تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 786 از 903 اولاول ... 286686736776782783784785786787788789790796836886 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,851 به 7,860 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال qwertym's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام اساتید

پرایدم دادم فیلر زده مکانیک صبحا وقتی ماشین روشن میکنم یکی دو دقیقه گرمش میکنم حرکت کنم دو سه دقیقه اول حرکت تو هر دنده ای که باشم تا دور 2700 یه صدایی شبیه ساییده شدن

دو تا فلز رو هم میاد بعدش دیگه اصلا صدا نمیاد البته اینم بگم قبل فیلر اصلا اینطور نبود و صدا نمیداد اصلا !! موضوع به مکانیک هم گفتم میگه پرایدها رو 30 فیلر میزنند منم رو 30 زدم

بنظرتون این صدا چیه ؟؟ بدم مکانیکه ؟ میگه باید یه شب تا صبح ماشین تو تعمیرگاش بخوابونم تا صبح خودش روشن کنه ببینه صدا چیه

حقیقتش به اینکه ماشین کلا تو تعمیرگاه بخوابونم حساسم یه جورایی...

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    بنده یه پراید مدل 82 دارم، موقع دور زدن جیر جیر میکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟
    بردم پیش یه مکانیک میگه مشکل از لنته ولی اشتباه میکنه چون اولا لنت ها رو تازه تعویض نکردم دوما فقط هنگام دور و سرعت پایین این صدا رو میده.
    سلام
    یکی از علتهای این مشکل, لبه داشتنِ بیش از حدِ دیسک هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این لبه در دیسک صفر وجود نداره و به مرور زمان با سایش دیسک توسط لنتها به وجود میاد
    نکته مهم:
    اگر این لبه بیش از حد بلند هست و میگیره به لنت و صدا تولید میکنه خصوصاً موقع حرکت در پیچها , برید پیش تراشکار یا مکانیک ترمز و بهش بگین فقط و فقط همین لبه رو بتراشه و صاف کنه و با بقیه ی دیسک به هییییچ وجه کاری نداشته باشه حتی اگر سطح دیسک شیار داشته باشه .
    اگر سطح دیسک رو هم بتراشه ,به احتمال زیاد بعدش وقتی ترمز میزنین ماشین میلرزه که علتش درست تراش نخوردن دیسک هست و راهی جز تعویض دیسک ندارین

3. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

بنده مدتی هست که پدال کلاج وقتی فشار میدم
    صدای قیژ قیژ میده
    مدل ماشین پرشیا 90 دوگانه
    خیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنید
    به تازگی پدال ترمز هم صدا میده
    کسی اطلاعی نداره??

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

بنده مدتی هست که پدال کلاج وقتی فشار میدم
    صدای قیژ قیژ میده
    مدل ماشین پرشیا 90 دوگانه
    خیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنید
    به تازگی پدال ترمز هم صدا میده
    کسی اطلاعی نداره?
    صدای سوت میده
    با گیریس مشکلم حل میشه??

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

بنده مدتی هست که پدال کلاج وقتی فشار میدمصدای قیژ قیژ میدهمدل ماشین پرشیا 90 دوگانهخیلی ممنون میشم بنده راهنمایی کنیدبه تازگی پدال ترمز هم صدا میده
    سلام
    اطلاعاتی که نوشتین برای عیب یابی اینترنتی کافی نیست
    آیا با فشار سه چهار سانتی روی پدال کلاچ اون صدا رو میده ؟
    یا وقتی کلاچ میگیرین ؟
    آیا با گاز دادن یا دور آرام صدا کم و زیاد میشه و تغییر میکنه ؟
    آیا با موتور کاملاً سرد و کاملاً گرم مثل همه یا فرق میکنه ؟
    صفحه و بلبرینگ کلاچ چقدر کار کرده ؟
    آیا یکدفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
    این مشکل به احتمال زیاد از بلبرینگ کلاچ هست
    رگلاژ نبودن کلاچ و یا عادت راننده به تکیه دادن چا روی پدال کلاچ از علتهای زود خراب شدنِ بلبرینگ کلاچ هست چون بلبرینگ کلاچ طراحی نشده که دائماً بچرخه و اگر کلاچ رگلاژ نباشه و یا راننده دائما پاش رو تکیه بده به پدال , بلبرینگ دائما میچرخه و عمرش خیلی کوتاه میشه
    بنجل بودنِ بلبرینگ , علتِ دیگرش هست
    ===================================
    ویرایش
    در پاسخ گرفتن صبور باشین . دوستان دریغی ندارند و اگر فرصت کنند بیان توی سایت و مطلبتون رو بخونند و پاسخ رو بدونند و فرصت پاسخ گوئی هم داشته باشند پاسخ میدند
    موفق باشید
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-01-2017 at 00:14.

7. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

خداروشکر سوت نمیکشه و فرضا اگر من اشتباه هم شمرده باشم بازهم از 10-12 بار در ثانیه تجاوز نمیکنه راستی تو نمایندگی ایساکو که بودم طرف داشت راجع به مشکل من با نمایندگی تحویل خودرو صحبت میکرد شنیدم میگفت لقی اپیدمی و پیستون و این ها... نمیدونم منظورش چی بود (البته نماینده ایساکو هنوز ماشینو ندیده و طرف داشت حرفای اون پسره که ماشینو دید و زیر بار نمیرفت تکرار میکرد)
    فکر کنم در مورد پین و پیستون حرف میزد. در مرکز پیستون هم یک یاتاقان داریم که به شاتون وصل میشه و مثل قبلی از نوع لغزشی و یک تکه هست. که به اصطلاح بهش میگن بوش شاتون. که به وسیله پین به بیستون وصل میشه.
    در اونجا هم ممکنه باشه ولی باز هم از لحاظ تعداد صدا با قبلی فرقی نداره.
    بهر صورت اگر اشکال از اون قسمت باشه مشکل نگران کننده ای نیست و با تعویض اون مشکل حل میشه. و شاید نهایتا یک شاتون ایراد داشته باشه و شاتون رو تعویض کنن که باز هم نگرانی نداره. اما حتما بایستی اصلاح بشه (اگر اشکال از این قسمته) چونکه خیلی زود دچار شاتون زدگی میشه و بعد این حادثه، اون موتور به درد کهنه خرینی میخوره.

تا زمانی هم که موتور باز نشه نمیشه فهمید چه اتفاقی در اون محل افتاده.
    اما باز هم تعداد صدا در اون دور منطقی نیست. و اگر لقی در بوش پیستون وجود داشته باشه با افزایش دور صدا بدتر و بدتر میشه و اصلا هم کم نمیشه. ظاهرا شما بعد از دور 3000 این صدا رو نداری.

خوب خیلی ناراحت کنندس که موتور صفر رو باز کنی. بارها اتفاق افتاده که در تشخیص اشتباهی رخ بده و تصادفا بعضی از مکانیکها حدس درستی رو بزنن و بدون باز کردن موتور مشکل رو حل کنن. ایران خودرو هم یه حدس رو زده و ممکنه حدسش نادرست باشه و بعد از باز کردن موتور تازه متوجه بشه که اشکال از کجا بوده و بی جهت موتور باز شده باشه.

توصیه من اینه که دست کم به 3 یا 4 مکانیک به سفارش دوستان و آشنایان از لحاظ کهنه کار بودن نشون بدی. خیلی اتفاق افتاده که موتوری رو بی جهت میخواستن باز کنن و با یک مورد ساده حل شده باشه.

موتور پژویی رو داشتیم که مشکل کسری روغن داشت و میخواستن موتور رو باز کنن. در صورتی که اشکال از کور شدن شیلنگ خروجی گاز روغن بود. و با 5000 تومن مشکل حل شد.

9. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام اساتید

پرایدم دادم فیلر زده مکانیک صبحا وقتی ماشین روشن میکنم یکی دو دقیقه گرمش میکنم حرکت کنم دو سه دقیقه اول حرکت تو هر دنده ای که باشم تا دور 2700 یه صدایی شبیه ساییده شدن

دو تا فلز رو هم میاد بعدش دیگه اصلا صدا نمیاد البته اینم بگم قبل فیلر اصلا اینطور نبود و صدا نمیداد اصلا !! موضوع به مکانیک هم گفتم میگه پرایدها رو 30 فیلر میزنند منم رو 30 زدم

بنظرتون این صدا چیه ؟؟ بدم مکانیکه ؟ میگه باید یه شب تا صبح ماشین تو تعمیرگاش بخوابونم تا صبح خودش روشن کنه ببینه صدا چیه

حقیقتش به اینکه ماشین کلا تو تعمیرگاه بخوابونم حساسم یه جورایی...
    طبق همون توصیه رو تسمه ها یک کمی مایع دستشویی بریزید ببینید صدا قطع میشه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

کسی اطلاعی نداره?
    صدای سوت میده
    با گیریس مشکلم حل میشه??

اگه صدا دقیقا در زیر پای شما و از داخل اتاق هست بله، با گریس و یا روغن زدن لولاها مشکل حل میشه.

12. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

طبق همون توصیه رو تسمه ها یک کمی مایع دستشویی بریزید ببینید صدا قطع میشه.
    من هر دو تا تسمه هام یک ماهه نو کردم و ربطی به تسمه نداره صدا از طرف سوپاپا میاد به نظر خودم

تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سر شبی کاپوت زدم بالا دیدم اینی که تو عکس با فلش مشخص کردم از جاش دراومده بود و ول بود این چی هستش ؟

به دلیل نبود نور کافی یه عکس از نت پیدا کردم اما اون قسمت تو عکس با فلش مشخص کردم که چیه که دراومده بود ؟

15. این کاربر از qwertym بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •