تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 751 از 903 اولاول ... 251651701741747748749750751752753754755761801851 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,501 به 7,510 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام عزیزان پراید مدل ۸۷ دارم بردم نمایندگی سایپا برا تعویض اورینگ سوزن انژکتور و بازدید شمع و وایرها و تایم سوپاپ و مدت ۳ ساله که روغن ایرانول صبا میریزم اینم وضعیت موتور هست که قرار میدم

خیلی خوب تمیز مونده

2. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه alireza99.99's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دوستان این شلنگی که از داخل بدنه ماشین(پراید) بیرون اومده و آزاده چی هست؟ ازش آب میچکه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان این شلنگی که از داخل بدنه ماشین(پراید) بیرون اومده و آزاده چی هست؟ ازش آب میچکه
    دوست عزیز این موضوع موقع کار کردن کولر کاملا عادیه و این لوله برای همین کار در نظر گرفته شده. این لوله ی تخليه اواپراتور هستش که رطوبت گرفته شده از هوای اتاق و تقطیر شده توسط اواپراتور رو به بیرون منتقل می کنه

5. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام . من روزی تقریبا دو سه قطره ای روغن ریزی دارم درست از زیر گیربکس یعنی روغن تقریبا از بالا یا اواسط گیربکس میاد پایین و از پوسته ی زیرین گیربکس که یه حالت مخروطی خیلی ملایم داره چکه میکنه و کاملا هم مطمئنم که روغن موتور هست و واسکازین نیست از قسمت بالای گیربکس هیچگونه روغن ریزی من ندیدم هر چی هست از قسمت پایین سرسیلندره من شکم به کاسه نمد میل لنگه .برای تعویضش هم باید گیربکس باز شه به نظرتون ارزش داره اینکارو کنم یا صبر کنم وقتی گیربکس مشکلی پیدا کرد اون موقع انجام بدم ؟ اگه کاریش نداشته باشم روغن ریزی شدیدتر میشه ؟
    دوو سی یلو

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

در خودروهای جدید، جنس چراغهای جلو بیشتر از مواد مرکب که شبیه پلاستیک هست، ساخته شده. یکی از مشکلاتی که در اکثر این چراغها رخ میده، مات و کدر شدن و همچنین خراشهای ریز هست که بواسطه قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب، گرما و سرما و همچنین برخورد ذرات ریز شن و سنگریزه و... بوجود میاد.

تعویض این چراغها به صرفه نیست چون گاهی تعویض یک جفت اونها ممکنه تا چندین میلیون تومان هزینه داشته باشه و حتی در خودروهای متداول ایران هم قیمت بالایی دارن. بطور مثال یکجفت چراغ جلو 206 کریستالی ( بدون موتور ) با هزینه نصب حدود 200 هزار تومان در میاد.

روش بسیار ساده و ارزان قیمت که نیاز به تبحر و مهارت خاصی نداره و با این روش کیفیت شفافیت چراغها تا حد زیادی بهبود پیدا میکنه.

این یک چراغ جلو 206 هست که بعد از سالها کار کردن کدر شده

ابتدا باید چراغ را از روی ماشین باز کنیم تا کیفیت کار بهتر باشه و اگر نه، دور تا دور محل نصب چراغ را با نوار چسب کاغذی که در رنگ آمیزی خودرو استفاده میشه ، بپوشانیم تا احیانا به رنگ بدنه صدمه نخوره.

بعد سطح طلق چراغ را با آب و مایع ظرفشویی میشوریم تا از ذرات غبار و چربی و حشرات و ...پاک بشه و بخوبی خشک میکنیم.
    یک تیوپ خمیر دندان تهیه کنید. لازم نیست حتما خمیر دندان خارجی و گران قیمت باشه و اگر دارای مواد جرم گیر و سفید کننده باشه بهتره.

خمیر دندان را روی سطح چراغ زده و بطور کامل تمام سطح را آغشته به خمیر دندان میکنیم.

حالا با استفاده از یک پارچه تمیز نخی، شروع به پولیش زدن و سابیدن چراغ میکنیم و این کار باید با حوصله و دقت انجام بشه تا تمام سطح چراغ بطور یکنواخت پولیش بخوره.

اگر بعد از کمی پولیش زدن حس کردید که خمیر دندان سفت شده و حالت ماسیده شدن بوجود آمده، مقدار خیلی کمی آب بصورت اسپری روی خمیر دندان بزنید تا نرم شده و باز ادامه بدید و البته اگر نیاز بود بازهم خمیر دندان بزنید.
    این کار باید تا زمانی که حالت کدر شدن از بین نرفته، ادامه پیدا بکنه، البته توجه داشته باشید بعضی از ترکها عمیق هستن و با پولیش زدن برطرف نمیشه.

بعد از رفع شدن کدر شدگی، چراغ به این شکل در میاد

برای ایجاد جلای بهتر، میشه از خمیردندانهای دارای مواد جرم گیر هم استفاده کرد ، ولی میشه از واکس رنگ بدنه خودرو هم برای پولیش زدن نهایی استفاده کنید و بازهم مقدار مناسبی واکس رنگ روی تمام سطح چراغ بمالید و با دستمال تمیز شروع به پولیش زدن کنید.

بعد از پولیش زدن با واکس رنگ خودرو، چراغ کمی شفافتر و دارای جلای بیشتر میشه.

در نهایت سطح طلق را دوباره با آب و مایع ظرفشویی بشورید تا تمام چربی و روغن و خمیر دندان کاملا پاک بشه.
    من این کار را با دست انجام دادم که مسلما نیاز به زمان و انرژی زیادی داره، اما اگر از دستگاه پولیش زدن استفاده کنید، نتیجه کار بهتر میشه و در مدت کمتر، کیفیت کار بهتری بدست میاد.

مقایسه وضعت قبل و بعد از پولیش

Last edited by camaro lt; 17-07-2016 at 06:43.

8. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

مرسی داداش همیشه از روغن ایرانول صبا استفاده میکنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

سلام دوستان

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام و خوش آمد به شما
    اگر ماشین دارین این تاپیک رو تدریجاً بخونید و به دیگران هم معرفی کنین
    این تاپیک هم همینطور

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

با سلام

کسی میدونه چطوری دریچه های جلو کولر ( اون 2 تا دریچه ی خروجی کولر که وسط ماشین قرار داره) پژو پارس رو میشه عوض کرد؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام
    کسی میدونه چطوری دریچه های جلو کولر ( اون 2 تا دریچه ی خروجی کولر که وسط ماشین قرار داره) پژو پارس رو میشه عوض کرد؟
    سلام و خوش آمد به شما

در بیشتر ماشینها این دریچه ها از داخلِ داشبورد نصب شده یعنی داشبور باید باز بشه
    اما در بعضی ماشینها مثل ماتیز , 2 تا دریچه ی وسطی به قسمتِ وسط داشبورد وصل هست که از جلو باز و جدا میشه

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/skUAAOSwEppUUTaq/$_1.JPG

14. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •