پرچ شده ماشین

کارت ماشین

شماره درج شده روی سیلندر

شماره دیگه ای روی سیلندر که نمیدونم چیه!!!

همونطور که میبینید همه شماره ها 165A0084271 هست ولی شماره رو سیلندر 166A107055 هستش!!! به نظرتون مشکوک نیست؟
    Last edited by hummer_1990; 19-01-2017 at 00:13.

10. این کاربر از hummer_1990 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

برچسب روی موتور

مشخصات پرچ شده ماشین

کارت ماشین

شماره درج شده روی سیلندر
    اینکه شماره موتورها فرق داره..
    فکر کنم یه مشکلی تو کار باشه...

ای کاش زودتر میدیدی.
    شاید میتونسی یک ماشین صفر از کمپانی بگیری.
    شایدم ب خاطر همین تغییر شماره تو دردسر بیافتی و بگن که موتور رو عوض کردی...
    Last edited by siava5h; 19-01-2017 at 02:05.

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

یه سوال، ریب زدن خودرو و سر و صدا دادن اون ممکنه ناشی از چی باشه؟

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

یه سوال، ریب زدن خودرو و سر و صدا دادن اون ممکنه ناشی از چی باشه؟
    1. سیستم برق رسانی مشکل دارد که شامل شمع، وایر و کوئل است.
    2. اگر به هر دلیل سوخت یا برق به یکی از سیلندرها نرسد، مثلا کوئل به یکی از سیلندرها برق ندهد، یا سوزن انژکتور در یکی از سیلندرها بنزین را درست تزریق نکند، آن سیلندر کار نکرده و نقش خود را در چرخه حرکت های موتور بازی نمی کند، در نتیجه موتور دچار لرزش و ریپ زدن می شود.
    3. نسبت مخلوط بنزین و هوا مناسب نیست که دلایل آن عبارتند از:
    - ضعیف بودن فشار بنزین به دلیل خرابی پمپ بنزین یا کیپ شدن فیلتر بنزین.
    - خرابی سوزنهای انژکتور ماشین.
    - خرابی یا کثیفی دریچه گاز و یا سنسورهای مربوط به هوای ورودی. (که در اینصورت، با استفاده از اسپری شوینده "گانک" در دریچه گاز مشکل حل می شود).
    - مخلوط بودن بنزین با آب یا مواد دیگر.

15. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال qwertym's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

برچسب روی موتور

مشخصات پرچ شده ماشین

کارت ماشین

شماره درج شده روی سیلندر

شماره دیگه ای روی سیلندر که نمیدونم چیه!!!

همونطور که میبینید همه شماره ها 165A0084271 هست ولی شماره رو سیلندر 166A107055 هستش!!! به نظرتون مشکوک نیست؟
    مال منم به همین شکله شماره ای که رو موتور نوشته با مال برچسب کارت و کاپوت فرق میکنه اما اگه چیزی نخونه که تعویض پلاک برام انجام نمدادن...

یه چیز دیگه روزی که رفته بودم تعویض پلاک به جز چک کردن مشخصات کاپوت اینا یه شماره هم تو قسمت باک بنزین نوشته اونم رفت چک کرد بعد برگم مهر کرد و رفتم برای باقی کارای تعویض پلاک
    Last edited by qwertym; 20-01-2017 at 18:54.

17. این کاربر از qwertym بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

مال منم به همین شکله شماره ای که رو موتور نوشته با مال برچسب کارت و کاپوت فرق میکنه اما اگه چیزی نخونه که تعویض پلاک برام انجام نمدادن...

یه چیز دیگه روزی که رفته بودم تعویض پلاک به جز چک کردن مشخصات کاپوت اینا یه شماره هم تو قسمت باک بنزین نوشته اونم رفت چک کرد بعد برگم مهر کرد و رفتم برای باقی کارای تعویض پلاک
    اگه قرار باشه شماره موتور درج روی کارت و روی بدنه موتور یکسان نباشه، پس چه لزومی داره که همچین مقداری رو ثبت میکنن؟! یه 4+2 بنویسن واسه قشنگی دیگه. این همه ادا نداره.
    اگه اون شماره مربوط به مشخصه فنی موتور میشه پس بایستی شماره تمام موتورهای یک مدل یکسان باشه و نباید با بقیه فرق کنه.

در مورد ماشین خودمون دیدم که شماره ها یکسان هستن و دقیقا همونی هست که در کارت خودرو ثبت شده.
    ممکنه چنتا کراکتر کمتر یا بیشتر باشه، اما بایستی بخش اعظمش یکسان باشه.
    این شماره نشان داده شده در تصویر به طور کل فرق میکنه. مگر اینکه ایشون شماره رو از جای درستش نخونده باشه. که بعید به نظر میرسه.

شما هم اگه شمار موتور مشاینتون فرق میکنه، بهتون توصیه میکنم یا ماشینتون رو بفروشید و یا به راهنمایی اطلاع بدید. ممکه موتوری که بر روی ماشین سوار شده، یک موتور سرقتی باشه و از همین شماره میشه مالکیت موتور رو شناسایی کرد.

اگه قرار باشه شماره ها فرق کنه، پس فرضا شما میونی موتور ماشین پرایدتون رو با ماشین پراید دوستتون عوض کنین. و یا اینکه ماشین یکی از آشناهاتونو امانت بگیرین و با موتور ماشین خودتون عوض کنین، هیچ جا هم که درج نشده. هیچ اتفاقی هم نمیافته.
    به همین سادگی نیست.

19. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •