تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 448 از 903 اولاول ... 348398438444445446447448449450451452458498548 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,471 به 4,480 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

سلام
    علت بیشتر بودن مصرف در شهر به خاطر همین موضوع هست . چون مدت بیشتری ماشین در دور آرام یا دور موتور کم مثل 1500 یا 2000 یا 2500 rpm کار میکنه ( پشت چراغ قرمز , انتظار , ترافیک و غیره )
    این نمودار مصرف بنزین سوزکی آلتو و ماتیز هست

خط پائینی مصرف سوخت هست
    دو خط دیگه قدرت موتور به اسب بخار و گشتاور میل لنگ هست ( نیروی حاصل از چرخش میل لنگ )

در 1000 rpm که دور آرام هست مصرف بالای مربع اوله
    اما در 4000 دور در دقیقه تقریباً 40% کم شده .

از اون به بعد رفته بالا تا اینکه در 6600rpm تقریباً دو برابر شده .
    همه ی ماشینهای معمولی از همین قاعده پیروی میکنه .
    برای همین مصرف شهری بیشتر از جاده هست
    سرعت اقتصادی باعث میشه با کمترین مصرف سوخت بیشترین بازده از موتور گرفته بشه .
    چیزی که باعث بالا رفتن دور موتور میشه هوای بیشتر هست نه سوخت بیشتر ( در مرحله ی سرعت اقتصادی )
    شما اگر در دور آرام , منیفولد هوا رو سوراخ کنین , دور موتور به شدت بالا میره چون هوای که موتور مکش میکنه بیشتر میشه و در نتیجه قدرت انفجاری بنزین بیشتر میشه و پیستون رو با قدرت بیشتری هل میده به سمت پائین که نتیجه اش سریعتر چرخیدن میل لنگ و بالا رفتن دور موتور میشه .
    علت کار کردن موتور با سرعت 1000 یا 950 دور در دقیقه اینه که راهِ نفس کشیدن موتور بسته شده و فقط اندکی هوا میتونه با مکش پیستونها وارد سیلندر بشه .
    وقتی هوا کم باشه در نتیجه در مرحله ی تراکم مقدار کمی هوا فشرده میشه که انفجارش ضعیف هست و نیروی کمی تولید میکنه در نتیجه با نیروی ضعیفی پیستونها رو هل میده پائین و دور موتور از 1000rpm بالاتر نمیره .
    سلام محمد عزیز طبق معمول با توضیحات جامع و کاملتون مارو به فیض اکمل رسوندید.
    ممنون

2. این کاربر از mohsenjxj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mohsenjxj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    www.afsaran.ir

پيش فرض

سلام بعلت اینکه بعضی وقت ها وقتی صبح زود میخوایم بریم سر کار و بخصوص وقتی آدم خواب میمونه و سریع باید برسه، سوالم درمورد گرم کردن خودرو بود ، اول صبح بخصوص در هوای سرد بهترین روش چی هست اصلا تو هر نوع ماشین متفاوت هست (مثلا خودرو دیزلی یا بنزینی یا انژکتوری و کاربراتور و ...) یا تو همه ماشین ها یه روش کلی هست؟ اول استارت زدیم بلافاصله با دور آروم حرکت کنیم یا یمقدار درجا کارکنه؟ و اینکه گرم نکردن چه آسیبهایی میتونه به ماشین بزنه؟ و اینکه وقتی عجله داشتیم و فرصت برای گرم کردن ماشین نداشتیم چیکار کنیم که ماشین زیاد آسیب نبینه؟

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام بعلت اینکه بعضی وقت ها وقتی صبح زود میخوایم بریم سر کار و بخصوص وقتی آدم خواب میمونه و سریع باید برسه، سوالم درمورد گرم کردن خودرو بود ، اول صبح بخصوص در هوای سرد بهترین روش چی هست اصلا تو هر نوع ماشین متفاوت هست (مثلا خودرو دیزلی یا بنزینی یا انژکتوری و کاربراتور و ...) یا تو همه ماشین ها یه روش کلی هست؟ اول استارت زدیم بلافاصله با دور آروم حرکت کنیم یا یمقدار درجا کارکنه؟ و اینکه گرم نکردن چه آسیبهایی میتونه به ماشین بزنه؟ و اینکه وقتی عجله داشتیم و فرصت برای گرم کردن ماشین نداشتیم چیکار کنیم که ماشین زیاد آسیب نبینه؟
    بهتره ماشین یک دقیقه درجا کار کنه و اگر هوا خیلی سرده آهسته گاز بدید و با دور کم تا 3-4 دقیقه کافیه .
    ممکنه به علت سرد بودن سیلندرها ، موقع احتراق موتور سیلندر ترک بخوره و از این دسته آسیب ها به سیلندر یا حتی پیستون ها برسه .

5. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام دوستان يه Pride مدل ٨٧ دارم نقره اي قسمت بدنه ماشين سقفش و بالاي صندوق عقبش يه حالتي مثل اينكه Rangesh Paride و كم Rang شده مثل اينكه مايعي مثل اسيد ريخته باشن روش حالا دو عدد Chadoore ضداب هم كشيدم روش نميدونم والا هميشه هم تو حياط خونه هستش خودم ميبينمش به نظرتون مشكل كجاست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by fokahi110; 12-04-2014 at 15:55.

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان يه Pride مدل ٨٧ دارم نقره اي قسمت بدنه ماشين سقفش و بالاي صندوق عقبش يه حالتي مثل اينكه Rangesh Paride و كم Rang شده مثل اينكه مايعي مثل اسيد ريخته باشن روش حالا دو عدد Chadoore ضداب هم كشيدم روش نميدونم والا هميشه هم تو حياط خونه هستش خودم ميبينمش به نظرتون مشكل كجاست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دوست گرامی معمولا در رنگ ایرانی این مشکلا پیش میاد افتاب دلیل اصلی اونه و بعد بارون اسیدی زیر درخت بودن و نشت فاضلاب پارکینگ حتی جنس پلاستیکی چادر و لی بیش از همه افتاب زیاد این شکلیش میکنه

8. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

دوست گرامی معمولا در رنگ ایرانی این مشکلا پیش میاد افتاب دلیل اصلی اونه و بعد بارون اسیدی زیر درخت بودن و نشت فاضلاب پارکینگ حتی جنس پلاستیکی چادر و لی بیش از همه افتاب زیاد این شکلیش میکنه
    ممنون دوست عزيز حالا من فكر كنم روم به ديوار Gorbe جيش كرده باشه روش حالا نميدونم محلولي هست بشه ازبينش برد اين لكه ها رو والا افتابم زيادروش نيست.

داره خودمونی میشه mha69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام خدمت دوستان.ضبط ماشینمون(سمند)چند روزیه که دکمه ی power و FUN اون دچار مشکل شده و مشکلش اینه که POWER رو که میزنی ضبط خاموش شده و بعد از 2 ثانیه دوباره ضبط خودکار روشن میشه و تا سوئیچ رو نبندی ضبط به هیچ وجه خاموش نمیشه و مشکل FUNهم اینه که اصلا عمل نمیکنه :( .کلیداش رو هم تست کردم سالمه.لطفا راهنمایی کنید که چه کنم؟ممنون
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ممنون دوست عزيز حالا من فكر كنم روم به ديوار Gorbe جيش كرده باشه روش حالا نميدونم محلولي هست بشه ازبينش برد اين لكه ها رو والا افتابم زيادروش نيست.
    متاسفانه تا اونجای که خبر دارم فقط شاید با پالیش و پوساب نرم و بعد واکس یکم بهتر شه ولی مطمئن نیستم

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام خدمت دوستان.ضبط ماشینمون(سمند)چند روزیه که دکمه ی power و FUN اون دچار مشکل شده و مشکلش اینه که POWER رو که میزنی ضبط خاموش شده و بعد از 2 ثانیه دوباره ضبط خودکار روشن میشه و تا سوئیچ رو نبندی ضبط به هیچ وجه خاموش نمیشه و مشکل FUNهم اینه که اصلا عمل نمیکنه :( .کلیداش رو هم تست کردم سالمه.لطفا راهنمایی کنید که چه کنم؟ممنون
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    این اتفاق در بورد اون میوفته که کلیدها جابجا عمل کرده و یا فعال میمونن
    فکر کنم چند ساعت بیرون از ماشین بذاریدش مثلن یک روز اگه باز نشد در تاپیک مخصوص خودش بپرسید و بعد از اون به سوی نمایندگی رهسپار شید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    الان بهترین مارک بلبرینگ چرخ جلو پراید 131 مال کدوم شرکته؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •