تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 53 از 903 اولاول ... 34349505152535455565763103153553 ... آخرآخر
نمايش نتايج 521 به 530 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

داره خودمونی میشه mohammad66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران - خ 17 شهريور

پيش فرض

ماشین درجا لرزش داره برای چیه
    مثلا وقتی وایسادم . در ماشین رو باز میکنم .. لرزش داره
    آچار کشی میخاد؟؟

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ماشین چیه؟ مدلش چیه؟ کاربرات یا انژکتور؟ بجز این مشکل مشکل دیگه ای هم داره؟

داره خودمونی میشه mohammad66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران - خ 17 شهريور

پيش فرض

ماشین چیه؟ مدلش چیه؟ کاربرات یا انژکتور؟ بجز این مشکل مشکل دیگه ای هم داره؟
    پراید 84
    انژکتور
    مشکل دیگه نداره .. لرزشش تو اتاق حس نمیشه .. فقط مثلا وقتی در باز میکنم .. در می لرزه ..
    کولر وقتی روشن می کنم . لرزش بیشتر میشه . تو اتاق هم حس میشه

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

احتمالا یکی از علل زیر باعث بد کار کردن موتور و لرزیدن خفیف اون شده:
    1. یک یا چند انژکتور کارایی استاندارد خودشون رو از دست دادن.
    2. یک یا چند شمع کارایی استاندارد خودشونو از دست دادن.
    3. یکی از سیلندر ها قادر به حفظ کمپرس استاندارد نیست.
    4. از مدت آخرین فیلر گیری مدت زیادی گذشته یا یکی از سوپاپها قادر به حفظ کمپرس استاندارد نیست.
    5. یکی از وایر ها برق دزدی داره.
    6. تسمه تایمینگ بعد از تعمیر بد نصب شده یا دنده رد کرده.
    7. کوئل ضعیف شده.
    8.پمپ بنزین ضعیف شده.
    برای پیدا کردن عیب باید بتونی دقیقا مشخصات رو چک کنی. اگر نه توصیه اینه که به یه متخصص نشون بدی.
    پراید شما احتمالا مدل ساژم و تک سوزه. چک کردن تمام پارامترهای ذکر شده برای شما مشکله.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

سلام دوستان

من یک ماشین مدل 2001 دارم؛ البته من خارج از کشور هستم و احتمال زیاد مدل ماشین بنده رو ندونید.
    به هر حال، هفته ی پیش صفحه کلاچ رو عوض کردم، از دیروز در لرزش های خاصی یک صدایی شبیه به کوبیدن چکش به یک جعبه ی چوبی از سمت راست خودرو می اد.
    مثلا اگر در سرعت 20 یا 30 دنده را در 5 قرار بدم و به پدال گاز ضربه بزنم این صدا ایجاد میشه، یا اگر سربالایی باشه و در همان سرعت 20 با دنده 4 یا 5 گاز بدم به صورت ممتد صدا شنیده میشه، 4-5 باری هم در دست اندازهای شدید، این صدا به در آمد.

من دوشنبه ماشین رو می برم تعمیرگاه ولی خواستم یک حدسی داشته باشم تا دستم باشه که مشکل چی می تونه باشه.
    البته صدا، صدایی خاص هست و مثل صدای مثلا کمک فنر نیست، یک صدایی هست انگار از داخل یک جعبه یک صدای چکش شدید بیاید، 1 بار هم بعد از اینکه با دنده ی 5 در سرعت پایین در سربالایی داشتم صدا رو چک می کردم یک صدای ممتد مانند صدایی که از تسمه ی موتور گاهی به صورت سوت در می آید البته خیلی ضعیف تر شنیدم.

به نظر دوستان مشکل چه می تونه باشه. ممکن هست از گیربکس باشه؟ یا از بدنه، شاسی، نمی دونم جای دیگه ای هست؟

سپاس گزارم.

کـاربـر بـاسـابـقـه sourena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

11

سلام دوستان

من یک ماشین مدل 2001 دارم؛ البته من خارج از کشور هستم و احتمال زیاد مدل ماشین بنده رو ندونید.
    به هر حال، هفته ی پیش صفحه کلاچ رو عوض کردم، از دیروز در لرزش های خاصی یک صدایی شبیه به کوبیدن چکش به یک جعبه ی چوبی از سمت راست خودرو می اد.
    مثلا اگر در سرعت 20 یا 30 دنده را در 5 قرار بدم و به پدال گاز ضربه بزنم این صدا ایجاد میشه، یا اگر سربالایی باشه و در همان سرعت 20 با دنده 4 یا 5 گاز بدم به صورت ممتد صدا شنیده میشه، 4-5 باری هم در دست اندازهای شدید، این صدا به در آمد.

من دوشنبه ماشین رو می برم تعمیرگاه ولی خواستم یک حدسی داشته باشم تا دستم باشه که مشکل چی می تونه باشه.
    البته صدا، صدایی خاص هست و مثل صدای مثلا کمک فنر نیست، یک صدایی هست انگار از داخل یک جعبه یک صدای چکش شدید بیاید، 1 بار هم بعد از اینکه با دنده ی 5 در سرعت پایین در سربالایی داشتم صدا رو چک می کردم یک صدای ممتد مانند صدایی که از تسمه ی موتور گاهی به صورت سوت در می آید البته خیلی ضعیف تر شنیدم.

به نظر دوستان مشکل چه می تونه باشه. ممکن هست از گیربکس باشه؟ یا از بدنه، شاسی، نمی دونم جای دیگه ای هست؟

سپاس گزارم.
    احتمالا يه جايي خرابكاري كردن.....پيچي چيزي نبستن!

شما مالزي نبودي با اون ماشين عجيب و غريب؟

يادمه پارسال گيربكس پياده كردي 500 دلار هم هزينه داشت آره؟

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با سرعت 30 دنده 5؟!؟!؟!
    فکر نمیکنی صدای ناله موتوره؟
    اگه اطلاعات داده شده درست باشه با فرض 50 کیلومتر سرعت و دنده 4 یا 5 این صدا مال آوانس کار کردن موتور ماشینه، یعنی فشار بسیار زیادی داره رو پیستون میاد.
    اگه دنده رو پایین میاری مثلا 2 یا 3 و رفع میشه همینه.

پروفشنال soooot's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    فعلا توي مردمك چشم شما !

پيش فرض

سلام
    تو 206 تیپ 2 اگر ماشین روشن باشه و اشتباها دوباره استارت بزنیم چی میشه؟ ( در این حالت ماشین یه جیغییییی میکشه )
    میخوام بدونم این عمل چقدر و به کجاهای موتور صدمه میزنه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با دوباره استارت زدن در حقیقت دوباره استارتر با فلایویل درگیر میشه.
    وقتی که ماشین خاموشه استارت میاد روی فلایویل و چرخ دنده ها با هم درگیر میشن و استارت با سرعتی حدود 200 تا 300 دور بر دقیقه موتور رو می چرخونه که بلافاصله بعد روشن شدن شما مسیر استارتو قطع می کنی و ماشین روشن می مونه.
    حالا اگه وقتی ماشین روشنه این کارو بکنی در حقیقت داری یه استارتیو که توانایی چرخیدن بیش از 300 دور بر دقیقه رو نداره با یه موتوری که داره حداقل 800 دور بر دقیقه (حالت درجا کار کردن موتور) دوران می کنه درگیر میکنی! اینجا چون استارت نمیچرخه شروع می کنه به دندانه رد کردن که اون صدای جیغ رو میده. گاهی اوقات هم دندانه رد نمی که و کلا دل و رودشو واست میریزه کف ماشین حالشو ببری!!

10. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

احتمالا يه جايي خرابكاري كردن.....پيچي چيزي نبستن!

شما مالزي نبودي با اون ماشين عجيب و غريب؟

يادمه پارسال گيربكس پياده كردي 500 دلار هم هزينه داشت آره؟
    دقیقا، چه حافظه ای داری شما
    ما گفتیم یک سال بیشتر اینجا نیستیم یک ماشین دست دوم ارزون خریدیم، تا الان راست یک فراری پول دادم براش
    ماهی نیست ما تعمیرگاه نریم و حداقل حداقل 100 دلاری خرج نکنیم
    فروششم ارزش نداره الان خلاصه دهان ما رو ...
    با سرعت 30 دنده 5؟!؟!؟!
    فکر نمیکنی صدای ناله موتوره؟
    اگه اطلاعات داده شده درست باشه با فرض 50 کیلومتر سرعت و دنده 4 یا 5 این صدا مال آوانس کار کردن موتور ماشینه، یعنی فشار بسیار زیادی داره رو پیستون میاد.
    اگه دنده رو پایین میاری مثلا 2 یا 3 و رفع میشه همینه.
    نه مطمئن هستم صدا از موتور نیست، به چند دلیل، من خیلی اوقات با دنده ی 4 با سرعت های کم حرکت می کنم، و هیچ وقت این صدا نبوده، ضمن اینکه صدا خیلی واضح از ضربه خوردن هست، حالا البته نمی دونم ضربه مثلا از داخل گیربکس هست و یا قطعه ای چیزی.
    همونطور که گفتم، صدای خیلی خشنی هست، یعنی من چند وقت پیش کمک جلو خراب شده بود، توی دست اندازها صدا می داد، ولی خیلی صدای نرمی بود و اگر مثلا صدای ظبط زیاد بود اصلا شنیده نمیشد، ولی این صدا خیلی بلند و واضح هست، ضمن اینکه می گم برخی اوقات (فقط برخی اوقات) در دست اندازه ها هم این صدا می آید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •