تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 495 از 903 اولاول ... 395445485491492493494495496497498499505545595 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,941 به 4,950 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

نه احتمال زیاد از چرخاس ( یعنی اگه مشکلی باشه از چرخ هاست )
    چون با پرخیدن چرخ ها صدا میده ( نه تو دست اندازها ) ، با افزایش سرعت صدا سریعتر و با کاهش سرعت صداش کندتر شنیده میشه
    پس باید خیلی دقیق شید روی صدا بعضی وقت ها مثلا یک بست ساده در حرکت صدا رو تولید می کنه که در ظاهر هیچی پیدا نیست
    با رعایت تمام مسایل ایمنی چرخ ر و تک تک بالا ببرید و با چرخاندن ممکنه پی ببرید
    مورد تقریبا مشابه و خیلی حاد تری رو داشتم روی هوندا و پس از کشفش خیلی تعجب کردم البته اون باعث جام شدن چرخ ماشین می شد

2. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    خودرو مزدا 2 دارم یه مدته این مشکل رو دارم :
    هنگام مکث در دنده d ماشین لرزش های متناوب داره هر چقدر هم بیشتر ماشین در حالت سکون در دنده باشه لرزش بیشتر میشه
    وقتی ماشین سرده این مشکل رو ندارم

ممنون میشم پاسخ بدید
    با توجه به پیشرفته بودن سیستم گیرباکس ماشینتون این یا از سیستم تنظیم اتوماتیک دنده هست و یا می تونه مکانیکی از شیر تقسیم باشه و حتی ممکنه با تعویض روغن مشکل شما حل بشه
    وقتی ماشین سنگینه و سر بالایی رو میبرید با این مشکل با ز مواجه می شید ؟ حس می کنید قدرتش کمه یا زیادی گاز می خوره؟
    این مورد درگیر نشدن کامل صفحه دنده اول هست که هرز می گرده
    موردهای مشابه داشتم که هر سه این موارد ممکن بود باشه

4. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بنظر شما از نظر علمی چرا ماشین صفر مصرفش زیاده و به مرور با کارکرد ماشین مصرفش کمتر میشه؟
    آیا تو همه ماشین ها اینطوری هست؟

لیل علمی تررو دوستان می فرمایند اما چیزی که به نظر من میاد اینه که در خودروی نو ( حالا ایرانی ) که از قطعه های زیادی تشکیل می شه با آلیاژهای مختلف این قطعات در ابتدا هر کدام خاصیت خودشون رو دارند و به اصطلح سفت کار می کنند ولی به مرور با گرم و سرد شدن و ساییدهگی های انها شاید باعث تسهیل کارکرد بشه ( آب بندی) مثلا فنر سوپاپ ها در ابتدا بسیار سفت تره و و شاید به درستی و دقت در حد صدم میلیمتر و یا میلی ثانیه کار نکند
    اما اینکه بعضی ها میگن مثلا سوزن انژکتور در 60 هزار کیلومتر کارکرد اب بندی میشه نمی دونم جریانش چه

6. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

ممنون از جواب به موقعتون .... موقع سربالایی و هنگام سنگین بودن ماشین این مشکل رو ندارم ... روغن ماشین کاسترول 10w40 مگناتک ریختم ...پس احتمالا از گیربکسه ؟ ....راحت تعمیر میشه ؟ یا بهتره دست تعمیر کار ندم ؟

با سپاس

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    چرا برخی اوقات یکی از فیوز ها میسوزه؟
    دیروز 111 مدل 91 فیوز چراغ هاش سوخت. دلیل چیه؟

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

سلام
    برق دزدي يا بالا پايين شدن امپر
    و اتصال دو سر به هم باعث سوختن فيوز ميشه

فيوز به خاطر اينكه لوازم برقي خودرو و سيم كشيش آسيب نبينه 

10. این کاربر از hossein.az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون از جواب به موقعتون .... موقع سربالایی و هنگام سنگین بودن ماشین این مشکل رو ندارم ... روغن ماشین کاسترول 10w40 مگناتک ریختم ...پس احتمالا از گیربکسه ؟ ....راحت تعمیر میشه ؟ یا بهتره دست تعمیر کار ندم ؟

با سپاس
    منظورم روغن هیدرولیک گیرباکس بود
    چک کردن این موضوع باید به دست تعمیر کار خیلی وارد و مجهز باشه چون خیلی حساسه و نباید الکی باز شه با این هزینه ها
    باید از الکترونیک شورع کنه و نوع و مقدار روغن هایدرولیک رو چک کنه اگه می تونه فشار تورباین رو بسنجه تا مرحله آخر که به اورینگ های سیستم تقسیم فشار برسه

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    لام‍ب جلو به دلیل بالا بودن شدت آمبر مصرفی و یا قرار گرفتن در مجاورت اب و همچنین لامهای عقب به دلیل مرغوبیت جنس و مجاورت با رطوبط ممکنه اتصالی کنه و همونطور که فرمودند فیوز که نقش محافظ داره بسوزه
    اگه دیده باشیدد وقتی ماشین ها کهنه می شند چراغ عای عقب هم کمنور می شه و بعضی وقتا مثلا با ترمز گرفتن چراغ خطر خاموش میشه این همون اتصالی هاست
    و در مرحله بعدی اتصال سیم کشی و ...

13. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستای گلم آقا من یک پراید 131 Se دارم 1000 تا کار کرده با کولر داشتم میرفتم یهو باد گرم داد آمپر رفت بالا پیاده شدم دیدم فن کار نمیکنه چچک کردم فیوز سوزونده بود بعد بدون کولر با فیوز جدید حرکت کردم دیگه فیوز نسوخت اما باز تا روشن کردم تا فن اومد کار کنه فیوز سوخت و چراغ چک روشن شد
    سیم کشی فکر نکنم مشکلی داشته باشه احتمال میدم رله پایه هاش اتصال کرده باشه چجوری میتونم چک کنم اصلا جای رله کجاست؟ میشه با عکس راهنماییم کنین؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

سلام بچه ها من یه پراید کاربراتوری 82 دارم حدود چهار روز پیش موتورش رو تعمیر اساسی کردم یعنی رینگ و پیستون و یاتاقان و سوپاپ و واشر سرسیلندرش رو عوض کردم چون روغن سوزی داشت ، از اون موقع صبحها موقع استارت زدن بد روشن میشه و باید چند تا استارت بزنی یا خیلی استارت رو نگه داری تا روشن بشه بعدشم که روشن میشه باید چند تا گاز محکم بدی تا حالت کپ کردنش از بین بره ایراد از چیه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •