تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 504 از 903 اولاول ... 4404454494500501502503504505506507508514554604 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,031 به 5,040 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان عزیز من پراید 111 sx دارم و 11 هزار تا کار کرده دو سوال داشتم

1-من تا الان که 11000 تا کار کرده دو بار روغن موتور عوض کردم به اضافه هر بار فیلتر روغن و یک بار فیلتر هوا
    رله مربوط به برق هم یک بار خراب شد که عوض کردم ( ماشین خاموش میکرد )
    استارتش یه بار گیر پاژ کرد که اوکی کردم ( استارت نمیخورد )
    لنت ها رو عوض کردم
    موتور شویی کردم با گازوییل ( چون ماشین 2-3 ماه خوابیده بود وقبلشم زمستون بود و خلاصه گند و کثافت شده بود )

توی اون 2-3 ماه که ماشین خوابیده بود بعدش باتری خالی کرد که با بدختی باتری رو شارژ کردیم و دارم همون استفاده میکنم...
    آچار کشی هم کردم یه بار
    البته باد لاستیک ها رو ماهی یه بار می برم تنظیم میکنم...
    این کل کارهایی بوده که برای ماشین تا الان انجام شده...

الان میخوام بدونم من باید تا این مرحله که ماشین کار کرده چه چیزهاییش رو ببرم چک کنم و در صورت مستهلک شدن عوض کنم؟ میخوام بعدا یهو منو تو خیابون نذاره....ولی خب اطلاعات فنی از ماشین ندارم به اون صورت....می ترسم ببرم چک آپ و الکی بگه فلان چیزش باید عوض بشه...

کلا در 11000 تا چه کارهایی برای ماشین باید انجام داد؟

البته میزون فرمون رو از یکی پرسیدم گفت اگه در سرعت بالا فرمون رو ول میکنی ماشین به چپ و راست میره خودش برو...ولی خب تست کردم اینجوری نمیشه...پس ظاهرا فعلا نیاز نیست....ولی مثلا بالانس چرخ ها رو نمیدونم باید بکنم ..نکنم...شمع و وایر و نمیدونم تسمه های ماشین ( چند تا تسمه داریم؟ ) رو باید عوض بکنم بهتره یا نه؟ فعلا زوده؟
    یا مثلا فیلتر بنزین چیه؟ باید عوض کرد؟؟؟ روغن abs . روغن هیدرولیک رو زوده بخوام عوض کنم؟؟؟؟ یکی بهم گفت زوده!
    یا مثلا باتریمو با توجه به شرایطی که داشته عوض کنم؟ نمیخوام یهو توی خیابون بذارتم ماشین....خیلی بدم میاد از این حالت...سر رله برق ماشین یه بار 9 شب توی خیابون انقلاب موندم...دهنم سرویس شد
    خلاصه میخوام پیشگیری کنم....میخوام بدونم چه چیزایی رو باید ببرم چک کنن و چه چیزایی رو بدون چک کردن باید الان عوض کرد تا مشکل پیش نیاد؟

حرف نمایندگی و گارانتی رو هم نزنین که نمیشه برد چون گارانتی اولیه رو نبردم! چون همه چیزش پولی بود و پول الکی میخواستن بگیرن....مثلا من روغن موتور رو عوض کرده بودم قبلش گیر داده بود که به ما ربطی نداره ما هم عوض میکنیم و باید پولشو بدی! من گفتم خدافظ!

2- سوال دوم هم یکی اینکه من گاز که میدم به نظرم صدای گاز زیاده! مثلا دوستم پرایدش خیلی قدیمیه ولی گاز میده نرم گاز میخوره ولی من گاز میدم در دنده پایین مثلا 1 و دو صدای خشکی داره گاز....آیا طبیعیه؟؟؟

بعد من ماشینو خاموش میکنم و پیاده میشم تا یک دقیقه صدای زیادی از فن جلوش میاد! و بعد ساکت میشه! این طبیعیه؟؟؟

ممنون
    Last edited by Ali_softcenter; 16-07-2014 at 22:59.

داره خودمونی میشه shahkilid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

1-من تا الان که 11000 تا کار کرده دو بار روغن موتور عوض کردم به اضافه هر بار فیلتر روغن و یک بار فیلتر هوا
    لنت ها رو عوض کردم
    موتور شویی کردم با گازوییل ( چون ماشین 2-3 ماه خوابیده بود وقبلشم زمستون بود و خلاصه گند و کثافت شده بود )

توی اون 2-3 ماه که ماشین خوابیده بود بعدش باتری خالی کرد که با بدختی باتری رو شارژ کردیم و دارم همون استفاده میکنم...
    آچار کشی هم کردم یه بار

الان میخوام بدونم من باید تا این مرحله که ماشین کار کرده چه چیزهاییش رو ببرم چک کنم و در صورت مستهلک شدن عوض کنم؟ میخوام بعدا یهو منو تو خیابون نذاره....ولی خب اطلاعات فنی از ماشین ندارم به اون صورت....می ترسم ببرم چک آپ و الکی بگه فلان چیزش باید عوض بشه...

البته میزون فرمون رو از یکی پرسیدم گفت اگه در سرعت بالا فرمون رو ول میکنی ماشین به چپ و راست میره خودش برو...ولی خب تست کردم اینجوری نمیشه...پس ظاهرا فعلا نیاز نیست....ولی مثلا بالانس چرخ ها رو نمیدونم باید بکنم ..نکنم...شمع و وایر و نمیدونم تسمه های ماشین ( چند تا تسمه داریم؟ ) رو باید عوض بکنم بهتره یا نه؟ فعلا زوده؟
    یا مثلا فیلتر بنزین چیه؟ باید عوض کرد؟؟؟ روغن abs . روغن هیدرولیک رو زوده بخوام عوض کنم؟؟؟؟ یکی بهم گفت زوده!
    یا مثلا باتریمو با توجه به شرایطی که داشته عوض کنم؟ نمیخوام یهو توی خیابون بذارتم ماشین....خیلی بدم میاد از این حالت...سر رله برق ماشین یه بار 9 شب توی خیابون انقلاب موندم...دهنم سرویس شد
    خلاصه میخوام پیشگیری کنم....میخوام بدونم چه چیزایی رو باید ببرم چک کنن و چه چیزایی رو بدون چک کردن باید الان عوض کرد تا مشکل پیش نیاد؟

حرف نمایندگی و گارانتی رو هم نزنین که نمیشه برد چون گارانتی اولیه رو نبردم! چون همه چیزش پولی بود و پول الکی میخواستن بگیرن....مثلا من روغن موتور رو عوض کرده بودم قبلش گیر داده بود که به ما ربطی نداره ما هم عوض میکنیم و باید پولشو بدی! من گفتم خدافظ!

2- سوال دوم هم یکی اینکه من گاز که میدم به نظرم صدای گاز زیاده! مثلا دوستم پرایدش خیلی قدیمیه ولی گاز میده نرم گاز میخوره ولی من گاز میدم در دنده پایین مثلا 1 و دو صدای خشکی داره گاز....آیا طبیعیه؟؟؟

بعد من ماشینو خاموش میکنم و پیاده میشم تا یک دقیقه صدای زیادی از فن جلوش میاد! و بعد ساکت میشه! این طبیعیه؟؟؟

ممنون
    سلام
    با اجازه اساتید، توی "دفترچه راهنمای مشتری و ضوابط و گارانتی" اطلاعات مفیدی در مورد سرویس و نگهداری ماشین هست. خوشا به حالت که ماشین از کیلومتر 0 تا الان دست خودته و می دونی چند چنده!!
    وقتی از اول روی یه روال برنامه ریزی شده بری جلو و همه سرویس ها و تعمیراتش رو یه جا یادداشت کنی خیلی میشه راحت در مورد سرویس های بعدی تصمیم گرفت و صرفه جویی هم کرد.
    خوبی دفترچه راهنما اینه که مصرف نرمال (و حتی غیر نرمال و شرایط خاص) رو مد نظر قرار داده و توصیه کرده.
    البته من نمیدونم تا چه حد اصولی هستن و به صرفه، ولی برای افرادی مثل من که خیلی نمی تونن تشخیص بدن (مثلا یه آدم متوسط یا سطح بالا در امور خودرو شمع رو که نگاه کنه می گه چند کیلومتر کار کرده! ) به نظرم دفترچه راهنما و توصیه هاش می تونه کمک کنه.

مثلا در مورد تسمه ها، توی دفترچه گفته تسمه تایمینگ در موتورهای یورو2 در 100هزارتا و در یورو4 هر 60 هزارتا عوض شه و سایر تسمه ها مثل تسمه دینام و کولر هر 40 هزارتا یا هر 30 ماه تعویض شه
    یا شمع ها هر 20000 تا تعویض شه
    یا فیلتر سوخت بار اول روی 10 هزار و دفعات بعد هر 20 هزار تا یک بار یا سالی یکبار
    روغن ترمز هر 60 هزارتا یا 42 ماه یکبار تعویض شه. و روغن هیدرولیک رو گفته هر 60 هزارتا یا 42 ماه یکبار عوض کنید.
    البته پر واضحه که اینا توی شرایط نرمال هستند و با کیفیت ایده آل لوازم و مواد مصرفی مثل روغن و بنزین. و اگر غیر از این باشه (که به احتمال زیاد هست) دیگه تشخیصش با من و شما نیست با اساتید هست ؛)

باز هم راهنمایی دوستان انجمن خودرو که تجربه کافی دارن نسبت به توصیه های دفترچه ارجحیت داره ؛)

اگر دفترچه راهنمای مشتریتو دم دست نداری اینجا نسخه پی دی اف هست : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد سوال های دیگه هم که باز اساتید می تونن راهنماییت کنن

3. 3 کاربر از shahkilid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

لنت ها رو عوض کردم

آچار کشی هم کردم یه بار

ممنون
    دوست گرامی
    از این که بسیار به فکر ماشینتون هستید و رسیدگی می کنید خیلی خوبه
    دوستمون مطالب خوبی رو فرمودند من فقط کلی گویی می کنم مرور باشه
    اینی که به ماشی البته به حد مطلوب رسیدگی بشه خیلی خوبه اما زیاده روی هم فقط هزینه اضافیه
    برای پراید در هر 6000 تا 7000 بسته به استفاده تعویض روغن همراه با هر دو ف ی ل ت ر هوا و روغن
    تمیز نگه داشتن محفظه موتور
    تنظیم باد بموقع
    و چک و اچار کشی جزو نکات مهم دوره ای هست و بعد از اون سرویس های دوره ای طبق جدول مشخص شده هر ماشین و نه بصورت افراطی که ضررش بیشتره
    نکته بعدی نگهداری و استفاده صحیحه
    دیدم تاحالا که به فکر اینکه ماشین خراب نشه مثلا در دور 1500 برای گراید دنده عو می کنند بعضیا که فکر می کنند فشار نید به موتور که اشتباهه محضه و برعکسشم هست
    بازدی از تسمه ها بازدید اب رادیاتور پراید از درب اصلی رادیاتور
    عوض کردن بموقع اب رادیاتور
    ف ی ل ت ر بنزین حدودا در 20 تا 25 هزار تعویض میشه
    خالی نبودن بیش از حد باک بنزین
    نحوه تر مز گرفتن و رانندگی
    تمیز نگهداشتن بدنه از الودگی های اسیدی و شیشه ها
    تمیز کردن گل و لای از زیر ماشین
    بالانس و با تست رانندگی میشه فهمید
    چک لاستیک ها از نظر خوردگی و لاستیک سایی
    تعویض بموقع تسمه و تسمه تایم
    (برای پراید با تنظیم درست و بموقع ترمز عقب و ترمز دستی و رانندگی منسب میشه لنت رو تا 25000 خوب و سالم نگه داشت که باز هم کار کنه - تجربه خودم- ولی دیدم که ماشین نو 9000 کیلومتر لنت نصف اهنش هم از بین رفت و این به رانندگی بر می گرده)
    اینها جزیی از اصول هستند که و با رعایت اونا میشه کم خرج و مطمن تر و اسایش بالا تر داشته باشیم

5. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوست گرامی
    از این که بسیار به فکر ماشینتون هستید و رسیدگی می کنید خیلی خوبه
    دوستمون مطالب خوبی رو فرمودند من فقط کلی گویی می کنم مرور باشه
    اینی که به ماشی البته به حد مطلوب رسیدگی بشه خیلی خوبه اما زیاده روی هم فقط هزینه اضافیه
    برای پراید در هر 6000 تا 7000 بسته به استفاده تعویض روغن همراه با هر دو ف ی ل ت ر هوا و روغن
    تمیز نگه داشتن محفظه موتور
    تنظیم باد بموقع
    و چک و اچار کشی جزو نکات مهم دوره ای هست و بعد از اون سرویس های دوره ای طبق جدول مشخص شده هر ماشین و نه بصورت افراطی که ضررش بیشتره
    نکته بعدی نگهداری و استفاده صحیحه
    دیدم تاحالا که به فکر اینکه ماشین خراب نشه مثلا در دور 1500 برای گراید دنده عو می کنند بعضیا که فکر می کنند فشار نید به موتور که اشتباهه محضه و برعکسشم هست
    بازدی از تسمه ها بازدید اب رادیاتور پراید از درب اصلی رادیاتور
    عوض کردن بموقع اب رادیاتور
    ف ی ل ت ر بنزین حدودا در 20 تا 25 هزار تعویض میشه
    خالی نبودن بیش از حد باک بنزین
    نحوه تر مز گرفتن و رانندگی
    تمیز نگهداشتن بدنه از الودگی های اسیدی و شیشه ها
    تمیز کردن گل و لای از زیر ماشین
    بالانس و با تست رانندگی میشه فهمید
    چک لاستیک ها از نظر خوردگی و لاستیک سایی
    تعویض بموقع تسمه و تسمه تایم
    (برای پراید با تنظیم درست و بموقع ترمز عقب و ترمز دستی و رانندگی منسب میشه لنت رو تا 25000 خوب و سالم نگه داشت که باز هم کار کنه - تجربه خودم- ولی دیدم که ماشین نو 9000 کیلومتر لنت نصف اهنش هم از بین رفت و این به رانندگی بر می گرده)
    اینها جزیی از اصول هستند که و با رعایت اونا میشه کم خرج و مطمن تر و اسایش بالا تر داشته باشیم
    ممنون از دوست قبلی هم تشکر میکنم...دفترچه رو دارم ولی تا حالا نخوندم

در مواردی که فرمودید پس مثل اینکه فعلا نیاز نیست در اکثرش...

ولی با چیزی که فرمودید باید فیلتر هوا رو عوض کنم...چون تا الان فقط یک بار عوض کردم....یکی از دوستانم میگه اگه فیلتر هوا رو تمیز کنی دیگه نیاز نیست دوباره بخریش...درسته؟

بعد من تا حالا لنت های عقب رو عوض نکردم...بهتره عوض کنم؟؟؟

در مورد این دو سوال هم اگر میتونید کمک کنید

- سوال دوم هم یکی اینکه من گاز که میدم به نظرم صدای گاز زیاده! مثلا دوستم پرایدش خیلی قدیمیه ولی گاز میده نرم گاز میخوره ولی من گاز میدم در دنده پایین مثلا 1 و دو صدای خشکی داره گاز....آیا طبیعیه؟؟؟

داره خودمونی میشه shahkilid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    اصفهان-تهران

پيش فرض

ممنون از دوست قبلی هم تشکر میکنم...دفترچه رو دارم ولی تا حالا نخوندم

در مواردی که فرمودید پس مثل اینکه فعلا نیاز نیست در اکثرش...

ولی با چیزی که فرمودید باید فیلتر هوا رو عوض کنم...چون تا الان فقط یک بار عوض کردم....یکی از دوستانم میگه اگه فیلتر هوا رو تمیز کنی دیگه نیاز نیست دوباره بخریش...درسته؟

بعد من تا حالا لنت های عقب رو عوض نکردم...بهتره عوض کنم؟؟؟

در مورد این دو سوال هم اگر میتونید کمک کنید

- سوال دوم هم یکی اینکه من گاز که میدم به نظرم صدای گاز زیاده! مثلا دوستم پرایدش خیلی قدیمیه ولی گاز میده نرم گاز میخوره ولی من گاز میدم در دنده پایین مثلا 1 و دو صدای خشکی داره گاز....آیا طبیعیه؟؟؟

آقا کسری حرف حسابی زد، اتفاقا توی دفترچه هم به این نکته اشاره کرده، که تعویض زود به زود روغن هم به صرفه نیست و هم آلودگی زیست محیطی داره. اصلا شما نگهداری زیاد می کنی برای چی؟ برای این که ماشین عمر مفیدش بره بالا تر و سالم بمونه تا هزینه های نگهداری کاهش پیدا کنه، اگه برای نگهداری از موتور مثلا هزینه اضافی برای روغن بدی هم محیط زیست آلوده شده هم این که پول الکی از جیبت رفته. یا در مورد لنت.

در مورد فیلتر هوا، کلا فیلتر هوای کار کرده کاراییش (از نظر جلوگیری از ورود ذرات معلق به موتور) بهتر از فیلتر نو هم هست! اما از اون طرف هم اگه خیلی منافذش بسته باشه مکش هوا به خوبی انجام نمیشه و اکسیژن کافی به سوخت نمی رسه و مشکلات خودش رو داره. کلا یه حد بهینه داره فیلتر هوا که فکر می کنم زیر 10000 تا مناسب باشه، می تونی هر 5 هزار تا یه باد بگیری توش.

لنت ها هم هیچ قانونی نداره همون طور که آقا کسری گفتند، بستگی به سبک رانندگی شما داره! کلا قانونش اینه که به صورت دوره ای لنت ها بازدید بشه و در صورت لزوم تعویض بشه (لنت عقب رو تعمیرکارا معمولا باز می کنن و لنت دست دومی که از مشتری قبلی گرفتند و لنت کوبیدن روش رو می دن به شما و مال شما رو به بعدی) طبق دفترچه برای لنت جلو هر 10 هزارتا باید بازدید بشه، و عقب بار اول کیلومتر 10 هزار و از اون به بعد هر 20 هزارتا.

در مورد فن هم فکر می کنم عادی باشه، چون من خودم هم یه 131 sx دارم که همین طوری بعد از خاموشی فنش روشن می مونه. باز هم دوستان باید نظر بدن. در مورد اون سوال هم حقیقتش من خیلی سر رشته ای ندارم و اصلا هم متوجه نمیشم چقدر غیرعادی هست.

خوش باشی

8. 2 کاربر از shahkilid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    یکی از دوستان به بنده خبر داد که این نوع کولانتِ آماده در ایران هست

حتماً نمایندگیهای نیسان و تویوتا و بنز و بی ام دبلیو و غیره , از این نوع کولانتهای آماده دارند که احتیاج به آب مقطر نداره .
    لطفاً اگر تونستید تماس بگیرین ببینین ساخت کجا هست و قیمتش چنده و سبز هست یا قرمز ؟
    و در این تاپیک درج کنین .
    با تشکر
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 17-07-2014 at 18:53.

10. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

شد یخ قرمر تویوتا تو بازار هستش.ولی باید با آب مقطر مخلوط بشه.
    ولی این مدل رو تابحال ندیدم.

12. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

1- چک کنید ببینید آب رادیاتور کم میکنه؟؟
    ممکنه آب تقطیر شده تو اواپراتور کولر باشه که از وسط ماشین پشت موتور روی زمین چکه میکنه.

2- دسته موتور بالا سمت شاگرد آچارکشی بشه.
    امروز ماشینو بردم گارانتی.آب رادیاتور از بست شیلنگ پایینی نشت میکرد که درستش کردن.اول گفتن اگه مشکل از رادیاتور باشه ما نداریم!
    صدا هم از دسته موتور بالا بود.اول آچارکشی کرد ولی درست نشد و معلوم شد خود دسته موتور بالا خرابه و جالبه که گفتن دسته موتور نداریم و معلوم هم نیست کی بیاد.فعلا درخواست قطعه دادن!!!
    فکر میکردم این مشکل کمبود قطعات دیگه حل شده
    و با اینکه ماشین 280 کیلومتر کارکرده و کارت طلایی سه ستاره هم داره هیچ موردی را شامل گارانتی قبول نکردن و پولشو گرفتن!!!

14. این کاربر از hinza1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام
    من 206 تیپ 5 دارم متاسفانه چند وقتیه از سمت عقب شاگرد صدای ناجوری به گوش میخوره_به خصوص در زمان پیچ ها_ (صدای کمک فنرهاشه _احتمال زیاد_) و همچنین موقعه کولر روشن کردن صدای عجیبی به گوش میرسه یه تعمیرگاه حرفه ای میخوام که الکی ماشینو درست نکنه چون اکثر تعمیر گاه ها اصلا سر در نمیارن مشکل کجاست ؟؟؟ یا برای مدت محدودی درست میکنن وبعد میبینی دوباره ماشین به روز اولش برمیگرده !!!!
    من ماشینو دسته دو خریدمش مدل 89 تو همون سمت 2 تا تصادف بیرنگ داشته.
    محل زندگی من شمال شرق تهران هست جاش برام فرقی نمی کنه(تعمیرگاه) فقط یه جا باشه که ماشینمو درست کنن.لطفا راهنماییم کنید .

آخر فروم باز mr_khodaei2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

سلام اقا من قبلا یه پراید 84 داشتم و قتی کولر استفاده میکردم آمپر اب ماشین میومد پایین و در پایین میموند چون فنها کار میکرد مدام . الان یه پراید 132 مدل 90 دارم وقتی کولر را استفاده میکنم امپر اب اصلا پایین نمیاد و همونجور که بود میمونه و انگار که کولر استفاده میکنم .

چرا در مدل 84 استفاده از کولر باعث کاهش امپر اب میشد ولی در مدل 90 اینجور نیست . مدل 90 مشکل داره یا سیستمشون همینجوری هست ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •